Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Adam Brodziak

Re: Polsat Sport News

Post autor: Adam Brodziak »

W DVB-T Polsat HD mamy tylko w Warszawie i tę emisje oceniam dobrze o ile tylko źródło jest w HD. :( Na platformie Cyfrowego Polsatu może być różnie ale oglądając po wyjściu HDMI nie powinno być większych problemów. Wracając do MUX 2, wszystkim nadawcom brakuje pasma. Osiem programów to o jeden za dużo, efekt końcowy zależy od treści wizyjnej i zapotrzebowania na pasmo u sąsiadów. Myślę też, że nie do końca mamy w Polsce przebadaną jakość dekoderów MPEG 4 i samych odbiorników. Nam to wychodziło bardzo różnie.

Matthías

Re: Polsat Sport News

Post autor: Matthías »

Na kiepską, a wręcz tragiczną jakość Polsatu Futbol nie poradzi najlepszy sprzęt. Kanał SD na satelicie z bitrate około 2 do 3 Mb/s to skandal (a mówimy to kanale sportowym, czyli sporo scen dynamicznych). Do tego dochodzi fakt, że przy okazji zakupu praw do Ekstraklasy kanał ten jest szeroko reklamowany. Ale skoro całkiem niedawno kanały HD z transpondera Cyfrowego Polsatu miały średni bitrate około 3 Mb/s to z Polsatem Futbol nie jest źle.

Tommy

Re: Polsat Sport News

Post autor: Tommy »

Chciałbym dodać, że również jakość POLSATU FILM na satelicie jest bardziej niż beznadziejna. W trakcie dynamicznych scen na ekranie tv występuje sama pikseloza!
Panie Adamie Brodziak czy zamierzacie coś z tym zrobić (zwiększyć bitrate dla tego kanału, ewentualnie przenieść go na inny transponder)? Wystarczy porównać jakość tych samych filmów emitowanych na POLSACIE czy TV 4, nie wspominając już o jakości konkurencyjnego kanału ALE KINO!
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, iż na całym tym transponderze (12284 H) po dołączeniu w maju kodowania dla n-ki zaczęły pojawiać się problemy w postaci chwilowych (kilkusekundowych) przycinek, stopklatek czy też zaników sygnału (sprawdzone na odbiorze indywidualnym, jak również poprzez kablówkę). Czy rozwiązaliście już te problemy?

Przepraszam za offtop.

Adam Brodziak

Re: Polsat Sport News

Post autor: Adam Brodziak »

Proponuje wrócić na ziemię. Część naszych kanałów nadaje Cyfrowy Polsat mam nadzieję, że koledzy też czytają Forum. :(

Matthías

Re: Polsat Sport News

Post autor: Matthías »

Z tego, co wiem to właścicielem Polsatu jest Cyfrowy Polsat. Fakt, że od niedawna, ale pisać, że to Cyfrowy Polsat nadaje jest dziwnym wytłumaczeniem. W tej chwili wszystkie transpondery należą do Grupy Cyfrowy Polsat.
Ale w końcu to dyskusja o Polsat Sport News, a nie o platformie Cyfrowy Polsat.
Wracając do Polsat Sport News. Może Polsat pomyślałby nad dodaniem do PSN drugiej ścieżki dźwiękowej - oryginalnej dla transmisji sportowych, czyli taką bez komentatorów. Słyszymy tylko to, co dzieje się w hali czy na boisku. Taki sposób nadawania coraz częściej praktykuje się przy kanałach sportowych.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Polsat Sport News

Post autor: biopar »

hmmm. a mnie o dziwo miło zaskakuje lecący w tej chwili mecz siatkówki kobiet Chiny-Brazylia. Żadnej pikselozy, wręcz sympatyczny obraz... szkoda, że nie mam miernika bitrate... rozwiązałoby to trochę sprawę. Zauważyłem jeszcze przy okazji innych programów, że sam szybki ruch kamery nie powoduje pikselozy, ale już szybki ruch kamery na tle ruszających się obiektów (klaszcząca publiczność, migające światła) i już jest problem.

mateusiak22

Re: Polsat Sport News

Post autor: mateusiak22 »

To są właśnie polskie realia, nie przyjemnie się ogląda takie pikselozy, powinny to poprawić wszystkie stacje w końcu płacimy za różne platformy itp.

Co do PSN to może zrobili byście węższy ten pasek informacyjny albo chociaż przeźroczysty, jak się ogląda lekkoatletykę to nie widać czasu i nazwisk zawodników i w ogóle

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Polsat Sport News

Post autor: ks41 »

biopar pisze:(...)Żadnej pikselozy, wręcz sympatyczny obraz... szkoda, że nie mam miernika bitrate... rozwiązałoby to trochę sprawę.(...)
W programie Splash Lite można sprawdzić bitrate wideo.

Matthías

Re: Polsat Sport News

Post autor: Matthías »

Dopóki nie padł mi tuner mogłem sprawdzać bitrate i dla Polsatu Sport News wartości wahały się od ok 2 Mb/s przy scenach statycznych do ok 4 Mb/s przy scenach dynamicznych.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Polsat Sport News

Post autor: voitek »

Diamentowa Liga w Londynie - bitrate 3,5-4,5 Mbit/s

Tylko paski przeszkadzają...

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Polsat Sport News

Post autor: MJJ »

W najbliższym tygodniu na PSN największą część ramówki będą zajmować Mistrzostwa Świata w badmintonie.

mdk4

Re: Polsat Sport News

Post autor: mdk4 »

A dziś nawet bez pasków:

Obrazek

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

I tak wygląda najlepiej. Tak jak Polsat Sport, tylko że z dopiskiem News. I zauważyłem też, że podczas ustawienia w tunerze PanScan obraz jest ładnie przycięty bez ucinania loga i wyniku. Są jakby w Safe Area. Jednak, gdy są paski to już ten PanScan nie jest tak urodziwy.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News

Post autor: DVBManiak »

No proszę, PSN pojawił się w końcu dla wszystkich w CP.
http://media2.pl/media/82252-polsat-spo ... lsatu.html

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Polsat Sport News

Post autor: kuku1234 »

Tak pojawil sie bez paskow. Tylko szkoda, ze na 5 minut i akurat nie wtedy kiedy to jest potrzebne, czyli w trakcie chociazby biegow, ktore to chetnie bym obejrzal, ale przejaczam, zeby sie nie.......

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat Sport News

Post autor: pikaczu »

szkoda, ze na tym kanale sa same starocie, nic nie ma relacji na zywo. trzeba pisac protest

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat Sport News

Post autor: qwerty »

Ciągle siatkówka i siatkówka. Żeby chociaż moto gp...

gecko

Re: Polsat Sport News

Post autor: gecko »

pikaczu, o ile wiem i oglądałem, to podczas spotkań w siatkarskich ME w czechach spotkanie np. włochy - słowacja leciało na żywo.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Polsat Sport News

Post autor: MJJ »

Czasami są transmisje na żywo, ale oczywiście nie te najciekawsze.

Nawet Cafe Futbol przestali nadawać w niedzielę na żywo (a na wiosnę jeszcze mogli).

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat Sport News

Post autor: pikaczu »

gecko pisze:pikaczu, o ile wiem i oglądałem, to podczas spotkań w siatkarskich ME w czechach spotkanie np. włochy - słowacja leciało na żywo.
mi chodzi o inne dyscypliny niz siatkowka.

Zablokowany