Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Mam inne zdanie.
Do informacji jest telegazeta. Telewizja to obraz nie jakieś niepotrzebne paski, zegar i data.
Paski, paseczki , data, zegar i inne elementy graficzne do telegazety.To jest miejsce dla tego typu informacji.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Ty masz takie zdanie, ja inne, a pewnie inni ludzie mają mnóstwo innych pomysłów. Fakt jest taki, że Polsat Sport News owe paski posiada i my raczej tego nie zmienimy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Pasek byłby ok gdyby był tylko 1, jak są 2 (na dodatek poruszające się z różną szybkością) to dostaje się od tego oczopląsu i zniechęca to całkowicie do oglądania.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: rotalplus »

Nie wiem czy z tego powodu, ale w grudniu PSN miał w DVB-T wynik... 0,98% udziałów - 4. miejsce od końca- tylko kanał z MUX-3 miały gorszy wynik!!! W gr.16-49 wynik jeszcze gorszy - 0,8% , 4.miejsce od końca, ledwo wyprzedzając TVP POLONIA

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... i-cyfrowej

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

Ale wśród kanałów sportowych jest na trzecim miejscu i na tym można zakończyć off topic. :)

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Temat niepotrzebnych pasków informacyjnych poruszany też był na forum satkuriera.
cytat z forum
Ten pasek z informacjami nie powinien być w ogóle emitowany, wczoraj zauważyłem, że podają w nim błędne dane np. zły wynik Federera w Wimbledonie, na pasku była informacja, że Szwajcar przegrał w trzech setach, a tymczasem było odwrotnie bo Federer wygrał.

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 0&p=495284
Aby coś się zmieniło trzeba wysłać list.
JLepeta@polsat.com.pl
Paski przeszkadzają w oglądaniu programu, proszę to zlikwidować lub nadawać informacje w telegazecie

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: m@rtops »

:oops: tak - piszmy o paskach to będziemy mieć prezentera czytającego te info ze studia na tle tv z transmisją jakiś zawodów sportowych :x
koncesji nie cofną bo to kanał info ;)
koniec OT :mrgreen:

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: rotalplus »

Wiking pisze:Ale wśród kanałów sportowych jest na trzecim miejscu i na tym można zakończyć off topic. :)
W DVB-T jest nawet na 1.miejscu! :lol:

Równie dobrze można by kanał zaliczyć do INFORMACYJNYCH, a nie sportowych skoro ma NEWS w nazwie - wtedy chyba tylko z SUPERSTACJĄ by wygrał

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

Tak, czy inaczej, Polsat Sport News jest kanałem sportowym, a to oznacza, że w porównaniu do kanałów uniwersalnych i innych tematycznych zawsze będzie miał niższą oglądalność, gdyż widownię kanałów sportowych stanowią głównie mężczyźni, czyli odpada im spora część widzów w postaci kobiet. Natomiast kanały uniwersalne czy filmowe przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn, więc siłą rzeczy będą miały większą oglądalność niż kanały sportowe. :)
rotalplus pisze:W DVB-T jest nawet na 1.miejscu!
Nie wiem czy to jest powód do śmiechu, gdyż Polsat Sport News wyprzedza takie stacje jak Canal+Sport, Polsat Sport Extra, Orange Sport, czy TVP Sport. :)
rotalplus pisze:Równie dobrze można by kanał zaliczyć do INFORMACYJNYCH
W badaniach telemetrycznych jest zaliczany do grona kanałów sportowych, co wydaje się logiczną decyzją. :)

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: rotalplus »

To zależy czy jest to logiczna decyzja
NAM zalicza MTV do muzycznych a TVP INFO nie uznaje za kanał tematyczny a nawet...o zgrozo ...informacyjnych (tu taki przykład: http://media2.pl/badania/99363-Informac ... iznes.html
zresztą jest ich wiele - niemal w każdym badaniu kanałów informacyjnych na tym portalu nie ma TVP INFO)

Tylko dzięki obecności PSN w DVB-T jest taki wynik. Gdyby C+ SPORT, TVP SPORT czy OS był w DVB-T miałny o niebo lepszy wynik

Mieć wynik gorszy niż TV6 ?? To się pytam dlaczego wśród najchetniej oglądanych programów tv bardzo często występują wydarzenia sportowe i dlaczego nie ma to odbicia w wynikach PSN? Nie mówimy o 5 czy 10%. Ja spodziewałem się na poziomie 2-2,5% w DVB-T a tu tak słabo

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: brachu »

rotalplus pisze:To się pytam dlaczego wśród najchetniej oglądanych programów tv bardzo często występują wydarzenia sportowe i dlaczego nie ma to odbicia w wynikach PSN?
Bo to wyniki za grudzień, kiedy nic ciekawego nie było w ramówce. Przyjdzie więcej wydarzeń na głównych antenach sportowych Polsatu, dzięki czemu będą jakieś transmisje live i ciekawe retransmisje w PSN to i wyniki pójdą w górę.

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

rotalplus pisze:To zależy czy jest to logiczna decyzja
NAM zalicza MTV do muzycznych a TVP INFO nie uznaje za kanał tematyczny a nawet...o zgrozo ...informacyjnych (tu taki przykład: http://media2.pl/badania/99363-Informac ... iznes.html
A w innym przykładzie już zalicza:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanaly-...-cnbc
Wydaje mi się, że w dużej mierze zależy to od tego dla kogo te zestawienia są przygotowywane. ;)
rotalplus pisze:Tylko dzięki obecności PSN w DVB-T jest taki wynik. Gdyby C+ SPORT, TVP SPORT czy OS był w DVB-T miałny o niebo lepszy wynik
To chyba rzecz oczywista, ale dla reklamodawców to nie ma znaczenia, bo dla nich liczy się obecny zasięg i oglądalność danej stacji. :)
rotalplus pisze:Mieć wynik gorszy niż TV6 ?? To się pytam dlaczego wśród najchetniej oglądanych programów tv bardzo często występują wydarzenia sportowe i dlaczego nie ma to odbicia w wynikach PSN?
Pewnie dlatego, że PSN takich wydarzeń nie transmituje, więc wynik tym bardziej jest godzien podziwu. :)

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Oglądalność kanału polsat sport news cały czas utrzymuje się na stabilnym niskim poziomie i tak będzie zawsze jeśli nic się nie zmieni.Gdy telewidz zmienia kanały i zauważy ten wielki pasek to po chwili oglądania tego kanału zniechęca się do dalszego oglądania i zmienia kanał .Pasek informacyjny nie jest potrzebny bo przeszkadza w oglądaniu programu. Do informacji tekstowych jest telegazeta. Na platformie polsatu tego kanału nikt nie ogląda.Szkoda że do dvb-t nie trafił bardziej wartościowy kanał np tvp sport albo nawet tele5.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2013, o 10:05 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: pikaczu »

powinien mieć więcej transmisji na żywo, a nie niekiedy

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Oj telewizorek- tobie paski przeszkadzają, mi nie, wielu ludziom przeszkadzają paski, wielu nie. Paski nie są na pół ekranu, nie są nawet na ćwiartce ekranu, są tam przedstawiane ścisłe fakty i informacje.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Powinny być albo ciekawe programy sportowo-publicystyczne i sportowo-informacyjne, albo więcej transmisji live. Patrząc na obecną ofertę oglądalnosć nie jest zaskoczeniem.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: rotalplus »

alabama1 pisze:Oj telewizorek- tobie paski przeszkadzają, mi nie, wielu ludziom przeszkadzają paski, wielu nie. Paski nie są na pół ekranu, nie są nawet na ćwiartce ekranu, są tam przedstawiane ścisłe fakty i informacje.
Reklama gali z walka Gołota-Saleta w ... PPV w Cyfrowym Polsacie - i tak od kilku dni zawartość górnego paska się nie zmienia i to są te ścisłe fakty i informacje? :lol:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Jarosław Bałuka »

Treści nadawane w poszczególnych stacjach nie są tematem dyskusji na tym forum.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Bogoes »

rotalplus pisze:
alabama1 pisze:Oj telewizorek- tobie paski przeszkadzają, mi nie, wielu ludziom przeszkadzają paski, wielu nie. Paski nie są na pół ekranu, nie są nawet na ćwiartce ekranu, są tam przedstawiane ścisłe fakty i informacje.
Reklama gali z walka Gołota-Saleta w ... PPV w Cyfrowym Polsacie - i tak od kilku dni zawartość górnego paska się nie zmienia i to są te ścisłe fakty i informacje? :lol:
Jeszcze nie tak dawno nie miałem żadnej sportowej telewizji, obecnie mam PSNews i jestem zadowolony, bo nieraz i na niej idzie wyłapać sportowe perełki (np. mecze na żywo plusligi, czy ręczna "święta wojna"- Wisła Płock-Vive Kielce...). Jak nie mam czasu na śledzenie wydarzeń sportowych, bardzo często korzystam z wiadomości lub pasków i jestem w miarę na bieżąco... więc chyba z tym narzekaniem to lekka przesada. Wiadomo, jest to telewizja dostępna powszechnie bez dodatkowych opłat, więc szału nie ma się co spodziewać (chyba normalne, że najbardziej atrakcyjne pozycje polsat chce sprzedać na płatnych platformach- ot brutalne prawa rynku)
Panie Jarosławie przepraszam za OT, więcej nie będę ;) , tylko trochę mnie poniosło, jak widzę takie narzekania... zresztą może Pan ten post potraktować "deletem", ja wracam do meczu Barcy (niestety, nie na PSN :( )

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Co za parodia! :-) haha.
Potrójny komentarz- angielski, niemiecki i polski na meczu na żywo piłki ręcznej.

Zablokowany