Odbiór mobilny MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Tomasz Berezowski

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: Tomasz Berezowski »

Daniel Kucharski pisze:
Tomasz Berezowski pisze: Oczywiście właściciele pencsjonatu nie mają pojęcia o DVB-T. Chyba będę woził ze sobą tunerek prosty cyfrowy na takie okazje :-)
Da się gdzieś w Elblągu kupić toto wpinane do scarta?
Ja również się z tym spotkałem. Warto taki tuner wrzucić do bagażnika i po prostu pokazywać, edukować...
Pozdrawiam
Hmm... to chyba nie jest sposób. Problem polega na tym, że właściciele pensjonatu mają OCZYWIŚCIE talerz i platformę satelitarną i maja w d..., ze w pokojach jest tylko TVP1.
Skoro im nie zależy, to nie będę ich edukował, tylko po prostu zmienię zakwaterowanie.
Nawet bez DVB-T (gdyby im się chciało) to w pokojach mogłoby być coś więcej niż TVP1. Wystarczyłaby dobra instalacja zbiorcza, plus jeden/dwa dekodery dowolnej platformy (w najniższym pakiecie) z modulatorami i byłby całkiem dobry zestaw kanałów.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: Drekan »

Maciey pisze:
Tomasz Berezowski pisze:14 programów, czyli MUX-2 i MUX-3
Jaki 14 program mają w Elblągu?
Zapewne chodzi o dwa warianty TVP Info, czyli TVP Info Gdańsk i TVP Info Olsztyn. 8-)

mielu

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: mielu »

Tomasz Berezowski pisze:... Wystarczyłaby dobra instalacja zbiorcza, plus jeden/dwa dekodery dowolnej platformy (w najniższym pakiecie) z modulatorami i byłby całkiem dobry zestaw kanałów.
Panie Tomku a jest to legalne?

gregor2010

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: gregor2010 »

Tomasz Berezowski pisze:Wystarczyłaby dobra instalacja zbiorcza, plus jeden/dwa dekodery dowolnej platformy (w najniższym pakiecie) z modulatorami i byłby całkiem dobry zestaw kanałów.
Panie Tomku - skoro to takie proste to może zrobię jak Pan sugeruje.

Kupię modulatory, pakiet pewnej "jednoliterowej" platformy satelitarnej i kanały udostępnię mojej babci, cioci i paru innym osobom... Mam nadzieje że nie ma Pan nic przeciwko temu :D

geolog

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: geolog »

Panie Tomaszu bardzo proszę o obiecany wynik testów dvb-t w samochodzie. Szczególnie interesuje mnie na jaki odbiór można liczyć poruszając się po Warszawie i okolicach.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie?
Jakie anteny polecacie? Czy typu gwóźdź wrzucone na dach czy podwójne naklejane na szybę?

zastanawiam się nad zakupem tego odbiornika: http://pclab.pl/art43374.html
ktoś używał? jak to się spisuje w aucie?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: Kpc21 »

gregor2010 pisze:
Tomasz Berezowski pisze:Wystarczyłaby dobra instalacja zbiorcza, plus jeden/dwa dekodery dowolnej platformy (w najniższym pakiecie) z modulatorami i byłby całkiem dobry zestaw kanałów.
Panie Tomku - skoro to takie proste to może zrobię jak Pan sugeruje.

Kupię modulatory, pakiet pewnej "jednoliterowej" platformy satelitarnej i kanały udostępnię mojej babci, cioci i paru innym osobom... Mam nadzieje że nie ma Pan nic przeciwko temu :D
Co innego udostępniać programy na obszarze jednego budynku, co innego udostępniać je poza lokal.

galet
Posty: 21
Rejestracja: 11 października 2010, o 11:54
Odbiornik: Wiwa hd-90
NAVIHEAVEN NA-1002

Re: Odbiór mobilny MUX-2

Post autor: galet »

geolog pisze: Jakie anteny polecacie? Czy typu gwóźdź wrzucone na dach czy podwójne naklejane na szybę?

zastanawiam się nad zakupem tego odbiornika: http://pclab.pl/art43374.html
ktoś używał? jak to się spisuje w aucie?
Ja używam tańszego modelu Navihawen na-1002, na tych aktywnych antenkach przyklejanych na szybie tuner radzi sobie dobrze płynny obraz jest prawie w całej Warszawie, gorzej jak się wjedzie pod jakiś wiadukt albo w uliczki osiedlowe wtedy zrywa, lepiej wypadają jak mimo wszystko jak się je wyrzuci na zewnątrz auta. Testowałem tez antenki pasywne na magnesie, ale nie polecam tragedia. Ostatecznie zrobiłem sobie antenki według propozycji kolegi juter

Obrazek

Z tym, że zastosowałem wzmacniacz LNA-101 (działa już przy napięciu 5v), wrzuciłem w puszki i przymocowałem do relingów.
Na trasie Targówek - Siekierki, przez Rembertów albo Ząbki działa idealnie, jedynie Tvn+1 miewa jakieś problemy

Zablokowany