PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: odziom91 »

Ja nie rozumiem - skąd informacja o HD na Polsacie i TVN w DVB-T?
Przecież to wymagałoby zmian w udzielonej koncesji, poza tym przecież HD nie zmieści się do 6 upchniętych kanałów SD.

LUDZIE SKOŃCZCIE PISAĆ BZDURY! :)


Jeśli chodzi o start Puls 2 - mam nadzieję, że będzie to okres świąteczny - od 24 grudnia do 31 grudnia tego roku. ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: giaur500 »

yougo pisze: Z takim podejściem to lipa ... bo na Święta Bożego Narodzenia zostaną wprowadzone Polsat HD i TVN HD. Przykro mi z tego powodu :lol:
Prosiłbym o nie pisanie bzdur. Co zostanie wprowadzone w Warszafce to mało kogo tu interesuje!

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: eXte77 »

Pamietacie, jak pisałem o starcie MUX1? 3 programy TVP plus 4 plansze kontrolne? Sprawdziło się w 100%. To teraz wam piszę, że PULS 2 nie wystartuje i na poczatku 2012 roku koncesja zostanie przyznana innej stacji, jednak jakiej to nie mam pojęcia. Może 4fun tv?

Gdyby PULS2 miało wystartować, to z pewnością, podobnie jak w przypadku TTV, było by już conieco wiadomo na ten temat ;)

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Railroad »

Zamiast tworzyć na siłę ramówkę Puls2, lepiej skupić się na ofercie programowej głównej stacji. Potrzebny kolejny kanał dla zapchania miejsca jak TV6? Na pewno znajdzie sie kilku chętnych na miejsce w mux-2. Tylko niech KRRiT wybierze tym razem nadawce, który nadaje już swój kanał a nie podmieni tylko łowickie pasy na pasy typu zebra.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: giaur500 »

No tak, tylko pamiętajcie że to Polska a nie cywilizowany świat. Jeśli by miało dojść do tego, że zamiast Puls2 wejdzie inna stacja, to wszystkie formalności łącznie z odebraniem koncesji dla Puls2 i wybraniem jednego z chętnych oraz przyznaniem tejże koncesji innej stacji zajęłyby prawdopodobnie około pół roku lub dłużej.

Poza tym, ja bym taki pewien nie był, że znajdą się chętni do dvb-t - gdyby było tak wielu chętnych wśród istniejących stacji, to nie trzeba by było na siłę tworzyć nowych zapchajdziur jak tv6, tylko weszłaby istniejąca stacja posiadająca chociaż jakąkolwiek ramówkę.

Prawda jest taka, że istniejące stacje wolą nadawać na swoich platformach cyfrowych i zarabiać na abonamencie za dekodowanie sygnału, niż pchać się do dvb-t i odkodować swój sygnał. Czemu np w dvb-t nie ma Canal+ ? Kiedyś nadawał naziemnie, ale też był zakodowany. Dzisiaj na pewno nie starali się w ogóle o wejście do dvb-t.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: eXte77 »

Każdy z nadawców komercyjnych obecnie nadających swój sygnał w postaci analogowej otrzymał w MUX2 po 2 miejsca na programy. Tak więc tvn umieścił tvn7, Polsat stworzył z tej okazji nowy kanał - polsat sport news (i słusznie, zróżnicował tym samym ofertę), TV4 stworzył zapachajdziurę w postaci TV6 ( a mógł stworzyć we współpracy z Polsatem coś w rodzaju TV Biznes), natomiast Puls nie dał rady jak widać stworzyć drugiego kanału Puls Kids bo sami mają problem z utworzeniem interesującej ramówki TV Puls.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Artek Ł. »

zamiast TV 6 miał być kanał TV 4 Film. a za TV PULS 2 mogli by dać TELE 5 .
a ewentualnie TV PULS 2 dać na dalsze MUX-y . a na razie nie widać aby zechcieli nadawać .

trochę starsze:
http://satkurier.pl/news/63524/koncesje ... lo-tv.html

lub dać główny kanał ATM TV do MUX II . bo w MUX I będzie ATM Rozrywka. Tylko z tym też nie wiadomo kiedy ruszy .

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Poland »

Tylko nie ATM TV... ponieważ to byłaby już piąta stacja Polsatu. Ale to już w sumie rozmowa na inny temat.

Kiler

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Kiler »

Teraz to mnie wmurowało. Skąd taki termin ?
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o uruchomieniu przez Telewizję Puls drugiego kanału do końca br., czujemy się w obowiązku wyjaśnić, iż zgodnie z wymogami przyznanej koncesji, stacja jest zobowiązana do uruchomienia drugiego kanału do 19 lipca 2012r.
Informacja pojawiła się na fanpage TV Puls na Facebooku.

DVBManiak

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Kurka wodna kolejne ponad pół roku podziwiania łowickich pasów i zajmowanie miejsca :!: Nie no ja żądam odebrania koncesji albo zamiennego kanału do czasu wystartowania. Co to za chory kraj.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: vigoo »

Hahaha i wszystko jasne.
Tak to jest jak się słucha tych wszystkich fachowców ("Musi wystartować do końca roku")...
Połowa wypowiedzi w prasie, telewizji na temat DVB-T to kompletne bzdury!
Już dawno prezes Pulsu mówił, że wystartują prawdopodobnie na wiosnę 2012r. Kto jak kto, ale on chyba wie jaką ma koncesję.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: qwerty »

Super... Po prostu rewelacja... Ja jak dureń co tydzień patrzę czy puls 2 nadaje, a tu jeszcze trzeba czekać pół roku.

DVBManiak

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Już go wywaliłem z listy programów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: qwerty »

Ja mam też usunięty / pominięty, ale wystarczy, że wpiszę 15 to mi go włącza.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Krosnoludek »

Pan Mariusz Busiło z Urzędu Komunikacji Elektronicznej na konferencji Sat Krak 2011 mówił, że Puls2 ruszy do końca tego roku, link do tej konferencji(od 33:45): http://satkurier.pl/news/69654/wplyw-cy ... wideo.html , czyżby Pan z UKE nie wiedział co mówi???

thomas_2005

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: thomas_2005 »

DVBManiak pisze:Kurka wodna kolejne ponad pół roku podziwiania łowickich pasów i zajmowanie miejsca :!: Nie no ja żądam odebrania koncesji albo zamiennego kanału do czasu wystartowania. Co to za chory kraj.
Do odebrania koncesji nie ma niestety przesłanek ... jeszcze :( Jednyną przesłanką możliwą do zastosowania w przyszłości (o ile Puls2 nie wystartuje) jest ta z art. 38 ust. 1 pkt 4 ustawy o radiofonii i telewizji.

Przepis ten stanowi, iż koncesję cofa się, jeżeli nadawca, pomimo wezwania Przewodniczącego Krajowej Rady, nie rozpoczął rozpowszechniania programu w terminie ustalonym w koncesji lub trwale zaprzestał wykonywania rozpowszechniania programu za pomocą wszystkich lub niektórych stacji nadawczych - chyba że nadawca wykaże, że opóźnienie rozpoczęcia rozpowszechniania programu lub zaprzestanie rozpowszechniania programu zostały spowodowane okolicznościami od niego niezależnymi. Za trwałe zaprzestanie rozpowszechniania programu uważa się fakt nierozpowszechniania programu przez okres trzech kolejno następujących po sobie miesięcy.

Ale do momentu, kiedy ta procedura będzie mogła zostać zastosowana jest jeszcze baaardzo daleko.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: giaur500 »

W tym miejscu warto przypomnieć jeden z moich poprzednich wpisów:
giaur500 pisze:Będą ociągać się najdłużej jak się da, termin do końca grudnia zostanie zapewne przedłużony kilkukrotnie, a gdy zostaną przyciśnięci do muru to wrzucą jakieś bzdety/powtórki albo programy interaktywne typu rozmowy z wróżką.
Kolego @qwerty, czy nadal się ze mną nie zgadzasz?

Wg mnie powinien być bezwzględny czas na wystartowanie stacji która wchodzi do mux, gdy czas minie (co do dnia) to wypad i konkurs na nowy kanał. Bez możliwości odwołań i usprawiedliwiania się ani przedłużania terminu. Albo lepiej - kolejka i następny z kolejki od razu wchodzi w przypadku gdy poprzednik da ciała że się tak wyrażę.

looser

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: looser »

Tak jak myślałem. PULS 2 ruszy 1 czerwca (dzień dziecka) jako Puls Kids.

Obym sie mylił!!!

thomas_2005

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: thomas_2005 »

Ciekawe jakie będą bajki ... i tak nic nie przebije tych z Polonii 1 :) To moje zdanie, ale chyba nie tylko ja jeden mam do nich sentyment, heh.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: eXte77 »

Skasowałem go z listy i nawet jak zaczną nadawac to prawdopodobnie go nie zaprogramuję. Wszak ma to być kanał dla dzieci a ja juz dzieckiem od dawna nie jestem i póki co swoich dzieci tez jeszcze nie mam. Druga sprawa to w moim tunerze nie zyczę sobie tego typu smieci. Polo TV też delete ;) Za "wysokie" loty jak na mój gust :)
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, o 00:16 przez eXte77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany