TV6 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: TV6 w MUX2

Post autor: programista »

A ja mam właśnie tv crt i stb na 4:3 letter box no i jest kwadrat, na szczęście w tunerze jest opcja 4:3 pan&scan.

biopal777

Re: TV6 w MUX2

Post autor: biopal777 »

Widać kanał zrobiony na szybkiego...Technicznie jeszcze nie gotowy i merytorycznie słabo...

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TV6 w MUX2

Post autor: odziom91 »

Tak... można się do wszystkiego zgodzić - faktycznie były problemy ze startem.
Jednak zastanawiam się nad innym faktem - dlaczego w "jiglach" TV6 nie ma ani jednego loga tej stacji? Dlaczego nie usunęli (ewentualnie - nie przenieśli) napisu "design by..."? Gotowiec? :|

Aż nie chce mi się wierzyć, że taka stacja daje dosłownie "projekt" identu, który został pokazany gdzieś miesiąc temu!

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: TV6 w MUX2

Post autor: lpf1972 »

No to mamy kanał z szołowizną. Zawartość merytoryczna na poziomie dna.... a nawet poniżej.

Bartosz Czach

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

Po pierwszym półdniu nadawania jestem w połowie zawiedziony. Część audycji mi się nawet podoba. Do tego Galileo w przerwach. Ale ogólnie rzecz biorąc, oferta to porażka. Tak samo jak porażką jest nadawanie w 16/9.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: TV6 w MUX2

Post autor: debe »

Bartosz Czach pisze:Po pierwszym półdniu nadawania jestem w połowie zawiedziony. Część audycji mi się nawet podoba. Do tego Galileo w przerwach. Ale ogólnie rzecz biorąc, oferta to porażka. Tak samo jak porażką jest nadawanie w 16/9.
Na temat oferty programowej TV6 wypowiadałem się już wcześniej.Zarówno moje odczucia jak i innych forumowiczów są w podobnym tonie. Nie ma sensu powtarzać, że jest słabiutko.
Nikt już nie wdaje się w polemikę z @Bartosz Czach na temat wyższości nadawanie programów w DVB-T w formacie 16/9.
Ja nie jestem pewien czy robię dobrze wkładając kij w mrowisko.
Zobrazuję to tak:
Przed laty jeździliśmy samochodami napędzanymi benzyną ołowiową. Dziś jak wiadomo jeździmy wszyscy na bezołowiowej. Samochodów przystosowanych do ołowiowej już nie ma.
Producenci sprzętu RTV nie produkują dziś odbiorników TV z ekranem w formacie 4/3
Dlaczego kolega upiera się przy napędzaniu nowoczesnych aut benzyną ołowiową wciąż nie rozumiem. I nie oczekuję odpowiedzi ani argumentów. Te z wcześniejszych postów kolegi nie przekonują mnie.
Jedynym plusem TV6 byłoby i jednym z wielu w NTC jest format 16/9
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, o 11:42 przez debe, łącznie zmieniany 1 raz.

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Mark »

Buhaha jaki kwadrat na środku ekranu, nie no widać od razu ze ktoś naciskał żeby sie w terminie wyrobili, miejmy nadzieje ze to sie szybko wszystko zmieni :roll:

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: TV6 w MUX2

Post autor: igorlan »

Bartosz Czach pisze:Po pierwszym półdniu nadawania jestem w połowie zawiedziony. Część audycji mi się nawet podoba. Do tego Galileo w przerwach. Ale ogólnie rzecz biorąc, oferta to porażka. Tak samo jak porażką jest nadawanie w 16/9.
Bartosz weź kredyt i kup nowy telewizor. Z całym szacunkiem dla Ciebie ale jak dla mnie porażką są twoje komentarze odnośnie formatu 16/9.

arik92

Re: TV6 w MUX2

Post autor: arik92 »

Tutaj http://www.smpte.org/sections/section_w ... -21-07.pdf na stronie 18 i 19 można zobaczyć jak wygląda obraz dla każdego ustawienia AFD. Wydaje mi się, że na TV6 AFD jest cały czas ustawiony jako 1111, a powinno być tak, że gdy materiał jest w 4:3, to AFD jest ustawiony na 1001, a gdy materiał jest w 16:9, to AFD jest ustawiony na 1010.

Bartosz Czach

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

debe pisze:Przed laty jeździliśmy samochodami napędzanymi benzyną ołowiową. Dziś jak wiadomo jeździmy wszyscy na bezołowiowej. Samochodów przystosowanych do ołowiowej już nie ma.
:lol: Dobre! Samochody na ołowiową jeżdzą i mają się dobrze.
debe pisze:Producenci sprzętu RTV nie produkują dziś odbiorników TV z ekranem w formacie 4/3
Czyżby? Gdy wybiorę się do Auchan Gdańsk, zrobię materiał dowodowy. Produkowane są i nadal są na półkach sklepowych. I to kineskopowe ekrany!

@arik92 Dlatego format 4/3 jest lepszy. Nie ma takich jaj z obrazem.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: TV6 w MUX2

Post autor: debe »

Bartosz Czach pisze:
debe pisze:Przed laty jeździliśmy samochodami napędzanymi benzyną ołowiową. Dziś jak wiadomo jeździmy wszyscy na bezołowiowej. Samochodów przystosowanych do ołowiowej już nie ma.
:lol: Dobre! Samochody na ołowiową jeżdzą i mają się dobrze.
debe pisze:Producenci sprzętu RTV nie produkują dziś odbiorników TV z ekranem w formacie 4/3
Czyżby? Gdy wybiorę się do Auchan Gdańsk, zrobię materiał dowodowy. Produkowane są i nadal są na półkach sklepowych. I to kineskopowe ekrany!

@arik92 Dlatego format 4/3 jest lepszy. Nie ma takich jaj z obrazem.
Bez komentarza. Nie będę tego ciągnął. Sam jestem sobie winny

arik92

Re: TV6 w MUX2

Post autor: arik92 »

Bartosz Czach pisze: @arik92 Dlatego format 4/3 jest lepszy. Nie ma takich jaj z obrazem.
Przy nadawaniu 16:9 też nie ma jaj z obrazem o ile się to robi poprawnie, tak jak robi to TVN czy niemieckie kanały na astrze.
O tym czy lepszy jest format 4:3 czy 16:9 nie zamierzam dyskutować, bo ta dyskusja nie ma sensu i do niczego nie prowadzi.

Bartosz Czach

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

arik92 pisze:Przy nadawaniu 16:9 też nie ma jaj z obrazem o ile się to robi poprawnie
To po co, w takim razie, 16/9 w kraju, gdzie są techniczne fajtłapy?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TV6 w MUX2

Post autor: @GUTEK@ »

Bartosz Czach pisze:
arik92 pisze:Przy nadawaniu 16:9 też nie ma jaj z obrazem o ile się to robi poprawnie
To po co, w takim razie, 16/9 w kraju, gdzie są techniczne fajtłapy?
Choćby po to by być 100lat za murzynami a nie 200 skoro cały świat przechodzi na 16/9.
Tak jest i koniec, czy się to podoba komuś czy nie.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TV6 w MUX2

Post autor: odziom91 »

Hmmmm... Sądzę, że nie tędy droga... Dostawca powinien zapewnić optymalny odbiór zarówno w telewizorach 4:3 jak i 16:9. O wiele lepszym pomysłem byłoby odtworzenie filmu w "letterboxie" na telewizorze 4:3 niż z dwoma pasami po lewej i prawej stronie w 16:9 [bo przecież na telewizorze 4:3 będzie taki sam obraz].

Dobrym zakupem (o ile brakuje funduszy) jest STB - właśnie ze względu na zmiany aspektów obrazu - w tym zapomniany przez TV6 "pan-scan" ^^ którym mogliby poprawić "coś" zdziałać jeśli chodzi o materiały nagrane w 4:3.

keram23

Re: TV6 w MUX2

Post autor: keram23 »

Dyskusja na temat wyższości jednego z formatów jest na poziomie...przedszkola.
Miś pluszowy czy samochodzik zdalnie sterowany ???

Adminie - wykoś te posty nie związane z tematem !!!

kowand

Re: TV6 w MUX2

Post autor: kowand »

Format jak format. co za programy są na tym kanale.I nasza KRRiT dała na to zezwolenie? Chyba żeby znów ogłupić tego przeciętnego Polaka, który kupił sobie tuner DVB-T i wciśnięto mu kolejny kicz.

Bartosz Czach

Re: TV6 w MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

Powinien zadziałać taki mechanizm jak w przypadku dawnych kanałów ATV. Brak odpowiedniej oferty i brak nowości - odebranie koncesji.

radiks
Posty: 30
Rejestracja: 28 czerwca 2010, o 15:37

Re: TV6 w MUX2

Post autor: radiks »

Przy tak dobranym repertuarze stacji może by zrobili dedykowane dni?
Np. w poniedziałek - Dzień Idola i Idol USA, Idol GB, Idol Grecki, Idol Japoński.... :lol:
we wtorek - Dzień Mam Talent i Mam Talent USA, Mam Talent GB, Mam Talent.... :mrgreen:

A ja chcę Hells Kitchen... ;)

Co do formatu obrazu to już się tak przyzwyczaiłem do różnych machinacji proporcjami w analogu ostatnio, że tego nie zauważam.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TV6 w MUX2

Post autor: twmichal »

Mam nadzieję, że coś się zmieni. Bo z taką ofertą programową nie mogą nadawać w nieskończoność. W dodatku przez pół dnia nic tam nie ma.

To już chyba Mango24 byłoby lepszym rozwiązaniem.
Cofam wszystkie złe słowa, jakie do tej pory powiedziałem o stacjach takich jak TV Puls i TELE 5. Niestety, powtórki z rozrywki spodziewam się jak pojawi się MUX-1

A co samego TV6 - cytat z "Misia"

Zdjąć to! To jest profanacja! To jest policzek w twarz dla całej ekipy!

Z pozdrowieniami dla ekipy śledzącej rozwój DVB-T w Polsce :)

Zablokowany