SUPER POLSAT w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: TLW/SZA »

A to czasem nie było taki że najwięksi prywatni gracze dostali MUX-2 bez ogłaszania konkursu,w zamian za to że zrezygnowali z analogu :?:
I dostali wolną rękę jakie kanały mają umieścić.
To też jak widać to czynią zgodnie z prawem i zapisami w umowach.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Owszem było tak, że ogólnopolscy komercyjni nadawcy analogowi dostali bez przetargu miejsca i wolna rękę na dodatkowy kanał w MUX-2 i Polsat sam zdecydował się na kanał informacyjno-sportowy, więc pewnie też mają prawo do zmiany.
Kanał w NTC miał słabą oglądalność a KRRiT pewnie zależy aby oferta była jak najlepsza i żeby nadawca nie ponosił strat bo żaden komercyjny nadawca nie będzie dokładał aby cześć ludzi mogli darmowo coś oglądać no chyba, że mowa jest o nadawcy publicznym to inna sprawa. Słaba oglądalność to małe wpływy z reklam co przekłada się na straty – proste.
Z resztą taka zmiana była też w przypadku Eska TV na 8 TV w MUX-1 chociaż nadawcy mieli narzucony z góry charakter stacji. Narzucony dla stacji komercyjnych jest też w MUX-8 a jednak zanim doszło do nadawania nazwy niektórych stacji zostały zmienione, chociaż w konkursie brali udział z pierwotnymi nazwami. Doszło też do sprzedaży udziałów w przypadku Metro TV i prawdopodobnie w przyszłości Discovery przejmie stację, natomiast w multipleksach lokalnych i testowych kanały zmieniają się co kilka miesięcy.
Tak jak napisał pan Mroczkowski, poczekajmy na jakieś wyniki oglądalności Polsat Sport News plasował się raz na ostatnim a innym razem na przedostatnim miejscu w NTC, zobaczymy gdzie będzie Super Polsat.
Bogoes pisze:P. Jarosławie słupki oglądalności to nie wszystko... Zawsze nawet słaby kanał ogólny będzie miał większą oglądalność niż kanał tematyczny, który będzie miał mniejsze grono (ale bardziej zadeklarowanych) widzów... wg mnie nie można patrzeć tylko na procenty oglądalności, bo za 2lata doczekamy się likwidacji wszystkiego co nie jest ogólnotematyczne (i w radiu i w telewizji) i może wtedy zachwyconym SuperPolsatem otworzą się oczy... :cry:
Przyznał bym Ci rację gdyby chodziło o nadawcę publicznego i to kanały które prezentują tematykę typowo misyjną, ale stacje komercyjne utrzymują się z reklam a więc oglądalność jest najważniejsza nie ma sentymentów.
Widać kanał nie trafiał do widzów darmowej oferty naziemnej, skoro opłaciło się go podnieść do HD i oferować i to w droższym płatnym pakiecie.
Darmowa oferta niestety musi na siebie zarobić reklamami czyli oglądalnością. W przypadku sportu dochodzą jeszcze drogie prawa do transmisji.
Inaczej jest w przypadku płatnych ofert u operatorów, gdzie oferują setki polskojęzycznych kanałów. Przy takiej ilości nie sposób aby była duża oglądalność wszystkich kanałów jednocześnie, ale nawet jeśli jakiś kanał miałby znikomą oglądalność to i tak jest przyłączony do pakietu i abonent chce czy nie musi za niego zapłacić.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: m@rtops »

dziękuję za jasne wyjaśnienie kwestii która mnie nurtowała ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Mamy pierwsze wyniki oglądalności, choć to jeszcze nie jest pełny rok ale jak widać Polsatowi manewr z zamianą Polsat Sport News na Super Polsat się opłacił.
Na 18. miejscu uplasował się nowy kanał Super Polsat, który 2 stycznia br. w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Polsat Sport News. Jego średni udział w lutym br. wyniósł 1,51 proc., podczas gdy wynik Polsatu Sport News w styczniu ub.r. to 0,63 proc. Oznacza to największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 139,68 proc.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... wa-tv-i-wp

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: MaxEvans »

Taraz Tv Puls zastosowal swoj manewr

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... odnieniami

Ciekawe

BiL
Posty: 15
Rejestracja: 4 marca 2017, o 15:49
Miejscowość: Chorzów
Odbiornik: Dual DAB 4(DAB), Jakiś LG(DVB-T)
Instalacja antenowa: Jakaś antena kierunkowa, zawieszona wyżej od końcówki dachu(2018-dziś)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: BiL »

Jest TV6 i ATM Rozrywka i co jeszcze? Kolejny kanał ze starociami. :(

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: eter »

Polsat powinien zastąpić Super Polsat, Posatem News.
Obecnie nie ma możliwości na platformie DVB-T zaznajomienia się z całodziennymi aktualnymi informacjami.
Po zawłaszczeniu TVP, telewidzowie pozbawieni zostali dostępu do takiego kanału.
TVP info niestety przestało pełnić taką rolę, nadaje jedynie w kółko te same felietony i analizy wydawane przez w kółko tych samych do znudzenia kilku dziennikarzy.
To raczej nie jest rzetelne i obiektywne rzemiosło dziennikarskie, jakby na to nie spojrzeć.
Chodzi o warsztat jaki obecnie przedstawia (ciągłe epatowanie w porze obiadu przekleństwami z anteny) nawet nie wiem, jaka by to było ważna informacja, to jednak przekleństwa i obrażanie innych [ niejaki Cejrowski na ogólnopolskiej antenie wyzywa od głupków swoich adwersarzy] jakimi epatuje obecnie ta antena, jest przykładem jedynie na to, jak nie odpowiedni ludzie nie powinni realizować programu, który ma za zadanie dostarczać obiektywnych i w sposób ogólnie uchodzący za kulturalny wiadomości.
To, że antena jest kierowana do odbiorcy mniej wymagającego, z uwagi na w ogóle takie traktowanie widzów bezpłatnej platformy DVB-T, nie oznacza automatycznie, że można ich lekceważyć i dostarczać programy o tak niskiej jakości.
Zwłaszcza anteny narodowego nadawcy, gdzie kunszt przekazywania wiadomości, powinien być na najwyższym poziomie merytorycznym i kulturalnym.
Jeśli nie jest możliwe nadawanie wiadomości zupełnie obiektywnie, co przecież ma zawsze miejsce, to chociaż powinno dbać się o poziom z jakim są one przedstawiane.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: panaho »

Jestem za.
Obecnie na antenie jedynej naziemnej stacji informacyjnej jest bez przerwy polityka.
Oglądając, ma się wrażenie, że na całym świecie nic innego się nie dzieje. Ani złego ani dobrego.
Tylko sejm, senat, pan prezydent, pani premier, pan prezes, ci zdrajcy. I tak przez pół godziny.
Potem reklamy i znowu pan prezydent, pani premier ....
Ewentualna konkurencja by się przydała i nie musiała by się zbytnio wysilać żeby przeciągnąć widza.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Puma »

Zgadza się, TVP Info oglądałem dla bieżących wiadomości. Niestety jest coraz gorzej, przestałem oglądać bo w kółko jest to samo, a te wydanie specjalne to jakiś koszmar.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Czyli jednak zamiana Polsat Sport News na Super Polsat się opłaciła.
Wygląda na to, że ludzie wolą powtórki seriali od powtórek sportu.
W lipcu br. liderem oglądalności w rynku telewizyjnym był Polsat. Wśród stacji tematycznych najwyższy udział zanotował TVN24, a z nowych kanałów najwyżej uplasował się Super Polsat. Ranking top 150 kanałów w raporcie Wirtualnemedia.pl.

21. pozycję zajął nowy kanał Super Polsat, który 2 stycznia br. w naziemnej telewizji cyfrowej zastąpił Polsat Sport News. Jego średni udział w lipcu br. wyniósł 0,93 proc., podczas gdy wynik Polsatu Sport News w lipcu ub.r. to 0,42 proc. Jednocześnie jest to najwyżej sklasyfikowany nowy kanał w zestawieniu.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... 150-stacji

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: dvbtowiec »

Popieram Was w 100% z kanałem informacyjnym.
Niestety ani Polsat nie zdecyduje się dać Polsat News do DVB-T, bo to się biznesowo nie opłaca, ani TVP nie zmieni na razie poziomu swoich programów, bo cel jest jasny, trafiać do mniej wykształconej grupy społecznej z określonym przekazem.

Smutne jest tylko to że Polacy wolą powtórki po raz n-ty tych samych seriali i programów rozrywkowych od innych unikalnych treści, jakie serwował choćby PSN.


Błędem poprzedniej KRRiTV było iż nie poszła w konkursie dla MUX8 w kanały tematyczne i jednym z nich mógł być kanał informacyjny.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

A ja popieram większość. Tym bardziej, że powtórki są dla widzów z ograniczeniami słuchu i wzroku. Trzeba być nienormalnym, aby krytykować istnienie takiego programu, skoro ludzie tego chcą, mało tego, opłaca się biznesowo...
Jak ktoś chce full wypas, czekają na nich płatne serwisy Polsatu i TVNu na platformach satelitarnych i kablowych, jak ktoś to potrzebuje, to stać go na to. Ogromnie się cieszę, że w zasadzie to forum nie jest opiniotwórcze a nadawcy mają swój rozum. Choć oczywiście bywają odstępstwa od reguły.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Kolor pisze:Trzeba być nienormalnym, aby krytykować istnienie takiego programu, skoro ludzie tego chcą...
Może jednak przyjmiesz do wiadomości, ze posiadanie własnego zdania nie jest objawem "nienormalności"? Nie wszystkim musi się taki kanał podobać i mają prawo wyrazić swoją opinię. Co z tym zrobi nadawca, to zupełnie inny problem.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: eter »

Tym bardziej, że krytyka dotyczy tak właściwie to obecnego poziomu i zawartości jedynego programu informacyjnego, gdzie po godzinie oglądania dowiemy się jedynie, kto komu oddał kamienice, jak to cały świat jest przeciw Polsce i jak wspaniale żyje się w nowej Ojczyźnie...
Więc nie dziwne, że jakaś część obiektywnie patrzących na ogólną sytuację widzów, chciałaby na bieżąco oglądać informacje, które nie mają jedynie "rzeźbić" elektorat a dostarczać rzetelnych informacji z kraju i świata.
Chyba nikt z oglądających tę stację, która nadaje takie coś jak "kabaret w tyle wizji" nie ma złudzeń co do rzetelności całej stacji i jej obecnej roli.
Nie wypowiem się już w ogóle o poziomie tego marnego widowiska.
W tym kontekście, przy obecnej zmianie nadawanego kanału TV Polsat, byłoby bardziej chyba pożądane nadawanie programu informacyjnego, takiego, który trafiłby do widzów pozbawionych obecnie dostępu do informacji przekazywanych w sposób profesjonalny.
Ocena samego Super Polsatu nie ma za bardzo sensu, bo nie chodzi tutaj w ogóle o jego zawartość.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

Doskonale wiem, że własne zdanie nie jest objawem "nienormalności". Natomiast uznałem iż zdanie:
Smutne jest tylko to że Polacy wolą powtórki po raz n-ty tych samych seriali i programów rozrywkowych od innych unikalnych treści, jakie serwował choćby PSN.
nie jest opinią na temat kanału i jego zawartości a oceną publiczności która to ogląda. I nie jest to odosobniona wypowiedź na tym forum. Skoro możemy w ten sposób oceniać tych co oglądają, to oceniajmy też piszących takie teksty. Owszem, brutalnie wyszło, ale chyba też nie jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji a "nienormalność" mieści się w granicach przyzwoitości.
@Eter, w tytule wątku masz napisane
Super Polsat w MUX2
, a Ty piszesz o zupełnie innym muxie, czyli niezwiązana z wątkiem wypowiedź. Czy teraz mam się bać, jeśli napiszę o naiwności niektórych autorów wpisów, mających nadzieje lub nawet życzenie powstania programu równoważącego tendencje zawartości jednych kanałów, zawartością innych? Nie oglądam MUX3 i już. Chciałbym, aby na takie forum jak to, nie wprowadzano politycznych dyskusji, ale skoro:
W tym kontekście, przy obecnej zmianie nadawanego kanału TV Polsat, byłoby bardziej chyba pożądane nadawanie programu informacyjnego, takiego, który trafiłby do widzów pozbawionych obecnie dostępu do informacji przekazywanych w sposób profesjonalny.
Czasy rozgłośni Wolnej Europy się skończyły, nie widzę możliwości znalezienia chętnego nadawcy, któremu przyświecałby cel wyrażony w tej opinii.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: eter »

Wybacz, ale właśnie tak formułowane treści jak Twoje są przyczyną wielu konfliktów.
Ja o braku kanału informacyjnego nadającego profesjonalnie informacje z kraju i zagranicy ( i nie chodzi tutaj o tendencyjne zawartości a o FORMĘ ich podawania, która chyba się zgodzisz, jest daleka od przyjętych norm [ jakiś Cejrowski na ogólnopolskiej antenie w swobodny sposób z uśmiechem wyzywa swoich nieobecnych adwersarzy, ludzi polityki, od debili i braku reakcji redaktora programu w którym padają takie słowa).
Ty o Wolnej Europie....
Dal mnie taka antena nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem, jeśli obraża się bezpośrednio takimi słowami, znane osoby z życia publicznego.
Ty natomiast uderzasz w całkiem inne nuty czepiając się opinii o oglądających kanał powtórkowy....
Raczej dyskusja z Tobą jest bezcelowa, skoro Ciebie interesuje sprawa wywołana całkiem nie zamierzenie w tej dyskusji przez jednego z kolegów.
Napisałem o Super Polsacie i możliwości zastąpienia go innym programem nadającym przynajmniej w cywilizowany sposób informacje, gdzie obecnie nie ma dostępu do takiej anteny, więc nie wiem co mi wytykasz, że piszę w dziale o SUPER POLSACIE.
Tak o jego zastąpieniu przecież napisałem a więc chyba w temacie, czy sądzisz, że nie?
Takie teksty o "baniu się" to zostaw może sobie na inne fora...bo chyba ci się pomyliły.
Owszem, nie jest tutaj miejsce na politykę, ale oceniłem FORMĘ nadawania a nie jej zawartość.
Z mojej strony tyle, bo zrobił się gruby Offtop i osobiste wycieczki.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: dvbtowiec »

Kolor pisze:Doskonale wiem, że własne zdanie nie jest objawem "nienormalności". Natomiast uznałem iż zdanie:
Smutne jest tylko to że Polacy wolą powtórki po raz n-ty tych samych seriali i programów rozrywkowych od innych unikalnych treści, jakie serwował choćby PSN.
nie jest opinią na temat kanału i jego zawartości a oceną publiczności która to ogląda.
Z przykrością muszę stwierdzić iż popieram zdanie mojego poprzednika.
Podważasz prawo do posiadania własnego zdania i tym samym niepotrzebnie generujesz konflikty.

Sądzę że jesteś na tyle inteligentny iż zdajesz sobie sprawę z tego że wypowiedź
Kolor pisze:Trzeba być nienormalnym, aby krytykować istnienie takiego programu, skoro ludzie tego chcą, mało tego, opłaca się biznesowo...
jest uznaniem że własne zdanie jest objawem "nienormalności". Taki jest wydźwięk tego zdania i nie próbuj tego wybielać. Na marginesie konstruując to zdanie (jak teraz wiemy w oparciu o moją rzekomo opinię), sam napisałeś go w kontekście oceny kanału a nie publiczności.
Sądzę że szukając usprawiedliwienia czepiłeś się mojej nic nie znaczącej wypowiedzi, aby ochronić swój wizerunek.

Moja wypowiedź stwierdzała fakt, który sam potwierdzasz, a ja osobiście uważam że wielka szkoda że tak to wygląda, nie negując prawa do tego osobom które dokonują takiego wyboru.

Tyle z mojej strony i mam nadzieję to zamyka temat i jednocześnie prośba, zachowaj zdanie o normalności bądź nie wypowiedzi kogokolwiek dla siebie.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Ja wolałbym od Super Polsatu: Polsat News czy Polsat Sport(ale żeby był tam prezentowany sport w sposób "godny", że tak to nazwę, porównując do nieobecnego już w NTC kanału PSN) lub Polsat w jakości HD(który teoretycznie zajął by dwa sloty).

Ciekawi mnie sprawa optymalizacji przepustowości tego MUX'a tak jak zrobili to z MUX-3. Coś wtedy była mowa, że jest możliwość zmieszczenia 8 kanałów, w tym 2 w HD ze względu na nowe kodery czy coś takiego jeżeli dobrze pamiętam. W MUX-2 nie wiem czy by to się udało. Polsat spośród swoich 4 kanałów: Polsat, Super Polsat, TV4, TV6 mógłby wybrać 1 kanał, który będzie w HD lub po usunięciu Super Polsatu całkiem, mogły by być to może 2 kanały. TVN mógłby zrobić również 1 kanał HD spośród TVN i TVN7 oraz Puls spośród TV Puls i Puls 2 jeden kanał w HD. Byłyby to 3 kanały HD + 5 SD(na 8 wszystkich) lub 4 kanały HD + 3 SD(na 7 wszystkich). Nie znam się i nie wiem czy technicznie byłoby to możliwe. Istnieje być może również ryzyko jak to jest popularne mówić: "pseudo HD". Poza tym musiałaby być chyba zgoda i ustalenia wszystkich nadawców z tego MUX-a z KRRiT. Co do tego "pseudo HD" to w moim wizualnym, ocznym odczuciu kanały TVP1 i TVP2 w HD robią różnicę od tych w jakości SD na telewizorze bez wyświetlacza HD jak i z nim. Pewnie mogłoby to jeszcze lepiej wyglądać(większa przepustowość, więcej bodajże Mb/s - chyba w takich jednostkach się to określa), ale jest miejsca ile jest i tak jak napisałem nawet z taką pojemnością jaką mają, kanały HD robią różnicę przyjemną dla oka w mojej opinii.

Moim zdaniem raczej nic w tym kierunku nie ruszy i wszyscy będą czekać na wstępny, nieoficjalny 2022 rok i związane z tym wejście DVB-T2(HEVC/H.265) oraz refarming kanałów obecnie wykorzystywanych do nadawania w DVB-T w celu ich zwolnienia dla potrzeb tzw. II dywidendy.
Ostatnio zmieniony 27 września 2017, o 23:20 przez DVB-T(2) INQUIRING, łącznie zmieniany 1 raz.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Martens »

Jaki sens ma ta dyskusja? Jest Super Polsat, bo tak sobie wymyślił nadawca i tak pozostanie - czy komuś się to podoba, czy nie. Nadawca na pewno jest zadowolony z tej decyzji, skoro słupki oglądalności są wyższe w porównaniu do oglądalności, jaką cieszył się poprzedni kanał Polsat Sport News.
Doskonale wiecie, że zarówno Polsat jak i TVN nie umieszczą w bezpłatnej NTC swoich kanałów informacyjnych, bo sprzedają je operatorom i biorą za nie kasę od gniazdka. Po co więc te pobożne życzenia? Tak samo żaden nadawca nie zrezygnuje z drugiego kanału SD, aby zaoferować tylko jeden kanał w HD. Taki zabieg po prostu się nie opłaci. Więcej kanałów w NTC to więcej wpływów z reklam.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: dvbtowiec »

Na forach się dyskutuje. Po to istnieją aby wymieniać myśli i poglądy ;)

Strategie nadawców się zmieniają w zależności od tego kto w danym momencie steruje okrętem.

Zablokowany