Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Abonament

Post autor: rppmedia »

Husky, Ty kupiłeś paliwo z różnymi podatkami, ja kupuję prąd w którym również są różnego rodzaju dodatkowe opłaty i podatki. A mimo to Państwo zmusza nas do opłacania jeszcze jednego haraczu. To porównując z Twoim agregatem to pomimo, że płacisz podatki w paliwie to powinieneś płacić dodatkowo za posiadanie agregatu. A czy go używasz czy też nie to już urzędów państwowych nie interesuje. Widzisz Husky w tym abstrakcję?

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

Cały problem TVP oprócz przerośniętych kadr. Jak jest to firma państwowa, to rodzice upychają swoje dzieci to raz, a dwa to starzy pracownicy mało produktywni, siedzą do samego końca do 65 roku zycia bo nic nie robią, a kase maja konkretną. Stąd z pracujących wystarczyłaby połowa.

Otórz wracając do watku, oprócz przerośnietych kadr, w TVP mają pseudo gwiazdy, które życza sobie po kilka tyś. zł za odcinek marnego serialu, za swoją marna grę podobno aktorską. Podnosi to koszty, a nie przynosi wzrostu ogladalności. W głowach się poprzewracało i kolesie chcą kase jak w stacjach komercyjnych. A gówno mnie obchodzi, ze Cich....., Młotki i inni chcą kasy jak rasowi aktorzy, bo jak nie to pójdą do stacji komercyjnych. A nich idą wszyscy w pi.....

Ja nie płaciłem i nie będę, bo na prawde nie ma za co. W stacji komercyjnej mającej mniejsze koszty kasa z abonamentu (nawet w obecnej formie) + reklamy wystarczyłyby na produkcję seriali i zakup paru nowych filmów.
A tak to mamy powtórki i pseudo gale, na których towarzystwo wzajemnej adoracji wymienia się ukłonami i nagrodami za nie wiadomo co :/
Dopóki się to nie zmieni ludzie będą unikać placenia jak ognia.

Jeszcze jedno - czy koszt emisji reklamy jest taki sam w Polsacie, TVN i TVP ?? Jest on chyba zależny od oglądalności/widowni ?? A TVP ma największą.

husky83

Re: Abonament

Post autor: husky83 »

rppmedia pisze:Husky, Ty kupiłeś paliwo (...)
ja to przeczytałem jako 'Ty piłeś piwo', dlatego przeczytałem drugi raz i zaskoczenie minęło ;)
Abstrakcja.. To fakt, jest w tym duża, ale takich abstrakcyjnych rzeczy Ci u nas dostatek.. Można sie przyzwyczaić :)

Dig Dug pisze:A gówno mnie obchodzi, ze Cich....., Młotki i inni chcą kasy jak rasowi aktorzy, bo jak nie to pójdą do stacji komercyjnych. A nich idą wszyscy w pi.....
To ma i wady i zalety.. 'Aktorzy' mimo wszystko sprawdzeni. I tvp pewnie byłoby ich żal.. ALE.. Wtedy szukaliby kolejnych młodych zdolnych (czytaj ZDOLNIEJSZYCH) aktorów i tym sposobem znalazłoby się pewnie parę osób które się do tego nadają.. A że i Ci po 5 latach pracy w TVP chcieliby iść do konkurencji - niech idą.. TVP ma być misyjna? Do listy 'misji' niech dopiszą wyłapywanie młodych talentów ;)
Dig Dug pisze:Ja nie płaciłem i nie będę, bo na prawde nie ma za co. (...)Dopóki się to nie zmieni ludzie będą unikać placenia jak ognia.
i kółko się zamyka.. Ty nie zaczniesz płacić dopóki to się nie zmieni, oni nie zrobią nic innego dopóki ludzie nie zaczną płacić..
Dig Dug pisze:Jeszcze jedno - czy koszt emisji reklamy jest taki sam w Polsacie, TVN i TVP ?? Jest on chyba zależny od oglądalności/widowni ?? A TVP ma największą.
I dlatego proporcje FILM:REKLAMY w stacjach komercyjnych to prawie 50:50.

Chcesz zrezygnować z abonamentu i mieć to samo w TVP? Ja dziekuję, wolę jednak zapłacić te kilka zł. A wiem że im więcej ludzi zapłaci, tym lepsze programy będą w komercyjnej TV.


Inną sprawą dotyczącą abonamentu (który idzie na PR i TVP) jest opłacanie z niego platformy TVP. Nie każdy ma do niej dostęp - nie kazdy ma (i nie każdy MOŻE mieć) satelitę. Mało tego - przecież ta platforma jest ZAKODOWANA, więc pieniądze idą na coś, czego nikt nie odbiera (chyba że coś przegapiłem).. I to nadawałoby się do demotywatorów ;)

Demon

Re: Abonament

Post autor: Demon »

Dodam jeszcze swoje uwagi. Czy wiecie, że TVP żąda od organizatorów imprez sportowych pieniędzy za transmisję, skrót czy chociaż łaskę poinformowania ludzi o tych imprezach? Nie chodzi mi tutaj o wielkie olimpiady, za które to TV płaci, ale o zawody organizowane dla dzieci i młodzieży: zawody pływackie, piłki nożnej, lekkiej atletyki itp. Misja TVP w rozumieniu nadawcy nie obejmuje szerzenia kultury i sportu wśród Polaków! Będę płacił abonament, jeżeli TVP zacznie realizować swoje zobowiązanie. A to znaczy, że musi uruchomić swój multipleks tak, abym znalazł się w jego zasięgu, musi umieścić w tym MUX-ie TVP1, TVP2, TVP-Info, TVP Sport, TVP Historia i TVP HD oraz musi aktywnie i nieodpłatnie wziąć udział w życiu sportowym młodzieży (będę o tym z pewnością wiedział!). Proste?

Dig Dug

Re: Abonament

Post autor: Dig Dug »

husky83 - do aktorzyn juz nie będę sie odnosił, szkoda czasu.

Powiem tylko, że w sumie wole ogladnąc coś nowego na raty (przerywane reklamami) niż nic nie ogladać, bo jak mam po raz 23 ogladać jakiś tam film na TVP 1, a pół roku temu był na TVP 2, to wole przynieść na płytce jakiegoś nawet starocia w divx, ale takiego którego widziałem 3-4 lata temu i tylko 2 razy.
Polsat przesadza, ale n-ka nie jest tak zle. Drażni tylko podgłaszanie reklam :/

Demon - zgadzam się z Tobą, jak będzie MUX z pełna ofertą TVP, to wtedy może będzie uzasadnione płacenie abonamentu. Z tym, że nie powinno to być wiecej jak 10 zł. Skoro w promocji dostaniemy wiecej za 20-30 zł lub TNK jest za 10 zł.

piotr'ek

Re: Abonament

Post autor: piotr'ek »

husky83 pisze: Chcesz zrezygnować z abonamentu i mieć to samo w TVP? Ja dziekuję, wolę jednak zapłacić te kilka zł.
To nie jest kilka zł. To jest kilkanaście zł. Żaden pospolity (pomijam HBO czy C+... chociaż) pakiet w TV cyfrowej nie kosztuje tak drogo! Gdyby wszyscy opłacali daje to miesięcznie TVP i PR min.150 mln.zł., a może i 200 mln.zł. Horrendalne pieniądze! Dla każdego!

husky83

Re: Abonament

Post autor: husky83 »

Dig Dug pisze:husky83 - do aktorzyn juz nie będę sie odnosił, szkoda czasu.
Podpisuje się pod tym ;)
Dig Dug pisze:wole przynieść na płytce jakiegoś nawet starocia w divx
Nie przypominam sobie, żeby w jakimkolwiek sklepie (tudzież żeby do gazety dołączali) film na divx.. Chyba nie mówimy o filmach ściąganych z netu? Bo to też sposób na nie płacenie, nazywa się potocznie piractwem.
Dig Dug pisze:jak będzie MUX z pełna ofertą TVP, to wtedy może będzie uzasadnione płacenie abonamentu. Z tym, że nie powinno to być wiecej jak 10 zł. Skoro w promocji dostaniemy wiecej za 20-30 zł lub TNK jest za 10 zł.
Przy czym do tych 10zł za TNK trzeba doliczyć 17 zł abonamentu, którego niektórzy nie płacą.
Póki co TVP tak blokuje rozwój DVB, że nie wiem kiedy powstanie ten ich Mux. A jak już powstanie - też mam nadzieję, że oferta będzie warta płacenia abonamentu.

@piotrek - właśnie dlatego jest to kilkanaście zł miesięcznie, bo ludzie nie płacą - mści się to na tych którzy płacą, bo to im sie podnosi stawki.. Gdyby płaciła chociaż połowa, to sądzę, że ta stawka byłaby dużo niższa... (chociaż wiadomo - oni chcą zgarnąć jak najwięcej kasy)..

karol91

Re: Abonament

Post autor: karol91 »

husky83 pisze:Z tego samego powodu, przez który kosząc trawę w ogrodzie płacę podatek drogowy.
To jest jak ze ściekami - opłata za nie wynosi tyle, ile zużycie czystej wody. Bo nie ma przecież liczników wody na rurze ze ściekami. Zakłada się, że to co ktoś puszcza z kranu, musi wylądować w odpływie. A co, jeżeli (idąc tropem koszenia trawy) podlewam tą wodą ogródek? Czy również wytwarzam ścieki? Nie, a jednak podatek za nie i tak muszę zapłacić. Podałem ten przykład, gdyż zwłaszcza w lecie, na podlewanie ogródka zużywa się jej całkiem duże ilości. ;)
husky83 pisze:Nie przypominam sobie, żeby w jakimkolwiek sklepie (tudzież żeby do gazety dołączali) film na divx.. Chyba nie mówimy o filmach ściąganych z netu? Bo to też sposób na nie płacenie, nazywa się potocznie piractwem.
To dla kogo niby produkowane są LEGALNE odtwarzacze DVD z obsługą DivX? Dla piratów? Filmy DivX można legalnie kupić w sklepie (http://www.ceneo.pl/1232189), poza tym przecież ktoś może mieć własne filmiki z domowej kamery w takim formacie.

husky83

Re: Abonament

Post autor: husky83 »

no faktycznie, są tam filmy na divx, zwracam honor ;) I fakt, można coś swojego nagrać, ale w tym kontekście chodzi o 'starocie' do oglądania. Ale odchodzimy od tematu ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: Jarosław Bałuka »

piotr'ek pisze:
Jarosław Bałuka pisze:A oglądasz na czym? Bo abonament płaci się za posiadanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego, a nie za oglądanie naziemnej TV :!:
Na TV. Poszedłem, zapłaciłem, wziąłem i mam. Z nikim nie podpisywałem umowy, ani nie zostałem poinformowany, że jakiś abomamenent mam płacić czy jak to tam nazywają.
Z nikim nie musisz zawierać umowy o abonament RTV i nikt nie musi Cię informować o obowiązku płacenia abonamentu RTV - to Twój obowiązek ustawowy, niezależnie czy oglądasz TV naziemną analogową, cyfrową, czy płatną platformę satelitarną albo kablówkę.
W szczególności cytat:
Opłaty abonamentowe pobierane są za używanie odbiorników radiofonicznych
i telewizyjnych. Przyjęto domniemanie, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub
telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego
odbiornika. Z obowiązku wnoszenia opłat za używanie odbiorników rtv nie zwalnia opłacanie
rachunków za korzystanie z telewizji kablowej czy z satelitarnych platform cyfrowych.


Podstawa prawna tu
Informacja o abonamencie na stronie KRRiTtu

piotr'ek

Re: drugi multipleks

Post autor: piotr'ek »

Jarosław Bałuka pisze:Opłaty abonamentowe pobierane są za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.


Tja... a potem do władzy w Niemczech doszedł Hitler - bo z tych lat pochodzi ustawa o abo. Przepis tyle wart co ten w Krakowie o zakazie malowania pisanek. Kilka lat temu go dopiero znieśli i co? Krakowianie nie malowali pisanek?
Kto chce płacić, niech płaci... tylko po co? W normalnych krajach płacąc abonament dostaje się przynajmniej telewizję publiczną wolną od reklam i wtedy wiadomo za co płacimy! Ustawa o abo dobra była, ale 21 lat temu.
W obecnej sytuacji nie ma żadnego uzasadnienia, aby płacić abo RTV.

piotr'ek

Re: drugi multipleks

Post autor: piotr'ek »

Ale nie zapomnij abonamentu zapłacić... za nic... swoją drogą to w trochę chorej kwocie.

zgf1

Re: drugi multipleks

Post autor: zgf1 »

@Jarosław Bałuka
1.
Panie Jaroslawie, a jak wyglada sytuacja gdy mam komputer z karta TV, a nie mam sprawnego TV.
Czy w takiej sytuacji tez trzeba placic abo?

W ustawie mowa o odbiorniku TV.

2.
No i drugie pytanie, powiedzmy, ze mam komputer i TV tylko i wylacznie sluzy jako monitor do komputera, bez podlaczonej anteny, tez nalezy placic abo?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: kupon »

A tak apropos.Czy markety też płacą abo za każdy odbiornik?Przecież prawie zawsze jest włączone jakieś 100 telewizorów. :lol:

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: drugi multipleks

Post autor: ikcyzor »

Idąc tym tokiem myślenia to każdy co ma lepszy telefon to musi płacić ponieważ ma wbudowane radio więc każda firma musiała by płacić po kilka abonamentów
Przechodząc na cyfrówkę należy wprowadzić kodowanie i po problemie z abo

fan.inet

Re: drugi multipleks

Post autor: fan.inet »

TVP i PR powinni zakodować sygnał w DVB-T (pamiętam, że były jakieś testy z kodowaniem w DVB-T)
Wtedy nie byłoby oglądania "na krzywy ryj", a ci co nie chcieliby oglądać nie musieliby płacić. Proste i uczciwe.
W Polsce mamy wciąż mentalność rodem z komunizmu, i daleko nam jeszcze do Wlk.Brytanii czy Niemiec, gdzie kontrole tych co nie płacą abonament są uważane za normalność.

przemkos

Re: drugi multipleks

Post autor: przemkos »

piotr'ek pisze: Kto chce płacić, niech płaci... tylko po co? W normalnych krajach płacąc abonament dostaje się przynajmniej telewizję publiczną wolną od reklam i wtedy wiadomo za co płacimy! Ustawa o abo dobra była, ale 21 lat temu.
W obecnej sytuacji nie ma żadnego uzasadnienia, aby płacić abo RTV.
Nie wiem, o jakich "normalnych" krajach mówisz, ale przyznasz chyba, że u nas nie przerywają ci filmów półgodzinnymi reklamami tak jak w komercyjnych stacjach.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: Jarosław Bałuka »

zgf1 pisze:@Jarosław Bałuka
1.
Panie Jaroslawie, a jak wyglada sytuacja gdy mam komputer z karta TV, a nie mam sprawnego TV.
Czy w takiej sytuacji tez trzeba placic abo?

W ustawie mowa o odbiorniku TV.

2.
No i drugie pytanie, powiedzmy, ze mam komputer i TV tylko i wylacznie sluzy jako monitor do komputera, bez podlaczonej anteny, tez nalezy placic abo?
Zakładam, że są to pytania retoryczne ? :) Obecna (stara) ustawa medialna nie przewiduje wielu elementów wynikających z szybkiego rozwoju technologii :)
Nie wiem, trudno mi powiedzieć. Nie chciałbym wyręczać KRRiT oraz innych urzędów państwowych do tego powołanych bo to nie moja rola. Z zapytaniami najlepiej kierować się zgodnie z namiarami podanymi na stronie KRRiT

goldfinger

Re: Abonament

Post autor: goldfinger »

Z tego co się orientuję to Czesi poradzili sobie z abonamentem w dosyć sprytny sposób, a mianowicie abonament RTV jest wliczany w koszt energii elektrycznej.

Proste.

Odnosząc się jescze do kwestii misyjności TV i porównując zawartość programową naszych TVP1 i TVP2 z czeskimi CT1 i CT2 to... gdybym sie tutaj wypowiedział to z całą pewnością zostałbym zbanowany.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Abonament

Post autor: qwerty »

goldfinger pisze:Z tego co się orientuję to Czesi poradzili sobie z abonamentem w dosyć sprytny sposób, a mianowicie abonament RTV jest wliczany w koszt energii elektrycznej.
Słyszałem, że identyczny rozwiązanie jest u naszych zachodnich sąsiadów.

Zablokowany