PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
babinicz76

Re: TV Puls 2 testuje ?

Post autor: babinicz76 »

    Nowy kanał telewizyjny TV Puls (robocza nazwa TV Puls 2) na polskim rynku telewizyjny ma zadebiutować najwcześniej na początku 2011 roku. Nowa stacja ma być kierowana do młodszego widza niż główna antena oraz stawiać na interaktywność z widzem. To jest informacja ze strony pulstv, a więc chyba niebawem.

    lpf1972
    Posty: 215
    Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
    Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
    Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
    Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: lpf1972 »

    Czekaj tatka latka, ja jak Tomasz... jak nie dotknę (zobaczę) to nie uwierzę :| Choć lepsze to co tam jest niż pasy łowickie - przynajmniej nie ogłusza piskiem

    marcin.poznan
    Posty: 63
    Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
    Odbiornik: TV Philips 2016
    Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
    Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: marcin.poznan »

    Puls 2 najwcześniej na przełomie 2011 i 2012 roku

    więcej w wywiadzie na stroniehttp://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pu ... -2012-roku

    To jest skandal (Dąbski i inni) tak walczyli o NTC a teraz nie potrafią stworzyć nowego kanału? 17 podmiotów bije się o 4 miejsca na myxie 1 proponuje pisać petycje do KRRiTV o odebranie Polsatowi, TV4 i Pulsowi miejsc w muxie 2 i przeznaczyć je wyłonionym 3 podmiotom z 17, które ubiegają się o miejsce w muxie 1

    Ten manewr, brak nowych kanałów do dziś w muxie 2 jakie zaproponowały Polsat, Tv4 (powiązana z Z. Solorzem) Puls jawnie wskazuje, że pragną oni blokować nowych nadawców.

    romanodepalma

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: romanodepalma »

    To co powiesz o TVP która walczyła o dwa MUX-y.

    widex

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: widex »

    Za granicą mają po 5/6 MUX ogólnokrajowych. U nas nawet 1. nie jest porządny.

    vigoo
    Posty: 504
    Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
    Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: vigoo »

    I tak się możemy bujać latami. "Prezes" Dąbski będzie co kilka miesięcy opowiadał następna bajeczkę i jakoś to będzie. Według mnie Puls jest biedny jak mysz kościelna i nie stać ich na uruchamianie następnych kanałów...

    kowal801
    Posty: 167
    Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: kowal801 »

    Pytanie do ekspertów jaki termin wyznaczyła KRRiTV na uruchomienie programu ?

    _Martin_

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: _Martin_ »

    kowal801 pisze:Pytanie do ekspertów jaki termin wyznaczyła KRRiTV na uruchomienie programu ?
    KRRiTV nie wyznaczała żadnych terminów, więc każdy może zwlekać ile mu się podoba.

    kowal801
    Posty: 167
    Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: kowal801 »

    Czyli z rok sobie jeszcze poczekamy. :evil:

    widex

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: widex »

    Rozumiem - Polsat Sport News (czyli kanał promujący ich platformę)
    Tv6 -czyli też związane z koncernem Solorza, ale Puls 2? Powinno im zależeć na nowym kanale.

    _Martin_

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: _Martin_ »

    widex pisze:Rozumiem - Polsat Sport News (czyli kanał promujący ich platformę)
    Tv6 -czyli też związane z koncernem Solorza, ale Puls 2? Powinno im zależeć na nowym kanale.
    Polsat sport news nie jest chyba za bardzo promującym ich platformę kanałem. Może ruszy gdy zasieg bedzie ogolnopolski(?)

    TV 6 ruszy w maju. Ale to tez chyba nie do konca potwierdzone.

    Puls 2 tak jak było napisane, na koncu tego lub na poczatku nastepnego. Mysle ze nie maja ramowki na nowy kanal i kasy na to wiec czekaja na wplywy i tanie pomysly.

    krystianb

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: krystianb »

    _Martin_ pisze:Polsat sport news nie jest chyba za bardzo promującym ich platformę kanałem. Może ruszy gdy zasieg bedzie ogolnopolski(?)
    Myślisz, jak ruszy to 30% czasu antenowego będzie zajmowało zdanie: "Zapraszamy do obejrzenia transmisji/powrtórki/relacji w Polsacie Sport 1/2/3/hd/hd2/extra/.... Następne 30% to będą reklamy i reszta zostanie na marne informacje

    _Martin_

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: _Martin_ »

    krystianb pisze:
    _Martin_ pisze:Polsat sport news nie jest chyba za bardzo promującym ich platformę kanałem. Może ruszy gdy zasieg bedzie ogolnopolski(?)
    Myślisz, jak ruszy to 30% czasu antenowego będzie zajmowało zdanie: "Zapraszamy do obejrzenia transmisji/powrtórki/relacji w Polsacie Sport 1/2/3/hd/hd2/extra/.... Następne 30% to będą reklamy i reszta zostanie na marne informacje

    Słyszałem ze beda tez puszczane mecze i inne transmisje, wiec dobre i to.

    zgf1

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: zgf1 »

    Skandal, kto o zdrowych zmyslach ustalil takie zasady?
    Przeciez podmioty powinny miec czas na uruchomienie programow, jesli sie nie wywiaza ich miejsce sie zwalnia i zostaje wyloniony inny podmiot ktory moze cos uruchomic.

    Jak widac u nas tylko bajzel, nic nie potrafia rzadzacy tym wszystkim przewidziec, a kase z podatkow biora...

    vigoo
    Posty: 504
    Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
    Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: vigoo »

    Nowe "bajki" Prezesa Dąbskiego:

    "TV Puls zamierza także uruchomić telewizję internetową i kanał TV Puls 2, który Dąbski chętnie uruchomiłby do spółki z innym nadawcą. – Opłaciłaby się nam współpraca z kimś, kto już ma kanał tematyczny z dobrą dystrybucją w kablówkach – stwierdza. Wtedy zasięg nowego kanału na mux 2 powiększyłby się o odbiorców telewizji kablowych. TV Puls prowadzi już rozmowy z potencjalnymi partnerami.

    W chwili obecnej rozważane są dwa scenariusze - pierwszy przewiduje uruchomienie drugiego kanału przed końcem tego roku, a telewizji internetowej w 2012 r. Drugi zaś start obu projektów w marcu przyszłego roku."

    źródło: presserwis

    Eeech... a jeszcze niedawno słyszeliśmy, ze Puls 2 jest gotowy do startu i czekają tylko na uruchomienie MUX 2...

    Awatar użytkownika
    sluuurp
    Posty: 209
    Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
    Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
    Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
    Antena Opticum AX1000+
    Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: sluuurp »

    Właściwie to szkoda kasy na anteny, różnej maści wzmacniacze, kable itp. W sumie żałuje, że wywaliłem ponad 250zł na porządną instalacje antenowa za pomocą, której właściwie nic rozsądnego nie można odebrać. Chyba zrobiłem to dużo za wcześnie . Najlepsze są pionowe pasy i właśnie idiotyczny Puls2. Zresztą w ogóle Puls jest do bani. Ale to Polska właśnie. Głupimi programami ogłupiać polaków.

    widex

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: widex »

    U nas problem jest w mentalności Polaków. Na wyższych stanowiskach jest się zazwyczaj ot tak. Osoby interesują się trzepaniem kasy, a nie rozwojem konkurencyjności.
    Wystarczyłby silny ruch społeczny (konkurencja)
    Telefonia: Pojawia się Play i jest konkurencja - rozwój.
    Rynek telewizji potrzebowałby porządnej (darmowej) naziemnej konkurencji.

    Awatar użytkownika
    Puma
    Posty: 2994
    Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
    Miejscowość: Chojnice
    Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
    Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
    Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: Puma »

    Miałem nadzieje że w czwartym etapie wdrażania MUX II będą wszystkie kanały... chyba jednak się przeliczyłem :x

    cyber
    Posty: 912
    Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
    Miejscowość: Goślina
    Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
    Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
    Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: cyber »

    Widać od razu ,że Puls2 nie jest uruchamiany bo brak na to kasy ... a szefostwo całego Pulsu kombinuje jak może i tłumaczy się ,że przyczyny są inne .
    Do tego chcieli jeszcze miejsce na Pierwszym Muxie .
    Ta sytuacja przypomina mi trochę "rozpychanie się" TVP w kwestii NTC - a tymczasem ich Trzeci Mux świeci pustkami.

    Davidson

    Re: TV Puls 2 testuje ?

    Post autor: Davidson »

    cyber pisze:Ta sytuacja przypomina mi trochę "rozpychanie się" TVP w kwestii NTC - a tymczasem ich Trzeci Mux świeci pustkami.
    Pomyliłeś się, MUX3 cały czas funkcjonuje z 5 kanałami TVP - oni chcą jeszcze zdublowania 3 podstawowych kanałów w MUXie1, który na chwilę obecną nie istnieje.

    Ktoś wie czy coś na tym PULS2 coś powstanie czy będą tylko same oferty PULSU? Jeśli nie to zatłoczyli niepotrzebnie miejsce.

    Zablokowany