PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: JaroslawMroczkowski »

no to wiemy już jaka jest grupa docelowa - pokolenie "twarzoksiażki".

yougo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: yougo »

Czym (lub kim) jest pokolenie "twarzoksiażki" :?: Pytam tak z ciekawości ...

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Radol »

Emitowany wczoraj program "Dyżur" to był dokładnie ten sam odcinek, ktory oglądałem z 2 miesiące temu na TV Puls... coś mi sie zdaje że wczoraj to był jedyny dzień kiedy ten program miał największą oglądalność :lol:

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: seba133 »

Wczoraj program 4 fun na PULS 2 mnie zaskoczył. Szczerze mówiąc myślałem że te programy muzyczne będą nudne, a tu niespodzianka.
yougo pisze:Czym (lub kim) jest pokolenie "twarzoksiażki" :?: Pytam tak z ciekawości ...
O Facebook chodzi. A z tego co wiem niektóre Fan Page bardzo trzymają się swojej strony.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Jarosław Bałuka »

Przypominam, na naszym forum zajmujemy się techniczną stroną emisji DVB-T. Do rozważań o audycjach, programach, serialach nadawanych na poszczególniwszy kanałach TV są inne miejsca w sieci.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Odpowiedź Pulsu 2 na temat loga (z innego forum):
"Dziękujemy, ale to logo zostało przebadane na kilkuset osobach. Loga stacji nie robi sie w jeden dzień wg własnego upodobania. TO długotrwały proces polegający na wielu analizach marketingowych, biznesowych i programowych. To, ze jest ono na ekranie czerwone, to tez jest celowe i jest w tym konkretny plan biznesowy."

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Powinni wcześniej dowiedzieć się jakie jest zdanie telewidzów na temat logo.Logo powinno być półprzezroczyste.Nie tylko dlatego ze ładnie wygląda ale jest bezpieczne dla sprzętu.Może pozostać obecne logo puls 2 ale półprzezroczyste jak logo puls.
przykłady
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=22813.0
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 0&start=30
http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=23204&page=2
http://www.canalplus.pl/forum/?topic/logo-canal_1-3021
http://www.egospodarka.pl/12927,Niebezp ... ,15,1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/339 ... vp-13.html
Nawet telewizory lcd nie są 10O bezpieczne, cytat z instrukcji telewizora lcd. hdforum

LCD samsung LE37A451
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego
zatrzymane obrazy to właśnie logo.

-- połączono

Logo puls 2 nie trzeba zmieniać tylko zamiast czerwonego koloru ustawić szare półprzezroczyste jak na kanale puls .
Dla mnie wzorem naprawdę fajnego logo jest logo puls-rewelacja. Ustawienie przezroczystości logo puls 2 na pewno nie jest to wielki problem. Potrzeba tylko chęci.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2012, o 10:54 przez telewizorek, łącznie zmieniany 7 razy.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: aaron84 »

O czym wy w ogóle mówicie. Kiedyś wszystkie kanały miały nieprzezroczyste loga (w szczególności Polsat) i jakoś nic się nikomu nie wypaliło.
A jeszcze wcześniej loga w ogóle nie było - i też było dobrze. TVP1 i TVP2, jeśli dobrze pamiętam, loga zaczęły umieszczać dopiero jakoś w 1994 roku (mogłem się pomylić o rok czy dwa).

A przecież oprócz loga i tak macie na stałe ten znaczek określający dopuszczalność wiekową, a jego na pewno nie usuną ani nie zmienią, nawet gdyby chcieli.
Poza tym już wam napisali przecież, że czerwone logo to "chwyt marketingowy".

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Gdybyś poklikał na poprzednie linki to przeczytałbyś że logo powinno być półprzezroczyste. Na zdjęciach są utrwalone logo kanałów telewizyjnych , czyli np stare logo tvp.

http://imageshack.us/photo/my-images/171/m27401is.jpg/
( obecnie logo tvp jest już półprzezroczyste),
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=22813.0
tu np ślad po logo cnn w LCD
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Emers ... urn-In.jpg
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 0&start=30
i ślady po ograniczeniach wiekowych
kliknij na linki w poście wyżej i poczytaj, jest tam więcej przykładów.
logo tvn turbo było czerwone, obecnie jest półprzezroczyste, logo ESPN tez było czerwone , jest półprzezroczyste. Było wiele problemów właśnie czerwonym jaskrawym logo , bardzo szybko pojawiały się mocne powidoki.

Mutango

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Mutango »

aaron84 pisze: Poza tym już wam napisali przecież, że czerwone logo to "chwyt marketingowy".
Nie "chwyt marketingowy" tylko "..konkretny plan biznesowy":
"Wypalmy im trwały tatuaż. Nasze logo na każdym programie."

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: TVRuda »

Sory za OT ale do pewnego czasu nikomu nie zawadzał brak tych oznaczeń wiekowych. Nie wiem po co to i na co to komu. W zagranicznych stacjach nie wyświetlają przez cały czas trwania programu ograniczeń wiekowych. Prrzykład: Czechy, Niemcy. Ja nie dostrzegłem jakiś graficznych ograniczeń wiekowych. Jest logo programu i tyle powinno wystarczeć a u nas jakieś cyferki w kolorowych kwadracikach. Jaki kraj stosuje jeszcze tego typu oznaczenia?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: m@rtops »

sorry za offtopic
aaron84 pisze:O czym wy w ogóle mówicie. Kiedyś wszystkie kanały miały nieprzezroczyste loga (w szczególności Polsat) i jakoś nic się nikomu nie wypaliło.
cytat z instrukcji tv firmy "LG"
>Jeśli na ekranie telewizora przez dłuższy czas będzie wyświetlany nieruchomy obraz, zostanie on trwale odwzorowany, na stałe zniekształcając wyświetlaną później zawartość. Zjawisko to nosi nazwę„wypalenia” i nie jest objęte gwarancją.
>Jeśli przez dłuższy czas będą ustawione proporcje ekranu 4:3, może dojść do wypalenia obrazu przy krawędziach ekranu.
>W celu uniknięcia efektu wypalenia należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powyżej 2 godzin na ekranach LCD,
powyżej 1 godziny na ekranach plazmowych).

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: TomW »

I wszystko jasne. Puls2 zostawi nam trwale odwzorowaną "pamiątkę". Może o to chodzi stacji w ich planach marketingowych. :D :D :D

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: m@rtops »

TomW pisze: Puls2 zostawi nam trwale odwzorowaną "pamiątkę".
no ale do tego potrzeba jeszcze "wabika" aby mieć dłużej ten kanał włączony :D
ja na razie jestem spokojny o matrycę w stosunku do ich "logo" :lol:

DVBManiak

Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Fakt, nie pomyślałem o tym, że chcą się wytatuować na naszych TV i to jest właśnie ten ich plan biznesowy. Ja tam Puls2 ostatni raz oglądałem na start a teraz to nawet nie zaglądam.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: alabama1 »

TVRuda pisze:Sory za OT ale do pewnego czasu nikomu nie zawadzał brak tych oznaczeń wiekowych. Nie wiem po co to i na co to komu. W zagranicznych stacjach nie wyświetlają przez cały czas trwania programu ograniczeń wiekowych. Prrzykład: Czechy, Niemcy. Ja nie dostrzegłem jakiś graficznych ograniczeń wiekowych. Jest logo programu i tyle powinno wystarczeć a u nas jakieś cyferki w kolorowych kwadracikach. Jaki kraj stosuje jeszcze tego typu oznaczenia?
W Niemczech pokazują na początku programu oznaczenie wiekowe.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Najbliższe plany wobec TV Puls i Puls 2
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/da ... nna-stacja

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: qwerty »

Zastanawia mnie czemu w dvb-t jest "PULS 2" zamiast "Puls 2".

REXus

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: REXus »

Bo uważają, że to bez znaczenia. Tak mi odpisali na fanpage'u.

A na moje powinno być konsekwentnie z pierwszym kanałem: Puls i Puls 2, albo TV Puls i TV Puls 2. PULS 2 wygląda jak emisja testowa.

DVBManiak

Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Dokładnie. Też mnie to irytuje.

Zablokowany