DAB+ w Polsce

przygotowania do wdrożenia radia cyfrowego DAB+, strategia, plany, testy
$tanny
Posty: 50
Rejestracja: 3 października 2013, o 09:39

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: $tanny »

Panowie, litości.
antypyra chce dobrej jakości podobnie jak ja i mamy do tego prawo i o to kruszymy kopie. Jak adac jest Ci wszystko jedno to przecież nic nie tracisz. Ja napiszę, że tzw. obrazki w przekazie radiowym to zbytek luksusu bo kto je będzie oglądał podczas jazdy w samochodzie(skoro to radio mobilne). Ja nawet na stacjonarnym odbiorniku nie będę bo do oglądania służy telewizor. A zjawisko odbić czy interferencji albo multipath jak wolicie ;) wbrew Twojemu twierdzeniu adac występuje ale dobre odbiorniki sobie z nim radzą może dlatego go nie słyszysz? A dywagacje na temat zewnętrzności anteny teleskopowej to chyba nie w tym wątku...

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Max van Org pisze:Przecież istnieją możliwości i można sprawdzić, czy są obrazki:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=48&t=5968
No to są czy nie są?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: eter »

To, że DAB+ ma ograniczone pasmo i są wobec tego jakiś tam posunięcia względem ile w zamian jak, to rozumiem.
Dziwi mnie jednak sytuacja, kiedy w takim medium jakim jest internet, nie mogę znaleść streamu na przykład PR3 w lepszej jakości niż na przyklad w DAB+. Czym to jest podyktowane? Przecież internet nie ma takich ograniczeń, więc dlaczego nie można chociaż w tym medium dać wysokiej jakości.
Jeśli się mylę to proszę o jakiś link takiej transmisji PR3.

rancor
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2012, o 18:38
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznań-Śrem

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: rancor »

@eter Polskie Radio oferuje coś lepszego niż darmowy streaming, ale za dodatkową opłatą (serwis Piano - stacje radiowe i serwisy internetowe gazet). Ździerstwo na całego, żeby publiczne radio żądało poza abonamentem jeszcze jednej opłaty za lepszą jakość streamingu. W Piano jest chyba 192 kbps, ale mogę się mylić.

A propos kanałów z serwisu "moje.polskieradio". W końcu udało mi się rozgryźć jak odbierać te kanały na zwykłym odtwarzaczu w komputerze, a nie w przeglądarce (odtwarzacz flash). Jakby ktoś chciał to podaję dla jednego kanału ("Las"):
Numer na końcu adresu decyduje o konkretnej stacji.

Wystarczy wpisać w google
i wyszuka kilka linków do tych kanałów.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: Max van Org »

$tanny pisze:antypyra chce dobrej jakości
No dobrze, że odczuwa chęć do czegoś. Jego poglądy są przecież nam znane.
$tanny pisze:podobnie jak ja i mamy do tego prawo ...
Oczywiście, że macie prawo wyrażać swoją opinię. Inaczej wygląda sytuacja prawa do „dobrej jakości”. Gdzie jest zapisane, że macie prawo do „dobrej jakości” czegokolwiek? Jeżeli fachowcy Instytutu Łączności uznali jakość za dobrą a garść osób na forum jest odmiennej opinii, to w najlepszym razie mamy wypowiedz waszą kontra fachowców. Jak myślicie która wypowiedz będzie uznana za ważniejszą? Wypowiedz osoby o pseudonimie „$tanny” i „antypyra”, czy osób które reprezentują instytut, podpisali się imieniem i nazwiskiem i posiadają tytuł inż. albo/i dr.? Oni wyrazili swoją opinię w sposób naukowy, jak to wygląda z wami? Wpisywanie zawsze tej samej wypowiedzi tutaj na forum nie zwiększa jej wiarygodności.
$tanny pisze:Ja napiszę, że tzw. obrazki w przekazie radiowym to zbytek luksusu bo kto je będzie oglądał podczas jazdy w samochodzie(skoro to radio mobilne).
Przecież radiotekst jest wyświetlany w wielu nowych odbiornikach samochodowych. Przekaz na obrazku jest łatwiej odczytać, bo można używać piktogramy. Samochody googla „same chodzą”, możesz oglądać obrazki na ekranie.
rancor pisze:@eterPolskie Radio oferuje coś lepszego niż darmowy streaming, ale za dodatkową opłatą (serwis Piano - stacje radiowe i serwisy internetowe gazet). Ździerstwo na całego, żeby publiczne radio żądało poza abonamentem jeszcze jednej opłaty za lepszą jakość streamingu. W Piano jest chyba 192 kbps, ale mogę się mylić.
Przecież możecie słuchać rozgłośnie Polskiego Radia, które oferują lepszą jakość dźwięku. Dlaczego słuchacie tego badziewia ogólnokrajowego. Tam nie ma czego słuchać.
antypyra pisze:No to są czy nie są?
MOT Slideshow jest było nadawane. Obecnie jestem poza zasięgiem. Niech uruchomią DAB w Gdańsku!
Ostatnio zmieniony 25 października 2014, o 19:49 przez Max van Org, łącznie zmieniany 1 raz.

$tanny
Posty: 50
Rejestracja: 3 października 2013, o 09:39

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: $tanny »

Jeżeli Max uważasz, że osoba "z tytułem" jest ważniejsza to sorry, nie mam argumentów przeciw. Bo nie wiesz co ja noszę przed nazwiskiem... ale to na marginesie.
Dziękuję Ci za pozwolenie posiadania własnego zdania i opinii. Zdanie o jakości DAB-a + z Katowic wyrobiłem sobie "na ucho". Pozwalam Ci się z nim nie zgadzać. ;) I druga prawda, o której piszesz: rzeczywiście nigdzie nikt nam nie dał prawa do odbioru publicznego radia opłacanego również z naszych pieniędzy w dobrej jakości. Rozumiem, że znasz słowo przyzwoitość i odpowiedzialność. Sądzę, że "fachowcom" czasem tych cech brakuje. Oczywiście można żywić się burgerami ale czy to zdrowo?
Mimo różnicy zdań - pozdrawiam.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: Byczek12345 »

Max van Org pisze:Oczywiście, że macie prawo wyrażać swoją opinię. Inaczej wygląda sytuacja prawa do „dobrej jakości”. Gdzie jest zapisane, że macie prawo do „dobrej jakości” czegokolwiek? Jeżeli fachowcy Instytutu Łączności uznali jakość za dobrą a garść osób na forum jest odmiennej opinii
A gdzie jest napisane że nie mamy prawa do dobrej jakości dźwięku?
To że na tym forum walczy kilka osób, nie znaczy że nie ma problemu. Ile procent słuchaczy PR jest zarejestrowanych na tym forum? Ile procent słuchaczy słyszało audycje w DABie? A większość słuchała w odbiorniku miernej jakości, stąd brak reakcji z ich strony.
Ostatnio zmieniony 25 października 2014, o 22:30 przez Byczek12345, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Max van Org pisze: Oczywiście, że macie prawo wyrażać swoją opinię. Inaczej wygląda sytuacja prawa do „dobrej jakości”. Gdzie jest zapisane, że macie prawo do „dobrej jakości” czegokolwiek? Jeżeli fachowcy Instytutu Łączności uznali jakość za dobrą a garść osób na forum jest odmiennej opinii, to w najlepszym razie mamy wypowiedz waszą kontra fachowców. Jak myślicie która wypowiedz będzie uznana za ważniejszą? Wypowiedz osoby o pseudonimie „$tanny” i „antypyra”, czy osób które reprezentują instytut, podpisali się imieniem i nazwiskiem i posiadają tytuł inż. albo/i dr.? Oni wyrazili swoją opinię w sposób naukowy, jak to wygląda z wami? Wpisywanie zawsze tej samej wypowiedzi tutaj na forum nie zwiększa jej wiarygodności.
A skąd wiesz, czy nie mam wyższego stopnia naukowego niż doktor w jakiejś dziedzinie?
Jak zwykle w dyskusji posługujesz się demagogią.
Naukowo uzasadnione chlupanie i bulgotanie w DAB+. Też mi argument.
Widocznie to tacy sami naukowcy jak menagi radiowe.
Max van Org pisze: Przecież możecie słuchać rozgłośnie Polskiego Radia, które oferują lepszą jakość dźwięku. Dlaczego słuchacie tego badziewia ogólnokrajowego. Tam nie ma czego słuchać
A które oferują lepszą jakość dźwięku? Najlepsza w DAB Dwójka ma jeszcze za mało kbps.
Byczek12345 pisze:Oczywiście, że macie prawo wyrażać swoją
A gdzie jest napisane że nie mamy prawa do dobrej jakości dźwięku?
To że na tym forum walczy kilka osób, nie znaczy że nie ma problemu. Ile procent słuchaczy PR jest zarejestrowanych na tym forum? Ile procent słuchaczy słyszało audycje w DABie?
Dobre pytania.
$tanny pisze:Sądzę, że "fachowcom" czasem tych cech brakuje. Oczywiście można żywić się burgerami ale czy to zdrowo?
Otóż to. Dziś usiłuje się wtłoczyć na siłę różne rozwiązania uznane za postępowe, a które są fastfoodem, np. radio z małą przepływnością, chipsy, sztuczne oświetlenie w pracy 24h/24 h czy też klimatyzację zamiast po prostu otwieranych okien.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: Max van Org »

$tanny pisze:Panowie, litości. antypyra chce dobrej jakości podobnie jak ja i mamy do tego prawo i o to kruszymy kopie
$tanny pisze:Jeżeli Max uważasz, że osoba "z tytułem" jest ważniejsza to sorry, nie mam argumentów przeciw. Bo nie wiesz co ja noszę przed nazwiskiem... ale to na marginesie.
Nie uważam, że jest ważniejsza, ale wiem, że praca naukowa przedstawiona przez urząd albo instytut jest inaczej spostrzegana, niż wielokrotnie powtarzane wypowiedzi paru użytkowników. Podzielam opinię, że jest za mało użytkowników, którzy wsparliby wasze poglądy. Są lepsze metody, do mobilizacji osób niezadowolonych niż nudzące powtarzanie swojego niezadowolenia. Istnieją portale społecznościowe zrzeszające większą liczbę użytkowników niż forum emitela.
$tanny pisze: I druga prawda, o której piszesz: rzeczywiście nigdzie nikt nam nie dał prawa do odbioru publicznego radia opłacanego również z naszych pieniędzy w dobrej jakości.
Przecież Polskie Radio twierdzi, że jakość jest dobra. Wielokrotnie twierdzili przedstawiciele rozgłośni to na targach, na swojej antenie itd. Twierdzenie, że Polskiego Radia nie ma racji jest bezskuteczne. Również wyrażanie życzeń odnośnie przepływności nie prowadzi do poprawy. Zastanawialiście się, kogo macie po waszej stronie? Kto mógłby wspierać waszą opinię? Powtarzanie tych samych wypowiedzi na forum denerwuje innych użytkowników. Przecież Polskie Radio ma niski udział w rynku 20 % – 30 % zależnie od województwa. 70 % To ich konkurencja, która na pewno nie jest zadowolona z tworzenia nowych programów przez Polskie Radio. Na pewno Radio Bajka jest przeciwko podobnej ofercie nadawcy komercyjnego. Zwiększenie zasięgu Czwórki nie chętnie będzie spostrzegane przez nadawców komercyjnych. Załóżcie sobie blog, grupę na fejsie, przedstawcie swoje tezy i próbujcie dotrzeć do większej grupy słuchaczy. Stwórzcie forum tylko na temat jakości dźwięku w DAB, które jest niezależne od usługodawcy Polskiego Radia. Jeżeli uważacie, że za mało ludzi korzysta z DAB, to możecie rozszerzyć protest na inne drogi przekazu np. bezpłatny streaming. Przekonajcie Polskie Radio, że niska jakość = niska słuchalność.
$tanny pisze: Rozumiem, że znasz słowo przyzwoitość i odpowiedzialność. Sądzę, że "fachowcom" czasem tych cech brakuje.
Tylko mówienie osobą od których oczekujecie zmiany, że brakuje im odpowiedzialności i przyzwoitości prowadzi w ślepą uliczkę. Przekaz musi brzmieć pozytywnie.
$tanny pisze: Oczywiście można żywić się burgerami ale czy to zdrowo?
Polskie Radio to bar mleczny, oferują dla każdego coś za małe pieniądze. Nie znaczy, że jedzenie w barze mlecznym musi być niezdrowe. Tylko w Polskim Radio jest jak w barze mlecznym, zawsze brakuje pieniędzy.
Byczek12345 pisze:A gdzie jest napisane że nie mamy prawa do dobrej jakości dźwięku?
A gdzie jest napisane, że macie prawo? Czekam już od pół dnia na źródło. Pozostaje brak definicji „dobrej jakości dźwięku”. Spotkajcie się z technikami PR. Oni przyniosą na spotkanie wiele teczek i skoroszytów, żeby udowodnić, że mają racje. Chcecie wydrukować forum, żeby przedstawić wasze poglądy?
Byczek12345 pisze: To że na tym forum walczy kilka osób, nie znaczy że nie ma problemu.
Masz rację! Tylko osoby walczące na tym forum nie potrafią zrzeszyć się i zorganizować wspólny protest na większą skalę. Utwórzcie stowarzyszenie, NGO, nie chowajcie się w tej sieci. Przecież nie jesteście sami. Jest więcej osób w Polsce, którzy wspieraliby was. Oni o tym proteście nie wiedzą. Wiem, że jest to duźo pracy ale ile godzin spędzacie na forach codziennie? Jeżeli protest będzie toczył się nadal na forach, to zwiększy to we mnie przekonanie, że jesteście sfrustrowanymi pracownikami Polskiego Radia, którzy nie potrafią przekonać swojego szefa i przenieśli protest do internetu.
Byczek12345 pisze: Ile procent słuchaczy PR jest zarejestrowanych na tym forum? Ile procent słuchaczy słyszało audycje w DABie?
Ludzie są również nie zadowoleni z jakości streamów w internecie. Wykorzystajcie to, że ludzie nie wiedzą czym jest DAB i będą protestowali chociaż słuchają PR wyłącznie na UKF-ie. Tak długo jak się nie wyłaniacie i nie dajecie tym ludziom możliwość wypowiedzi, tak długo nie otrzymacie wsparcia szerszego ze społeczeństwa. Dajcie ludziom głos np. w sposób petycji, którzy myśleli, że DAB umożliwi im słuchanie Polskiego Radia w lepszej jakości a od was dowiedzą się, że jakość nie spełnia oczekiwań.

@antypyra:
Są rozgłośnie PR nadające w internecie z 256 kbps. Masz internet, poszukaj!
Panie dr. Antypyra, stopień naukowy z wyrażania obelg? Jeżeli jesteś naukowcem, to dlaczego nie wykorzystujesz adekwatny sposób protestu do twojej profesji? Prosiłem tylko o źródło do dokumentu prawnego, ustawy itp. która gwarantuje wam dobrą jakość dźwięku. Ty mi zarzucasz demagogię. Kiedy wkleisz link do prawa o którym pisaliście?
Ostatnio zmieniony 26 października 2014, o 00:45 przez Max van Org, łącznie zmieniany 1 raz.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: Byczek12345 »

Max van Org pisze:...Pozostaje brak definicji „dobrej jakości dźwięku”...
Ja, jako słuchacz nie muszę znać definicji, wystarczy mi ucho, no powiedzmy dwoje uszu, lewe i prawe.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Prosiłem tylko o źródło do dokumentu prawnego, ustawy itp. która gwarantuje wam dobrą jakość dźwięku. Ty mi zarzucasz demagogię. Kiedy wkleisz link do prawa o którym pisaliście?
Dopiero należy stworzyć takie prawo. A kto to ma zrobić, jak tym doktorom to wystarcza? Na razie jest zagwarantowana tylko mierna jakość, bo taką dyktuje czołowy nadawca. O jaką niby opiera się on ustawę, przyjmując 128 kbps za szczyty możliwości DAB-u dla programu muzycznego? Robi, jak uważa i opowiada o switch off UKF.
Z tym się zgadzam, że pisanie na forum jest nieskuteczne, ale dlaczego sam przy takiej niby wiedzy o tej technologii nie założysz bloga? Po prostu masz to gdzieś i nie popierasz ruchu jakości. Wystarcza ci 96 kbps z "polepszaczami'.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: Max van Org »

Cała moja wiara w ciebie została z tymi słowami zburzona. Dlaczego ja tego nie robię? Bo znam odpowiedz większości nadawców, która brzmi mniej więcej tak: „Jeżeli RMF FM to zrobi, to my się dostosujemy.” Tyle razy słyszałem to od różnych nadawców. Jeżeli coś potrzebuję, to otrzymam odpowiedz i wiem do kogo się zgłosić. Jedna z moich ulubionych rozgłośni gra wprawdzie w mp3 ale z 256 kbps. Mam powód do narzekania? Skąd wiesz, że nie mam bloga? Ja prowadziłem i współpracowałem nad różnymi stronami www dla klientów, nie potrzebuję więcej nowych zadań.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Max van Org pisze: Jedna z moich ulubionych rozgłośni gra wprawdzie w mp3 ale z 256 kbps.
Dlaczego moja ulubiona rozgłośnia gra tylko AAC+ 128 kbps?
Max van Org pisze: Skąd wiesz, że nie mam bloga?
Proszę o link.
Wiara we mnie? Brak potrzeby nowych zadań?
Każdy "święty" ma swoje przekręty.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: adac »

MVO pisze:Jeżeli coś potrzebuję, to otrzymam odpowiedz i wiem do kogo się zgłosić
Jak być może zauważyłeś strategia użytkownika @antypyra jest dokładnie odwrotna:
nie zgłosił się i nie zamierza zgłosić pod właściwy adres ze swoimi pretensjami, nie założył i nie zamierza żadnej strony społecznościowej tylko będzie pisać w kółko jedno i to samo w różnych mniej lub bardziej przypadkowych miejscach.
Aż do wyczerpania cierpliwości czytelników i administracji for, co mam nadzieję w końcu nastąpi.
MVO pisze: Inaczej wygląda sytuacja prawa do „dobrej jakości”. Gdzie jest zapisane, że macie prawo do „dobrej jakości” czegokolwiek ?
Czekam już od pół dnia na źródło.
Ja też czekam i chyba się nie doczekam. :lol: Łatwo jest napisać że "się należy "a trochę trudniej znaleźć podstawę do tego.

Całkowicie się zgodzę że narzekania kilku anonimowych użytkowników na forach którzy nawet nie zorganiizowali swojego protestu ani nie pokazali większego poparcia oznaczają ZERO, i nikt nie będzie się z nimi liczył.
Ja też bym sobie życzył żeby np. żarcie w Mac D(-) było lepsze i za 1/3 ceny co teraz. I mogę sobie tak życzyć ile chcę, dowolnie długo :D (tylko nie pisać o tym na forum Emitela).
--
Pewne światło na sprawę rzuca wypowiedź kol. @rancor, zresztą było już o tym pisane i tradycyjnie zignorowane. Zamiast tego nastąpił tradycyjie wylew bełkotu na ten sam temat.
P. Radio (podobnie jak inni nadawcy, warto zauważyć) różnicuje jakość swojego przekazu, i tą 'przeciętną' nie wchodząc w szczegóły daje do bezpłatnego słuchania (streamy netowe, radiofonia naziemna) a tą 'lepszą' do wybranych często płatnych kanałów (projekt Piano, radio satelitarne).
Z jakiegoś powodu tak to się odbywa, może warto się zastanowić z jakiego :?:

I pytanie zasadnicze: czy pretensje z tego tytułu należy kierować do nadawcy ? Nadawca jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu treści a kto inny jest właścicielem który decyduje o sposobie jego wykorzystania.
Czyli: ile utworów, czy z premierowej płyty czy nie, w jakiej jakości(!) dźwięku, z procesoringiem czy bez, czy utwory mogą być nadane w całości czy ścięte na początku i na końcu, czy można sobie 'puścić' w całości Złotą Płytę jakiegoś wykonawcy itd itd.
Są nawet ciekawe wątki i spostrzeżenia na forach na ten temat.

Zamiast pisać po raz kolejny (w kółko to samo) czyli: pretensje i żądania do radia, może lepiej poświęcić ten czas i dowiedzieć się od kogo to naprawdę zależy. Być może: ile by to kosztowało i czy jest w ogóle możliwe.

I uprzedzając kolejne 100 postów @antypyry które polegają jak zwykle na powtarzaniu w koło cudzego, wygodnego dla siebie cytatu:
nie tylko Zaiks.

/Edit:
antypyra pisze: Dlaczego moja ulubiona rozgłośnia gra tylko AAC+ 128 kbps?
No to SPYTAJ ŻE ICH końcu !!

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Czyli: ile utworów, czy z premierowej płyty czy nie, w jakiej jakości(!) dźwięku, , z procesoringiem czy bezczy utwory mogą być nadane w całości czy ścięte na początku i na końcu, czy można sobie 'puścić' w całości złotą płytę jakiegoś wykonawcy itd itd.
Są nawet ciekawe wątki i spostrzeżenia na forach na ten temat.
Przestań tumanić tutaj te społeczność forumową. Radio płaci Zaiksowi czy innym za wykorzystanie utworu. Nie za kbps w muxie, którego jest samo gospodarzem.
Opowiadasz bajki, jak kiedyś PZPR, że bez Związku Radzieckiego nie możemy żyć. I co...? Jakoś możemy.
(projekt Piano,
Po co płacić za to piano, jeśli stream jest tam tak samo słaby jak ten bezpłatny?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: adac »

Dowiedz się w końcu ile jest organizacji reprezentujących twórców i producentów, jak się one nazywają, jakie mają wymagania i skończ z pisaniem swoich durnowatych teorii i żądań.
Nie zamierzam polemizować ze spamem, miejsce spamu jest na śmietniku.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Z jakiegoś powodu tak to się odbywa, może warto się zastanowić z jakiego
A może z tego, że w radiu jest feudalny system hierarchiczny władzy w de facto państwowej instytucji z nawykami zarządzania z dawnych czasów. Wtedy obowiązywała zasada: "Nie wychylać się". Widać, że obowiązuje dalej.
Każdy fachowiec w radiu słyszy, że w DAB+ nie jest optymalnie. Radio ma dziesiątki i setki fachowców wykształconych technicznie, realizacyjnie i muzycznie.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: DVB-T/S »

Obrazki nadają następujące stacje:

PR Czwórka 7kbps
Opole 8kbps
External Service 8kbps

Obrazek

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: adac »

antypyra pisze:Dlaczego moja ulubiona rozgłośnia gra tylko AAC+ 128 kbps?
Już napisałem: Zapytaj ich o to !

Zamiast produkować kolejne tony spamu o roli b. Zw. Radzieckiego w radiofoni i Zaiksu w bitracie.

/Edit, @ DVB-T/S:
Czy mógłbyś podać bitrate brutto dla tych serwisów z obrazkami, a potem netto na sam dźwięk AAC jeżeli uda się tak wydzielić ?

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: DAB+ w Polsce

Post autor: antypyra »

Na dźwięk w Dwójce przypada 116 kbps,w Jedynce ok.102 kbps. Badałem sprawę, odtwarzając nagrania z audycji DAB winampem i VLC. Czyli cały PAD ok. 12 %.
rancor pisze: Polskie Radio oferuje coś lepszego niż darmowy streaming, ale za dodatkową opłatą (serwis Piano - stacje radiowe i serwisy internetowe gazet). Ździerstwo na całego, żeby publiczne radio żądało poza abonamentem jeszcze jednej opłaty za lepszą jakość streamingu. W Piano jest chyba 192 kbps, ale mogę się mylić.
No własnie. Nie jest 192 kbps, a jest AAC+ 128 kbps Tak informuje strona Polskiego Radia.
Brzmi tak samo jak bezpłatne 48

http://player.polskieradio.pl/-2

Jakaś mistyfikacja?
Ostatnio zmieniony 26 października 2014, o 09:51 przez antypyra, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany