Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Peter Parker

Re: Polsat Sport News

Post autor: Peter Parker »

Od czwartku do niedzieli 10 godzin transmisji na żywo na dzień. Polsat Sport News transmitował będzie golfowy The Open Championship, swoiste mistrzostwa świata.

cacumen

Re: Polsat Sport News

Post autor: cacumen »

Peter Parker pisze:Od czwartku do niedzieli 10 godzin transmisji na żywo na dzień. Polsat Sport News transmitował będzie golfowy The Open Championship, swoiste mistrzostwa świata.
Dzięki za cenną informację , będę wiedział , żeby nie włączać tego kanału w tym okresie :lol:

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat Sport News

Post autor: pikaczu »

teraz ma byc final siatkowki, na psn, tak pisze w epg, a nie ma, znow cygania. trzeba napisac zbiorowy mail, aby nie cyganili, i puszczali, cos porzadnego i aktualizowali na biezaco epg

Bartosz Czach

Re: Polsat Sport News

Post autor: Bartosz Czach »

Peter Parker pisze:Od czwartku do niedzieli 10 godzin transmisji na żywo na dzień. Polsat Sport News transmitował będzie golfowy The Open Championship, swoiste mistrzostwa świata.
Doskonała wiadomość. Cieszę się, że ten elitarny sport będzie transmitowany na antenie (prawie)ogólnodostępnej.
pikaczu pisze:trzeba napisac zbiorowy mail, aby nie cyganili, i puszczali, cos porzadnego i aktualizowali na biezaco epg
Zatem opłać im etat EPGowego.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat Sport News

Post autor: pikaczu »

bardzo smieszne, ja mam renta.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

Zauważyłem dzisiaj, właściwie wczoraj, gdy akurat oglądałem siatkówkę plażową i jeszcze wcześniej wyścigi motorowodne to nie było pasków i było wszystko widać. Ale już później znowu włączono i trochę pozasłaniało. O 1 pasek za dużo jest według mnie.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Polsat Sport News

Post autor: ks41 »

DVBManiak pisze:Zauważyłem dzisiaj, właściwie wczoraj, gdy akurat oglądałem siatkówkę plażową i jeszcze wcześniej wyścigi motorowodne to nie było pasków i było wszystko widać. Ale już później znowu włączono i trochę pozasłaniało. O 1 pasek za dużo jest według mnie.
Dokładnie, jeden pasek wystarczyłby.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Polsat Sport News

Post autor: MJJ »

blockbuster pisze:
A teraz leci na żywo Cafe Futbol z Polsatu Sport.
No i po wakacyjnej przerwie Cafe Futbol przestali nadawać na żywo.

Przeglądając ramówkę na najbliższe dni to rozczarują się również wszyscy ci, którzy liczyli na jakiś magazyn piłkarski w PSN.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat Sport News

Post autor: voitek »

Dziwi mnie jeszcze to, że w tej stacji nie ma reklam...

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

No i całe szczęście.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Polsat Sport News

Post autor: Strzelb@ »

MJJ pisze:Przeglądając ramówkę na najbliższe dni to rozczarują się również wszyscy ci, którzy liczyli na jakiś magazyn piłkarski w PSN.
Racja - jakiś program o futbolu by się przydał, tylko żeby znów nie zdominował ramówki. Sport to nie tylko piłka nożna. Nawet podoba mi się "specyficzny" profil stacji, bo znajdują się tam transmisje z dyscyplin niszowych, i wydaje mi się, że pod tym względem PSN prowadzi coś na kształt misji.
I choć lubię obejrzeć "dobrą piłkę", to uważam, że właśnie ta dyscyplina ze SPORTEM ma najmniej wspólnego. Polityka, układy, drukowanie, zadymy, stanowiska, no i KASA (najważniejsza chyba) - wokół tego obraca się tzw. "PIŁKA". Sportowa rywalizacja jest gdzieś daleko na końcu tej listy. Dlatego uważam, że jak ktoś bardzo piłką się interesuje to programów TV, prasy, stron internetowych i innych źródeł jest tyle, że inne dyscypliny mogą tylko pomarzyć.

Ale to tylko moje zdanie.

Matthías

Re: Polsat Sport News

Post autor: Matthías »

Dzisiaj o 23:15 publicystyka poświęcona piłce nożnej czyli Cafe Futbol.

daruncio1

Re: Polsat Sport News

Post autor: daruncio1 »

czy ktos mi powie jak dosylany jest sygnal polsat sport news do dvb t

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Polsat Sport News

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:55 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

daruncio1

Re: Polsat Sport News

Post autor: daruncio1 »

wątpię za duże błedy kompresji na innych kanałach tego nie widać

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

A jaka jest jeszcze inna możliwość? Szczerze mówiąc na dosyłach za bardzo się nie znam.

Adam Brodziak

Re: Polsat Sport News

Post autor: Adam Brodziak »

daruncio1 pisze:wątpię za duże błedy kompresji na innych kanałach tego nie widać
Sprawdziłbym innym sprzętem odbiorczym, antena, dekoder. Statystycznie przekazy sportowe mają największe zapotrzebowanie na bity. Sygnał MUXa (wszystkie kanały) jest dosyłany do nadajników po multiplekserze, wszystkie kanały danego MuXa razem.

daruncio1

Re: Polsat Sport News

Post autor: daruncio1 »

no właśnie bitrate jest podobny na wszystkich kanałach a na polsacie sport info przy scenach szybkozmiennych widac piksele szczególnie na przekazach siatkówki plażowej ale to pewnie wina polsatu

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Polsat Sport News

Post autor: biopar »

Ja pisałem już o fatalnym bitrate kanałów Polsatu w wątku o MUX 2 przy okazji festiwali muzyczno-kabaretowych w czerwcu (nie pamiętam co to było, ale transmitowane przez Polsat). Na kanały sportowe niestety na razie nie mam czasu... w ogóle TV od lipca się tylko kurzy. Ale Panie Adamie, skoro już zaczął się udzielać na forum Emitela człowiek POLSATu, to bardzo chętnie usłyszymy opinie na temat jakości obrazu z Waszej strony. Może sygnał do nadajników jest dosyłany z takim bitrate'm jaki powinien być, ale gdzieś na samym początku ktoś chrzani kompresję... Nie jestem w stanie teraz podać przykładów, szkoda, że nie nagrałem też żadnego z urywków owego czerwcowego festiwalu, ale uwierzy Pan, że pikseloza była.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

Pewnie o Top Trendy chodzi. Słyszałem, że w Polsacie HD przy bitrate 13 MB/s występowała pikseloza.

Zablokowany