CABLETECH URZ0083

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

kubadvb

Jak masz trochę ciekawych informacji o KRUGER&MATZ to napisz we właściwym wątku, ok?
Nikt o tych tunerach już dawno nie pisał, a są fajne i wyszedł już nawet twin tej marki.
Ciekaw jestem w jakich plikach zapisuje program TV, jak wygląda tłumaczenie, czy są jakieś istotne wyróżniki dla tego modelu? Fajnie byłoby porównać oba modele.

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Chris »

Również podpisuję się pod tym apelem!
Mam zamiar kupić jakiś dekoder DVB-T, przeglądając dane techniczne doszedłem do wniosku, że najbardziej odpowiedni dla mnie byłby dekoder KRUGER&MATZ KM00183, ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii użytkowników tego tajemniczego dekodera!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

W zasadzie to Speakers_XP trochę pisał na forum o tym tunerze KM00183.
Soft z wyglądu i tak samo marnie przetłumaczony jak w URZ.
Różnice są takie że ten KM nie posiada dodatkowego demodulatora ALI3100 i przez to może być mniejsza czułość głowicy oraz jest inny panel przedni. Softy z URZ nie pasują do KM - nie działa głowica wtedy.
Reszta taka sama jak w URZ.

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

Gutek
Ale mniejsza czułość głowicy nie zostala stwierdzona przez XP. Nie ma takiego porównania z Cabletechem. Najlepiej gdyby XP przeprowadził porządny test Cabletechy kontra klony Zabrzmiało jak z Gwiezdnych wojen, ale to naprawdę byłoby bardzo ciekawe.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Mnie się wydaje że Speakers_XP porównywał czułość Blow, a to praktycznie to samo co KM bo płyta ta sama też beż ALI3100 do Cabletecha z tym ALI i jemu lepiej odbierał Cabletech.
Poszukaj tego w temacie Blow.

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Otóż mam pytanie o Cabletech URZ0083. Podłączony kablem coax do kina domowego, nie przesyła DTS w filmach MKV. W ustawieniach wyjścia cyfrowego dźwięku w dekoderze mam dwie możliwości: LPCM/BS - na jednej jak i na drugiej cisza i komunikat na ekranie "audio not support". Wyczytałem, że po HDMI oczywiście nie chodzi DTS, ale po coaxial-u podłączonym do kina domowego już u wszystkich chodzi. Jako ciekawostkę napiszę, że oprócz tych dekoderów, w innych pokojach mam model Canva CN101 czyli podobnej klasy :) i tam również mam dwie możliwości w ustawieniach cefrowego wyjścia audio, ale są to: LPCM/RAW, i jak ustawię na RAW to DTS jest po coaxialu w kinie domowym odtwarzany, na ustawieniu LPCM nie. Pomóżcie proszę, bo siedzę trzeci dzień :) i nic mądrego już do głowy nie przychodzi. Może to kwestia softu? Teraz mam ten najnowszy 1.1.2 ale próbowałem już 1.0.16 i "Grecki" też nic. Dzwoniłem do serwisu i Pan powiedział że nawet nie ma jak tego sprawdzić :) więc tam za dużo nie pomogą :). Napiszcie proszę jak jest z tym u Was. Pozdrawiam !!!

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

Dopisuję: sprawdzone na wszystkich dostępnych softach i nic. Na każdym cisza przy DTS po coaxialu. Tak jak by w ogóle nie nie działała funkcja w opcjach "Digital Audio Output" BS out (BS: oznacza, że sygnał wychodzi wyjściem cyfrowym audio bez obróbki, jako RAW i powinien byc zdekodowany przez TV lub amplituner AV). Więc powinno to chodzić jak to ma miejsce we wszystkich innych tunerach świata. Pomóżcie Panowie please bo już sił do tego nie mam.

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

Już nie chcę być monotematyczny, ale sprawdziłem ustawienia LPCM i BS i niby wszystko chodzi poprawnie. Wychodzi więc na to, że tak jak jest napisane na filmach z DTS, po prostu nie ma kodeków. Napisałem z prośbą do serwisu, żeby to uwzględnili przy następnym sofcie - jak myślicie? - soft z kodekami do DTS może załatwić ten problem? Cały czas sugeruję się tą Canva CN101 która to obsługuje bez problemu, ale ma inne wady niestety :) np. "piszczy" na "standby" i przypadłością ich, jest zawieszanie się obsługi pilota, ale nie samego pilota, tylko tej funkcji w dekoderze. Po restarcie znowu jakiś czas "chodzi". Tutaj oprócz braku obsługi DTS po kablu coaxial, ogólnie wszystko ok.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

To raczej nie jest problem z firmware. Brak licencji DTS = cisza w głośnikach. :(

a_romek

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: a_romek »

Witam wszystkich

Od jakiegoś tygodnia jestem użytkownikiem (w zasadzie Mama) Cabletecha URZ083 czy szczęśliwym to się okaże :) Wykonałem upgrade softu do wersji 1.1.2 - najnowsza
Śledzę już długi czas forum ze względu posiadania tunera na USB ale nie odnalazłem rozwiązań problemów jakie mnie spotkały:

- jak wyłączyć napisy dla niesłyszących podczas transmisji (nadawane przez operatora)

- nie poradziłem sobie także z nadawaniem przez operatorów w różnych trybach - telewizor samsung uporczywie wybiera sobie tryb 16:9 gdy przełączę na obraz normalny jest stary dobry 4:3 poprawnie wyświetlany. Ustawienia na stałe w tunerze nie można dokonać bo transmisje są w różnych standardach.

Rozumiem że tuner nie umie czytać dźwięku z AC3 (odtwarzanie plików avi) ma ktoś pomysł jak najszybciej przerobić samą ścieżkę dźwiękową (kompresja do mp3) bez dekompresji całego filmu ?

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

karllo

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: karllo »

- jak wyłączyć napisy dla niesłyszących podczas transmisji (nadawane przez operatora)
Klikasz na pilocie SUBTITLE, ustawiasz na OFF i wciskasz OK... ;-)

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

szpila pisze:To raczej nie jest problem z firmware. Brak licencji DTS = cisza w głośnikach. :(
Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem. Jeśli faktycznie tak to wygląda, to akcje tego urządzenia spadają jak w Grecji :)Na pewno lepiej w takim razie znaleźć jakiś z obsługą, bo wtedy ten nie powinien być traktowany jako odtwarzacz multimedialny !!! (90% niezłych MKV to DTS). Zastanawia mnie tylko m.innymi ta Canva CN101 która mnie kosztowała całe 119zł. i naprawdę obsługuje DTS (Oczywiście posiada inne fajne wady, które to opisałem wcześniej). Rzecz jasna po kablu coax a nie HDMI, ale wydaje mi się że to już kwestia braku obsługi DTS przez sam telewizor. Nie wydaje mi się żeby w takim "wynalazku" jak Canva,znalazła się licencja DTS, a jednak "chodzi" :) . W innych "nisko budżetówkach" moich kolegów również. Nawet ktoś na tym forum opisywał że w tym modelu Cabletech-a mu to śmigało, ale narzekał, że właśnie tylko po coax. Rzucam więc pytanie globalno forumowe, czy u kogoś to "odpala"? Jeśli nie, myślę że zdecydowanie warto byłoby tak jak napisałem wyżej, rozejrzeć się za innym tunerem. Serwis rzecz jasna w tej sprawie niestety milczy (email), ale można było się tego spodziewać po firmie "SCrabletech". Aha - warto też wspomnieć, że należy się medal z brukwi temu, co zaprojektował ten najbardziej intuicyjny pilot na świecie. Na wieczory lub noc, powinni dodawać latarkę i mini instrukcję obsługi dla "Kowalskiego". Sam design też niczym ze stajni "Pinifarina" (m.innymi Ferrari,Alfa,Fiat) :)


Jeszcze jedno wyjaśnienie: ja nie chcę żeby "Scrabbletech" :) odtwarzał DTS (po HDMI w głośnikach TV), tylko żeby przez cyfrowe wyjście audio (coaxial) wypuszczał czysty RAW do zewnętrznego dekodera (np.kino domowe)- do tego nie potrzeba już chyba licencji - tak jak to ma miejsce w większości dekoderów DVB-T na rynku (tych b.tanich również). Wydaje mi się również, że wystarczyłoby umieścić taki kodek w następnym sofcie i po kłopocie. Wtedy naprawdę ciężko byłoby znaleźć konkurenta w tym przedziale cenowym, na URZ0083. Jeśli tego nie poprawią, to zdecydowanie ciężko będzie znaleźć coś gorszego :) Warto byłoby w takim wypadku wstrzymać się z zakupem, i poczekać na odzew Panów z serwisu w tej kwestii, przy następnym upgrade-ie. Chociaż wątpię, bo jak nawet nie odpisują na zapytania w email-ach, to może nie wiedzą o czym się tutaj mówi :) A może po prostu już nad tym pracują, i nie mają czasu na "pierdoły" :) Pozdrawiam.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: adac »

Coodlatyma pisze:Zastanawia mnie tylko m. innymi ta Canva CN101 która .. i naprawdę obsługuje DTS
- niestety nie obsługuje i świadczy o tym i specyfikacja tego STB-a jak i Twoje podłączenie. Dźwięk masz tylko dlatego, że podłączyłeś się pod kino domowe z obsługą DTS, posiadacze zwykłego stereo nic nie usłyszą,
Rzecz jasna po kablu coax a nie HDMI..
ano właśnie
Nie wydaje mi się żeby w takim "wynalazku" jak Canva, znalazła się licencja DTS
- mnie również się nie wydaje się, że kiedykolwiek będzie.
Z tunerków obecnych na forum obsługę (mam na myśli dekodowanie) dts-a ma tylko model MT-4160, w starszej i nowej wersji (2.0).
Standard dźwięku 2.0, wyjście na analog, więc można posłuchać na zwykłym telewizorze.
Coodlatyman pisze:ja nie chcę żeby "Scrabbletech" :) odtwarzał DTS (po HDMI w głośnikach TV), tylko żeby przez cyfrowe wyjście audio (coaxial) wypuszczał czysty RAW do zewnętrznego dekodera (np.kino domowe)- do tego nie potrzeba już chyba licencji
- no tak i tu jest cały myk bo za licencję Ty zapłacisz kupując kino domowe :)
Co do możliwości to zależy również od hardwaru i nie wiadomo czy w tym modelu jest to w ogóle możliwe. Rozejrzyj się za jakimś tunerem na Mstar 7818, w większości mają opcję RAW przez S/PDiF. Na przykład w opisie Fergusona T-55 sposób obsługi dźwięku DTS jest czytelnie opisany, czego nie da się powiedzieć o innych producentach.

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

W końcu jakieś konkrety! Baaaardzo dziękuję. Wszystko jasne w takim razie. Musi mieć RAW w ustawieniach (tak jak jest w Canva i innych) a nie BS jak ma to miejsce w Cabletech. I tak jak pisałem wcześniej, faktycznie nie jest to kwestią licencji. Jeśli nie da się tego poprawić update-m,a jest to problem hardwaru, to dyskwalifikuje to ten model.

Teraz z "innej beczki". Na niektórych MKV "zawiecha" i po ok. minucie wrzuca następny film z katalogu. Soft 1.1.2 - zdarza Wam się?

Masterjam

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Masterjam »

Zdarza się , przynajmniej u mnie nagminnie :)

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

adac pisze:
Coodlatyma pisze:Zastanawia mnie tylko m. innymi ta Canva CN101 która .. i naprawdę obsługuje DTS
- niestety nie obsługuje i świadczy o tym i specyfikacja tego STB-a jak i Twoje podłączenie. Dźwięk masz tylko dlatego, że podłączyłeś się pod kino domowe z obsługą DTS, posiadacze zwykłego stereo nic nie usłyszą,
Rzecz jasna po kablu coax a nie HDMI..
ano właśnie
Nie wydaje mi się żeby w takim "wynalazku" jak Canva, znalazła się licencja DTS
- mnie również się nie wydaje się, że kiedykolwiek będzie.
Z tunerków obecnych na forum obsługę (mam na myśli dekodowanie) dts-a ma tylko model MT-4160, w starszej i nowej wersji (2.0).
Standard dźwięku 2.0, wyjście na analog, więc można posłuchać na zwykłym telewizorze.
Coodlatyman pisze:ja nie chcę żeby "Scrabbletech" :) odtwarzał DTS (po HDMI w głośnikach TV), tylko żeby przez cyfrowe wyjście audio (coaxial) wypuszczał czysty RAW do zewnętrznego dekodera (np.kino domowe)- do tego nie potrzeba już chyba licencji
- no tak i tu jest cały myk bo za licencję Ty zapłacisz kupując kino domowe :)
Co do możliwości to zależy również od hardwaru i nie wiadomo czy w tym modelu jest to w ogóle możliwe. Rozejrzyj się za jakimś tunerem na Mstar 7818, w większości mają opcję RAW przez S/PDiF. Na przykład w opisie Fergusona T-55 sposób obsługi dźwięku DTS jest czytelnie opisany, czego nie da się powiedzieć o innych producentach.
Ad. do zaznaczonego na czerwono:

Kurczę, skoro w sofcie 1.0.16 dodano
- Dekodowanie dźwięku Dolby E-AC3
to co za problem w następnym dodać
- Dekodowanie dźwięku Dolby DTS ?
A jeśli nie da rady,bo to kwestia licencji, która pewnie kosztuje worek złota, w opcjach digital audio out dodać RAW, lub zamienić BS na RAW ?
Nasuwa się pytanie j.w. "czy w tym modelu jest to w ogóle możliwe..." ?

P.S. "Z góry" odpowiadam na ewentualne "a ten znowu..." :) - "Wałkuję" temat, bo muszę kupić następnych 10szt. a ten model, gdyby nie przekreślający go mankament, naprawdę ok.

matrix0606

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: matrix0606 »

Tak czytam i się zastanawiam czy to nie kwestia hardware'u z tym DTS. Bo jeśli DD stoi na scalaczku to i DTS powinien stać bo to "odrębny" system, czytaj mniej stratny.

Jeśli Cabletech nie jest wyposażony sprzętowo to dekodować nie będzie.

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

Rozumiem. Bardzo bardzo dziękuję za pomoc. Fajnie że "fachowcy" też tu zaglądają. A co z dodaniem funkcji RAW w opcjach (softowo), lub zamiana BS na RAW? Bo wtedy już nie chodzi o dekodowanie - zrobi to kino domowe z DTS, tylko o "wypuszczenie" coaxial-em czystego RAW do zdekodowania przez zewnętrzny dekoder.
Wiem że najprościej, tak jak napisałeś wcześniej, rozejrzeć się za jakimś modelem na Mstar 7818, ale to znowu zabawa od początku. Kupienie po jednym modelu i testowanie/szukanie innych "kwiatków". Bo przecież każdy coś ma :) . W Canva, gdyby nie to "piszczenie" na "standby" i w co drugim zawiecha w obsłudze pilota (tylko reset), to by nie miała pewnie sobie równych. W MT4160 nagminne zawiechy itd. itd. URZ0083 też "zawiechy" ale chociaż/aż? tylko przy MKV. Ale tutaj największa "bolączka" jednak z tym DTS-em, i gdyby to dało się "naprawić", to i tak wypada spoko przy reszcie. A może znasz/masz jakiś model (może być drogi) który po prostu działa ? (1080P/60, DTS, MKV, M2TS)
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2011, o 11:05 przez Coodlatyman, łącznie zmieniany 1 raz.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

BS to wyjście Bit Stream - jak dla mnie to po prostu inne określenie na "audio RAW" a poprawnie - RAW bitstream coding.

Coodlatyman

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Coodlatyman »

Też mi się tak wydaje, i z opisów obydwóch tych rzeczy tak wynika. W praktyce wygląda to niestety inaczej. Na Canva CN101 przy przełączeniu na RAW działa DTS na zewnętrznym dekoderze, w Cabletech przy przełączeniu na BS, na tym samym zewnętrznym dekoderze nie + w Cabletech-u wyświetla na ekranie że nie ma kodeka audio.

Zablokowany