Strona 1 z 1

Kanał zwrotny w DAB

: 12 czerwca 2013, o 15:24
autor: Max van Org
Jak podaje serwis onlinekosten.de niemiecki operator sieci DAB Media Broadcast stworzył kanał wsteczny, który umożliwia reakcję słuchaczy na program. Kanał umożliwia branie udziału w sondażach ale też wysyłanie informacji o słuchaczach, jak np. lokalizacji, zmianie porgramu i natężeniu dźwięku. Kanał wsteczny ułatwia badanie rynku radiowego, twierdzi operator sieci na którego serwery trafiają informacje o słuchaczach. W podobny sposób zbierają również nadawcy telewizyjni dane o widzach, kanałem wtórym w telewizji jest HbbTV.

http://www.onlinekosten.de/news/artikel ... -von-DVB-T

Re: Kanał zwrotny w DAB

: 22 czerwca 2013, o 20:58
autor: giaur500
W podobny sposób zbierają również nadawcy telewizyjni dane o widzach, kanałem wtórym w telewizji jest HbbTV.
Aaaa no to się wyjaśnił ten pęd TVP ku nowym technologiom. Przecież to znakomite narzędzie do ścigania nie płacących abonamentu gdy się hbbtv upowszechni. Wielki Brat patrzy. Nie dość że wiadomo że posiada tv, jaki tv, co ogląda to jeszcze wiadomo gdzie mieszka (lokalizacja po adresie IP). Świetne.Teraz już tylko wystarczy wystąpić do ISP o podanie danych delikwenta i mamy wszystko czarno na białym.

Można nawet będzie przesyłać spersonalizowane reklamy - na podstawie lokalizacji użytkownika, najczęściej oglądanych audycji, modelu telewizora itd.

Re: Kanał zwrotny w DAB

: 29 czerwca 2013, o 10:04
autor: Anduraki
Ale hbbtv to zwykła stronka w Internecie, aktywowana przez urządzenie działające w standardzie, na multiplexie wysyłany jest w eter adres www, STB czy tam TV to odbiera i jeśli działa w standardzie otwiera stronę.
Równie dobrze możesz znając adres wejść z komputera na hbbtv TVP lub eski. Także nie jest możliwe wyśledzenie kto co ogląda i gdzie, bo równie dobrze ktoś kto nie ma TV może sobie wejść. Dwa proces ściągania abonamentu jest tak niedopracowany, że szkoda gadać - nie podejrzewałbym ich o takie kroki, poza tym ISP nie ma obowiązku udostępniać bilingów ich klientów organom do tego nie upoważnionym.

A co do tego kanału zwrotnego - to podobnie jak HBBTV trzeba mieć Internet, żeby to mogło działać. Chyba nikt sobie nie wyobraża, że da się coś wysłać do nadajnika za pomocą własnej anteny. :lol:

edit:
@up jeszcze jedno - najśmieszniejsze jest to, że nawet jeśli by śledzili to gdy Kowalski ma niezarejestrowany odbiornik to nie mogą mu wlepić kary, mogliby karać tylko tych co mają zarejestrowany i nie płacą.

Re: Kanał zwrotny w DAB

: 29 czerwca 2013, o 12:13
autor: giaur500
Równie dobrze możesz znając adres wejść z komputera na hbbtv TVP lub eski. Także nie jest możliwe wyśledzenie kto co ogląda i gdzie, bo równie dobrze ktoś kto nie ma TV może sobie wejść.
To chyba nie wiesz jak działa internet. Wchodząc na stronę internetową zostawiasz swój adres ip, po którym można sprawdzić skąd się łączysz - to jest raz.

Po drugie, można także sprawdzić czy wchodziłeś za pomocą komputera, czy telewizora - każdy telewizor zapewne używa swojego user agent, gdzie zawarty jest model telewizora i wersja firmware. Więc usługodawca oferujący hbbtv ma wszystkie informacje o użytkownikach.

Re: Kanał zwrotny w DAB

: 29 czerwca 2013, o 17:24
autor: qwerty
User agent można zmienić w komputerze. Przez pewien czas miałem: "SaTan Browser ver. 6.6.6 - niestety java się wywalała).

Re: Kanał zwrotny w DAB

: 28 sierpnia 2015, o 11:45
autor: adac
Za 15 min będę miał inny. Zresztą ten sposób to miejska legenda, konkretnie można zidentyfikować usera po: id softu, windowsa, id hardwaru np Imei modemu, telefonu, nr procesora, płyty gł itd itd. Jak to komuś do czegoś potrzebne.