Polsat HD na MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: scanya »

Maniek99 pisze:Przemo, ja tam żadnych wolnych 4Mb nie widzę.
Całym mux wypchany po brzegi:
1FFF to puste pakiety czyli niewykorzystana przepustowość.
RAPIOTR pisze:Podczas zamierzchłych testów-- POT-u ;) z RTCN Śrem POLSAT i TVN nadawali w mpeg2 .Obraz był o niebo lepszy niż teraz w mpeg4. 8-) 8-)
No tak, tylko że były zaledwie 3 kanały a i bitrate multiplexu był troszkę większy ;)

janek 77

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: janek 77 »

RAPIOTR pisze:Podczas zamierzchłych testów-- POT-u ;) z RTCN Śrem POLSAT i TVN nadawali w mpeg2. Obraz był o niebo lepszy niż teraz w mpeg4. 8-) 8-)
W Warszawie było tak samo. Ale trzeba kręcić lody i wcisnąć płatne kanały. Mpeg2 i mniej byłoby problemów ze sprzętem. A teraz szkoda gadać..

lata testów to lata kombinowania bez dbałosci o społeczeńtwo.

teraz chyba nie jestem ślepy ale jakość obrazu na TVN i TVN 7 jest coraz bardziej żenująca..

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Przemo »

Na pierwszym miejscu jak wół stoi Null Pockets 4,66 Mbit/s? W trakcie wczorajszego meczu TVN 7 miał często bitrate poniżej 1 Mbit, a wolna przestrzeń w multipleksie tak jak zawsze w okolicach 4 Mbit.

Obrazek

PiotrekxD

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: PiotrekxD »

Czy nadal jest Polsat HD?! :o Proszę o szybką odpowiedź!!!

juter

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: juter »

PiotrekxD pisze:Czy nadal jest Polsat HD?! :o Proszę o szybką odpowiedź!!!
Nie

goldfinger

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: goldfinger »

janek 77 pisze:LCD i tak ma niski czas reakcji więc niewiele tu się zmieni.
:shock:
Zmieniłoby i to duuuużo ;)

Codino18

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Codino18 »

Czy może ktoś sie orientuje czy Polsat zrobi powtórkę z tym HD w środę znowu? Czy to tylko i wyłacznie jednorazowo było? Moze są jakieś informacje sprawdzone już?

juter

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: juter »

Codino18 pisze:Czy może ktoś sie orientuje czy Polsat zrobi powtórkę z tym HD w środę znowu? Czy to tylko i wyłacznie jednorazowo było? Moze są jakieś informacje sprawdzone już?
Oczywiście, że zrobi, bo jak nie zrobi, to od razu ma problem z ITI

monkay

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: monkay »

Czy może ktoś sie orientuje czy Polsat zrobi powtórkę z tym HD w środę znowu? Czy to tylko i wyłacznie jednorazowo było? Moze są jakieś informacje sprawdzone już?
Chyba, że wyłączą na czas meczu Polsat HD u wszystkich operatorów.

giertych

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: giertych »

odbieram sygnał ze Śremu ,i żadnego Polsatu HD nie mam a mam odbiornik to tego przystosowany

juter

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: juter »

giertych pisze:odbieram sygnał ze Śremu ,i żadnego Polsatu HD nie mam a mam odbiornik to tego przystosowany
oj kolego kolego!! tak jakbyś trochę się w ten wątek zagłębił zanim coś napiszesz, to nic by Ci się od tego nie stało...
monkay pisze:
Czy może ktoś sie orientuje czy Polsat zrobi powtórkę z tym HD w środę znowu? Czy to tylko i wyłacznie jednorazowo było? Moze są jakieś informacje sprawdzone już?
Chyba, że wyłączą na czas meczu Polsat HD u wszystkich operatorów.
A wtedy miałby problem z platformami, którym udostępnia ten kanał...

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Andrew525 »

To dziś mecz w HD :) ?

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: lpf1972 »

juter pisze:A wtedy miałby problem z platformami, którym udostępnia ten kanał...
Jedyna znana mi platforma z PolsatHD to CP :D

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: tajemnicapanstwowa »

lpf1972 pisze:Jedyna znana mi platforma z PolsatHD to CP :D
sa jeszcze kablowki cyfrowe jak np. UPC czy Inea

stawiam na to, ze dzisiaj na czas meczu znow bedzie polsat HD i tak do znudzenia :)
RAPIOTR pisze:Może TVN w ramach rewanżu zacznie pokazywać Formułę 1 w HD w otwartym kanale i rozwali plany biznesowe Polsatowi??
chcesz powiedziec, ze TVN mialby kupowac treningi i kwalifikacje F1 na otwarty kanal? :D
bo same wyscigi i tak musza byc w na otwartym kanale.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: marcin6660 »

Mam pytanie: Gdzie Polsat ma lepszą jakość w DVB-T czy z satelity ??? Ma ktoś możliwość pomiaru.

Bartosz Czach

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

Polsat ma jakość taką samą bez względu na źródło sygnału. Mowa oczywiście o jakości SD.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: marcin6660 »

No ale jak nieraz mówi się że transpondery na satelitach są przeładowane i to odbija się na jakości odbioru , a do DVB-T dosył jest światłowodami chyba ??? Tak na moje oko wydaje mi się że z DVB-t jest lepsza jakość. Na Fergusonie Ariva HD Combo mam Polsat z Cyfry+ i z DVB-T na nim.

Bartosz Czach

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

Tak, dla DVB-T jest dosył światłem. Z kolei satelita jest dosyłem do nadajników analogowych. Więc jakość nie może być gorsza.

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: tajemnicapanstwowa »

jak dla mnie obraz naziemnie jest ostrzejszy. mniej wygladzony przez co moze sie zdarzyc zwlaszcza w ciemnych scenach, ze widac bloki pikseli. bylo to z reszta widac tydzien temu i dzisiaj zapewne tez bedze.

mimo wszystko wole transmisje sportowa z ostrym obrazem niz rozmyta papke.

krystianb

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: krystianb »

tajemnicapanstwowa pisze:jak dla mnie obraz naziemnie jest ostrzejszy. mniej wygladzony przez co moze sie zdarzyc zwlaszcza w ciemnych scenach, ze widac bloki pikseli. bylo to z reszta widac tydzien temu i dzisiaj zapewne tez bedze.

mimo wszystko wole transmisje sportowa z ostrym obrazem niz rozmyta papke.
Przy HD główne znaczenie mają ustawienia dekodera, oraz odrobinę ustawienia TV, które dla hdmi są zwykle inne niż dla reszty, tam też można zmniejszyć ostrość, a przynajmniej w niektórych modelach nawet usuwać szum czy włączać jakieś inne "ulepszenia", przez co obraz robi się nie ostry. Nie każdy wpada na pomysł żeby do tego zajrzeć przy oglądaniu z hdmi.

Jeśli chodzi o SD to tu głównie ma znaczenie połączenie tunera z telewizorem, niestety duża część dekoderów satelitarnych nie ma możliwości przyzwoitego podłączenia do TV, a jak nawet jest PbPrY to prawie nikt go nie używa, a po euro ma ustawiony kompozyt ze względu na kompatybilność ze wszystkimi TV. :twisted:

Zablokowany