PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

DVBManiak pisze:Ma świetny zasięg. Ponad 36 mln Polaków z tego co mówił pan Busiło podczas popularnej już Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z 15 lutego. To jest właściwie już zasięg ogólnopolski.
No tak, a ile z tego rzeczywiście ogląda NTC? Ja w zasięgu MUX-2 byłem od połowy ubiegłego roku, ale mam do niego dostęp od 2 tygodni, ponieważ dopiero wtedy kupiłem odbiornik do NTC.

DVBManiak

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

To już inna sprawa kto ogląda.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Chyba trochę za bardzo stosuję skróty myślowe. Kto ogląda, w sensie kto ma specjalny odbiornik do NTC, albo telewizor z wbudowanym odbiornikiem. To jest rzecz podstawowa!
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2012, o 19:20 przez Pavl6, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Po pierwsze to nie cytuj treści ostatniego posta - zasady forum. A po drugie to ile osób ma odbiornik tego nie wiem. W każdym razie ważne jest to, że zasięg jest, a kupno odbiornika to już jest sprawa indywidualna każdego.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: vigoo »

I pomyśleć, ze jeszcze niedawno wspominali o trzecim kanale Pulsu. Chcieli startować w konkursie na MUX1...

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

DVBManiak pisze:Po pierwsze to nie cytuj treści ostatniego posta - zasady forum. A po drugie to ile osób ma odbiornik tego nie wiem. W każdym razie ważne jest to, że zasięg jest, a kupno odbiornika to już jest sprawa indywidualna każdego.
Nawet nie zwróciłem uwagi, że kliknąłem cytuj, a nie odpowiedz. Ot, pośpiech. Co do kupna odbiornika - no cóż, moim zdaniem NTC jest jeszcze niezbyt popularna, choć teraz myślę, że wszystko pójdzie do przodu, ale jeszcze prez jakiś rok-pół roku powoli, bo dużo ludzi się nie śpieszy z kupnem, gdyż albo odbiera tv analogową i im to starcza, albo ma wykupiony również abonament w platformie cyfrowej i także nie śpieszą się z kupnem specjalnego odbiornika.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: twmichal »

Jestem ciekawy, czemu ATM tak kazali się sprężać, a Puls2 nie. MUX-1 wystartował na początku grudnia 2011, MUX-2 w połowie 2010roku, przy czym zawartość MUX-2 była znana jeszcze wcześniej.
Jakość treści na głównym (trochę inne słowo ciśnie mi się na usta) kanale Puls także systematycznie spada.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Drekan »

Ponieważ Puls płaci za 1/4 pojemności 2 multipleksu (wykorzystując tylko 1/8 pojemności), a ATM jeszcze do niedawna nie podpisał umowy z Emitelem. Teraz gdy umowa podpisana, ATM ma tyle samo czasu by rozpocząć nadawanie co drugi kanał Pulsu (chyba, że przyznając miejsce w 1 multipleksie zapisano inaczej). :?

Oczywiście całe zamieszanie nowych nadawców, wokół uznaniowego przyznania miejsc w 1 multipleksie sprawia, że wszelkie niedociągnięcia (jak brak terminów wymuszających rozpoczęcie emisji), są mocno wytykane urzędom prowadzącym proces wdrażania DVB-T. Zapewne teraz regulatorzy rynku RTV, będą mocno pilnować, by wszyscy nadawcy szybko rozpoczęli nadawanie. Puls nie będzie mógł dalej liczyć na pobłażanie, przy takiej ilości chętnych na miejsce w NTC. ;)

daruncio1

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: daruncio1 »

a czy jest na tym forum jakiś przedstawiciel tv puls ?

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: kasia »

Raczej nie.

Można próbować przez fejsbuka.
http://www.facebook.com/pages/TV-Puls-o ... -fan-page/

Jeżeli masz pytanie kiedy start puls2:
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o uruchomieniu przez Telewizję Puls drugiego kanału do końca br., czujemy się w obowiązku wyjaśnić, iż zgodnie z wymogami przyznanej koncesji, stacja jest zobowiązana do uruchomienia drugiego kanału do 19 lipca 2012r.

polsatowicz

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: polsatowicz »

DVBManiak pisze:Ja też bym bardzo chciał Tele 5.
Co jak co ale tele 5 to dobry kanał filmowy pamiętam jak miałem awarie dekodera cyfrowego polsatu i musiałem oglądać tylko tele 5 i go bardzo polubiałem
Raczej nie.

Można próbować przez FACEBOOKA.
http://www.facebook.com/pages/TV-Puls-o ... -fan-page/

Jeżeli masz pytanie kiedy start puls2:
Cytuj:
Ten lin jest martwy :(

daruncio1

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: daruncio1 »

tele 5 jest niezłym kanałem ale jakość techniczna jest bardzo kiepska a to odstrasza widzów

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: twmichal »

Ale Tele5 ma praktycznie taką samą ofertę jak Puls. Jak patrzyłem na program to nawet niektóre filmy się pokrywają z tymi w Pulsie. (np. ostatnio "Posejdon")
Zresztą oferta jest strasznie uboga - Puls oprócz tego, że oferuje nikomu nie znane filmy (w tym tanie podróbki kina akcji czy sf) ma jeszcze dużo fajnych kreskówek.
Na Tele5 jest też disco polo, którego w DVB-T jest sporo.
Rozumiem, że wiele osób nie ma dostępu do MUX-1, niektórzy pewnie jeszcze do MUX-2 ale w obecnej sytuacji taki kanał jest tam zupełnie zbędny - byłby to kolejny śmieć.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Puma »

twmichal pisze:Puls oprócz tego, że oferuje nikomu nie znane filmy (w tym tanie podróbki kina akcji czy sf).
Te "podróbki" są czasami bardzo dobre i mi się podoba że oferują filmu mniej znane i często oglądam ich filmy.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: zesepo »

Lepiej czasem obejrzec mniej znany film niz po raz setny oglądać Kevina... Przynajmniej się nie wie co sie za chwile zdarzy na ekranie

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Puma »

Dokładnie :)
Kevin jest dobry ale razy można to oglądać.

Dziś wieczorem leci wirus zagłady który zamierzam oglądać :)

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Poland »

twmichal pisze:Ale Tele5 ma praktycznie taką samą ofertę jak Puls. Jak patrzyłem na program to nawet niektóre filmy się pokrywają z tymi w Pulsie. (np. ostatnio "Posejdon")
Zresztą oferta jest strasznie uboga - Puls oprócz tego, że oferuje nikomu nie znane filmy (w tym tanie podróbki kina akcji czy sf) ma jeszcze dużo fajnych kreskówek.
Na Tele5 jest też disco polo, którego w DVB-T jest sporo.
Rozumiem, że wiele osób nie ma dostępu do MUX-1, niektórzy pewnie jeszcze do MUX-2 ale w obecnej sytuacji taki kanał jest tam zupełnie zbędny - byłby to kolejny śmieć.
Nie byłbym takiego zdania - po dostaniu koncesji Piątka mogłaby wziąć się za siebie i wprowadzać do ramówki większą ilość pozycji która skutecznie zastąpiłaby choćby Kosmicę TV czu Telezakupy - nawet mogą to być dzienne programy z siostrzanego "kultowego" kanału jakim jest Polonia 1.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: rablos »

Puls ma faje filmy szczegulnie w niedziele o 20 pasmo film katastroficzny tak jak ten film z niedzieli lodowa zaglada 2012.od 5marca wchodzi nowa ramówka jak dzis w zajawkach puszczali

Cietrzewiec Rusinowy

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

@Poland: Raczej większą ilość reklam, żeby wyjść na swoje po opłaceniu nadawania.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Poland »

Drogi Przedmówco z moich obserwacji wynika że jedno nie wyklucza drugiego choć mogliby pozbyć się telezakupów od 8 do 10 i tak one już są w Polonii 1.

Zablokowany