DVB-T w laptopie

almgren

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: almgren »

Po wielu przebojach z kodekami i oprogramowaniem wreszczie producent sprzetu czyli AverMedia zrobil upgrade swojego softu => Aver Media Center ver. 1.7.0  2008/04/10lub AVerTV ver. 6.0.12 2008/08/11http://www.avermedia.com/avertv/Support/Downlo ... PDriverJak narazie wszystko chodzi jak trzeba. Wreszcie

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

a co bylo nei tak u Ciebie ze starsza wersja? u mnie troche cielo tvphd i nie bylo epg.jakie sa zmiany?

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

mam w końcu tą kartę slim ale jestem rozczarowany, bo na HD obraz nie odwzorowuje ruchu, strasznie przycina ,procesor core 2 duo 1,73 pracuje na 90-95%(ciągle). Nie wiem czy inwestować w lepszą antenę. I jak ustawić format oglądany . mam laptopa panoramicznego , obraz 4: 3 idzie albo na caly ekran albo 4:3 czyli prawdlowo ale  przy emisji 16:9 jest  w formacie 20:10   albo znacznie zmiejszony ( czarna   szeroka ramka). do ustawień używam  opcji "zachowaj  współczynnik kształtu", overscan niewiele pomaga . znacznie lepiej chodzi w windows media center Vista   tV analogowa (prawidlowe formaty) ale nie odbiera DVB-T  nie wiem dlaczego nie znajduje  usług....Może ktoś miał podobny problem..

widz

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: widz »

A ja znalazłem coś takiego :http://www.pomar.pl/anteny/dekoder_usb.phpniestety nie ma firmy , ani nazwy - czy ktoś wie co to za sprzęt ?

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: scanya »

Previously efward wrote:[quote]mam w końcu tą kartę slim ale jestem rozczarowany, bo na HD obraz nie odwzorowuje ruchu, strasznie przycina ,procesor core 2 duo 1,73 pracuje na 90-95%(ciągle). Nie wiem czy inwestować w lepszą antenę. I jak ustawić format oglądany . mam laptopa panoramicznego , obraz 4: 3 idzie albo na caly ekran albo 4:3 czyli prawdlowo ale  przy emisji 16:9 jest  w formacie 20:10   albo znacznie zmiejszony ( czarna   szeroka ramka). do ustawień używam  opcji "zachowaj  współczynnik kształtu", overscan niewiele pomaga . znacznie lepiej chodzi w windows media center Vista   tV analogowa (prawidlowe formaty) ale nie odbiera DVB-T  nie wiem dlaczego nie znajduje  usług....Może ktoś miał podobny problem..[/quote]Obciążenie jest u Pana jak dla mnie troszkę za duże. Ja mam C2D E6420 @ 2,13 (czyli nominalnie), przy włączonej funkcji EIST procesor zwalnia do 1,60. Przy odtwarzaniu TV HD (bez sprzętowego wspomagania) obciążenie waha się w granicach 40-60%, a sam procesor nie przyśpiesza i cały czas chodzi na 1,60. Pod Vistą MCE może Pan wyłącznie oglądać DVB-T MPEG2 - ale żeby to chodziło to kraj trzeba ustawić na Niemcy, przy ustawieniu Polska u mnie nie chce chodzić.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: kemi73 »

Previously Mateusz Biborski wrote:
[quote]Po wielu przebojach z kodekami i oprogramowaniem wreszczie producent sprzetu czyli AverMedia zrobil upgrade swojego softu => Aver Media Center ver. 1.7.0  2008/04/10lub AVerTV ver. 6.0.12 2008/08/11http://www.avermedia.com/avertv/Support/Downlo ... PDriverJak narazie wszystko chodzi jak trzeba. Wreszcie [/quote]Chyba nie była to najlepsza wersja oprogramowania do tej karty Jest już wersja 6.0.18 z 3 września oby czegoś nie popsuli

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

Witam!Zakupiłem na USB z anteną i pilotem taki TUNER MSI DigiVOX mini II (V3.0) DVB-T HDTV1080i  za 44,99+14wysyłka.Bałem się, że nic z tego nie będzie, ale jest Mieszkam w Zielonej Górze i łapię sygnał z dołączonej antenki.Będę jeszcze testował w Żaganiu i w Szprotawie, gdzie często bywam, to może opiszę moje spostrzeżenia.Lapek na którym oglądam, to Compaq cq60-130ewPo zainstalowaniu dołączonego softu i sterów odebrałem w domu jakieś 3 niemieckie stacje mdr, art i coś tam jeszcze... Ale nie ważne...Na zewnątrz przyczepiłem antenę do dachu samochodu, a że jest na magnes, to nie było problemu.Odebrałem następujące stacje:
TVP1 z AC3
TVP2
TVP3 Gorzów
TVPHD
TVPSporti radia:
PR1
PR2
PR3
Zachód
ZetNa dołączonym sofcie nie dało się oglądać TVPHD, bo cięło strasznie.Ale poszedłem tropem i zainstalowałem DVBVIEWER + kodeki H.264 coreAVCNo i da się oglądać, chociaż przy słabym sygnale program potrafi się zawiesić.Dodam, że mam VISTĘTestowałem z poverdvd8 i ich kodekiem H.264, ale efekt jest bardzo podobny...Jak ktoś się chce pobawić za małe pieniądze i ma silny w miarę komputer dla H.264, to polecam!
A mam jeszcze pytanie:Czy TVPHistoria nadaje ?Wg informacji powinienem mieć, a nie mam Dzięki za info...

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Przemo »

Czy możesz powiedzieć jak pod DVB Viewer wygląda wskaźnik jakości sygnału? Możesz dać jakieś screeny? Pozdrawiam

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

Zapędziłem, się...
Zetki nie ma Jak wróce z pracy, to jakiegoś screena zrobie...

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

Rozumiem, że zamiast TVPHistoria, TVPKultura i TVPolonia jest TVPHD.Lipa!

dudasek3000

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: dudasek3000 »

Paweł Jabłoński pisze: Witam!Zakupiłem na USB z anteną i pilotem taki TUNER MSI DigiVOX mini II (V3.0) DVB-T HDTV1080i za 44,99 + 14 wysyłka.Bałem się, że nic z tego nie będzie, ale jest
sądząc po cenie on ma MPEG2 tylko?

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

sprzętowe tak, ale jak są ze sprzętowym mpeg4, to muszą być cholernie drogie.jak pisałem programowo radzi sobie z mpeg4!pozniej screena dorzuce, bo zona mi lapka okupuje...

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

Coś jeszcze nie jest do końca OK, bo się program wiesza przy zmianie kanałów...Ale będę nad tym pracował

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

http://pavel.fm.interia.pl/1.jpghttp:// ... a.pl/2.jpg
Ale ten sygnał coś przekłamuje...

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Przemo »

Dzięki za screeny. Zamówiłem dziś ten sam tunerek. Sprawdze, czy będzie lepszy od Leadteca na PCI.

J4801

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: J4801 »

Wydaje mi się, że mimo wszystko na PCI będzie lepsza.Tylko na USB wygodniejsza...

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Przemo »

Dziś dostałem ten tunerek. Po testach w DVB Viewer wskaźnik mocy sygnału skacze na kanale 39 między 78-80%, natomiast na kanale 23 jest stale 80%. Po załączeniu wzmacniacza spada na 73%. Jak znajdę czas pobawię się anteną i ustawie lepiej, może teraz mi się to uda bardziej precyzyjnie, bo jak do tej pory, musiałem to robić na oko w moim leadtecu, gdyż stale pokazywał on 18% i jedynie słaby nadajnik TV Leszno mogłem ustawić precyzyjnie, gdyż nawet mała odchyłka anteny o +- 5-10 stopni powodowała zanik sygnału. Co do instalacji tunera MSI jest ona bajeczna i nawet nie wymaga restartu systemu. Pod Vistą mam obciążenie procesora na poziomie 3-15% dla TVP HD, czyli podobnie jak na karcie PCI. Wszystko działa na kodekach Cyberlinka z Power DVD 8 z włączonym wspomaganiem PureVideo i Procku C2D 3 GHz.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Przemo »

Dla chcących zacząć przygodę z DVB-T polecam ten tuner. Po dokładnych testach już wiem, że wskaźnik mocy nie jest do końca precyzyjny, ale jest to chyba najtańsza nowa karta do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, a co najważniejsze jest to ten sam sprzęt co prawie dwukrotnie droższy LifeView LV5T.

hans37

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: hans37 »

Witam!
Pytanko do korzystających z tego tunera MSI - czy potrzeba instalować dodatkowe oprogramowanie jeśli jestem w bardzo bliskim zasięgu anteny z krakowskich Krzemionek (nadaje w MPEG-4 a sprzętowo tuner ma MPEG-2)aby zobaczyć cokolwiek? Nie potrzebuję super jakości ale jakąkolwiek możliwość odbioru? W laptopie doinstalowałem kodeki K-lite codec fullpack (gdzie jest zawarty kodek H.264).
Z góry dziękuję za info.
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Przemo »

Osobiście korzystam z DVB Viewer, ale może to być każdy inny program obsługujący sterownik BDA. Program Total Media dołączony na płycie razem z tunerem też wystarczy, ale pomimo prób nie mogłem włączyć sprzętowego wsparcia dla MPEG 4 ze strony karty graficznej tak jak to robi wspomniany DVB Viewer i kodeki Cyberlinka z Power DVD 8. Nie ma czegoś takiego jak sprzętowe wsparcie dla danej odmiany MPEG ze strony tunera, bo wszystko załatwia się programowo z ewentualnym wsparciem ze strony karty graficznej wyposażonej w AVIVO lub PureVideo HD. Na początku ery kart DVB-S (do odbioru satelitarnego) był sławny SkyStar 1, który miał sprzętowe wsparcie dla strumienia MPEG 1 i 2, ale to było w czasach Penium II lub jeszcze słabszych procesorów. Tuner MSI sprawuje się całkiem nieźle i co mnie bardzo ucieszyło, to jest o wiele czulszy na słaby sygnał niż karta na PCI Winfast DTV1800H.

Zablokowany