WIWA HD-95

Lubię placki

Re: WIWA HD-95

Post autor: Lubię placki »

Dzięki, bo nadal nie jestem w stanie wykluczyć problemów sprzętowych na swoim komputerze (mam c2d 2.0 i nie potrafię uruchomić dxva na gpu) ale film wydaje mi się, że ma powtarzalne artefakty, niewynikające ze sposobu odtwarzania...

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-95

Post autor: EEQ »

W filmach nagrywanych z TV w HD problem artefaktów zdarza się rzadko i nie jest tak dotkliwy. W meczach piłki nożnej jest taka pikseloza, że nic nie widać.

DVBManiak

Re: WIWA HD-95

Post autor: DVBManiak »

Taa, jakoś ja nie mam żadnych tego typu problemów na żadnej Wiwie a mam HD-50, 90 i 95.

Lubię placki

Re: WIWA HD-95

Post autor: Lubię placki »

Sugerujesz, że może mieć znaczenie antena, pendrive czy coś jeszcze innego? Mogę pociąć plik mts skonwertowany do mkv z tymi błędami i wrzucić go tutaj jako dowód.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-95

Post autor: EEQ »

Napisałem do WIWA'y i przysłali mi najnowszy soft z 23.08.2012, żebym sprawdził. Jestem po dziesięciu godzinach testów nagrywania. Na razie jest OK, ale dopiero testy na meczach w TVP1 HD pokażą prawdę. Napiszę po testach, czy problem nadal występuje...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

Soft dostępny od dawna. Jeśli miałeś jakiś stary to tam mogły być problemy z nagrywaniem.

mapek

Re: WIWA HD-95

Post autor: mapek »

Witam,
mam taki problem z moją Wiwą HD-95. Otóż jak odtwarzam film mkv z dwiema (lub więcej) ścieżkami dźwiękowymi, z których jedna jest kodowana w DTS, a kolejne w innym formacie (np DD5.1, lub zwykłe Stereo), to nie mogę przesłać ścieżki DTS po HDMI do amplitunera (inne słychać). Po prostu po wybraniu tej ścieżki ampli cichnie. Jak jest tylko ścieżka DTS, Wiwa przesyła dźwięk bez problemu.
Zna ktoś rozwiązanie problemu?
pzdr M.G.

PS. mam wersję memo - ale różni się tylko pilotem, więc chyba wszystko jedno, w którym wątku znajdzie się mój post.

demone

Re: WIWA HD-95

Post autor: demone »

Witam
ja mam problem z pilotem
baterie nowe i reaguje dopiero jak go przyłożę bezpośrednio do IR w dekoderze.
instalacja przebiegła bez problemu a później to się stało.
wtf?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

No to widocznie coś padło, albo pilot albo odbiornik w tunerze.

Możesz jeszcze spróbować innych baterii (nowe nie znaczy dobre/naładowane), ktoś też coś kiedyś pisał że jak miał problemy z pilotem pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych w tunerze.

demone

Re: WIWA HD-95

Post autor: demone »

przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomogło :/

pacpaw

Re: WIWA HD-95

Post autor: pacpaw »

Witam ponownie,

próbował ktoś do jednej WIWY próbował podłączyć dwa odbiorniki telewizyjne -> na wyjściu rozgałęzienie sygnału na 2 odbiorniki TV, w dwóch oglądamy ten sam kanał. Orientuje się ktoś może czy przejdzie coś takiego? Mam w drugim pokoju bezużyteczny tv i tak się zastanawiam...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

Przez SCART takie podłączenie powinno działać bez problemu, tylko jakiś rogałęźnik potrzebujesz.
Do HDMI trzeba będzie jakiś aktywny rozdzielacz, jeśli takie są.

Możesz też podłączyć jeden telewizor przez HDMI a drugi przez SCART jeśli masz taką możliwość.

pacpaw

Re: WIWA HD-95

Post autor: pacpaw »

Tak interesowałoby mnie samo SCART - mam stare tv. Zastanawiałem się czy moc na wyjściu obsłuży 2 TV. W takim razie zabieram się do testów.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: WIWA HD-95

Post autor: Tom345 »

Ktoś z Was miał może problem z tym tunerem i znikającym obrazem po pewnym czasie? Tuner po prostu przestaje wysyłać sygnał po eurozłączu, aczkolwiek telewizor widzi podpięte urządzenie. I na chwilę wróci obraz, po czym znowu zniknie.

eol

Re: WIWA HD-95

Post autor: eol »

Dzisiaj odebrałem dekoder ze sklepu internetowego i jutro chyba oddam. Nie działa górny rząd wyświetlacza. Czasem jednak zaskakuje na niektórych programach. Zegar po wyłączeniu dekodera pokazuje również tylko dolny rząd. Brak górnego. Generalnie nie wyświetla górnego rzędu na wyświetlaczu. Podczas oglądania TVP1 sam sobie przeskoczył o kilka pozycji kanałow na Polsat. Pilot działa dobrze. Pewnie padnie takie pytanie to odpowiadam, że robiłem przywracanie fabryczne. Nie wgrywałem żadnego software. Skoro mam go jutro zwrócić to mi się nie chce bawic.

Doszedłęm co jest. Coś nie łączy w środku. Bo jak się poruszy wtyczką(do góry) HDMI to pojawia się reszta na wyświetlaczu, ale od razu się wyłącza. W ogóle poruszenie tym gniazdem włącza i wyłącza dekoder.

@Gutek, jest gdzieś aktualny link do twojego serwera na którym sa softwary do dekoderów? Gdy wchodziłem na któryś co podałeś to nie można znaleźć katalogu z plikami. Same reklamy innych stron. Trzeba wejść do forum? Nie ma nigdzie katalogu DVB-T

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

Tuner uszkodzony i do wymiany, pewnie jakieś zimne luty. Od razu na gwarancje go.

Jeśli chodzi o moją stronę to padł serwis w którym mam założony alias, niestety tak to jest z darmowymi serwisami. Pisałem do nich, ale oczywiście żadnej odpowiedzi.
Strona dostępna pod bezpośrednim adresem gutek_elektroda_eu/gutekxtpl (podkreślenia zamień na kropki). Poprawnego adresu nie można podać na forum bo jeden ciul zgłosił Administracji że mam na stronie rzekomo nielegalne softy i adres został zablokowany na forum.

eol

Re: WIWA HD-95

Post autor: eol »

Dopiero jutro zamienię dekodery. Oddam ten uszkodzony a wezmę nowy(który zamowiłem). Zamawiam w morele i zaletą jest to właśnie, że zamawiam internetowo i mogę zwrócic do 10 dni bez żadnej zabawy w serwis. Ten dekoder początkowo pomimo, że miał wadę z wyświetlaczem to do dzisiaj chociaż działał. Odtwarzał dobrze divx i matroske. Napisy dobre, duże. Pilot fajny, zgrabny. CZułośc ma bardzo dobrą. Wychwycił wszystkie muxy z Chorągwicy i jeszcze z innych nadajników. Miałem własnie dzisiaj sprawdzić z których. Było kilka tvp1 i 2 polsaty news. Wskaźnik jakości nawet 100% na antenie(szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna LOG 21-69 DIGITAL) z centrum Krakowa. W dodatku sygnał rozdzielony na 3 telewizory i 3 radia(poprzez odgałęźnik, rozgałęźnik i zwrotnicę ant.) Ale dzisiaj już całkiem padł. Próbuje się uruchomic, ale się non stop resetuje i uruchamia ponownie. Może nie wytrzymał upału?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-95

Post autor: Domel28 »

Nie, to nie upał. To raczej wadliwa pamięć.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95

Post autor: Ceberebek »

eol pisze:...CZułośc ma bardzo dobrą. Wychwycił wszystkie muxy z Chorągwicy i jeszcze z innych nadajników. Miałem własnie dzisiaj sprawdzić z których. Było kilka tvp1 i 2 polsaty news. ...
Ja wczoraj zaktualizowałem listę programów i z ok.60 ,które miałem wcześniej(łącznie ze zdublowanymi) znalazł ok.37-ale już bez dubli.Wygląda tak jakby "wychwycił" tylko te z najsilniejszych MUX-ów
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2013, o 21:16 przez Ceberebek, łącznie zmieniany 1 raz.

Szynek

Re: WIWA HD-95

Post autor: Szynek »

Witam.

Mam taką sprawę: dekoder działał przez 2 miesiące i nic się nie działo ale od kilku dni mam coraz poważniejsze problemy. Najpierw po włączeniu, ekran migał kilka razy, zanim wszystko zaskoczyło. Teraz jest jeszcze gorzej, bo sprzęt dosyć często wchodzi w jakiś boot-loop to znaczy pojawia się logo WIWA, zaraz potem znika, znowu się pojawia itd. Czasami mignie 20 razy i w końcu uruchomi się jakiś program, ale coraz częściej mam po prostu czarny ekran i nic się nie dzieje, trzeba odłączyć dekoder od prądu i podłączyć jeszcze raz, bo ani pilot, ani przyciski nie reagują (zielona dioda to jedyna oznaka, że sprzęt w ogóle żyje).

Co ciekawe po tym jak dekoder łaskawie się uruchomi, wszystko działa bez zarzutu. Problem pojawia się właśnie wtedy, kiedy ktoś go wyłączy albo zabraknie prądu- wtedy jest niekiedy dłuuuga zabawa z wypinaniem i wpinaniem wtyczki do gniazdka, zanim w końcu się uda.

Czy macie jakieś podejrzenia co może być problemem, da się to samemu naprawić? Skorzystałbym z gwarancji ale nie jestem pewien czy przyjmą, bo mam tylko paragon, a karta jest niewypełniona. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się też opłacać wysyłki do Warszawy, żeby reklamować sprzęt za 90zł.

Zablokowany