GoClever ANDROID 500

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

próbowałeś dodać skrót do dvb-t do ulubionych w xbmc? u mnie nie chce się uruchomić z ulubionych

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

@Piwek, próbowałem wgrać 4.0 LIGHT.

jacek09

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jacek09 »

maliktomek pisze:DVB-T można uruchomić pod XBMC - wchodzi się w programy ->programy android i tam jest nasz odtwarzacz dvb-t...
Tak samo mozemy uruchomic kadzy dowolny program z androida.
Chodzi o to zeby xbmc obslugiwal natywnie dvb-t (na co czekamy) a nie przez zewnetrzna, obecna aplikacje.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@konrad___k, ja też mam wgraną tą wersję według pliku factory_update_param.aml, który jest w archiwum z sofetm pliki powinny być wrzucone na kartę pamięci:

Kod: Zaznacz cały

--wipe_data
--wipe_cache
--wipe_media
--update_package=/sdcard/update.zip
--wipe_data
--wipe_cache
--wipe_media
Ja przy każdej próbie wgrywania tego softu muszę podpinać kabel video, który był w zestawie, bo podczas aktualizacji i przy pierwszym uruchomieniu obraz mam tylko na wyjściu analogowym. Dopiero w po uruchomieniu w kreatorze opcja jest zmiana rozdzielczości na hd i dopiero wtedy mogę przełączyć na hdmi. Skoro Ty korzystasz z wyjścia analogowego to u Ciebie obraz powinien być cały czas.

@jacek09, z tego jak wygląda obsługa dvb-t w xbmc teraz wynika, że do natywnej obsługi dvb-t przez xbmc daleka droga.
http://xbmc.org.pl/forum/21-HTPC---Tune ... mitstart=0

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

gdzie mamy skopiować playercorefactory.xml żeby przyspieszenie gpu działało??

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

@Piwek, tuner nie daje żadnego obrazu, kontrolka się pali na czerwono, po naciśnięciu zmienia kolor na zielony. Brick. Jak go ratować ?

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

konrad___k Miałem to samo. Zmieniłem kabel HDMI - dalej nie działało, podłączyłem kabel analogowy (ten co był w komplecie - biały, czerwony, żółty) na nim miałem obraz. Na HDMI słyszałem tylko poruszanie się po menu. Wgrałem soft 2.3 w celu odesłania go na gwarancji - HDMI dalej nie działało. Wyłączyłem go na noc. Po pracy kolejnego dnia uruchamiam go a HDMI normalnie już działał... Możliwe że się przegrzał?? nie wiem... (Lecz na starym - 1-wszym kablu HDMI nadal mi nie działa)

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

konrad___k

Potwierdzam że na tanich cienkich kablach HDMI są same problemy. Trzeba niestety zainwestować i kupić dobry gruby ekranowany kabel i po problemach. Może mieć wpływ też długość. Ja wymieniłem 1.5m na 1m. Na tych tanich raz działa raz nie i tak w kółko. U mnie po wymianie kabla ponad miesiąc zero problemów. Dodam że problemy miałem z telewizorem SAMSUNG.

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

Panowie, problem w tym,że na kablu AV to samo :(

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »

konrad___k pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Witaj w gronie. Mój dekoder ma identyczne objawy, zero sygnału po AV i HDMI. Co dziwne zrobiło się to po zwykłym restarcie. Teraz przymierzam się do wysłanie sprzętu na serwis

jacek09

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jacek09 »

zbynex pisze:konrad___k

Potwierdzam że na tanich cienkich kablach HDMI są same problemy. Trzeba niestety zainwestować i kupić dobry gruby ekranowany kabel i po problemach. Może mieć wpływ też długość. Ja wymieniłem 1.5m na 1m. Na tych tanich raz działa raz nie i tak w kółko. U mnie po wymianie kabla ponad miesiąc zero problemów. Dodam że problemy miałem z telewizorem SAMSUNG.
Mam 5m hdmi ktory kosztowal niecale 20zl, wczesniej na nim 2 lata chodzil dekoder upc, a teraz goclever i odpukac nic sie nie dzieje.

edit/ Polskie litery !!!

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@konrad___k
ja na Twoim miejscu odsyłałbym chyba do serwisu

@maliktomek
gdzieś w folderze systemowym xbmc, nie pamiętam dokładnie. Plik pojawia się dopiero po pierwszym uruchomieniu xbmc. Musisz mieć zainstalowanego także mx playera, bo wszystkie filmy otwierane są w nim po podmianie playerfactory.

djyankee

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: djyankee »

witam wszystkich,

od jakiegoś czasu korzystam z GoC Android 500
wgrałem sobie Wasze poprawki (ukłon w stronę osób które je stworzyły)
aktualnie posiadam wersję LIGHT + wyłączoną kartę SD
mam wgrane weeb i czasem korzystam z dvb-t

Niestety zauważyłem mały problem, co jakiś czas gubi sieć wi-fi
mniej więcej co 3-5 minut i to bez znaczenia czy włączony mam jakiś program czy po prostu sam ekran ustawień i już tam widać, że gubi nagminnie sieć wi-fi

od nadajnika jestem jakieś 5m, sygnał ma 4/5 kresek, telefon nie zrywa połączeń wi-fi, więc wina po stronie GoClever

pytanie co z tym fantem zrobić? wrócić do poprzedniego softu? (tam na 90% nie zrywał wi-fi, albo tego nie zauważyłem)
ktoś spotkał się z czymś takim ? czy ten problem tylko u mnie występuje?

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Piwek pisze: @maliktomek
gdzieś w folderze systemowym xbmc, nie pamiętam dokładnie. Plik pojawia się dopiero po pierwszym uruchomieniu xbmc. Musisz mieć zainstalowanego także mx playera, bo wszystkie filmy otwierane są w nim po podmianie playerfactory.
Nie rozumiem jak to się pojazwia?? Gdzie??

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

maliktomek

Plik jest generowany przez XBMC przy pierwszym uruchomieniu w folderze:
Android/data/org.xbmc.xbmc/files/.xbmc/userdata

Poczytaj wszystko masz pod linkiem:
http://thewebsurferslife.blogspot.com/2 ... layer.html

Nie spodziewaj się cudów bo na Goclever BOX 500 i OVERMAX HOMEBOX tnie się obraz i to dość ostro.

Nawet jak zaznaczymy w ustawieniach renderowanie na GPU niewiele zmienia. Gdybyś znalazł sposób na cięcie obrazu daj znać.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Witam, posiadam Overmax Homebox. Co do XMBC to faktycznie w najnowszej wersji Frodo 12.0 tnie się na każdym materiale. Zainstalowałem xbmc-midnight-dyno-12-a6 oraz wcześniejszą xbmc-XIOS-073012 i obie działają poprawnie. Mam tylko problem z dodawaniem informacji o filmach i muzyce z netu. Powoduje ono mocne zamulenie zwłaszcza przy uruchamianiu box'a (start systemu trwał prawie 4 min). Wejscie w menu serwisowe i wybranie opcji reboot kasuje w XBMC wszystkie ustawienia i informacje pobrane z netu.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

szpila

Czy nie masz żadnych problemów z wersją xbmc-XIOS-073012 bo u mnie mogę odtworzyć za każdym razem tylko 1 materiał video bo po zatrzymaniu lub przejściu do menu nie mam obrazu (latają tylko piksle po ekranie) natomiast wciśniecie ponowne play zaczyna dalej poprawnie odtwarzać zatrzymane video zatrzymanie powoduje znowu brak obrazu.

Kurde może coś źle robię. Może byś krok po krok opisał jak instalowałeś z czego, co zmieniałeś w ustawieniach.

Niemożliwe skoro innym działa a u mnie jest to samo na goclever i overmax. Musze gdzuiś robić ten sam błąd na obu urządzeniach.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Wersję XIOS miałem tylko przez chwilę, uruchomiłem film, ad-ons, muzykę i odinstalowałem. Wgrałem Midnight Dyno i taką troszkę testowałem, przy odtwarzaniu 1,5h filmu 2 razy obraz się zaciął (na firmowym odtwarzaczu też czasem się wiesza). Lepiej nie używać scraperów - dane te zamulają boxa. Większość ad-ons działa , niestety National Geografic, Shoutcast2 - nie. YouTube - nie działa wyszukiwanie w kategorii muzyka (disco search). Zwykłe wyszukiwanie i kategorie, które sprawdzałem działają. Regulacja głosu nie działa pomimo pokazywania się wskaźnika siły. (mam podłączone do amplitunera - nie jest to więc tak uciążliwe).
Ogólnie na chwilę obecną dałem sobie spokój z XMBC. Idą święta i WinAmp - shoutcast -Polskastacja - XMAS, jest na topie.

radek790502

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: radek790502 »

witam tez jestem posiadaczem goclevera500 i akurat weeb tv ogladam na oryginalnym oprogramowaniu ze strony w przegladarce i nic nie przycina szkoda ze w wersji light weeb bezposrednio w przegladarce nie dziala po prostu obraz jest niby wyswietlany ale z jakimis paskami nie da sie ogladac musialem wrocic do oryginalnego softu chcialbym spytac czy ktos kto zna sie na dopracowywaniu softu mógl by przelozyc przegladarke z wersji android 2,3 do wersji light byl bym wdzieczny a z xbmc nie korzystam bo ciagle sa jakies problemy


edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

zbynex pisze:konrad___k

Potwierdzam że na tanich cienkich kablach HDMI są same problemy.
To jest znany mit i bzdura, po za uszkodzeniem fizycznym nie ma opcji, że coś z tanim kablem hdmi może wyglądać gorzej, bo sygnał cyfrowy to sygnał cyfrowy, hdmi to nawet mógłby być z drutu wieszaka zrobiony i by działo. Czasem nawet żal mi tych ludzi który się nabierają i kupują takie kable za 200zł i więcej. Jeżeli problem jest częsty to lepiej dać do serwisu, bo wątpię, że to kabel.

Zablokowany