DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Lpiatek
Posty: 33
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: CABLETECH URZ0323
Instalacja antenowa: ATV21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Lpiatek »

ss80 pisze:Jeśli ktoś z Emitela dał by tu JEDEN KONTRETNY post na temat danych technicznych testowego sygnału, charakterystyka, moce i kierunki tłumień jaki nadaje testowy Skrzyczne MUX3
hol2 pisze:Ja sie juz tym Skrzycznym zajmowal nie bede i odbieral te pasci tutaj jak narazie. Wydaje mi sie niepowazna stacja jak narazie.
Ludzie coś Wam chyba umknęło:
http://www.emitel.pl/strona-glowna/test ... krzycznego

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

Lpiatek pisze:coś Wam chyba umknęło
Umknął tu na pewno fragment niezacytowanego do końca postu ;)

hol2, poczekaj z cierpliwością do grudnia, jak wtedy się nie da odebrać, a masz naprawdę znakomity ku temu sprzęt, to rzeczywiście daj sobie spokój, od czerwca 2012 będziemy przestawieni już na Katowice a Skrzyczne zostawmy w spokoju dla mieszkańców Żywca i okolic. ;)

Lpiatek
Posty: 33
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: CABLETECH URZ0323
Instalacja antenowa: ATV21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Lpiatek »

Coś Wam chyba jednak umyka bo:
ss80 pisze:charakterystyka, moce i kierunki tłumień jaki nadaje testowy Skrzyczne MUX3
i pewnie jeszcze kilka innych parametrów będą wynikiem prowadzonych obecnie (teoretycznie nawet do 14 grudnia) prac więc nie wiem czego oczekujecie dzisiaj.
Regularna emisja rozpoczyna się 14 grudnia i proponuję "zająć się Skrzycznym" po tej dacie.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: twmichal »

Wstaje rano, a tu sygnał ze Skrzycznego w 100%!
Jest poprawiony odbiór z tych kierunków, ale tylko na FM, w tv jakby nic się nie działo.

Za to na TVP3 Kraków jakieś dziwne artefakty:

Obrazek
Obrazek

Najlepiej widać je wzdłuż krawędzi logo i samochodu.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Proponuję przeskanować kanał 51 (Katowice), tym którzy nie mają mux3 ze Skrzycznego; od dzisiaj jego zasięg znacznie się zwiększył dzięki wyłączeniu czeskiego muxa (Ostrava) nadającego na tym samym kanale. 8-)
Sam uzyskałem możliwość odbioru, której wcześniej nie miałem na tym kanale :)

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

twmichal pisze:Wstaje rano, a tu sygnał ze Skrzycznego w 100%!
Bo dzisiaj pewnie regulują panelik wschodnio-północny MUX3 bo u mnie w tej chwili 0% lub podskakuje do 50%. :shock: Ale cichosza, nie wolno nam nic komentować bo to tylko próby i testy, czekajmy na gruszki od Mikołaja w grudniu :oops:

Ale ale :!: wczoraj gdy "kopnął w kalendarz" MUX z Ostravy to o północy jak MUX3 Katowice doleciał do mnie to myślałem że mi antene urwie :shock:

Oby tak potężna fala poszła do wszystkich niebawem :)

cuoresportivo77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: cuoresportivo77 »

Witam,
to moj pierwszy post; zanim napisalem poczytalem to i owo...
Zastanawia mnie fakt odbioru k.38 ze skrzycznego (mux-2), ktory to nadawany jest z moca 1,25kW, obraz bez pikseli... odbior bdb (porownywalny z k.49 z Kosztowow), niestety k.62 ze Skrzycznego jest w zasadzie nieosiagalny, przy dobrym tropo cos sie przebija, pomimo mocy 10kW... sygnal z k.51 z Kosztowow zerowy.
Mieszkam w Gliwicach, u tescia w Gliwicach na takiej samej antenie i podobnej wysokosci Skrzyczne dziala (k.38+k.62) oraz k.49 Kosztowy + czeskie.
Dlaczego nie odbieram k.62?
Krzysiek

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: @GUTEK@ »

Macie w tej chwili sygnał na k62, u mnie są jakieś spadki sygnału chwilami, w tej chwili 0%, kilka minut wcześniej sygnał był ok. Pozostałe muxy ok, bez zmian sygnał.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

cuoresportivo77 pisze:Dlaczego nie odbieram k.62?
Na chwilę obecną "karmią nas" jedynym sensownym wytłumaczeniem:

"Regularna emisja rozpoczyna się 14 grudnia"

na chwilę obecną jest to testowy przekaz MUX3 który tak naprawdę nieistnieje nawet w wykazach.

Obecnie "regulują śrubki" więc co chwila u niektórych jest 0% a potem 100% sygnału :shock:

Raz wiązka sygnału leci do Czech, potem na Kraków a potem na Maków, ewentualne oceny i krytyki dopiero w grudniu zobaczymi komu św Mikojał przyniesie obiecane gruszki a komu rózgę ;)

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

ss80 pisze:Raz wiązka sygnału leci do Czech
Od marca kiedy włączono mux 3 sygnał był w granicach 75-100.

_chris_

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: _chris_ »

cuoresportivo77 pisze:Mieszkam w Gliwicach, u tescia w Gliwicach na takiej samej antenie i podobnej wysokosci Skrzyczne dziala (k.38+k.62) oraz k.49 Kosztowy + czeskie.
tak może być przy dalekim odbiorze - tu jest, a obok nie ma, więc to, że u teścia jest odbiór, nie musi się przekładać, na to, ze i u Ciebie musi być. Ale daje to do myślenia, dlaczego u Ciebie brak. Jesteś dość daleko za zasięgiem tego typu nadajnika, więc może to być powód. A może też być coś nie tak z twoją instalacją antenową. A może to Kosmici ze Strefy51. Kto wie...

Ale poważniej, może twoja instalacja ma jakiś problem z odbiorem powyżej k55, co się często zdarza. Sygnał z anteny idzie na jeden TV, czy jest jakoś porozdzielany? Wzmacniacz masz w antenie czy zewnętrzny? Na jaki nadajnik była ustawiana antena? "Na oko" czy na wskazania max jakości odbieranych mux-ów?

Próbowałeś odbierać mux-3 z Kosztowych (k51)?

andrew 61k

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: andrew 61k »

blockbuster pisze:@andrew 61k TVP Historia i TVP Kultura na 100% nie będzie a co do TVP Info Kraków to wie tylko TVP ;) TVP wywalczyła 4/8 pojemności MUX1 więc nie zdziwił bym się gdyby upchali 4 kanały.
Dzięki za informację,dziś również przeanalizowałem nadajniki czeskie pod względem mocy nadawania jak i wiązki kierunkowej na północ- północny wschód w kierunku obszarów południowej części Śląska i moje spostrzeżenia są takie,ze nie nadajnik z Jesenika (Praded),ale bliższe nadajniki z Slezska Ostrava - Hladnov i Ostrava - Hostalkovice
nadające na kanale 37/602 MHz/MUX2 - 48/690 MHz/MUX3 - 54/738 MHz/MUX1 powodują,że mamy tyle kłopotów z prawidłowym ustawieniem anteny i uzyskaniu optymalnego silnego sygnału.
Oczywiście moc nadajnika z KATOWICE - KOSZTOWY nadal jest za mała,żeby "wszyscy"byliśmy zadowoleni z odbioru programów z MUX3/51/714 MHz.
Pozdrawiam !!!

cuoresportivo77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: cuoresportivo77 »

_chris_ pisze:
cuoresportivo77 pisze:Mieszkam w Gliwicach, u tescia w Gliwicach na takiej samej antenie i podobnej wysokosci Skrzyczne dziala (k.38+k.62) oraz k.49 Kosztowy + czeskie.
tak może być przy dalekim odbiorze - tu jest, a obok nie ma, więc to, że u teścia jest odbiór, nie musi się przekładać, na to, ze i u Ciebie musi być. Ale daje to do myślenia, dlaczego u Ciebie brak.
>>>u niego k.62 ma ponad 75%, wszystko chodzi bez "artefaktow', oczywiscie k.38 takze (antene ustawilem na "oko" po prostu ok 30' na poludnie od innych na Kosztowy

Jesteś dość daleko za zasięgiem tego typu nadajnika, więc może to być powód. A może też być coś nie tak z twoją instalacją antenową. A może to Kosmici ze Strefy51. Kto wie...
>>>sprawdzalem pokrycie wg. emitela... i rzeczywiscie nie powinienem odbierac k.38, a jednak moc sygnalu to 18, jakosc 77; jak podlacze "wzmacniacz:, moc 97, jakosc 80

Ale poważniej, może twoja instalacja ma jakiś problem z odbiorem powyżej k55, co się często zdarza. Sygnał z anteny idzie na jeden TV, czy jest jakoś porozdzielany?
>>>mieszkam w (nowym) bloku, oryginalna instalacja z ledwoscia odbiera k.49 (mux-2), wiec obok blokowej (zbiorczej) podczepilem sobie wlasna;)

Wzmacniacz masz w antenie czy zewnętrzny? Na jaki nadajnik była ustawiana antena?
>>>Skrzyczne, ale z Kosztowow na k.49 mam 100/100> a wzmacniacz podlaczylem dzis: wynalazek w Liroya "ANT AMP2"

"Na oko" czy na wskazania max jakości odbieranych mux-ów?
>>>na oko, na podstawie "zbiorczej"

Próbowałeś odbierać mux-3 z Kosztowych (k51)?
>>>brak sygnalu;/

_chris_

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: _chris_ »

cuoresportivo77 pisze: "Na oko" czy na wskazania max jakości odbieranych mux-ów?
>>>na oko, na podstawie "zbiorczej"
nic na oko - antena musi być ustawiana bardzo precyzyjnie na max jakości odbieranych mux-ów. I czasami trzeba też połazić z anteną i znaleźć miejsce, w którym w ogóle chce jej się dobrze odbierać. No, niestety, taki urok odbierania słabych stacji.
cuoresportivo77 pisze:Próbowałeś odbierać mux-3 z Kosztowych (k51)?
>>>brak sygnalu;/
w ogóle nic, czy odbiornik coś próbował? Bo teoretycznie powinieneś właśnie odbierać mux-3 z Kosztowych - vide mux3-etap-31. Oczywiście, mapy są orientacyjne, ale powinno być, oczywiście, przy antenie ustawionej na Kosztowy lub inny kierunek, z którego mux-3 Kosztowych dałby się odbierać. Masz w ogóle widoczność na Kosztowy?

W odbiorze mux-3 z Kosztowych w twojej lokalizacji może bruździć czeski nadajnik Praded, również nadający na k51. Miałbyś go mniej więcej z tyłu anteny, lekko z lewej. Aby uzyskać odbiór z Kosztowych ux-3 antena nie powinna być prawdopodobnie skierowana prosto na Kosztowy, ale skręcona w lewo lub w prawo. Kąt skręcenia trzeba by ustalić doświadczalnie, poprzez powolne (odbiornik pokazuje jakość sygnału z pewnym opóźnieniem, rzędu sekund) odkręcanie anteny w jednym i drugim kierunku, aż do momentu pojawienia sie odbioru z kosztowych. Gwarancji złapania odbioru nie ma, ale szansa powinna być spora.

Mar
Posty: 22
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 12:36

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Mar »

Może niebawem ruszy Puls 2.
Celowe obniżenie mocy nadajników podczas prac na "maszcie antenowym" spowodowane jest m.in. ochroną pracowników przed nadmiernym promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez anteny nadawcze.
A tu podsumowanie informacji o znanych już nam problemach związanych z odbiorem sygnału ze Skrzycznego:
http://www.digi-tv.pl/70195-podbeskidzi ... em-tv.html

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: twmichal »

Dzisiaj znowu brak MUX-2 u mnie. A odbierają czeskie MUX-y z Ostravy, Lysej Hory a nawet Brna.
Nie wydaje mi się żeby jakiś odległy sygnał na k.62 zakłócał Skrzyczne, bo czegoś w kierunku W i SW w promieniu 300km ode mnie nie ma.

Mam nadzieję, że MUX-1 ruszy z górnego systemu antenowego i jeśli z tłumieniem, to tylko na Czechy. I tak będę tam oglądał tylko kanały TVP.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

ploomba pisze:nagonka na disco polo to takie wskrzeszanie na siłę "martwego trupa"
Frankensteinowi się udało to :? i może Lemon Records'owi też się uda zrobić coś więcej z tego kanału niż TYLKO disco polo, może obydwa kanały jak im oglądalnośćzacznie siadać pójdą w stronę VIVA 1 i VIVA 2 ale takimi jakie sprzed 10 lat :lol: wystarczy dodać co nieco więcej "tematyki" :ugeek:

A tak po za tym, satkurier informuje:

Podbeskidzie: koniec problemów z odbiorem TV

ale potem informuje że:

jeszcze nie koniec prac i problemów z MUX3

http://satkurier.pl/news/70195/podbeski ... em-tv.html

yoopiter
Posty: 38
Rejestracja: 11 października 2011, o 20:54
Odbiornik: Ferguson Ariva T60
Instalacja antenowa: ATX-55; Dipol 11.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoopiter »

U mnie dziś mux3 jakby dostał troszkę lepszą "charakterystykę wiązki" ;), jest 56% jakości i tylko czasem obraz szatkuje. Ale do 75%, jakie miałem przed początkiem i początkiem końca ;) prac jeszcze brakuje.

andrew 61k

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: andrew 61k »

Witam wszystkich,dziś niedziela 13 listopada,godz.13.55 i przeszukując kanały,wychwyciłem programy z nadajnika KRAKOW-CHORAGWICA na KANALE 62 - 818 MHz i to z jakościa 100 % i co tu mówić o stabilności nadawanych sygnałów i mocy poszczególnych nadajników.
POZDRAWIAM !!!

Maciey

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciey »

andrew 61k pisze:wychwyciłem programy z nadajnika KRAKOW-CHORAGWICA na KANALE 62 - 818 MHz
Ale Chorągwica nie nadaje na kanale 62 ;)

Zablokowany