Przycinanie obrazu MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
bartekm

Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: bartekm »

Witam
Od wczoraj od około 21 na Polsacie widoczna jest "przycinka" obrazu. Nie chodzi o problem z odbiorem tylko obraz poporostu się zaicna...
Ps. w tej chwili oglądająć mecz Polek jest to samo - co jakiś czas przycinka obrazu.
Poziom sygnału 78% błędów 0

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: bart412 »

bartekm pisze:Witam
Od wczoraj od około 21 na Polsacie widoczna jest "przycinka" obrazu. Nie chodzi o problem z odbiorem tylko obraz poporostu się zaicna...
Ps. w tej chwili oglądająć mecz Polek jest to samo - co jakiś czas przycinka obrazu.
Poziom sygnału 78% błędów 0
U mnie z Jemiołowa identyczna sytuacja. juz zauważyłem t w sobotę.

izyd

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: izyd »

już opisałem ten problem

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=24&t=1242

co ciekawe występuje tylko w trakcie transmisji sportowych. Nie zauważyłem by problem występował w trakcie innych programów czy też reklam. Wygląda to na celowe celowe działanie Polsatu. ;)

bartekm

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: bartekm »

nie sądzę aby transmisje sportowe na tym "cierpiały". Wczorajszy "Ja Robot" wyglądał tak samo (zacinał się)

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: bart412 »

bartekm pisze:nie sądzę aby transmisje sportowe na tym "cierpiały". Wczorajszy "Ja Robot" wyglądał tak samo (zacinał się)
no jak jest szybka akcja to zacina :p

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: KrzysztofD »

Zjawisko objawia się różnie w zależności od sprzętu: TV (Sony W4000) przycina często, PC rzadziej (DVBViewer).
Najwyraźniej jakaś usterka w strumieniu, pozostaje czekać na informację o jej usunięciu.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: voitek »

Oglądałem Polsat przez kilkanaście minut i żadnych skoków nie widziałem, ale może akurat trafił mi się taki moment.

janek 77

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: janek 77 »

Potwierdzam istnienie problemów. Przy użyciu tunera usb widoczne te same problemy. Przycina i zawiesza. Trzeba resetować lub samo mija. Zawiesza nagrywanie.
te same problemy w czasie meczu siatkówki kobiet.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: KrzysztofD »

Aktualnie na PC i Sony W4000 Polsat bez zacięć :)

elgato

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: elgato »

Potwierdzam. Zacinki jak szlag. Nie da się oglądać i tyle...Dziś rano TVN nie do oglądania... a muź 3 sfixował popołudniu i wieczorem.

pozdrawiam

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: voitek »

A nie pada u was deszcz przypadkiem?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: Kpc21 »

To jest telewizja naziemna, podczas deszczu warunki propagacyjne są lepsze. Tak więc deszcz nie może tu mieć nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: RAPIOTR »

Kpc21 pisze: To jest telewizja naziemna, podczas deszczu warunki propagacyjne są lepsze
Hmm chyba niegorsze,ale z jakiego powodu lepsze,z powodu deszczu? ;)
Kpc21 pisze: Tak więc deszcz nie może tu mieć nic do rzeczy.
Może jeśli woda penetruje do symetryzatora lub wzmacniacza w antenie. często się zdarza ,że anteny które mają wyjście na eFkę mają je słabo lub źle zabezpieczone . Woda lub nawet wilgoć wnika i zaczyna się problem.

Co do meritum tematu to również obserwuję przycinki,przeskoki obrazu na MUX2 k39 nadajnik Poznań Śrem.
W testach zarówno na k39 jak i 23 tego nie było.

A MUX3 k28 działa bezbłędnie --żadnych przycinek i przeskoków.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: RAPIOTR »

11.12.2010
Od dwóch dni nie zauważam już przycinek na MUX2 (RTCN Poznań/Śrem). :roll:

p.saw

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: p.saw »

12.12.10.
Wczoraj była minimalna przycinka na TV4. Tak z wieczorka. Ale faktycznie jest poprawa.

lemag

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: lemag »

Może ktoś wypowie się z emitela .co do przycinki na MUX 2.U mnie na nowym Samsungu le46c650 kanały nadawców prywatnych przycina na MUX 3 nie .Jeden tv już wymieniłem bo myślałem że to jego wina .Anteny prowesjonalne 100%sygnału 0 błedów ,kanały analogowe wszystkie jak brzytwa,sygnał z Łazów(Raszyn-Warszawa,odbiór Wawer bez przeszkód).Czy ktoś coś wie bo Samsung twierdzi że jego sprzęt jest według norm europejskich,czyli wina nadawcy czyli emitela .proszę o opinię bo będę musiał oddać tv do serwisu (tak radzi samsung)

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: sputnik »

lemag pisze:Może ktoś wypowie się z emitela .co do przycinki na MUX 2.Czy ktoś coś wie bo Samsung twierdzi że jego sprzęt jest według norm europejskich,czyli wina nadawcy czyli emitela .proszę o opinię bo będę musiał oddać tv do serwisu (tak radzi samsung)
Wprawdzie nie jestem z Emitela ;) , ale też miałem problemy z Samsungiem :evil: i pomogło wgranie najnowszego softu przez USB z ich (Samsunga) strony, a o którym dowiedziałem się z tego forum. Podobnie jak Tobie, mnie również wciskano kit że ich sprzęt jest cool i powinienem zgłosić swoje uwagi do "mojego operatora multipleksu" :lol: :lol: Jak widzę od tamtego czasu (początek listopada) nic się nie zmieniło w Samsungu, nieżle ludziom (z BOK-u) mózgi wyprali. :!: :shock:

daniel

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: daniel »

Witam
W dniu wczorajszym i dzisiejszego poranka odbierałem mux 2 i 3 bez żadnych problemów. Od około 20minut mux 3 zaczął bardzo ; klatkować; że nie można oglądać , ale mux 2 działa bardzo dobrze. Gdzie może być przyczyna ?, nic z anteną nie kombinowałem :roll: .

igal

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: igal »

Daniel, napisz chociaż o którym nadajniku piszesz. Ja póki co na Płock/Rachocin nie mogę narzekać. Wszystko działa jak należy.

lemag

Re: Przycinanie obrazu MUX2

Post autor: lemag »

Wgrałem nowy soft i nie ma poprawy ,drugi raz nie chce mi się wymieniać telewizora ale jak sie nie poprawi (może emitel dał D...)to muszę dać do serwisu ,Infolinia samsunga to stado baranów zero kompetencji na niczym sie nie znają,katastrofa ciekawe co na to centrala :evil:

Zablokowany