WIWA HD-95

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95

Post autor: Ceberebek »

Paragon wystarczy

Szynek

Re: WIWA HD-95

Post autor: Szynek »

Jesteś pewien, to znaczy próbowałeś tak reklamować? W warunkach serwisu jest jasno napisane, że muszę wysłać dowód zakupu oraz WYPEŁNIONĄ kartę gwarancyjną. Wiem, że teoretycznie na terenie UE sama faktura/paragon wystarczą ale w praktyce mogą mi to odesłać, bo nie spełnia warunków, i co wtedy? Do sądu raczej nie pójdę ;)

Tak swoją drogą to sposób reklamacji w tej firmie jest trochę dziwny, nie rozumiem z jakiej racji miałbym płacić (koszty przesyłki) za to że dekoder zepsuł się nie z mojej winy. Z tego co się orientuję, gwarancja door-to-door powinna działać tak, że dzwonię, reklamuję, potem to Oni wysyłają kuriera, daję Mu sprzęt, który potem jedzie do serwisu, i po naprawie wraca do mnie.

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: WIWA HD-95

Post autor: GTrix »

Ja niedawno oddałem Wiwę na gwarancję i pracownik sklepu przyjął na sam paragon, a potem wypełnił kartę gwarancyjną przed przygotowaniem do przesyłki do serwisu.

Szynek

Re: WIWA HD-95

Post autor: Szynek »

No tak, tylko że ja kupowałem na Allegro, a do sprzedawcy mam dalej niż do Warszawy.

-- połączono

Hm, miałeś rację, jednak sam paragon wystarczy.

Pozwolę sobie zamieścić fragment wymiany mail'i z serwisem WIWA:
> Poza tym mam pytanie- czy mogę wysłać dekoder do serwisu, jeśli nie
> mam podbitej karty gwarancyjnej ale za to posiadam paragon (jest na
> nim nazwa sklepu, data sprzedaży itd.)? Teoretycznie sam dowód
> zakupu powinien upoważniać do nieodpłatnej naprawy gwarancyjnej.
Bardzo proszę o odesłanie tunera na adres serwisu -
zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi.

Do czystej karty gwarancyjnej proszę podczepić paragon i nie będzie
problemu.

eol

Re: WIWA HD-95

Post autor: eol »

Ciekawa sprawa i objaw. Wymieniłem ten dekoder na nowy. A raczej na dwa nowe. I jeden z nich zaraz po włączeniu po ok. 2 minutach traci sygnał i jakość na ok. 30 sekund. I po 30 sekundach pomału odzyskuje jakość i pojawia sie obraz i dźwiek. Drugi dekoder jest w porządku. Na obu jest 100% siły i jakości. Ten objaw jest na wszystkich muxach. Gdy wyłącze i zaraz włącze dekoder to zanik sygnału jest szybciej niż 2 min. Po tym zaniku później jest wszystko w porzadku. Chyba znowu wymienie dekoder. Bo ta wada moze sie pogłębiać. Co o tym sądzicie?

Odbieram z dwóch nadajników. Z Chorągwicy(jakość 100%) i z Rabki(mux2) odległej o ok. 60 km z mocą nadawania 10 kW(u mnie jakość 56%).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

Oprogramowanie do WIWA HD95 i HD95MC

Data: 22-04-2013 09:59:35
Wersja: 130422.491511.1

Zmiany: ?

Link: http://www4.zippyshare.com/v/59239742/file.html

paterb
Posty: 54
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:36
Odbiornik: SAMSUNG LE19C450E1W
WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: antena siatkowa + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: WIWA HD-95

Post autor: paterb »

Witam.
@Gutek@ pytanie do Ciebie: czy przerobił byś ten nowy soft żeby działał w nim przycisk powrotu do wcześniej oglądanego kanału?? brakuje tej funkcji fabrycznie...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95

Post autor: @GUTEK@ »

Jak znajdę czas, bo to trochę zabawy i trzeba uważać żeby sie nie walnąć gdzieś bo tuner nie wstanie.

Na razie możesz używać poprzedniej wersji, bo w tej nowej to nie widać żeby dodali jakichś nowych funkcjonalności. Widocznie to tylko jakieś wewnętrzne poprawki.

asterixobelix

Re: WIWA HD-95

Post autor: asterixobelix »

Witam,
mam wiwe95 i wszystko jest ok poza faktem, że wiwa95 podłączona SCARTEM/EURO do "telewizora crt" musi być zresetowana by kolory nabrały nasycenia;reasumujac wiwa95 podłaczona za 1 razem daje blade kolory; czy jest na to jakieś remedium? od czego to zależy? bo nie mam nigdy takich problemów z lapkiem połączonym przez s-video lub telewizją (oczywiście wystarczy reset pilotem wiwy95)

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95

Post autor: DVBManiak »

Sprawdzałeś inny kabel i ustawienia w Menu RGB/CVBS?

asterixobelix

Re: WIWA HD-95

Post autor: asterixobelix »

menu ustawione na: RGB, a kabel służy bez problemów od 2004r. współpracował do teraz z Mantą 007 i tym samym telewizorem, byłem zawsze baaaaardzo zadowolony (reset mam na myśli włączona i wyłączona pilotem, żadnego cofania do ustawień fabrycznych)

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-95

Post autor: eter »

Jesteś pewien, że po pierwszym włączeniu TV pracuje w trybie RGB? a nie CVBS? Czy jak po pierwszym włączeniu zmieniasz w ustawieniach WIWY z RGB na CVBS jest jakaś różnica, własnie w tych kolorach? Może w tym rzecz, że dopiero drugie włączenie wymusza w tv tryb RGB. Sprawdź również to przełączanie jak już są dobre kolory po drugim włączeniu, bo coś to jednak wygląda na nie wymuszanie tego trybu. Poza tym w starych telewizorach w trybie RGB nie było możliwości regulowania nasyceniem kolorów i w przypadku jak ktoś miał ustawione w trybie CVBS duże nasycenie kolorów to właśnie tryb RGB wyglądał na bardziej"blade". Niby odwrotnie jak u ciebie, ale warto to sprawdzić.

mangas

Re: WIWA HD-95

Post autor: mangas »

@GUTEK@ pisze:Oprogramowanie do WIWA HD95 i HD95MC

Data: 22-04-2013 09:59:35
Wersja: 130422.491511.1

Zmiany: ?

Link: http://www4.zippyshare.com/v/59239742/file.html
Także otrzymałem mailem ten soft. Wiadomo już coś na temat wprowadzonych zmian?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95

Post autor: DVBManiak »

Ja nie zauważyłem zmian, może jakieś kosmetyczne gdzieś.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95

Post autor: Ceberebek »

A może coś poprawili z odtwarzaniem plików powyżej 2 GB w MP4? :(

asterixobelix

Re: WIWA HD-95

Post autor: asterixobelix »

Witam,
próbowałem na wszyastkie sposoby i zawsze kolory są żywe jak za drugim razem załącze wiwe hd-95; trudno, ale da sie przeżyć;
mam ważniejsze pytanie: dlaczego plik o takiej specyfikacji https://www.dropbox.com/s/zmxd9duah0t2z ... koniec.JPG odtwarzany jest idealnie do ok 61% i potem przerywa, wywala do menu? dzieje sie tak gdy odtwarzam z dysku zew. i pen drive, oczywiscie na kompie i z tych samych nośników film chodzi idealnie aż do końca

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95

Post autor: Ceberebek »

Niestety-tego nikt nie wie.Pisałem też do supportu Wiwy, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.U mnie wywala głównie na galach UFC,które ważą średnio ponad 2 GB i niestety są nie do obejrzenia do końca-przeważnie urywa odtwarzanie przy ok.2 godz.oglądniętych :cry:
p.s.na TV Panasonicu odtwarzają się do końca

asterixobelix

Re: WIWA HD-95

Post autor: asterixobelix »

to znaczy że w specyfikacji wiwa HD-95 powinna się pojawić informacja:
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP,
TPR, M2TS, MPEG, MP4 do 2GB, MOV
inaczej jest to zwykłe kłamstwo i wprowadzenie klienta w błąd przy zakupie = złodziejstwo :x

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95

Post autor: DVBManiak »

Wy to macie problemy. Wiwa nie jest przeznaczona do odtwarzania skomplikowanych plików, tylko nagrań PVR bądź jakiegoś prostego avi czy mp4. Resztę można obejrzeć na komputerze, jaki problem?

asterixobelix

Re: WIWA HD-95

Post autor: asterixobelix »

no skoro nie odtwarza to niech nie podają, że odtwarza, jak w tym nie widzisz problemu to ja Ci nie pomogę; jak by Ci sprzedali tombak, a mówili, że złoto to byś też udawał, że nie problem? powiedzmy sobie wprost: kupiłem (jak wielu innych) wiwe HD-95, żeby oglądać video-pliki na telewizorze CRT 100Hz(kompa do niego nie podłącze), tv to porażka programowa i żadna jakość cyfrowa tego nie zmieni

Zablokowany