Od kiedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

przygotowania do wdrożenia radia cyfrowego DAB+, strategia, plany, testy
mmc_polska

Re: od kIedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

Post autor: mmc_polska »

nkp123 pisze:Przeniesienie calkowicie nie bedzie dobrym pomyslem, jednak mysle, ze radio internetowe jest swietnym uzupelnieniem klasycznego radia analogowego/cyfrowego.
A wy ciągle wierzycie, że w Internecie do końca świata będzie wszystko za darmo lub za cenę reklamy "we flaszu", którą daje się zablokować AdPlus-em w Firefox-ie?
Nie będzie. Będziesz chciał słuchać porządnego radia to zapłacisz. Będziesz chciał przeczytać wiadomości - zapłacisz. Czasy, w których zawartość tworzona przy mediach tradycyjnych (gazety papierowe, telewizja rozsiewcza, radio rozsiewcze) się skończą. Radio internetowe polegające na dystrybucji standardowo nadawanej stacji to nie jest ostatnie słowo.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: od kIedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

Post autor: giaur500 »

Nie pisz głupot. Jeśli twórca treści zechce ją udostępnić za darmo bo dojdzie do wniosku że mu się to opłaca, to udostępni i nieważne czy będzie to udostępnione jako radio fm, cyfrowe czy internetowe. Rozgłośnie komercyjne utrzymują się z reklam - reklamy są słuchane tak samo przez słuchaczy internetowych, jak i tradycyjnych i tutaj nie ma żadnej różnicy.

Swoje paranoje to raczej zachowaj dla siebie bo nic nie wnoszą do tematu.

mmc_polska

Re: od kIedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

Post autor: mmc_polska »

giaur500 pisze: Swoje paranoje to raczej zachowaj dla siebie bo nic nie wnoszą do tematu.
To nie są paranoje. To już się dzieje. Nie czytałeś o wspólnej akcji czeskich portali, które wprowadziły płatny dostęp. Faktem jest, że obecnie dużo treści (tekst, audio, video) powstaje w mediach tradycyjnych a Internet jest dodatkowym kanałem dystrybucji, którego celem jest często promocja bazowego medium.
I nie mam żadnej paranoi w tym temacie. Generalnie to dobre zjawisko, że media przenoszą się do Internetu, mnie to cieszy. A i z abonamentem nie będzie problemu. Internet jest ze swojej natury z łącznością dwustronną. Odpadną wszelkie problemy wynikające z symetrycznego szyfrowania przekazu (broadcast satelitarny czy naziemny jest jednokierunkowy) - ściągalność opłat / abonamentu będzie ułatwiona.
Natomiast w kwestii "jeśli będzie chciał udostępnić za darmo to udostępni":
- A z czego to sfinansuje? Teraz masz "Miasto muzyki", bo "wisi" przy RMF-ie, który zarabia jako jedna z nielicznych stacji ogólnopolskich w systemie rozsiewczym.
- Masz myTVN czy jak tam to się może nazywać, bo "wisi" przy naziemno-satelitarnym TVN-ie.
- Sam piszesz, że będzie mogło powstać setki stacji i żaden multipleks nie będzie ograniczał ich liczby. Fakt. Ale nadal będą je ograniczać PIENIĄDZE. Bo emisja zawsze kosztuje. Kosztują prawa do puszczania muzyki, realizacja audycji, infrastruktura. Jeśli sądzisz, że obecne media padną jako staroświeckie i nastawione na stare technologie, a w ich miejsce wejdą setki tak samo profesjonalnych, dojrzałych w Internecie i to za darmo to jesteś bardzo naiwny. Bardzo.

vari107

Re: od kIedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

Post autor: vari107 »

JaroslawMroczkowski pisze:Absolutnie to nie jest szczyt możliwości DMB. W ramach eksperymentu kiedyś mogę "podkręcić" koder wideo.
To poproszę o info na PW kiedy mam próbować.
vari

nkp123

Re: od kIedy w Polsce DRM (Digital Radio Mondiale)

Post autor: nkp123 »

mmc_polska pisze:
nkp123 pisze:Przeniesienie calkowicie nie bedzie dobrym pomyslem, jednak mysle, ze radio internetowe jest swietnym uzupelnieniem klasycznego radia analogowego/cyfrowego.
A wy ciągle wierzycie, że w Internecie do końca świata będzie wszystko za darmo lub za cenę reklamy "we flaszu", którą daje się zablokować AdPlus-em w Firefox-ie?
Nie będzie. Będziesz chciał słuchać porządnego radia to zapłacisz. Będziesz chciał przeczytać wiadomości - zapłacisz. Czasy, w których zawartość tworzona przy mediach tradycyjnych (gazety papierowe, telewizja rozsiewcza, radio rozsiewcze) się skończą. Radio internetowe polegające na dystrybucji standardowo nadawanej stacji to nie jest ostatnie słowo.
Ale mnie na obecną chwilę nie obchodzi, co będzie z radiem internetowym w przyszłości - teraz działa i jest bezpłatne, tak jak radio FM ;) - jeżeli nawet zrobią płatne - poradze sobie w inny sposób. Mówi się nawet, że za 10 lat Internet zniknie - pozyjemy, zobaczymy.
I jestem takiego samego zdania jak giaur500 co do "całkowitej komercjalizacji" Internetu.

Zablokowany