TVN TVN7 napisy ekranowe

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: biopar »

Na gorąco!

Phillips 42PFL5604H - wszystko ok! :) Napisy na dobrej wysokości, synchronizacja ok, czytelność ok.
Przy okazji pytanie, czy to TV generuje napisy, czy przesyłane są jako bitmapy (jak w przypadku DVD)?

Dowód:
Obrazek

ps. wyszedł następny błąd w moim tv. Gdy chcę zrobić głośniej lub ciszej pokazuje się wskaźnik głośności, a tym samym znikają napisy ekranowe :/ Ktoś też się z tym spotkał? Znów muszę pisać do Phillipsa... coś czuję, że skończy się na wymianie tv :/ Towar nie spełnia moich oczekiwań :/

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: MJJ »

W moim Philipsie jest to samo. Choć trwa to tylko kilka sekund to jest to wkurzające.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: qwerty »

MJJ pisze:W moim Philipsie jest to samo. Choć trwa to tylko kilka sekund to jest to wkurzające.
Kurcze, chyba w moim samsungu jest to samo. :( Będę musiał się przyjrzeć temu bliżej.

kolejka

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: kolejka »

Witam.

No i dzięki zmianom w strumieniu napisów mogłem wczoraj obejrzeć na TVN 7 "TROJE" z napisami
Mój tv to sony KDL -37EX401.
Nie aktualizowałem softu do M8.724 tylko mam M8.722
Wielkość i rozmiar czcionki dla mnie ok.

Pozdrawiam

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

Blaze HD Player teraz widzi napisy choc podobno miał niewlasciwą implementację normy 8-)
I pewnie ma bo na filmie Troja wyswietla ale ani czas wyświetlania ani sposób nie wydaje się byc poprawny.
Napis wieszają sie do następnej kewstii albo przeskakuja za szybko. Ktos tez tak ma w tym programie.
Total Media teraz wyświetla napisy?

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: nol »

W AverTv 6.5.1 stan taki jak przed zmianą (kicha) napisy pojawiają się i natychmiast znikają ot takie mignięcie tekstu. :(
WMC7 napisy wyświetlane poprawnie.

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

pytanie do p. T. Berezowskiego czy zastosowano rozwiązanie kolegi KrzysztofD
z watku
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=260
bo napisów w programach komputerowych dalej nie widać poprawnie
choć wtedy gyd twierdzono że nie są prawidłowe implementacje w kilku dokonano zmian i napisy były widoczne a teraz znowu nie.
Zdaje się że wybrano jednak inna opcję wartości w tablicach PMT a może tylko jestem ślepy to prosze o wyjaśnienie

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: KrzysztofD »

Ja w tablicach widzę poprawione wartości, programy i pewna grupa modeli Tv Sony (wspominana jakiś czas temu) wyświetlają już napisy.
Założyłem, że z darmowych programów VLC najsumienniej interpretuje normę i tak jest w istotcie - przed zmianą nie działał - teraz napisy są i wyświetlają się we własciwym miejscu i czasie.
Ciekawa jest reakcja AverTV oraz Blaze, chyba pora na powiadomienie autorów tych programów o problemie.
Gorzej mają użytkownicy Tv Philips w czasie regulacji głośności, najprawdopodobniej napisy używają "warstwy" grafiki ekranowej tv, trudno powiedzieć, czy da się to poprawić w firmware.
Sprawdziłem swój Sony W4000 i regulacja głośności nie wpływa na napisy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: qwerty »

KrzysztofD pisze:Ja w tablicach widzę poprawione wartości, programy i pewna grupa modeli Tv Sony (wspominana jakiś czas temu) wyświetlają już napisy.
Założyłem, że z darmowych programów VLC najsumienniej interpretuje normę i tak jest w istotcie - przed zmianą nie działał - teraz napisy są i wyświetlają się we własciwym miejscu i czasie.
Ciekawa jest reakcja AverTV oraz Blaze, chyba pora na powiadomienie autorów tych programów o problemie.
Gorzej mają użytkownicy Tv Philips w czasie regulacji głośności, najprawdopodobniej napisy używają "warstwy" grafiki ekranowej tv, trudno powiedzieć, czy da się to poprawić w firmware.
Sprawdziłem swój Sony W4000 i regulacja głośności nie wpływa na napisy.
W samsungu też napisy znikają - wczoraj skontaktowałem się z firmą.

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

Dzięki za info koledzy

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: BadBoy475 »

qwerty pisze:
KrzysztofD pisze:Ja w tablicach widzę poprawione wartości, programy i pewna grupa modeli Tv Sony (wspominana jakiś czas temu) wyświetlają już napisy.
Założyłem, że z darmowych programów VLC najsumienniej interpretuje normę i tak jest w istotcie - przed zmianą nie działał - teraz napisy są i wyświetlają się we własciwym miejscu i czasie.
Ciekawa jest reakcja AverTV oraz Blaze, chyba pora na powiadomienie autorów tych programów o problemie.
Gorzej mają użytkownicy Tv Philips w czasie regulacji głośności, najprawdopodobniej napisy używają "warstwy" grafiki ekranowej tv, trudno powiedzieć, czy da się to poprawić w firmware.
Sprawdziłem swój Sony W4000 i regulacja głośności nie wpływa na napisy.
W samsungu też napisy znikają - wczoraj skontaktowałem się z firmą.
A w moim Samsungu LE40C650 regulacja głośności nie wpływa na napisy. Napisy działają bez zarzutu zarówno przed zmianami w strumieniu jak i po zmianach.

arik92

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: arik92 »

W Sony KDL-32EX501 zmiana głośności lub wyświetlenie paska informacyjnego nie powoduje zaniku napisów.

janek 77

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: janek 77 »

KrzysztofD pisze:Ciekawa jest reakcja AverTV oraz Blaze, chyba pora na powiadomienie autorów tych programów o problemie.
Gorzej mają użytkownicy Tv Philips w czasie regulacji głośności, najprawdopodobniej napisy używają "warstwy" grafiki ekranowej tv, trudno powiedzieć, czy da się to poprawić w firmware.
Nie miłem możliwości sprawdzenie stąd pytanie. A do Blaze i SMARTDVB wysłałem dumpy już wcześniej teraz musze wysłać nowe

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: biopar »

ja czekam na poprawkę z Phillipsa odnosnie dźwięku Dolby Digital poprzez złącze HDMI. Telewizor downmixuje mi do stereo i taki sygnał wypuszcza na kino domowe przez SPDIF :/. to jest niedopuszczalne :/
Jak tylko rozwiążą ten problem zaraz im dam następne. Na razie odnośnie napisów, chociaż problem formatowania też się zaczyna ale tu się wstrzymam, bo nie wiem, czy to problem nadawania, czy tv, ale to już poruszyłem w wątku w MUX3.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Kpc21 »

Tomasz Berezowski pisze:W prompterze są tylko teksty prowadzącego, nie ma w nim tekstów w materiałach reporterskich, a te są równie ważne, jeśli nie ważniejsze dla zrozumienia przekazywanych informacji. Napisy w programach live są najtrudniejsze i najdroższe w produkcji. Zapewne, gdyby to potraktowac jako misję publiczną i zasilić finansowaniem z abonamentu, to ich wprowadzenie było by możliwe.
Nie wiem czy oglądaliście napisy do Wiadomości czy Teleexpressu (w Telegazecie). O ile teksty wypowiadane przez prowadzącego wyświetlane są normalnie, jak w filmie, to już z relacjami na żywo jest inaczej. Dopiero pod koniec relacji, w napisach pojawia się jej streszczenie, czy nawet wynikający z niej wniosek.

widex

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: widex »

Skoro relacja na żywo, to nie da się szybko napisać tego, co reporter miał na myśli.

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

widex pisze:Skoro relacja na żywo, to nie da się szybko napisać tego, co reporter miał na myśli.
Istnieją metody, ale koszty są ogromne. Na dodatek nie ma jeszcze rozwiązań dla języka polskiego. Pracujemy nad tym ;-)

Bartosz Czach

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Bartosz Czach »

Tomasz Berezowski pisze:
widex pisze:Skoro relacja na żywo, to nie da się szybko napisać tego, co reporter miał na myśli.
Istnieją metody, ale koszty są ogromne. Na dodatek nie ma jeszcze rozwiązań dla języka polskiego. Pracujemy nad tym ;-)
Czyli jest szansa na tekst z promptera? Byłoby to wielkie udogodnienie.

dareksz73
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 2010, o 14:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Jarmuta

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: dareksz73 »

Dodali tvn hd do Cyfrowego Polsatu a napisów ani widu ani słychu...
oczywiście jak są na jakimś filmie teraz...

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Strzelb@ »

dareksz73 pisze:Dodali tvn hd do Cyfrowego Polsatu a napisów ani widu ani słychu...
oczywiście jak są na jakimś filmie teraz...
...oraz również mianowicie także do N-ki dodali Polsaty w tym HD.

Zablokowany