TVN TVN7 napisy ekranowe

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
arik92

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: arik92 »

Co do Sony to niestety nie jest tak kolorowo. Poniższe modele mają problem i nie obsługują napisów w DVB.

KDL-22EX302
KDL-26EX301 / EX302
KDL-32EX301 / EX302 / EX401 / EX402 / BX300 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-37EX401 / EX402
KDL-40EX401 / EX402 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-46EX401 / EX402

Wczoraj pojawił się nowy soft do tych TV, ale podejrzewam że nie rozwiązuje on problemów z napisami, choć ostatecznie żeby mieć pewność trzeba poczekać do piątku kiedy TVN będzie nadawał napisy.
Sam mam KDL-EX501, który ma inny soft i tutaj z napisami nie ma problemów.

Jak ktoś z forum posiada któryś z wymienionych wyżej modeli, to niech piszę do Sony o poprawkę softu w tej sprawie.

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

arik92 pisze:Co do Sony to niestety nie jest tak kolorowo. Poniższe modele mają problem i nie obsługują napisów w DVB.

KDL-22EX302
KDL-26EX301 / EX302
KDL-32EX301 / EX302 / EX401 / EX402 / BX300 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-37EX401 / EX402
KDL-40EX401 / EX402 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-46EX401 / EX402
jurkas pisze:Możesz im podpowiedzieć, że by zapytali się np w SONY jak się obsługuje napisy, bo oni jakoś umieją i to jest dla mnie najlepsze potwierdzenie, że TVN nadaje zgodnie z normami i standardami. Bo niestety SONY nigdy nic nie zrobi tylko na użytek polskiego rynku, czyli to akurat musi być OK.
Może kolego zwrócisz się do SONY aby dostosowali soft na tych TV do pl normy? 8-)
Bo jak widać raczej nie rozwiązali tego wcześniej tylko pewnie niedawno w niektórych modelach. Być może po wspólpracy z naszymi wynalazcami.

Z programami do tunerów USB jest podobnie. Jest kilku producentów ARCSOFT z Total MEDIA, Blaze HD Player, WINFAST z PVR2.
Też zostali zaskoczeni polskim wykorzystaniem normy..
Napisałem do Blaze. Nie zamierzają wydawać poprawki na rynek pl.
Z odpowiedzi wynika, że może zostanie to uwzględnione w nowym sofcie.

I oczywiście mają to rozwiązać konsumenci :D
jak im coś przeszkadza niech piszą..

nadawcy robią lody na innych sprawach. Nadają według normy..

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: piotreczek »

Czy napisy są nadawane na okrągło czy tylko w wybranych programach?

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

na okrągło np w SUPERSEANS

kolejka

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: kolejka »

arik92 pisze:Co do Sony to niestety nie jest tak kolorowo. Poniższe modele mają problem i nie obsługują napisów w DVB.

KDL-22EX302
KDL-26EX301 / EX302
KDL-32EX301 / EX302 / EX401 / EX402 / BX300 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-37EX401 / EX402
KDL-40EX401 / EX402 / BX400 / NX500 / EX600
KDL-46EX401 / EX402

Wczoraj pojawił się nowy soft do tych TV, ale podejrzewam że nie rozwiązuje on problemów z napisami, choć ostatecznie żeby mieć pewność trzeba poczekać do piątku kiedy TVN będzie nadawał napisy.
Sam mam KDL-EX501, który ma inny soft i tutaj z napisami nie ma problemów.

Jak ktoś z forum posiada któryś z wymienionych wyżej modeli, to niech piszę do Sony o poprawkę softu w tej sprawie.
Niestety ja mam własnie KDL -37EX401.
Nowa aktualizacja softu nie rozwiązuje problemu.
Napisałem już do SONY.
Ciekawe jak będzie odpowiedź.

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

W sprawie napisów w programch do ogladania TV.
Dostałem odpowiedź Splash Lite
Mirillis Team pisze:Dzien dobry:

Niestety w tej chwili nie planujemy wprowadzania nowych funkcjonalnosci
dla telewizji w Splash Lite.
Funkcje te beda wprowadzone gdy bedziemy pracowac nad wersja Splash TV,
jednak w tej chwili prace nad ta wersja sa wstrzymane
i skupiamy sie na pracy nad Splash PRO Export oraz BD.

pozdrawiamy serdecznie
Mirillis Team

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: biopar »

Ponawiam pytanie. Może Pan Berezowski da znać :)
Czy TVN oraz TVN 7 jest nadawany na platformach Cyfrowego Polsatu z napisami? Bo nie wiem, czy mam ochrzaniać Polsat za niedociągnięcia w budowie ich wspaniałego dekodera F300 :) I jeszcze raz sorki za OT.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: DanielK »

@biopar - Kanały TVN są udostępniane z jednej i tej samej częstotliwości dla wszystkich platform cyfrowych (t.j.: 11393 V 27500).
Brak napisów = problem z dekoderem.

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

biopar pisze:Ponawiam pytanie. Może Pan Berezowski da znać :)
Czy TVN oraz TVN 7 jest nadawany na platformach Cyfrowego Polsatu z napisami? Bo nie wiem, czy mam ochrzaniać Polsat za niedociągnięcia w budowie ich wspaniałego dekodera F300 :) I jeszcze raz sorki za OT.

Pozdrawiam!
Ochrzaniać :-)

koz

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: koz »

Sony KDL-32S5600 Także brak napisów ale ikonka z napisami jest na ADB 2850 ST idealnie :)
Technicy Sony ze Szczecina twierdzą że w Polsce nie ma zapotrzebowania na takiego typu usługi znikome zainteresowanie klientów :x

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: qwerty »

koz pisze:Sony KDL-32S5600 Także brak napisów ale ikonka z napisami jest na ADB 2850 ST idealnie :)
Technicy Sony ze Szczecina twierdzą że w Polsce nie ma zapotrzebowania na takiego typu usługi znikome zainteresowanie klientów :x
Jak to nie ma? Wolę z napisami, niż lektora. Zupełnie inny film. Ochrzanić, pisać i prosić znajomych o wysyłanie e-maili.

smiodus

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: smiodus »

koz pisze:Sony KDL-32S5600 Także brak napisów ale ikonka z napisami jest na ADB 2850 ST idealnie :)
Technicy Sony ze Szczecina twierdzą że w Polsce nie ma zapotrzebowania na takiego typu usługi znikome zainteresowanie klientów :x
płacz do łez, skoro Ci technicy mają tak szeroką wiedzę o potrzebach rynku to pełen szacunek tylko co oni do cholery robią na stanowisku technika sony ???? W Polsce jest ok. 100.000 osób niesłyszących i 900.000 niedosłyszących czyli jakby nie było 1mln osób - która stacja pogardzi taką widownią? A to że te osoby wybiorą np koreańskich producentów telewizorów to przecież nie jest problem techników sony ...

S

lemiechk

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: lemiechk »

Mam pytanie do moderatorów o to jaką przepływność zajmuje strumień napisów DVB w programach TVN i TVN7 (podczas emisji oczywiście)?

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: biopar »

mail do CP nasmarowany... czekamy na odpowiedź. W sumie maili było już 5, ale Pan nie był w stanie mi odpowiedzieć, czy działają napisy na ich platformie, czy nie. Zapewniał mnie, że to nie od nich zależne... Teraz już wszystko dzięki Wam wiem i nasmarowałem pisemko, na razie mailowe... jak będzie trzeba to i listowne napiszemy :) ZACZYNAM WALKĘ Z CP!!
Pozdrawiam!

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

biopar pisze:mail do CP nasmarowany... czekamy na odpowiedź. W sumie maili było już 5, ale Pan nie był w stanie mi odpowiedzieć, czy działają napisy na ich platformie, czy nie. Zapewniał mnie, że to nie od nich zależne... Teraz już wszystko dzięki Wam wiem i nasmarowałem pisemko, na razie mailowe... jak będzie trzeba to i listowne napiszemy :) ZACZYNAM WALKĘ Z CP!!
Pozdrawiam!
Proszę tylko pamiętać, że TVN nie nadaje napisów na każdym filmie. Sam fakt obecności opcji wyboru napisów nie oznacza, że napisy są nadawane. W tym tygodniu TVN będzie nadawał napisy (i dźwięk oryginalny w DD5.1) na jednym filmie - "300", pierwszy film w jutrzejszym SUPERKINIE.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: biopar »

Pamiętam, pamiętam :) Uświadamiam też o tym CP. A przy okazji na TVN Siedem kiedy będzie najbliższy jakiś film z napisami?
Dziś zrobiłem sobie wieczór poszukiwania kanału z napisami. Przeleciałem wszystkie FTA, jakie znalazł dekoder i aż dziwne, że żaden nie nadaje napisów ;) Swoją drogą nie mogę się napatrzeć na jakośćDVB-T w MUX3 (na razie Kisielice tylko to nadają). Różnica między DVB-T a Cyfrowym Polszitem jest nie do opisania!

Swoją drogą wyszło przy okazji DVB-T problem z moim TV. Mianowicie - skończyły mi się gniazda w kinie domowym do dźwięku cyfrowego, więc "sru" kablem HDMI wszystkie odtwarzacze do telewizora i z niego do kina. Jak się okazało telewizor przekształca dźwięk z gniazd HDMI (dzwiek DD 5.1 lub DTS) na stereo i takie samo puszcza mi na kino :/ Już walczę z Phillipsem :)

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

biopar pisze:Pamiętam, pamiętam :) Uświadamiam też o tym CP. A przy okazji na TVN Siedem kiedy będzie najbliższy jakiś film z napisami?
W TVN7 na razie z napisami idzie kazdy film o 20:00 w niedzielę.

Leshek

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Leshek »

@ biopar
Napisy nadaje francuski TV5 Monde Europe. Polskie także. Co prawda nie cały dzień , ale wieczorami na serialach i filmach możesz często trafić. Na nim sprawdź ;)

Bartosz Czach

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Bartosz Czach »

Nie każdy tuner wykrywa napisy na TV5 Monde Europe. Należy o tym pamiętać. Takich problemów nie ma TVN i TVN7.

Leshek

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Leshek »

Należy też pamiętać, że nie każdy soft :) U mnie tak właśnie było - po wgraniu najnowszego napisy śmigają ;)

Zablokowany