Odbiór kanałów HD na PC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
DVBManiak

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: DVBManiak »

Szybka decyzja i ostateczna. Czy TA będzie dobra? Ma UVD+ podobnie jak HD 3650. I do tego ma VGA.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Puma »

Powinna być dobra
Specjalny akcelerator odtwarzania wideo UVD 3

MPEG-4 AVC/H.264

http://www.amd.com/pl/products/desktop/ ... iew.aspx#2

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: sirdaniel »

Ale dlaczego chcesz kupić taką drogą?

I dlaczego jeśli odpisywałem na czyjść post i ktoś w między czasie coś dopisał, wcieło mi posta?

Dobra dzieki LAZARUSOWI odtwarzam mój post który mi wcięło
@DVBManiak
Ja kiedyś przerabiałem temat HD na starym Komputerze bo sam miałem Semprona 2800. Na takim procku niekóre 720p nawet działało na darmowych kodekach ale już 1080p nie ma szans.
Jeśli chodzi o kartę grafiki to zapomnij o wysokich modelach przy 300W bo one ciągną dużo energii. Za słaba karta graficzna znów nie odtworzy poprawnie 1080i a tylko p. Jeśli już 2400 to pro albo xt, lub od razu 2600/pro, 3650 byłaby dobra ale musiałbyś się upewnić co do wytrzymałości zasilacza ale mogło by działać. No i seria 3XXX ma wyższe UVD jak ktoś zauważył, to jest bardzo ważne. Kart na AGP serii HD 4xxx i HD 5xxx nie polecam chyba że ktoś ma stary high end na tę platformę. Zawsze możesz kupić jescze kartę na zwykłe PCI, obecnie nie ma do sprzedania na allegro. Karty Nvidii nie wchodzą w grę.
DVBManiak Tu masz link do dużo tańszej, wymagane oczywiście dodatkowe zasilanie z linii HDD. Jeśli ci nie zależy na 1080i i na graniu to kup 3450 za marne pieniądze.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2012, o 10:18 przez sirdaniel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Puma »

Lepiej dołożyć i być pewny niż potem sobie pluć ;)

I dlaczego jeśłi odpisywałem na czyjść post i ktoś w między czasie coś dopisał, wcieło mi posta?
Nie wcięło Ci posta tylko pytało czy jesteś pewien że nadal chcesz wysłać post, na wielu forach się to stosuje.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: giaur500 »

No ale przecież miało być AGP. I nie wiem czemu tak się upieracie na karty amd.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: @GUTEK@ »

Karta ok, tylko ja bym za taką cenę nie kupował, tylko poszukał na znamym serwisie jakiejś używki do 100zł i najlepiej z pasywnym chłodzeniem - dla 3450 pasywne w zupełności starcza.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Puma »

Problemem może być prądążerność karty, zależy jaki masz zasilacz.

Wyczytałem że masz 300 W zasilacz... zapomnij o tej karcie bez wymiany zasilacza.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: @GUTEK@ »

Bez przesady, Radek3450 bierze 25W i to przy max obciążeniu. Dobry 300W to aż nadto.

Tu można sprawdzić parametry kart http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

ludzie przestańcie narzekać, załatwcie sobie karty graficzne z dekoderem sprzętowym hd
DXVA czy innym, nie trzeba mieć mega procesora, żeby było można oglądać cokolwiek w jakości hd - wystarczy karta ze sprzętowym dekoderem,

a jeśli już chodzi wam o procesor który obsłuży programowo 720p to P4 HT 3.4 da rade - z płytą na aledrogo można go kupić już za niecałe 200 zł, a wiem bo znajomemu sprowadzałem i składałem taki sprzęt.

kjt

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: kjt »

A czy się opłaca pakować kasę w stary sprzęt (agp)?
Albo w tak drogie karty? Tylko po to by sobie HD na monitorze (ewentualnie TV) pooglądać?
Do HD nie trzeba takiej mocy.

Dla nowszych zintegrowanych grafik (płyta czy procek) HD ba nawet 2-3 odpalone HD to pryszcz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

To już niech odpowiedzą zainteresowane osoby, które same nie wiedzą czego chcą, jeśli chcą oglądać na kompie tv to ten komp musi być wart co najmniej z 600 zł (wartość rynkowa nie sentymentalna), bo mniej więcej na sprzęcie za 600 zł da radę odtworzyć HD

oczywiście dyskwalifikuję komputery ze zintegrowanymi kartami typu intel GMA i overpriced

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Puma »

Miałem taki sam dylemat, karta w komputerze i niepewna sytuacja czy nawet SD obejrzę swobodnie.
Ostatecznie kupiłem monitor z tunerem (nawiasem mówiąc to monitor dostałem na prezent :D ) i moim zdaniem było to najlepsze wyjście.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

jest jedna osoba na aledrogo która sprzedaje media centery z tunerem dvb-s/t za 549, linka nie podam bo nie wolno na tym forum, ale z powodzeniem taki komp otworzy 1080p bez przycięcia

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: sirdaniel »

Myślę że nikt tu nie narzeka, obecne kanały SD 480p odtwarzają się na każdym sprzęcie, semprona, athlon pentium itp. Chodzi o HD tylko kwestia jaki to będzie HD. Karta 3450 agp asusa co prawda wymaga dodatkowego zasilania z linii HDD ale jest mało ciągnie, spokojnie może zastąpić radka 92xx, i używkę okazyjnie za 50+ zł można kupić. Jedyne co na niej nie odtworzysz to full HD z przeplotem. Po co kupować nowy komputer??? Żeby być super modnym bo mamy tzw. niby media center??

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

Ja tam piszę tylko do tych co mają zabytki klasy(athlon xp 1700 +256 ram DDR1/SDR+ gf 2 mx400 i zasilacz Codegen 300W), bo w takim przypadku to za malo pamieci, grafa do wymiany i wybuchowy zasilacz rownież.

A to co podałem to był przykład jak można z kompa za niecałe 600 zł mieć już przystosowanego do HD i z tunerem DVB-T/S - jak dla mnie to dobry interes.

A jak ktoś chce inwestować w rozbudowę - to jak pisałem wcześniej, karta z dekoderem sprzętowym jest niezbędna lub dobry procesor - 3.4 HT daje rade programowo przetrawić 720p.


p.s. media center wcale nie jest taki modny, systemy media center są ciężkie i bywają z nimi różne jaja

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: BadBoy475 »

DVBManiak pisze:Szybka decyzja i ostateczna. Czy TA będzie dobra? Ma UVD+ podobnie jak HD 3650. I do tego ma VGA.
Oczywiście może być.

Ogólnie jeśli chodzi o złącze AGP to tylko ATI ponieważ Nvidia nie oferuje nic godnego uwagi na to złącze.
Tu brałbym pod uwagę tylko karty serii HD3xxx oraz HD4xxx.

Jeśli oprócz dekodowania H264 ważna jest jeszcze wydajność 3D to polecam Radeona HD3850 ponieważ to jest najwydatniejsza grafika 3D na złącze AGP. Sam posiadam taką grafikę w swoim starym komputerze z Athlonem XP i przy dekodowaniu 1080p obciążenie procesora mieści się w granicach 5-10%

Natomiast jeśli chodzi wyłącznie o dekodowanie video to nieco lepsze będą karty serii HD4xxx ponieważ są dodatkowo wspierane przez flash playera i dzięki temu sprzętowe dekodowanie video mamy przy oglądaniu filmów z youtube. Tak na marginesie to firma adobe zachowała się bardzo nie fair nie dodając obsługi dla kart HD3xxx. A łatwo sprawdzić że karty te z łatwością poradziłyby sobie z dekodowaniem filmów z yt w rozdzielczości 1080p. Wystarczy taki filmik ściągnąć i zapisać na dysku i odtworzyć w odtwarzaczu z DXVA i obciążenie będzie poniżej 10%.
giaur500 pisze:Nvidia posiada filtry do sprzętowego wygładzania/wyostrzania obrazu oraz redukcji szumu. O ile redukcja szumu niepotrzebna, to wierzcie mi że wyostrzanie to świetna funkcja. Nie wiem czy amd to ma (nie udało mi się znaleźć na ten temat informacji), może niech się wypowiedzą posiadacze kart amd.
Oczywiście AMD/ATI też to ma i działa bardzo dobrze. Oprócz tego w opcjach sterownika możemy wybrać różne tryby usuwania przeplotu, wykrywanie konwersji pulldown oraz wszystkie możliwe regulacje obrazu. Wszystko oczywiście działa sprzętowo.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: giaur500 »

Tak myślałem że powinno to być, w końcu to już standard. Najbardziej ryje procesor wyostrzanie, reszta mniej. Np wyostrzanie w vlc - masakra.

DVBManiak

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: DVBManiak »

Mam TAKI zasilacz. Jednak 350 W przepraszam za pomyłkę i to porządnej firmy. Zamówiłem HD 3650, powinno uciągnąć.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: @GUTEK@ »

Jak to jest rzeczywiście tak jak tam pisze, że Fortron to zrobił dla ModeComa to jest to jeden z lepszych tanich zasilaczy.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

nie jestem zwolennikiem modecomów po serii feeli które lubiły padać po roku lub 3 miesiącach od kupna, co do fortronów to jak najbardziej polecam.

Zablokowany