Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: qwerty »

Utworzyłem listę kompatybilności STB. Dostępna jest w FAQ.
Wszelkie uwagi (dodanie nowych urządzeń, poprawki) pisać do prv. Zaznaczałem wsparcie AC3 tylko w wypadku dekodowania i downmixowania do stereo. Jeżeli wymaga podłączenia innego urządzenia, aby było można odsłuchać ścieżkę audio dostawał X.

jerzyk1959

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: jerzyk1959 »

Błąd na liście kompatybilności Ferguson FT 8100 HD z softem wersja B 2.00 obsługuje AC3 , obie ścieżki z testu TVN .

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: rotalplus »

A czy tuner Not Only TV LV6TMPVR4 obsługuje AC-3 przez zlacze SCART?
Bo normalnie przez HDMI to na pewno.
Jesli nie to oznacza ze tez nie jest kompatybilny.

Bo w instrukcji obslugi(na www.fen.pl) jest:Wybranie ścieżki dźwiękowej AC-3 nie będzie działać z połączeniem SCART. Po wybraniu ścieżki AC-3, dźwięk jest przenoszony poprzez wyjście koncentryczne.

Czy jest wobec tego ratunek dla tv CRT posiadajacych tylko zlacze SCART
czy nie ma.
Ten tuner jest lepszy niz WIWA HD-100 ale ona na pewno obsluguje AC3 przez SCART.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: @GUTEK@ »

Tuner Not Only TV LV6TMPVR4 wysyła po SCART dźwięk po downmixie z AC3 oraz E-AC3. Sam sprawdzałem. A jeśli zastanawiasz się nad WIWA HD-100 to poczytaj ostatnie posty w temacie o tej wiwie.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: rotalplus »

@GUTEK@ pisze:Tuner Not Only TV LV6TMPVR4 wysyła po SCART dźwięk po downmixie z AC3 oraz E-AC3. Sam sprawdzałem. A jeśli zastanawiasz się nad WIWA HD-100 to poczytaj ostatnie posty w temacie o tej wiwie.
No tak byłem przekonany do tej WIWY ale z kazdym dniemto przekonanie maleje
a NOT ONLY jest wlasciwie w tej samej cenie(mozna takie na allegro nabyc)
wiec chyba not only to bedzie dobry wybor

kapsel

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: kapsel »

według informacji z media-tech tuner mt4159 obsługuje dźwięk AC3 po wyjściu cyfrowym (coaxial) i podobno po HDMI. Nie ma downmixa po SCART - w tym przypadku dostałem informacje, że mają to zmienić z wypuszczeniem nowszego softu...ale kiedy do nikt nie wie.

MJot

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: MJot »

Nie bardzo w to wierzę, bo 4158, czyli model niższy (bez hdmi) tego nie robi. Mój już wraca do sklepu na niezgodność, po uzgodnieniu z serwisem Media-Tech. Myślę, że mogli zrobić Cię w balona.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: qwerty »

Dziś dostałem odpowiedź od UKE:
Szanowny Panie,
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prowadzi nadzór rynku wyrobów w zakresie obowiązywania dyrektyw nowego podejścia EMC i R&TTE. Parametry funkcjonalne urządzeń określone w cytowanych normach nie są parametrami zasadniczymi w rozumieniu żadnej z tych dyrektyw. Nie ma więc podstawy do zakazu wprowadzania do obrotu, zwłaszcza przez Prezesa UKE. Parametry funkcjonalne urządzeń są weryfikowane przez rynek (nabywców). Urządzenia działające wadliwie na danym obszarze (np. brak możliwości odbioru fonii, niepełne pokrycie zakresu częstotliwości) zapewne znajdą jedynie ograniczone grono nabywców, albo nie znajdą ich wcale.
CLBT UKE nie prowadzi badań związanych z funkcjonalnością urządzeń - nie są one określone WYMAGANIAMI ZASADNICZYMI - nie są więc przedmiotem zainteresowania UKE odpowiedzialnego za ochronę widma elektromagnetycznego.
Tak więc uważnie patrzeć co kupujemy!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Puma »

Z reguły na opakowaniu danego sprzętu jest napisane tylko to co klient ma zobaczyć... a gnębić sprzedawce o coś to jak pytać się ściany :D

No trudno... trzeba wiedzieć co się chcę kupić i nie mieć potem pretensji że coś nie działa.

romanodepalma

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: romanodepalma »

Urządzenia działające wadliwie na danym obszarze (np. brak możliwości odbioru fonii, niepełne pokrycie zakresu częstotliwości) zapewne znajdą jedynie ograniczone grono nabywców, albo nie znajdą ich wcale.
Ktoś , kto pisał tą informacją , chyba myśli , że każdy mieszkaniec tego kraju jest dokładnie obeznany w temacie.
Tylko garstka ludzi zna temat , a cała reszta kupi sprzęt w nieświadomości.Sam byłem świadkiem jak jakaś rodzinka kupowała ( ok. rok temu)telewizor. kierowali się tylko tym jaki ktoś tam kupił tv. Nie wiedzieli o nim nic, a sprzedawca tylko potrafił powiedzieć ,że jest dobry.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Eksperyment się zakończył.
Zgodność odbiorników została sprawdzona i skomentowana.
Dyskusje o sprzedaży lub zakazie sprzedaży niezgodnych urządzeń nie są tematem tego wątku.
Wątek zamykam.

Zablokowany