Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

przygotowania do wdrożenia radia cyfrowego DAB+, strategia, plany, testy
Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: piotrek2802 »

JaroslawMroczkowski pisze:Szybkość przewijania tekstu na ekranie zależy od odbiornika.
To musze napisać do producenta, firmy Sangean, aby przy następnym upgrade oprogramowania poprawili ten błąd.

pswiatki
Posty: 545
Rejestracja: 31 lipca 2014, o 21:45
Odbiornik: WIWA 120, proto. DAB, RTL2832, USRP B200, X310, USRP1, PLUTO
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: pswiatki »

Emmm.... wydaje się, że mechanizmy dostarczania tych treści przez Internet razem z audio są dość odmienne od tych w DAB, a co za tym idzie stwarzać więcej możliwości (mieć mniej ograniczeń niż w DAB). Dlatego też porównywanie działania jednego i drugiego nawet na tym samym odbiorniku może być nierozstrzygające. Owszem, z punktu widzenia odbiorcy można orzec że jedno wygląda lepiej niż drugie, ale....

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Zapytam jeszcze raz.
Czy dziś coś się zmieniło z tymi obciętymi napisami? (Proszę o sprawdzenie na programie 2 PR.)

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: piotrek2802 »

Już odpowiadam bo sprawdziłem teraz na PR II. Tytuł audycji i prowdzący jest w porządku, ale jak zaczyna iść adres www programu to urywa ostatnie zdanie. Logo zielone PR wyswietla się ok.

Pokżę to na foto , które mi się udało zrobić.
Na zdjęciu widać ostatnią linijkę napisu , który wyłania się z dołu. Niestety , w tym momencie zrywa i zaczyna biec od początku. Nie wiemy, co było w ostatniej linijce.
Zatem wina odbiornika czy nadawcy ?
Obrazek

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czyli nadal źle. I dziś ani trochę się nie polepszyło?
Ile czasu odbiornik wyswietla taki napis? W tej chwili powinien co najmniej około 30 sekund.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: piotrek2802 »

U mnie cały napis na PR II trwa około 34 sekundy i co ciekawe, co drugi napis jest wyświetlany nie do końca ;)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Z moich obserwacji odbiorników są "dwie szkoły" tworzenia oprogramowania.

Jedna, ta bardziej przyjazna użytkownikowi, to przewijanie napisu do końca, niezależnie od tego, co leci w powietrzu. Następny napis jest pokazywany dopiero po zakończeniu poprzedniego. Stwarza to jednak ryzyko, że jakiś napis, który będzie nadawany przez krótki czas, zostanie całkiem pomięty. Zanim odbiornik skończy przewijać poprzedni, ten napis nie będzie już emitowany.

Druga, bardziej zgodna ze standardem, to przerwanie wyświetlania napisu natychmiast, gdy rozpocznie się emisja następnego. Wtedy w przypadku dłuższych tekstów i odbiorników z mniejszym wyświetlaczem mamy właśnie taki efekt jak opisujesz.
Zwiększenie czasu wyświetlania napisów trochę poprawia sytuację, ale wcześniej, czy później któryś i tak zostanie obcięty przez konieczność wyświetlenia następnego.
Bez udziału producenta oprogramowania trudno będzie sobie z tym poradzić. (Jeśli będzie zainteresowany możemy razem poszukać optymalnego rozwiązania.)

Ja osobiście preferuję ten pierwszy sposób.
Część odbiorników, które mam właśnie tak robi.

Awatar użytkownika
piotrek2802
Posty: 286
Rejestracja: 29 listopada 2014, o 17:03
Miejscowość: Tenczynek
Odbiornik: VU+Solo 4K,
TECHNISAT100IR/SANGEAN-WFR29C
Philips 55' 8804
Instalacja antenowa: Antena siatkowa 21-69 UHF ze wzmacniaczem, Antena FM zewnętrzna+ wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica- Kraków + Kosztowy- Katowice

Re: Zawartość strumienia DAB (usługi dodatkowe, itp.)

Post autor: piotrek2802 »

Witam. Czy działa u Was na odbiornikach w DAB+ slide show ? Zrobiłem upgrade oprogramowania Sangean WR29C i nie mam obrazków na wyświetlaczu , tylko niebieski napis DAB?

Pozdrawiam :-)
Piotr

Zablokowany