EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG

Post autor: Przemo »

Jarosław Bałuka pisze:W dniach 6-7.08 prowadzimy prace rekonfiguracyjne w stacji czołowej. W tych dniach EPG nie będzie emitowane.
Czy to dotyczy tylko EPG, czy może zostanie wprowadzona kompresja zmienna dla video w obrębie multipleksu?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Przemo pisze:
Jarosław Bałuka pisze:W dniach 6-7.08 prowadzimy prace rekonfiguracyjne w stacji czołowej. W tych dniach EPG nie będzie emitowane.
Czy to dotyczy tylko EPG, czy może zostanie wprowadzona kompresja zmienna dla video w obrębie multipleksu?
Akurat prace dotyczyły całkiem czegoś innego, a brak EPG był tylko powiązanym efektem.
Nie, obecnie nie będzie zmiennej kompresji.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG

Post autor: scanya »

Zauważyłem ostatnio mały błąd dotyczące EPG na Polsacie. Problem dotyczy studia Lotto z godz. 22:00 i powtarza się codziennie. Przykład z dzisiaj: film z godz. 20:00 trwa do 22:30, a w przerwie o 22:00 jest Lotto. DvbViewer (bo właśnie jego używam) natomiast pokazuje mi że film jest od 20:00 do 22:00, a studio Lotto od 22:00 do 22:30. Problem niby niewielki, ale jak film zaznaczę do nagrania i o tym zapomnę to w całości mi się on nie nagra. Czy u osób posiadających STB z PVR również coś takiego występuje ?

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: EPG

Post autor: C7_4K »

nie ma jeszcze EPG ;/

coś wiadomo dokładniej kiedy/ o której wróci ??

zroki

Re: EPG

Post autor: zroki »

wielkopolska brak epg-kiedy będzie :(

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: EPG

Post autor: C7_4K »

zroki pisze:wielkopolska brak epg-kiedy będzie :(
Potwierdzam brak EPG kiedy wróci ???

Janusz123

Re: EPG

Post autor: Janusz123 »

C7_4K pisze:
zroki pisze:wielkopolska brak epg-kiedy będzie :(
Potwierdzam brak EPG kiedy wróci ???
Nadal brak EPG ze Śremu, kiedy bedzie włączony?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja EPG jest wstrzymana z powodu prac technicznych, szacujemy że powróci w przyszłym tygodniu.

psocha

Re: EPG

Post autor: psocha »

Czy mi sie tylko wydaje czy jakość obrazu się poprawiła w Wawie ?

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: EPG

Post autor: C7_4K »

Jarosław Bałuka pisze:Emisja EPG jest wstrzymana z powodu prac technicznych, szacujemy że powróci w przyszłym tygodniu.
dziękujemy za info :!:

Greeg

Re: EPG

Post autor: Greeg »

Pikseloza okresowa i czkawka dźwięku co kilkanaście minut na wszystkich programach w Warszawie na Tarchominie.
Czy aktualnie emisja w Warszawie jest z obu lokalizacji (PKiN i Łazay} ?

psocha

Re: EPG

Post autor: psocha »

Ja odbieram z PKiN na zwykłej siatce TV pokazuje sile sygnału 70% jakość sygnauł 100%
pikselozy oraz czkawki dźwieku brak, chociaż czasami występuje przesuniecie dzwięku wzgledem obrazu. Natomiast jakość obrazu pewnie wysyłanego przez nadawców (mam nadzieję że to nie wina łącza operator TV nadajnik) to już inna historia czesto tragiczna.

quba54

Re: EPG

Post autor: quba54 »

U mnie też jest brak synchronizacji A/V na TVP1/TVP2 na ścieżce dziękowej AC3 (na ścieżce stereo jest OK).

spolak

Re: EPG

Post autor: spolak »

Greeg pisze:Pikseloza okresowa i czkawka dźwięku co kilkanaście minut na wszystkich programach w Warszawie na Tarchominie.
Czy aktualnie emisja w Warszawie jest z obu lokalizacji (PKiN i Łazay} ?
W Krakowie to samo - pikseloza + czkawka dźwięku.

lukaszc2

Re: EPG

Post autor: lukaszc2 »

spolak pisze:
Greeg pisze:Pikseloza okresowa i czkawka dźwięku co kilkanaście minut na wszystkich programach w Warszawie na Tarchominie.
Czy aktualnie emisja w Warszawie jest z obu lokalizacji (PKiN i Łazay} ?
W Krakowie to samo - pikseloza + czkawka dźwięku.
To co w Krakowie też testują emisję synchroniczną ?

lukaszc2

Re: EPG

Post autor: lukaszc2 »

Greeg pisze:Pikseloza okresowa i czkawka dźwięku co kilkanaście minut na wszystkich programach w Warszawie na Tarchominie.
Czy aktualnie emisja w Warszawie jest z obu lokalizacji (PKiN i Łazay} ?
Kolego też mieszkam w Warszawie i mam to samo co ty wiec jestem pewny w 100% że nadal nadaje i PKiN i Raszyn inaczej było by dobrze tak jak jest 90 km od Warszawy gdzie łapie się sygnał z Raszyna a PKiN już nie sam sprawdzałem 90km od Wa-wy jest odbiór idealny a w Wa-wie przez emisję synchroniczną mamy to co mamy.

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

lukaszc2 pisze:
spolak pisze:
Greeg pisze:Pikseloza okresowa i czkawka dźwięku co kilkanaście minut na wszystkich programach w Warszawie na Tarchominie.
Czy aktualnie emisja w Warszawie jest z obu lokalizacji (PKiN i Łazay} ?
W Krakowie to samo - pikseloza + czkawka dźwięku.
To co w Krakowie też testują emisję synchroniczną ?
Właśnie też się zastanawiam. Pikseloza jest, problemów z dźwiękiem nigdy nie miałem - nawet jak obraz się "sypie" to dźwięk nie przerywa. Jeśli byłaby to emisja synchroniczna to ciekawe z jakiego obiektu :?: Jakiś czas temu pytałem na tym forum o szczegóły co do planów konserwacji nadajnika na Krzemionkach, bo jak wiadomo emisja DVB-T stamtąd została przeniesiona w marcu br. na Chorągwicę, ale na wrzesień w planach konserwacyjnych jest konserwacja nadajnika DVB-T na Krzemionkach. Więc może coś jest na rzeczy.

syko

Re: EPG

Post autor: syko »

Witam.
Jeśli chodzi o tą pikselozę co jakis czas i czkawkę dźwięku to zaobserwowałem to juz dość dawno, mniej więcej od tego czasu jak zaczęły się problemy z synchronizacją dźwięku.
Pamiętam że pod koniec lutego problemy z synchronizacją dzwieku na moim tv nie występowały, no może za wyjatkiem tvp info, ale tvp1, tvp2, polsat, tvphd - wszystko było idealnie. Nie mam pojęcia czym to jest uwarunkowane, sygnał u mnie: siła ok. 82 i jakość ok.72. Nadajnik Wichów.
Pozdrawiam

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: EPG

Post autor: C7_4K »

jak z EPG ???

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

C7_4K pisze:jak z EPG ???
W Krakowie nadal nie ma.

Zablokowany