Play Now Box TV a telewizja naziemna

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Play Now Box TV a telewizja naziemna

Post autor: Gierek »

Hejka.

Piszę do Was w sprawie, że jak wiadomo, mój telewizor nie obsługuje HEVC - natomiast (telewizor i tak będę wymieniać) myślałem nad opcją zakupienia tunera z DVB-T2 i opcją obsługi telewizji przez Internet.
Po długich przeszukaniach wstępnie zdecydowałem się (w swojej głowie) na Play Now Box TV.

Nic nie znalazłem na ten temat, więc mam do Was takie pytania:

1. Czy Waszym zdaniem dobra decyzja? Brak HbbTV mi nie przeszkadza, poza tym telewizor i tak będę nowy kupować.
2. Jak to jest w końcu z tą telewizją naziemną? Nie mam pojęcia, czy wszystkie kanały wyszukuje, czy część idzie do HDTV, czy część stacji jest ukryta.

Dla przykładu - obecnie wyszukuje mi:

MUX 1 - 3 kopie (z 3 nadajników)
MUX 2 - 3 kopie (z 3 nadajników)
MUX 3 - 3 kopie (z 3 nadajników)
MUX 4 - 2 kopie (z 2 nadajników)
MUX 8 - Katowice/Kosztowy

I co to będzie po wyszukiwaniu HEVC...

Mam nadzieję, że jakoś to zostanie rozwiązane, zostało rozwiązane.
3. Jeżeli za każdym razem, aby móc pooglądać telewizję naziemną będę musiał korzystać... hmm... z HDTV, i włazić głęboko w system za każdym razem, to jeżeli nie wiem, nie będzie możliwości zmienić lokalizacji tej apki to korzystanie z TV naziemnej w tym tunerze to może być dla mnie mordęga.
4. Czy tuner płynnie, komfortowo działa?

Proszę Was o pomoc, dorady, mogę nawet i jutro podejść do salonu i dopytać się dokładniej - jeszcze Play nie wie o moich rozważaniach.

Dziękuję za każdą odpowiedź, i pozdrawiam Was serdecznie. :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Play Now Box TV a telewizja naziemna

Post autor: Puma »

Oglądałem recenzje na YT, odbiera wszystko ale ta opcja jest głęboko ukryta. Na głównej pokazało tylko kilka kanałów NTC.
Może ostatnio dostał aktualizacje i to poprawili. Gdybym miał się kierować tą recenzją to bym tego nie kupił.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Play Now Box TV a telewizja naziemna

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz wejść przez Activity Launcher w dodatkowe ustawienia takie jak region, sortowanie kanałów, nawet programowanie nagrywania. Tyle że to mało wygodne. Tak do oglądanie jest mieszana lista w launcherze od Playa, ale jak napisał kolega wyżej. Jest też aplikacja HDTV, niedopracowana ale działająca jak "normalny tuner" - jakieś EPG, przełączanie przyciskami numerycznymi itp. Możesz też zainstalować Live Channel, nie pamiętam tylko czy EPG w nim działało na tym boxie.
Ogólnie traktowałbym go box multimedialny - Netflix, HBO i inne VOD + jako opcja możliwość oglądania TV. Jeśli to ma być przede wszystkim jako tuner to nie polecam.

Oczywiście mówimy o boxie w wersji 2 - produkcji SDMC.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Play Now Box TV a telewizja naziemna

Post autor: Gierek »

Czyli... można by powiedzieć tak, że DVB-T mogło być dodane tylko "po to, aby było", a sensowne wyszukiwanie, wygląd graficzny to już... wyższa szkoła jazdy?

Zablokowany