TV6 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TV6 w MUX2

Post autor: qwerty »

Akurat ja oglądam tv6, więc nie jest to śmieć (choć 99% ramówki mi nie pasuje).
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2012, o 18:34 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.

geolog

Re: TV6 w MUX2

Post autor: geolog »

polecałeś niedawno komuś słownik, więc może by tak choć zamiast chodź? :lol:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TV6 w MUX2

Post autor: qwerty »

Tak to jest jak wraca się z pracy i wchodzi na forum bez obiadu. :]

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TV6 w MUX2

Post autor: giaur500 »

Mam talent tylko warte oglądania, reszta out.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Ja tam "Mam talent" to tylko fragmentarycznie na TV6 oglądałem. Bardziej spodobał mi się "Idol" i "Komisarz Rex". To zależy od gustów i od tego, do jakich stacji oprócz tych z NTC ktoś ma/miał kiedyś dostęp. Ja dotychczas odbierałem stacje FTA przez satelitę (Astra19,2+HotBird), no i 4 stacje naziemnie (3 z TVP + Polsat) i to mi starczało, więc może dlatego teraz nie oceniam tak nisko TV6.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TV6 w MUX2

Post autor: zesepo »

Hmm czasem się zastanawiam jak można mówić że tv6 to śmiec, jest tam You Can Dance, Mam Talent... Przecież te programy ma również TVN, więc wychodzi na to że TVN też jest śmieciem :( a taki na przykład NBC to juz zero totalne, bo oni ten program wymyślili!

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TV6 w MUX2

Post autor: twmichal »

Tylko że TVN czy Polsat emitują nowe odcinki, powtarzając po pewnym czasie poprzednią serię, mając przy okazji multum innych pozycji w ramówce.
A TV6 robi powtórki, w tym tych powtarzanych oraz wersje zagraniczne. Program nie nadaje nawet całą dobę, od czasu do czasu wrzuci jakieś kreskówki czy seriale - które można zobaczyć na TV4 (lub zniknęły stamtąd niedawno)

Takiego Idola czy X Factor można zobaczyć za darmo w internecie, na stronach programu albo na Youtube. Widzowie takich programów raczej nie mają problemów z poruszaniem się w wirtualnym świecie.

polsatowicz

Re: TV6 w MUX2

Post autor: polsatowicz »

Dla mnie 6 jest do niczego powinni na to miejsce dać jakiś bbc czy coś takiego

DVBManiak

Re: TV6 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Niestety, ale taka była umowa. Każdy dostał szansę na 2 kanały i jak widać w przypadku TV6 nie wyszło to na dobre.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

twmichal pisze:Tylko że TVN czy Polsat emitują nowe odcinki, powtarzając po pewnym czasie poprzednią serię, mając przy okazji multum innych pozycji w ramówce.
A TV6 robi powtórki, w tym tych powtarzanych oraz wersje zagraniczne. Program nie nadaje nawet całą dobę, od czasu do czasu wrzuci jakieś kreskówki czy seriale - które można zobaczyć na TV4 (lub zniknęły stamtąd niedawno)

Takiego Idola czy X Factor można zobaczyć za darmo w internecie, na stronach programu albo na Youtube. Widzowie takich programów raczej nie mają problemów z poruszaniem się w wirtualnym świecie.
Nie no akurat ten fragment twojej wypowiedzi poświęcony programom zagranicznym z TV6 jest całkiem idiotyczny. Po pierwsze - te zagraniczne wersje Idola, itp. TV6 emituje po raz pierwszy w Polsce, a przynajmniej po raz pierwszy w telewizji bezpłatnej. Po drugie, jeżeli ktoś ma wybierać, czy będzie oglądał lubiany program z pikselozą i oczekiwaniem na wczytywanie w internecie, czy w dobrej, a przynajmniej przyzwoitej jakości w tv, to tylko idiota wybierze internet. TV6 nie jest dobrym kanałem, ale nie jest też złym. Jest po prostu taką sobie stacją.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TV6 w MUX2

Post autor: twmichal »

Cóż, kwestia gustu - z tego powodu nie zamierzam się z nikim kłócić, bo nie ma to sensu.
Ja nie jestem jakimś wielkim fanem tych programów, wystarczy mi oglądanie od czasu do czasu nowych edycji na TVN. Właściwie tylko "Mam Talent" oglądałem.
Ale pamiętam, że odkąd pojawiły się pierwsze reality show w Polsce już była ogromna ciekawość obejrzenia oryginalnych czy zagranicznych edycji. A w tamtych czasach to spotkanie kogoś, kto do połączeń używał modemu nie było wcale rzadkością.
Również późniejsza ekspansja nowych pop-gwiazdek, które były finalistami programów rozrywkowych budziła ciekawość co do takich programów. Później zagraniczne gwiazdy zaczęły się pojawiać i w naszych edycjach.

Ja akurat mam szybkie łącze i wystarczy mi na oglądanie materiałów w HD.

Ale wiele ludzi nie ma wystarczających możliwości żeby oglądać takie programy - stąd zapewne pomysł żeby stworzyć stację, która je emituje.
A poza tym nie ma już nic ciekawego. Muzyczne listy, od czasu do czasu kreskówki, stare seriale - wszystko to pokrywa się z TV4.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: TV6 w MUX2

Post autor: rablos »

Zobaczyc jole rutowicz w tv6 bezcenne hehe a teraz chyba tv6 zaczela emisje powtórkowa tej wersji bb z gwiazdami..mogli by dac Polska wesje programu tylko muzyka.fajny tez jes łowca krokodyli

Hubert120

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Hubert120 »

ta stacja to jedna wielka porażka, klon tv4 same powtórki nic ciekawego wogóle kto im przyznał koncesje na nadawanie, zajmują tylko miejsce na multipleksie, no ale to właśnie chora polska rzeczywistość!

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TV6 w MUX2

Post autor: zesepo »

Naprawdę nie narzekajcie, czasem coś tam obejrzę i nie uważam żeby ta stacja była aż ta zła... Znane programy, tańce, śpiewy... Zawsze mogły być paski :lol:

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Hubert120 pisze:ta stacja to jedna wielka porażka, klon tv4 same powtórki nic ciekawego wogóle kto im przyznał koncesje na nadawanie, zajmują tylko miejsce na multipleksie, no ale to właśnie chora polska rzeczywistość!
Na TV4 nie ma amerykańskich wersji programów takich jak m.in. "Idol", a nawet jakby były, to byłyby w NTC w letterboxie, co jak dla mnie jest wielce niekomfortowe. Tak więc to tylko mała porażka :D.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: TV6 w MUX2

Post autor: piotrek93 »

No loga TV4 zmniejszone kanał nadaje rewelacyjne o Dolby digital możemy raczej zapomnieć.
Wiec teraz przydało by sie aby logo tv6 również zostało zmniejszone i żeby przestali nadawać sztywne 16/9.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

No tak, skoro w TV4 tak zrobili, to mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni, a najgorzej tygodni na TV6 też wszystkie niedociągnięcia techniczne poprawią.

piotrek93
Posty: 307
Rejestracja: 4 marca 2011, o 15:51
Miejscowość: Katowice

Re: TV6 w MUX2

Post autor: piotrek93 »

albo poprawią albo niech... tak fajnie mogło by być polsat hd i tvn hd w dvbt a mamy dwa ścierwa puls 2 i tv6

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: TV6 w MUX2

Post autor: TomW »

TV6 nie oglądam. Nie mogłem i dotychczas nie mogę znaleźć tam czegoś dla siebie. Cóż, taki mój gust. Nie narzekam, ale kanał dla mnie "nie istnieje". Dobrze że jest wybór i mogę włączyć coś innego. To moja osobista recenzja TV6. Przepraszam jednocześnie wszystkich oglądających, którym TV6 się podoba. :x Może kiedyś (dla mnie) będzie lepiej.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TV6 w MUX2

Post autor: odziom91 »

Aktualnie na TV6 pojawiła się plansza:
W związku z żałobą narodową
zmieniony program TV6
rozpocznie emisję po godzinie 16:00

Ciekawe - co przygotują i jak będzie wyglądać sytuacja z EPG.


Moment włączenia planszy zarejestrowałem i można zobaczyć go tutaj:
http://dvbt.odziom.pl/node/11

Tuż po północy według EPG miała zostać wyemitowana powtórka "Włatców Móch".

Zablokowany