Polsat HD na MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
marioking

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: marioking »

Ten kanal robi wrazenie, mozna wrecz pasc, zeby nie powiedziec dostac zapasci :P

Naprawde tez znaczek HD to chyba kpina pierwszej wody. Zeby wieczorne kino puszczac w 4:3 to po prostu mega zalosc. Seriale, szczegolnie te z lat 90 to mozna przezyc ale zeby filmy tak puszczac to juz po prostu kompromitacja.

PiotrekxD

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: PiotrekxD »

Widocznie, że stary film jest, żeby puszczali w 4:3. A nie rozciągną go, bo będzie wyglądał gorzej 4:3 na 16:9.

Np. Rodzina Zastępcza, Kiepscy, Wydarzenia lecą w 16:9 bo są to akurat takie w miarę z datą seriale... Może ten co oglądasz ma datę produkcji z przodu daty 199* :D

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: voitek »

Epoka lodowcowa też była w 4:3...

marioking

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: marioking »

PiotrekxD pisze:Widocznie, że stary film jest, żeby puszczali w 4:3. A nie rozciągną go, bo będzie wyglądał gorzej 4:3 na 16:9.

Np. Rodzina Zastępcza, Kiepscy, Wydarzenia lecą w 16:9 bo są to akurat takie w miarę z datą seriale... Może ten co oglądasz ma datę produkcji z przodu daty 199* :D

Ja na szczescie nie ogladam polsatu wcale, tym bardziej nie zamierzam zaczac po tej kompromitacji. Mimo oczywiscie nadzieji ktore mialem ze bedzie mozna jakies kino obejrzec w full hd. Bo i epoka i potem gothika wszystko lecialo 4:3, tak jak jakis durny serial chyba z owych lat 90 przed tymi filmami. To wkoncu filmy ktore napewno sa dostepne w 16:9 tylko polsat jak widac robi prymitywny upscaling zwyklego polsatu. Dotychczas ich ramowka byla dla mnie zalosna, tym bardziej nie poprawia mojego zdania "tego czegos" z HD. Toz to juz ta kombinacja "n-ki" z upscalingiem tvp 1 do hd jest o niebo lepsza od tej padaki polsatu.

DVB-T

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: DVB-T »

przestań wylewać żale, nie podoba ci się to nie oglądaj. Spodziewałeś się ze 100% ramówki będzie w HD? Wiadomo, że tylko wybrane pozycje tak puszczają.

marioking

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: marioking »

DVB-T pisze: Spodziewałeś się ze 100% ramówki będzie w HD? Wiadomo, że tylko wybrane pozycje tak puszczają.
Spodziewalem ze co wazniejsze pozycje chociaz, bo to padaka :P To ze puszcza wiadomosci w 16;9 albo jakis co swiezszy serial to sorry, to nie zale z mojej strony, tylko kompromitacja z ich. Chyba ze uwzgledniasz reklamy ktore leca w 16;9 na plus :P To moze sie zrobi 20% dziennej ramowki w hd.

Odrobina krytyki taka niemile widziana? Zreszta nie to ze oni oferuja swoje kanaly z dobroci serca przeciez, to jest produkt ktory ogladajac niejako kupuje! A to jest opinia ktora dla tych "mniej szczesliwych", ktorych nie obejmuje zasiegiem ta przyjemnosc moze byc pomocna. Pewnie niejeden podchodzil do tematu podohnie jak ja, ze skoro jest znaczek "HD" to niesie za soba jakas jakosc! Teraz przynajmniej wiedza ze nie ma czego zalowac!

krystianb

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: krystianb »

marioking pisze: Odrobina krytyki taka niemile widziana? Zreszta nie to ze oni oferuja swoje kanaly z dobroci serca przeciez, to jest produkt ktory ogladajac niejako kupuje! A to jest opinia ktora dla tych "mniej szczesliwych", ktorych nie obejmuje zasiegiem ta przyjemnosc moze byc pomocna. Pewnie niejeden podchodzil do tematu podohnie jak ja, ze skoro jest znaczek "HD" to niesie za soba jakas jakosc! Teraz przynajmniej wiedza ze nie ma czego zalowac!
Jak sam zauważyłeś w polsacie nie ma za bardzo co oglądać, wiec ten uscaling nie jest zbyt uciążliwy. Cóż pokupowali filmy w sd to teraz nie będą kolejnych wersji kupować.
ALE... polsacie jet parę rodzynek, które będą w pełnym HD: F1 będzie w HD, LM też. No chyba że ani jednego ani drugiego nie lubisz. W F1 jeszcze by się przydała ścieżka bez polskiego komentarza. A inna zaleta tych transmisji, nie mają jak w trakcie wsadzić reklam.

Awatar użytkownika
Yaper
Posty: 48
Rejestracja: 4 października 2010, o 18:35
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: MeCool KII Pro, Xiaomi Mi TV 4A
Instalacja antenowa: MLog 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / PKiN

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Yaper »

Ojj tak, przydała by się druga ścieżka dźwiękowa w F1 na Polsacie.
W ostatnim sezonie w jednym z ostatnich wyścigów chyba Borówa z Maurycym nie chcieli wcześnie wstawać i pierwszy piątkowy trening leciał bez tego ich "pitolenia". Była to normalnie uczta dla uszu fana F1. Prawie jak na Sky. ;)

Może by jakąś petycję mailową zrobić w tej sprawie?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat HD na MUX2

Post autor: Jarosław Bałuka »

Kanał Polsat HD nie jest już nadawany w MUX2, a jako osobna indywidualna emisja w Warszawie. Właściwy wątek mamy TU.

Zablokowany