Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Peter Parker

Re: Polsat Sport News

Post autor: Peter Parker »

Trzeba przyznać, że jakość jest naprawdę dobra jak na polskie warunki.
http://i.imgur.com/FLLHY.png
Znając życie zmieni się to po starcie TV6 i drugiego Pulsu, ale nacieszyć oko jak na razie można :)

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

Trochę mnie zdziwił ten start PSN. Myślałem, że TV6 lada moment wystartuje, ale pewnie za 5 dni start. Dobrze, że uruchomiono PSN teraz nie we wrześniu. Brawo Polsat! Jeszcze tylko żeby Puls 2 w lipcu.

wołominiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: wołominiak »

ploomba pisze:Nie wiem czy zauważyliście ale obraz się czasami dziwnie "ścina" - aktualnie na meczu siatkówki.
Macie racje z tym przycinaniem. Oglądałem przed chwilą jakiś mecz siatkówki i obraz się rzeczywiście przycina. (Warszawa) :P

Swoją drogą nie pojmuje po co Polsat inwestuje w kanał na którym będzie puszczał jakieś beznadziejne sportowe powtórki z przed lat.
Polsat posiada kanały takie jak Polsat News czy Polsat 2 ale oczywiście kasa z abonamentu jest najważniejsza i tyko to się dla nich liczy. Więc o prawdziwym kanale od Polsatu możemy zapomnieć. :ugeek:

Peter Parker

Re: Polsat Sport News

Post autor: Peter Parker »

wołominiak pisze:Swoją drogą nie pojmuje po co Polsat inwestuje w kanał na którym będzie puszczał jakieś beznadziejne sportowe powtórki z przed lat.
Polsat Sport News będzie kanałem informacyjnym o profilu sportowym. Ale niemal na pewno będzie pokazywał sporo transmisji, m.in. z PlusLigi, Superligi w piłce ręcznej. Nie zdziwiłbym się, gdyby już w ten weekend PSN pokazał mecze Polski w Lidze Światowej, w zamian za brak transmisji w głównym Polsacie.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Polsat Sport News

Post autor: vigoo »

Dokładnie wpadłem na ten sam pomysł. PSN mógłby pokazywać mecze Ligi Światowej skoro żałują miejsca na Polsacie głównym.

Rzeczywiście co jakiś czas pojawiają się przycinki obrazu. Mam nadzieje, że wkrótce zostanie to naprawione...

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Polsat Sport News

Post autor: Benedykt »

Video ma całkiem niezłą dewiację:
https://files.me.com/bsentkowski/pmaxlu
Jeszcze brakuje dobrego audio - AC3.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat Sport News

Post autor: voitek »

@Benedykt, żaden polsatowski kanał nie ma AC3...

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Polsat Sport News

Post autor: Benedykt »

voitek pisze:@Benedykt, żaden polsatowski kanał nie ma AC3...
Nie mam CP ale można się tego było spodziewać. Choć w transmisjach jakieś 5.1 umiliło by oglądanie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat Sport News

Post autor: qwerty »

Po co 5.1 skoro tv ma tylko 2 głośniki? Nie każdy ma kino domowe.
Żaden kanał polsatu nie ma ac-3 (na satelicie). Nawet ich "topowy" polsat sport HD.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Polsat Sport News

Post autor: Drekan »

DVBManiak pisze:Trochę mnie zdziwił ten start PSN. Myślałem, że TV6 lada moment wystartuje, ale pewnie za 5 dni start. Dobrze, że uruchomiono PSN teraz nie we wrześniu. Brawo Polsat! Jeszcze tylko żeby Puls 2 w lipcu.
Sądzę, że Polsatowi zależało na niższym numerze w numeracji multipleksu. Dlatego dołączyli swój drugą stację, tuż przed dołączeniem kanału TV6 do składu 2 multipleksu.

I tak pozycja numer:
0001 - Polsat (zapewne ze względu na posiadany zasięg w analogu)
0002 - TVN
0003 - TV4
0004 - TV Puls
Kolejne numery przyznawane są zgodnie z kolejnością dołączania drugich stacji przez nadawców do składu 2 multipleksu.
0005 - TVN7 (jako istniejący kanał dołączył jako pierwszy)
0006 - Polsat Sport News (wyprzedzając TV6)
0007 - TV6 (zgodnie z zapowiedziami)
0008 - pozostaje dla TV Puls2

Większość widzów pozostawi kolejność zaprogramowanych stacji, zgodnie z domyślnymi ustawieniami dekodera DVB-T. Ponieważ 1 multipleks nie może ruszyć, a 3 multipleks dysponuje niewielkim zasięgiem, większość widzów będzie odbierała tylko 2 multipleks. Wraz ze startem kampanii medialnej o NTC, wielu widzów spojrzy życzliwym okiem na odbiór naziemny i będzie masowo przeszukiwać pasmo TV, w poszukiwaniu cyfrowych kanałów.

Odbierając 2 multipleks zaprogramowane zostanie 8 stacji głównie wg numeracji w multipleksie. Wraz z pojawianiem się kolejnych multipleksów, tuner zaprogramuje nowe stacje na końcu aktualnej listy kanałów. Komu nie będzie się chciało sortować kanałów po każdym wyszukiwaniu kanałów, pozostanie przy domyślnych ustawieniach.

Sprawdzając, co ciekawego leci w telewizji najczęściej zaczynamy od stacji numer 1 i potem dalej, aż znajdzie się coś ciekawego. Więc stacje o najniższych numerach mają większą oglądalność. Każdy trik jest dobry, by dźwignąć oglądalność, nawet odrobinę. ;)

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Polsat Sport News

Post autor: biopar »

Potwierdzam PSN z Kisielic. Jakość jak najbardziej ok, bez żadnej przycinki. Lecą szczypiorniści Kielce - Płock w baaardzo pozytywnej jakości. (Znów się potwierdza tragiczna jakość Cyfrowego Polsatu ech.... Brak EPG i telegazety. ALE 16:9!!!! Przynajmniej w tej chwili.. Bałem się 4:3 lub co gorsza Letterboxa :) Jest lepiej niż na Polsacie :)
drekan pisze:Sprawdzając, co ciekawego leci w telewizji najczęściej zaczynamy od stacji numer 1 i potem dalej, aż znajdzie się coś ciekawego. Więc stacje o najniższych numerach mają większą oglądalność. Każdy trik jest dobry, by dźwignąć oglądalność, nawet odrobinę.
Ciekawe spostrzeżenie. W życiu nie wymyśliłbym zaprogramowania na 1 Polsatu. Zawsze programuje TV wg logicznego dla mnie ustawienia: TVP1, TVP2, Polsat (wg analogowych stacji) potem TV4, TVN 7 wypada z nazwy na 7 kanale. TV6 pewno też wyląduje wg numerycznego przydziału. Było tak od czasu, jak jeszcze mieszkałem w zasięgu kablówki, w której był MEGA bałagan w częstotliwościach i najmniej oglądane przeze mnie kanały wyszukiwane były jako pierwsze. Zawsze trzeba było po wyszukaniu kanałów programować wg swojej kolejności.
qwerty pisze:Po co 5.1 skoro tv ma tylko 2 głośniki?
Fajnie by było obejrzeć meczyk w 5.1, gdzie z przodu masz boisko, trybunę przeciwległą do kamery a za sobą kibiców z twojej trybuny... marzenia :) Ciekawe czy jakakolwiek stacja sportowa robi coś takiego?

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Polsat Sport News

Post autor: El Prezesso »

U mnie z nadajnika Białogard\Sławoborze przekaz tylko tego kanału się tnie. Inne chodzą płynnie. Siła sygnału - 80. Co ciekawe tnie się tyko na transmisjach sportowych na reklamach jest ok. Odbieram na tv Samsung LE40A756 (ma wbudowany tuner MPEG4)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat Sport News

Post autor: qwerty »

Pewnie polsat ma problemy z dosyłem.

tomek19999

Re: Polsat Sport News

Post autor: tomek19999 »

W Łodzi niestety 4:3. Może zmienią ... Ciekawe co z LM w siatkówcę.

Tomek

wołominiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: wołominiak »

Drekan pisze:Sądzę, że Polsatowi zależało na niższym numerze w numeracji multipleksu. Dlatego dołączyli swój drugą stację, tuż przed dołączeniem kanału TV6 do składu 2 multipleksu.



Moim zdaniem kolejność kanałów w multipleksie ma minimalne znaczenie. Zwłaszcza że telewizory (przynajmniej mój) i tak układają wszystkie programy w kolejności alfabetycznej. ;)

mir1111

Re: Polsat Sport News

Post autor: mir1111 »

Przestańcie myśleć co,jak,poco,dlaczego.Narazie polsat sport news to test.

Tomasz Berezowski

Re: Polsat Sport News

Post autor: Tomasz Berezowski »

wołominiak pisze:
Drekan pisze:Sądzę, że Polsatowi zależało na niższym numerze w numeracji multipleksu. Dlatego dołączyli swój drugą stację, tuż przed dołączeniem kanału TV6 do składu 2 multipleksu.
Moim zdaniem kolejność kanałów w multipleksie ma minimalne znaczenie. Zwłaszcza że telewizory (przynajmniej mój) i tak układają wszystkie programy w kolejności alfabetycznej. ;)

A powinny układać zgodnie z LCN :-)
http://www.krrit.gov.pl/bip/LinkClick.a ... &tabid=246

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat Sport News

Post autor: voitek »

Znowu leci ten sam mecz Beach Soccera z Mysłowic co wczoraj...

dzidekdrugi

Re: Polsat Sport News

Post autor: dzidekdrugi »

Nic w przekazie Polsat Sport News się nie poprawiło. Nadal tak jak wczoraj obraz jest przycinany. Pozostałe kanały z MUX2 odbierane są bez zakłóceń.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat Sport News

Post autor: voitek »

Ja nie zauważyłem żadnych przycinek - a oglądam na tunerze USB.

Media2.pl informuje, że regularna emisja ruszy prawdopodobnie 30 maja.

Zablokowany