DVB-T w laptopie

xnx3000

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: xnx3000 »

Aha, dzieki za odpowiedz w sprawie komputera. Krotko mowiac nie ma sensu przeplacac 30 zl na LifeView, tylko brac MSI, a ew. nadwyzke zainwestowac w antene? :)

gos

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: gos »

Witam, jaki tuner TV pod USB zakupić, aby móc oglądać kanały DVB-T nadawane w MPEG-4? Zależy mi na tym, aby był to tuner hybrydowy, oraz aby miał wejścia, za pomocą których można podłączyć DVD, konsolę lub zgrywać filmy z magnetowidu. Czy ten się nada: http://www.abcdomu.pl/product_info.php? ... s_id=28241 A jeśli nie, to jaki inny w tej cenie? Aha, i czy za pomocą dołączonej anteny pokojowej będą mi dobrze odbierać programy cyfrowe TVP oraz POT? Dodam, że mieszkam w Warszawie, na Białołęce.

Lubushanin

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Lubushanin »

A mnie dzis udalo sie uruchomic LifeView LV5T.Wywalilem te antenke dolaczona do tunera za okno i wyszukal wsio z Jemiolowa.Uzywam TotalMedia zalaczonego do tunera, ale przy przelaczaniu kanalow faktycznie program sie zawieszal.Mam laptopa z procesorem T2250 1.73GHz i 1GBram.

4kowal

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: 4kowal »

Czesc.
Mam problem z DVBViewer. Wyświetla mi "brak urządzenia". W ustawieniach sprzetu w polu Device mam: AF9015 BSA Filter. Co powinienem wybrać w polu Tunertype?
Wybrałem Terrestrial podczas Wizard i mi znalazło. Teraz mam problem z kodekami. Ustawiłem jak wcześniej ktoś podał w linku i nie działa. Wyświetla sie: Cannot Load Source Filter, error:0x80040154 Clas Not Registrated.
Proszę, niech ktoś uzupełni, co powinienem wybrać przy każdym z kodeków.

RENDER
Video Render:
Audio Render:
Audio Format Detection:
Video Format Detection:
Use DVBSource for Mpeg Files:

DECODER
MPEG2 Video Decoder:
H.264 Vide Decoder:
MPEG Audio Decoder:
AC3 Audio Decoder:
AAC Audio Decoder:

skorup

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: skorup »

Witam,
jako alternatywę do tunerów lifeview i msi polecam także tuner Leadtek Winfast DTV Dongle, mieszkam w Zielonej Górze (osiedle Łużyckie) i na załączonej antenie pokojowej odbieram wszystkie kanały TV i radiowe. Siła sygnału 40-45%, jakość 100%. Programy oglądam zarówno na załączonym sofcie (Winfast PVR2 + własne kodeki) jak i AltDVB + kodeki Cyberlinka PowerDVD. Tuner kupiłem na Allegro za niecałe 40zł więc myślę że to opłacalna inwestycja.

houston1

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: houston1 »

Witam,

Jak w temacie, tanie DVB-T w laptopie nie do końca zamyka się w kwocie kilkudziesięciu złotych, przeważnie potrzebna dodatkowa antena, ale przede wszystkim dobry program do odtwarzania np.DVB-viewer 15 Euro, czyli obecnie ok.65 PLN plus kodeki np. Cyberlinka (PowerDVD) też nie są za darmo. A na dodatek trochę słabszy laptop i oglądanie staje się koszmarem (dekodowanie programowe). Wobec czego mam pytanie, może nie najtańszy wybór, ale czy dekoder pinnacle jest ze sprzętowym kodekiem MPEG4 i czy zawarte w zestawie aplikacje wystarczą do bezproblemowego odbioru DVB-T. Odbiornik taki znalazłem w sklepie http://www.pixmania.com/pl/pl/1879572/a ... ac-&xtcr=5

Pozdrawiam, houston1

chaberm

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: chaberm »

Leadtek Winfast DTV Dongle to od 140zł do 250zł a nie 40zł
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2009, o 12:16 przez chaberm, łącznie zmieniany 1 raz.

chaberm

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: chaberm »

skorup pisze:Witam,
jako alternatywę do tunerów lifeview i msi polecam także tuner Leadtek Winfast DTV Dongle, mieszkam w Zielonej Górze (osiedle Łużyckie) i na załączonej antenie pokojowej odbieram wszystkie kanały TV i radiowe. Siła sygnału 40-45%, jakość 100%. Programy oglądam zarówno na załączonym sofcie (Winfast PVR2 + własne kodeki) jak i AltDVB + kodeki Cyberlinka PowerDVD. Tuner kupiłem na Allegro za niecałe 40zł więc myślę że to opłacalna inwestycja.
Jasne tylko ze cena tego Leadtek Winfast DTV Dongle to od 140zł do 250zł a nie 40zł

skorup

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: skorup »

chaberm pisze:Jasne tylko ze cena tego Leadtek Winfast DTV Dongle to od 140zł do 250zł a nie 40zł
nie wiem skąd ta cena, ostatnio na allegro było do kupienia 25 sztuk tego tunera w cenie 39,99zł. Wszystkie nowe, oryginalnie zapakowane, w zestawie tuner, oprogramowanie z kodekami do mpeg-4 (po dokonaniu update'u), antena, pilot, przedłużacz usb.
houston1 pisze:...Wobec czego mam pytanie, może nie najtańszy wybór, ale czy dekoder pinnacle jest ze sprzętowym kodekiem MPEG4 i czy zawarte w zestawie aplikacje wystarczą do bezproblemowego odbioru DVB-T. Odbiornik taki znalazłem w sklepie http://www.pixmania.com/pl/pl/1879572/a ... ac-&xtcr=5
wątpię żeby ten tuner miał sprzętowe dekodowanie mpeg-4, w opisie tylko pisze że odtwarza mpeg-4 a to pewnie tylko dlatego że producent dołączył odpowiednie kodeki.

houston1

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: houston1 »

Jest jeszcze inny tuner pinnacle http://www.pixmania.com/pl/pl/1020357/a ... stick.html ten na stronie producenta http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u ... oStick.htm ma wyraźny opis: Digital terrestrial TV standard: DVB-T (MPEG-2, MPEG-4 AVC / H.264) Jeśli dekodowanie jest programowe, to na ogół opisywane jest np: MPEG4 stream, dla tego moje pytanie brzmi, czy ktoś z forumowiczów może używa tych właśnie urządzeń pinnacle i mógłby sprecyzować, czy dekodowanie odbywa się sprzętowo czy programowo.

Pozdrawiam, houston1

xnx3000

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: xnx3000 »

skorup pisze:
chaberm pisze:Jasne tylko ze cena tego Leadtek Winfast DTV Dongle to od 140zł do 250zł a nie 40zł
nie wiem skąd ta cena, ostatnio na allegro było do kupienia 25 sztuk tego tunera w cenie 39,99zł.
Niestety, wyszukiwanie w zakonczonych aukcjach od poczatku grudnia daje wlasnie cene w okolicach 200 zl. Zadnej z 40 zl. Tak samo w sklepach internetowych. Najtanszy pozostaje wiec nadal MSI DIGIVOX. Jak przesylka dotrze, to podziele sie wrazeniami.

houston1

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: houston1 »

Można wyszukać LEADTEK-WINFAST-USB-DTV-DONGLE w cenie 79,95zł : http://www.fragole.pl/TUNER-TV-LEADTEK- ... LEAMUL0005 choć może być problem, czy jeszcze jest dostępny.

xnx3000

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: xnx3000 »

Przyszedl mi wreszcie moj MSI Digivox. Na zalaczonej antence na Trasie Polnocnej w ZG pokazuje mi jakies 30% jakosci sygnalu. Po podlaczeniu anteny pokojowej (nie znam sie na typach - taki talerz 30 cm, na srodku z niego wystaje 10 cm antenka z dwoma poprzeczkami, a pod ta cala antena dwa druty po przeciwleglych koncach "zawiniete" w waski prostokat o dlugosci ok. 20 cm) i ustawieniu jej udalo mi sie zlapac 100%, ale na dolaczonym programie nie wynajduje nic, w dvbviewer wyrzuca komunikat "nie mogę stworzyć b2c2 mpeg2 filter", a w alt-dvb w tescie sygnalu dla 666MHz jest 160% (?), a po skanowaniu tej czestotliwosci "Scan Error: PAT - Table Incompleted"...

[edit]

Hmm... teraz w dolaczonym DTV programie wynalazl niby wszystkie programy, ale przy video pid jest 0, a po zakonczeniu skanowania pokazuje tylko czesc ze znalezionych programow i to w dziale "radio" - coz, faktycznie jest tylko dzwiek. Kodeki AVC sa zainstalowane - ffdshow, AVCCore, Cyberlink...

[edit]

DVBViewer nie mial zarejestrowanych filtrow. Juz jest ok. Co ciekawe, na AthlonieXP 2k+, 1 GB Ram i radeon 9100 z CoreAVC obraz to slideshow, na ffshow jest ok. TVP HD pojawia sie na sekunde i tyle...

Co z programem dolaczonym do karty i AltDVB nadal nie wiem.

Sremu niestety nie lapie w ogole, na dostepnych kanalach TVP obraz zyleta. Szok, bo na analogowo mam snieg, skaczacy obraz i dzwiek przerywany buczeniem. Szkoda, ze choc Polsatu jeszcze nie mam :)


[edit]

DVBViewier sie wysypal i po ponownym uruchomieniu czarny ekran, brak dzwieku. Restart kompa i ponowna rejestracja filtrow nic nie daly. W ustawieniach bez zmian, kanaly sa. Czyli znow bez TV...

[edit]

pomoglo odrejestrowanie i zarejestrowanie filtrow (w miedzyczasie koniecznie uruchomienie dvbviewer, aby pokazal blad j.w.), ale konieczne bylo tez przestawienie anteny az o kilkanascie stopni. w dolaczonym programie sygnal byl na 1/3 znow, po przestawieniu i akcji z filtrami dvbviewer znow nadaje.


[edit]

nie wiem o co chodzi, ale dvbviewer i altdvb raz znajduja kanaly, a raz nie. nic nie zmienialem. teraz chodza oba, ale czasem po wlaczeniu czarny ekran i dopiero ponowne wyszukiwanie pomaga, choc czasem przy max sygnale znajduje 0 stacji.

cube83

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: cube83 »

J4801 pisze:Witam!Zakupiłem na USB z anteną i pilotem taki TUNER MSI DigiVOX mini II (V3.0) DVB-T HDTV1080i  za 44,99+14wysyłka.Bałem się, że nic z tego nie będzie, ale jest Mieszkam w Zielonej Górze i łapię sygnał z dołączonej antenki.Będę jeszcze testował w Żaganiu i w Szprotawie, gdzie często bywam, to może opiszę moje spostrzeżenia.Lapek na którym oglądam, to Compaq cq60-130ewPo zainstalowaniu dołączonego softu i sterów odebrałem w domu jakieś 3 niemieckie stacje mdr, art i coś tam jeszcze... Ale nie ważne...Na zewnątrz przyczepiłem antenę do dachu samochodu, a że jest na magnes, to nie było problemu.Odebrałem następujące stacje:
TVP1 z AC3
TVP2
TVP3 Gorzów
TVPHD
TVPSporti radia:
PR1
PR2
PR3
Zachód
ZetNa dołączonym sofcie nie dało się oglądać TVPHD, bo cięło strasznie.Ale poszedłem tropem i zainstalowałem DVBVIEWER + kodeki H.264 coreAVCNo i da się oglądać, chociaż przy słabym sygnale program potrafi się zawiesić.Dodam, że mam VISTĘTestowałem z poverdvd8 i ich kodekiem H.264, ale efekt jest bardzo podobny...Jak ktoś się chce pobawić za małe pieniądze i ma silny w miarę komputer dla H.264, to polecam!
A mam jeszcze pytanie:Czy TVPHistoria nadaje ?Wg informacji powinienem mieć, a nie mam Dzięki za info...
Polecam program Mirillis Splash Lite.
Tylko zapper ale dziala szybko i stabilnie u mnie na kompie i ma akceleracje do dekodowania video o ile posiada sie dobra karte graficzna.

borek

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: borek »

witam,

Gdzie można kupić ten tuner MSI DigiVOX mini II V3.0 ?
Coś nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Pyrus

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Pyrus »

Zapasy magazynowe zostały sprzedane, więc jedyna szansa na zakup tego tunera to odkupienie go od kogoś.

Kafar

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: Kafar »

A co ten tuner MSI ma takiego w sobie ciekawego? Bo z doświadczenia wiem, że jak coś przestali produkować to to było naprawdę dobre.
Co do Splasha to strasznie mi się wywala na obydwu tunerach :(

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: qwerty »

Kafar pisze:A co ten tuner MSI ma takiego w sobie ciekawego? Bo z doświadczenia wiem, że jak coś przestali produkować to to było naprawdę dobre.
Co do Splasha to strasznie mi się wywala na obydwu tunerach :(
Skontaktuj się z autorami splash. W ciągu kilku godzin odpisują.

pit-66

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: pit-66 »

Witam mam Tuner NOT ONLY TV o symbolu LV5TZ i właśnie po 30 października wszystko zniknęło.Mieszkam na Bemowie i używam normalnej anteny pokojowej THOMSONA 46 DB .Na nie których programach pokazuje mi sie kłódka .Używam oprogramowania Total Media 3.Co mam zrobić???

manio

Re: tanie DVB-T w laptopie

Post autor: manio »

Dziwna sprawa bo jeszcze nie ma 30 pażdziernika...

Zablokowany