TVN TVN7 napisy ekranowe

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
majonez

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: majonez »

Audio
ID : 204 (0xCC)
Menu ID : 2 (0x2)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Maximum bit rate : 504 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : -1s 335ms
Language : Multiple languages

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: ploomba »

igorlan pisze:
ploomba pisze:Czyli wynika z tego, że TVN od niedzieli zmienił ustawienia ścieżek (PID albo coś innego). W niedzielę pisałem na temat Samsunga B350 w którym cały czas domyślnie włączał się dźwięk angielski.
Pan Tomasz Berezowski pisał na łamach tutejszego forum, że posunięcie to było celowe i teraz już tak zostanie.
Tomasz Berezowski pisze:To jest zamierzone. Taka była nasza intencja tej zmiany.
Strona 2 w tym wątku.
Czyli z moim C450 wszystko jasne dlaczego teraz mam nonstop Stereo 8-)
Musze jeszcze za tydzien w niedzielę przyuważyć czy na B350-tce dalej załącza się domyślnie DD (bo w ostatnia niedzielę tak się działo a było to juz chyba po tej zmianie, o której pisano na drugiej stronie tego wątku).

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: MJJ »

wsz pisze:A nie masz do wyboru w menu preferencji językowych ścieżki dźwiękowej języka w rodzaju "nieokreślony" lub "wielojęzyczny" ("mul")?
Niestety ani jako głównego ani jako dodatkowego nie ma możliwości wyboru języka "mul".
Nawet mimo ustawienia trybu "Preferowany format audio" na Zaawansowane to domyślnie i tak nie podstawia się DD.

damians1

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: damians1 »

U mnie niestety również nie da się ustawić domyślnie "mul" próbowałem języka angielskiego ale wtedy również domyślnie włącza się polski.
Panie Tomaszu nie dało by się po prostu oznaczyć tej ścieżki jako Angielski ?? I tak ponad 95% zagranicznych produkcji jest w języku angielskim

janba
Posty: 48
Rejestracja: 8 kwietnia 2009, o 11:14
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Panasonic 55GZ950E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno-Dębówiec / Konin-Żółwieniec

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janba »

wsz pisze: Pytanie Szanownych Forumowiczów: czy Wasz odbiornik ma możliwość zapamiętania języka "nieokreślony" jako preferencji i automatycznego ustawienia się na niego po włączeniu odbiornika lub przy zmianie kanałów?
Na Panasonicu PX-81 jest do wyboru język "oryginalny" i po wybraniu go jako "preferowany 1" i "preferowany 2" na wszystkich programach wskakuje DD.
Ostatnio zmieniony 9 marca 2011, o 19:43 przez janba, łącznie zmieniany 1 raz.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: wsz »

Ciekawe czy Panasonic zrobił to jako rozszerzenie, czy jest jakaś specyfikacja, która tego wymaga, a niektórzy producenci o niej "zapomnieli"? Na razie plus dla jednego modelu Sony i jednego Panasonica.

cacumen

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: cacumen »

wsz pisze: Na razie plus dla jednego modelu Sony i jednego Panasonica.
I jeszcze Philipsa..jak u mnnie.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: kowal801 »

Jeśli chodzi o PANASONICA , to nie jest do końca tak jak piszecie,fakt można zmienić ręcznie ścieżkę audio,ale po przełączeniu na inny kanał ,oraz po-ponownym powrocie na kanał np. Tvn-u telewizor nie zapamiętuje ustawień i ścieżka automatycznie ustawiona jest jako domyślna,czyli na DD.Niestety problem występuje we wszystkich seriach Panasonica z produkcji 2009/2010 r.

Update; Jednak można zmienić ścieżkę dźwiękowa, w opcji preferencjach audio. ;)
Dzięki za info kolego janba ;)
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, o 17:34 przez kowal801, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Gdańsk »

Jeżeli domyślną ścieżkę masz DD to zmień żeby była MPEG. :?:

janba
Posty: 48
Rejestracja: 8 kwietnia 2009, o 11:14
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Panasonic 55GZ950E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gniezno-Dębówiec / Konin-Żółwieniec

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janba »

kowal801 pisze:Jeśli chodzi o PANASONICA , to nie jest do końca tak jak piszecie,fakt można zmienić ręcznie ścieżkę audio,ale po przełączeniu na inny kanał ,oraz po-ponownym powrocie na kanał np. Tvn-u telewizor nie zapamiętuje ustawień i ścieżka automatycznie ustawiona jest jako domyślna,czyli na DD.Niestety problem występuje we wszystkich seriach Panasonica z produkcji 2009/2010 r. Tak więc soft jest nie dopracowany, oczywiście nie wspominając aby zmienić ścieżkę audio, trzeba wejść do głównego menu, który jest na dłuższą metę strasznie uciążliwe. :x
Mój PX-81 jest z 2008r (produkt na rynek francuski). Ustawienia ścieżki dźwiękowej są w trzech miejscach.
1. ->Menu->Ustawianie->Język->Preferowane Audio (1 i 2) "oryginalny" Zapamiętuje te ustawienia i na TVN i TVP wskakuje DD. Jeśli wybierzemy Preferowane Audio (1 lub 2) jako "polski", to na TVP wskoczy DD, a na TVN mpeg.
2. -> Menu-> Dźwięk-> Dźwięk preferowany-> "Auto" wybiera wg schematu opisanego wyżej. Wybranie "mpeg" preferuje oczywiście na wszystkich programach dźwięk w mpeg. Ustawienia są zapamiętywane.
3. Zmiana ścieżki audio metodą ->Opcja->MultiAudio nie jest zapamiętywana i po zmianie programu wskakuje fonia wybrana w ustawieniach jak opisałem wyżej.
W sumie nie widzę tu niedopracowania softu. Nie wiem jak w nowszych modelach.
Najważniejsze jest, aby w przyszłości, kiedy pozycji z wyborem języka będzie więcej, wszyscy nadawcy jednakowo opisywali strumienie audio (podczas testów TVP HD ścieżka oryginalna na "Gwiezdnych wojnach" opisana była chyba jako "polski"). Jeśli nie będzie standardu, to nawet najlepszy soft nie pomoże.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: voitek »

Panie Tomaszu, a czy w tą niedzielę Harry Potter i Kamień Filozoficzny zostanie już wyemitowany w 16:9? Ostatnio, kiedy nadawany był w wakacje w głównym TVN, mieliśmy (niestety) 4:3...

p.saw

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: p.saw »

Niestety w sony W5500 występuje problem jak w innych TV. Nie zapamietuje ustawień i wybiera zawsze z automatu Polski 2/0 czyli MPEG. Tak samo mam zresztą na Sony V4500.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: rppmedia »

W Sharpie mam zapamiętane DD na TVN/TVN7 dzięki małemu trikowi. Sposób jest taki, że w trzech możliwych językach jakie można ustawić, nie może być ustawiony język polski. Wówczas za każdym razem gdy włączam TVN i TVN7 mam dźwięk DD na stałe.

arik92

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: arik92 »

p.saw pisze:Niestety w sony W5500 występuje problem jak w innych TV. Nie zapamietuje ustawień i wybiera zawsze z automatu Polski 2/0 czyli MPEG. Tak samo mam zresztą na Sony V4500.
Czy W5500 i V4500 pokazuje ścieżkę Dolby Digital jako MUL Dolby Digital?

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Gdańsk »

Wam tylko chodzi oto że nie zapamiętuje formatu ścieżki dźwiękowej kanałów TVN/TVN7 tak jak kanałów TVP... .
Kanały TVP... mają tylko jeden język ścieżki dźwiękowej (Polski) i dwa formaty dźwięku Dolby Digital i MPEG.
Kanały TVN/TVN7 mają po dwa języki ścieżki dźwiękowej (Polski i Niezdefiniowany) i po jednym formacie dźwięku na język.
To czy TVN nie może tak samo zrobić jak TVP przecież tak było.
Wystarczyło by tylko zmienić format dźwięku ,a napisy i tak leciały na obu które można wyłączyć.
No i problem z głowy .
Powinno być tak jeden język ścieżki dźwiękowej pod nazwą np: (Polski)i dwa formaty dźwięku czyli:
format -MPEG- polski z lektorem+napisy jak są dostępne
format -Dolby Digital- polski z lektorem jak nie lecą napisy /oryginalny bez lektora+napisy jak jest dostępne
Tak te formaty działają tylko osobno a nie pod jedną nazwą.Albo niech zrobią Polski i Angielski .

To chyba najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 10 marca 2011, o 16:47 przez Gdańsk, łącznie zmieniany 2 razy.

p.saw

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: p.saw »

arik92 pisze:
p.saw pisze:Niestety w sony W5500 występuje problem jak w innych TV. Nie zapamietuje ustawień i wybiera zawsze z automatu Polski 2/0 czyli MPEG. Tak samo mam zresztą na Sony V4500.
Czy W5500 i V4500 pokazuje ścieżkę Dolby Digital jako MUL Dolby Digital?
Wczoraj wieczorkiem sprawdziłem na V4500 na TVN/TVN 7 pokazuje ścieżkę DD jako MUL w ustawieniach. Można taką ustawić (robiąc zmianę na konkretnym programie) i zapamiętuje ustawienia wyswietlając ją jako pierwszą (sukces !!!!!). Dzisiaj sprawdzę na W5500. Ważniejsze jest dla mnie aby udało się to na W5500 bo jest podłączony przez KD i wtedy (jeśli jest nadawane DD 3/2.1) mogę cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Pilot od amplitunera obsługuje TV, BD oraz ampli ale niestety nie ma na nim przycisku "audio" i nie mozna zmienić ścieżki (pilot od TV leży w szufladzie). Dlatego ważne aby ścieżka DD występowała jako pierwsza. Inaczej mam w V4500 (w sypialni), dźwięk idzie z głośników TV i tam (szczerze mówiąc) dla mnie nie ma znaczenia czy dźwięk idzie w MPEG czy DD.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: wsz »

rppmedia pisze:W Sharpie mam zapamiętane DD na TVN/TVN7 dzięki małemu trikowi. Sposób jest taki, że w trzech możliwych językach jakie można ustawić, nie może być ustawiony język polski. Wówczas za każdym razem gdy włączam TVN i TVN7 mam dźwięk DD na stałe.
Niestety w moim Samsungu to nie działa. Zmieniłem wszystkie ustawienia językowe na inne niż polski ale nie chce sam wybrać "nieokreślonego" języka.

Jak to robią inne stacje zagraniczne - może ktoś wie? Ja kojarzę wybóry między konkretnymi językami, a nie "multilingual". Może znowu wynajdujemy w Polsce coś "oryginalnego"?

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Gdańsk »

wsz:
Jaką chcesz mieć ścieżkę dźwiękową (format) jako pierwszą DD czy MPEG. :?:

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: MJJ »

cacumen pisze:
wsz pisze: Na razie plus dla jednego modelu Sony i jednego Panasonica.
I jeszcze Philipsa..jak u mnnie.
A jaki masz model Philipsa ?

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: wsz »

Gdańsk pisze:wsz:
Jaką chcesz mieć ścieżkę dźwiękową (format) jako pierwszą DD czy MPEG. :?:
DD. Ale wybierany automatycznie po przejściu na dany kanał. dla TVP to działa, dla TVN działało dopóki był jeden język.

Zablokowany