Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
GULIWER

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: GULIWER »

Czy sygnał zostanie właczony jutro rano czy wieczorem ?

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

GULIWER pisze:Czy sygnał zostanie właczony jutro rano czy wieczorem ?
Sygnał jest właczony cały czas :-)

GULIWER

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: GULIWER »

Dziękuję za odpowiedź /ale chodzi mi o poprzednią ścieżkę Stereo ?Kiedy bądzie ponowanie włączona ?

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

GULIWER pisze:Dziękuję za odpowiedź /ale chodzi mi o poprzednią ścieżkę Stereo ?Kiedy bądzie ponowanie włączona ?
W okolicach przedpołudniowych.

GULIWER

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: GULIWER »

dziękuję za cenną informację.Dziadek się ucieszy :)

Rychu81

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Rychu81 »

Witam

Sony KLD32V2500 brak dźwięku na TVN i TVN7. Odbiornik nie posiada dekodera AC3.

Pozdrawiam

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

Rychu81 pisze:Witam

Sony KLD32V2500 brak dźwięku na TVN i TVN7. Odbiornik nie posiada dekodera AC3.

Pozdrawiam
To ciekawe. Mogę prosić o sprawdzenie roku produkcji?

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

MJot pisze:Mam w domu 2 tunery:
NOT LV6 - bez problemu, wszystko zaktualizowane automatycznie, dźwięk obecny

Media-Tech 4158 - ścieżki DD wykryte, brak dźwięku, przez wyjście coaxial na zewnętrzny amplituner DD wykryte, dźwięku brak, zgłosiłem problem z DD do importera, zobaczymy czy podejmą działania poprawiające funkcjonalność
No proszę, kolejny producent, który nie zapłacił za licencję i zablokował nieudolnie DD. Zastanawiam się, czy w tych okolicznościach przyrody nie byłoby działaniem słusznym pozostawienie obecnego sposobu nadawania.

Bo lista się zwiększa:
WIWA SD-308
TV-1152VH (klon WIWA SD-308)
Media-Tech 4158
Media-Tech 4159
Opticum FT24p
Opticum FT15p
Lark Enjoy 1.0
Thomson DTI2011
Golden Interstar 870 Xpeed
Relook SD 2010 TM4
wszystkie (chyba) telewizory bez MPEG-4 z modułem NEOTION

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: cyber »

Samsung 40c650 - pełna kompatybilność (dostosowanie automatyczne)
LG 32LH2010 -pełna kompatybilność ( dostosowanie automatyczne)
i rzecz jasna tunerek TNK HD -gra muzyka :)

Rychu81

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Rychu81 »

Tomasz Berezowski pisze:
Rychu81 pisze:Witam

Sony KLD32V2500 brak dźwięku na TVN i TVN7. Odbiornik nie posiada dekodera AC3.

Pozdrawiam
To ciekawe. Mogę prosić o sprawdzenie roku produkcji?
Sony KDL-32V2500 rok produkcji 05/2007 (moduł Conax NP4)

LG 32LG3000 TVN i TVN7 dźwięk jest (moduł Conax NP4)

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

Czyli przynajmniej jedną rzecz wiemy. Moduły NP4 nic w tej sprawie nie robią, liczy się możliwość dekodowania AC-3 w samym odbiorniku. Dziękuję za informację.

GULIWER

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: GULIWER »

A dlaczego nie można dać ludziom wyboru ; Stereo lub Dolby ?

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

Bo Państwo zmusza nas...
http://bip.mkidn.gov.pl/media/docs/proj ... kt_rtv.pdf
Strona 16
... do dodawania kolejnych ścieżek dźwiękowych i kolejnych napisów, co będzie skutkowało pogorszeniem jakości obrazu. Stąd pomysł na przejście z MPEG-1 Layer II na AC-3. Algorytm AC-3 jest wydajniejszy i zabiera mniej pasma na ścieżki dźwiękowe.

GULIWER

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: GULIWER »

szkoda.Bo wielu ludzi będzie musiało za tę zmianę zapłacić -i to po raz kolejny.

Maciek____

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Maciek____ »

Po co płacić ? Najlepiej nie oglądać TVN i TVN-7. Panu Berezowskiemu nie zależy jak widać na odbiorcach.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: ploomba »

GULIWER pisze:szkoda.Bo wielu ludzi będzie musiało za tę zmianę zapłacić -i to po raz kolejny.
A może reklamację do sklepu złożyć na produkt niekompatybilny z polskimi normami. Albo dostosują poprzez soft lub hardware'ową modyfikację albo sprawę do jakiegoś sądu konsumenckiego. Przecież gdyby tysiące Polaków założyło sprawy w tej sprawie to wszyscy producenci i handlarze mieli by blady strach przed oczami.
Po co płacić ? Najlepiej nie oglądać TVN i TVN-7. Panu Berezowskiemu nie zależy jak widać na odbiorcach.
A mi sie wydaje, że zależy na jak najlepszych parametrach emisji a co za tym idzie zależy na zadowoleniu telewidzów z jakości programu.



Swoją drogą. Teraz jest afera z niekompatybilnym sprzętem AC-3. Na allegro sprzedawane są obecnie chińskie buble nie spełnające polskich norm w postaci m.in Wiwa SD i inne nie obsługujące przekazu HD. Multum internautów na forach internetowych wypisuje bzdury typu: "po co kupowac lepszy sprzęt obsługujący np. AC-3 i HD jak i tak nigdy nie bedzie tego w DVB-t". A co jeśli będzie za rok jakiś kanał HD. Zacznie się płacz i lament tych , którzy woleli zaoszczędzić te 20 złotych na tunerze SD, że im jakiegoś kanału nie odbiera. I znowu będzie wrzawa na forum. Jest takie powiedzenie: "chytry traci dwa razy". Wiem , że część telewidzów nie miało pojęcia, że ich tuner nie obsługuje AC-3 i HD ( i tych osób mi teraz szkoda) ale znaczna część wolała kupić tańszy tuner STB za 160 zł niż lepszy z pełną obsługą polskiej normy droższy o 20 zł, zachęcając przy tym innych do takiego samego "tańszego" zakupu. Pewnie połowa tych naganiaczy na forach internetowych na te tanie tunery to sami Sprzedawcy.
Czy ktoś tego nie może ukrócić? Czy MI nie może skontrolować sprzedawców albo im jakiegoś straszaka wysłać co do niekompatybilnego sprzętu. Albo rozporządzenie wydać, że za niekompatybilny z polskimi normami sprzęt odpowiadają sprzedawcy i producenci.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2011, o 23:48 przez ploomba, łącznie zmieniany 2 razy.

stanny

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: stanny »

sony KDL26B4050 również brak dźwięku AC-3 . moduł Neotion NBP-4 aktualnie uszkodzony ale fonia na innych kanałach jest.rok prod.2008

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: cyber »

Jeśli sporo sprzętu nie obsługuje DD to pewnie jeszcze więcej nie będzie kompatybilne z DDPlus ,który pewnie nie prędko ale kiedyś zawita w naszej cyfrówce ( chodźby dlatego,że daje to jeszcze większą oszczędność pasma-chyba ,że się mylę).
Mam dwa TV ,które powinny być kompatybilne z DD+ .
Ale przyglądając się np. tunerkowi TNK HD jakoś nie dostrzegam tam ewentualnego wsparcia dla DD+ ...
Panie Tomaszu ,czy ten tuner (ADB 2850 ST) będzie w stanie choćby downmixować DDPlus do stereo ?
Z góry dzięki za odp.

smiodus

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: smiodus »

po spokojnym przemyśleniu problemu, jestem pewien że powinniśmy walczyć z tandetą! Mimo tego że pozornie problem wielu osób nie dotyczy (mają tunery wbudowane w TV) to tak na prawdę dotyczy nas wszystkich - dlaczego? Otóż jeśli faktycznie nadawcy zostaną zobowiązani do uruchomienia kolejnych strumieni audio (na MUX2 to już będzie niezła jazda) i na dodatek wszystkie w mpeg2 to obraz będzie trudno-akceptowalny, AC3 [...ciach...] rzeczywiście może poprawić sytuację. W tej chwili da się na sprzedawcach wywalczyć odpowiednie zmiany (rynek intensywnie zaopatruje się w sprzęt), za dajmy na to pół roku będzie to znacznie trudniejsze.
Dla osób które nie wiedzą co począć z posiadanym tunerem który nie spełnia norm postaram się coś przygotować.

S
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2011, o 09:12 przez smiodus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze:Bo Państwo zmusza nas...
http://bip.mkidn.gov.pl/media/docs/proj ... kt_rtv.pdf
Strona 16
... do dodawania kolejnych ścieżek dźwiękowych i kolejnych napisów, co będzie skutkowało pogorszeniem jakości obrazu. Stąd pomysł na przejście z MPEG-1 Layer II na AC-3. Algorytm AC-3 jest wydajniejszy i zabiera mniej pasma na ścieżki dźwiękowe.
Wiedziałem ,że tak to się skończy.
A Gdzie byli geniusze z techniki telewizji prywatnych jak były opracowywane wytyczne i standardy?
Nie przypadkiem nacisk prywatnych nadawców do tego doprowadził?? ;) ;)
Kto przy zdrowych zmysłach dopuścił do tego aby 8 programów władować do jednego multipleksu DVB-T?. no ..no....?
Zauroczyliście się wszyscy tym pazernym mpeg4 bo biznesowo pasowało ;) hehe. Wszyscy (platformy sat)przeładowujecie transpondery sat i nadajecie badziew w SD a HD także woła o pomstę do najwyższego kosmity.

Przecież było wiadomo od początku ile zżerają dodatkowe dane ,telegazeta i przede wszystkim dodatkowe ścieżki audio!!! Ale trzy lata temu wszyscy udawali głupoli i się mądrzyli hehe.
Była gorąca dyskusja na temat fonii na tym forum ok 3 lat temu również i użytkownicy przy zdrowych zmysłach apelowali i zwracali uwagę o max najwyżej 6 programów w multipleksie DVB-T .

Na marginesie bo widzę ,że wszyscy powinni zejść na Ziemię odbiorcy ,ale nadawcy naziemni również a może przedewszystkim.
.Myślę ,że nadawcy w DVB-T powinni skupić się na jakości obrazu zostawić mp L2 i dodać najwyżej równolegle DD2/0

Coś mi się wydaje, że Odbiorcy DVB-T wcale nie oczekują dżwięku wielokanałowego i dodatkowyćh ścieżek Audio w telewizji naziemnej.Tym bardziej ,że w dvb-t nie ma kanałów w wysokiej rozdzielczości dla ,której właściwie mpeg4 został wdrożony a więc jest to badziew a nie telewizja początku 21 wieku.

Mnożenie ścieżek dźwiękowych kosztem jakości obrazu jest dla mnie kompletną głupotą tym bardziej ,że już teraz ten cholerny mpeg4 w SD jest makabrycznie słaby.Mam nadzieję ,że nadawcy dojdą do tych samych wniosków.


Bez obrazy pozdrawiam i apeluję o rozsądek ;)
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2011, o 09:39 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 6 razy.

Zablokowany