Polsat - dziwne przycinanie

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
trance

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: trance »

Raczej celowa zagrywka Polsatu.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: odziom91 »

Dziś oglądałem TV4 - fatalnie - przycinające zapowiedzi, ewentualnie w czasie emisji programu. Na Polsacie podobnie. Pozostałe programy OK.
Użyty tuner Not Only TV LV6TMPVR4. Nadajnik z Kisielic.

I tu nasuwa się pytanie... Co się stało, że dosłownie z "dnia na dzień" osoby zgłaszają taki problem? Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, iż nagle ktoś ogłosi niekompatybilność tunerów, bo wtedy bardzo się zdziwię... :o

trance

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: trance »

Dziwne jest to, że po zwiększeniu zasięgu nagle zmienili na gorsze, bo w czasie emisji testowej było ok. Z reguły zmienia się na lepsze, a nie na gorsze.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: pikaczu »

tez mam tak

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Maciejek »

Napisałem do POLSATU bo już mnie to zaczyna wnerwiać i jak tak dalej pójdzie przestanę tę antenę oglądać do czasu usunięcia problemu (platformy SAT i tak nie kupię).

ps. A Emitel skoro jest taki "correct" zająłby jakieś stanowisko chociażby informując tu na forum co jest grane, a nie wszyscy głowy w piasek. Oj nie podoba mi się to.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: ploomba »

dziś porównalem na 3 sprzętach i na wszystkcih przycinalo podobnie..tj:
nowszy Samsung Le32C450
starszy Samsung Le32B350
NOT LV6T MPVR4.

Na wszystkich nie da się oglądać. Polsat (i Tv4) w kulki leci 8-)

ps
efekt przycięcia najbardziej widoczny jest na scenach z dużą ilością szczegółów - tj gdy na ekranie jest np falujące morze, duża ilość drzew, publiczność na meczu itd.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2011, o 23:48 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

gregor2010

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: gregor2010 »

Maciejek pisze:ps. A Emitel skoro jest taki "correct" zająłby jakieś stanowisko chociażby informując tu na forum co jest grane, a nie wszyscy głowy w piasek. Oj nie podoba mi się to.
Też uważam że EMITEL powinien zająć stanowisko w tej sprawie, w szczególności że problem nie dotyczy jednego modelu TV (tunera), ani też jednej lokalizacji. Może pojawi się coś lakoniczna wiadomość

"Analizujemy problem. Pracujemy nad jego rozwiązaniem" itp.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: giaur500 »

Ja nie zauważyłem żadnych zacięć na Polsacie, za to zielone migawki na TV6 i owszem z tym że nie jest to na tyle uciążliwe żeby podnosić taki wrzask z tego powodu.

Z tym ze ja uzywam tunera usb na pc, więc to program no komputerze dekoduje przekaz (konkretnie to vlc media player).

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Jarosław Bałuka »

Po informacjach w tym wątku, przeprowadzone obserwacje kanału Polsat nie potwierdziły zgłoszeń o przycinkach. Poza chyba jedynym przypadkiem (mecz siatkówki w sobotę), nie pojawiały się żadne problemy z obrazem. Niemniej nasze służby nadal obserwują sygnał.

PS. Ja również celowo oglądałem Polsat aby samodzielnie upewnić się co do zasadności zgłoszeń ale nie udało mi się dopatrzeć żadnego problemu na moim dekoderze.

will80

Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: will80 »

Potwierdzam równiez w moim przypadku takowe przycinanie.
Zawsze jak zaczynają sie reklamy i kończą.
Przerwa na 1 sekunde (czarny ekran).
Jak po reklamach są reklamy programowe również pojawia sie czarny ekran.

daruncio1

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: daruncio1 »

na meczach siatkówki przycinki były widoczne najbardziej i np u mnie wystepowały na trzech tv lg tv thosiba i signal hd na tunerze not only lv5hd przycinek nie zauważylem

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Maciejek »

Jarosław Bałuka pisze:Po informacjach w tym wątku, przeprowadzone obserwacje kanału Polsat nie potwierdziły zgłoszeń o przycinkach. Poza chyba jedynym przypadkiem (mecz siatkówki w sobotę), nie pojawiały się żadne problemy z obrazem. Niemniej nasze służby nadal obserwują sygnał.

PS. Ja również celowo oglądałem Polsat aby samodzielnie upewnić się co do zasadności zgłoszeń ale nie udało mi się dopatrzeć żadnego problemu na moim dekoderze.
No to robi się ciekawie, wszystkie te osoby z tego wątku mają zwidy. Nie jestem malkontentem i wiem co widzę,a pisze tylko wtedy gdy naprawdę coś mnie irytuje.
Nie rozumiem tego. Oby Wasz (Emitela) monitoring jednak coś więcej stwierdził niż jedno przycięcie.
(i oby z tym przycinaniem nie była jak z EPG na TVP 1 i 2 z mux3 ze Skrzycznego - wg Was był pomimo, iż wielu zgłaszało jego brak - taki jest ten monitoring Emitela)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: qwerty »

Maciejek pisze:Oby Wasz (Emitela) monitoring jednak coś więcej stwierdził niż jedno przycięcie.
(i oby z tym przycinaniem nie była jak z EPG na TVP 1 i 2 z mux3 ze Skrzycznego - wg Was był pomimo, iż wielu zgłaszało jego brak - taki jest ten monitoring Emitela)
I tak jak zgłaszane problemy z odbiorem multipleksu 2 w Białymstoku (zaprzeczali jednak coś pogrzebali i u mnie wzrosła siła sygnału), tak jak problemy z ttx na tvp info (zgłoszone - nic nie zrobione), tak jak brak napisów na tvp1 w innych lokalizacjach, niż mazowieckie, zielone zakłócenia na tv6 itp.
Sam zauważyłem przycięcia na B530, ale wczoraj nagrałem na HD-507 film "Sprawca zero" i nie było przycięć (reklamy przewijałem).

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: axelmateuss »

Jeśli chodzi o przycięcia przy jinglach reklamowych, to są one spowodowane przełączaniem proporcji ekranu przez dekoder - niektóre bloki są nadawane w 4:3, niektóre w 16:9 - wtedy na ułamek sekundy włącza się czarny ekran, lub występuje przycięcie - przynajmniej tak jest w moim Wikami. Wydaje mi się, że skoro problem występuje na jednych tunerach, a na innych nie, to właśnie stąd się bierze.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: qwerty »

Na tv (B530) jak jest zmiana formatu to na chwilę nie ma obrazu (obraz jest), ale wspomniane przycięcia zauważyłem na wydarzeniach (nadają w 16:9) oraz na jakimś filmie w zeszłym tygodniu (osobiście polsat mało oglądam).

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Jarosław Bałuka »

qwerty pisze:
I tak jak zgłaszane problemy z odbiorem multipleksu 2 w Białymstoku (zaprzeczali jednak coś pogrzebali i u mnie wzrosła siła sygnału)
Nic nie grzebali. Widać odbierasz na progu poprawnego odbioru i raz masz lepiej raz gorzej. Może antena typu dipol półfalowy to za mało.
qwerty pisze:
tak jak problemy z ttx na tvp info (zgłoszone - nic nie zrobione)
Czytasz ze zrozumieniem czy tylko udajesz? Temat grafiki na str.100 jest analizowany.
qwerty pisze:
tak jak brak napisów na tvp1 w innych lokalizacjach, niż mazowieckie
Taka wola nadawcy.
qwerty pisze:
zielone zakłócenia na tv6 itp.
W trakcie.
qwerty pisze:
Sam zauważyłem przycięcia na B530, ale wczoraj nagrałem na HD-507 film "Sprawca zero" i nie było przycięć (reklamy przewijałem).
qwerty pisze: Na tv (B530) jak jest zmiana formatu to na chwilę nie ma obrazu (obraz jest), ale wspomniane przycięcia zauważyłem na wydarzeniach (nadają w 16:9) oraz na jakimś filmie w zeszłym tygodniu (osobiście polsat mało oglądam).
Skoro jak sam piszesz masz problem z odbiorem to czy masz pewność, że owe przycinki nie były spowodowane zbyt słabym sygnałem?

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: breza »

Jarosław Bałuka pisze:Po informacjach w tym wątku, przeprowadzone obserwacje kanału Polsat nie potwierdziły zgłoszeń o przycinkach. Poza chyba jedynym przypadkiem (mecz siatkówki w sobotę), nie pojawiały się żadne problemy z obrazem. Niemniej nasze służby nadal obserwują sygnał.

PS. Ja również celowo oglądałem Polsat aby samodzielnie upewnić się co do zasadności zgłoszeń ale nie udało mi się dopatrzeć żadnego problemu na moim dekoderze.
To ma być jakiś żart? :shock: Macie nas, widzów, za idiotów? Przestańcie kłamać :evil:

Tuner (TechniSat DiGYBOXX T4) kupiłem 19.07 i początkowo sygnał był "średni" (według wskazań tunera, żółty przedział), choć w miarę stabilny i bez przycinek. Po kilku dniach wzrósł do bardzo dobrego (zielone wskaźniki jakości i mocy). Po kolejnych kilku dniach zaczęły się PRZYCINKI NA POLSACIE, które od tygodnia są nie do zniesienia i występują praktycznie cały czas! :evil:

Do tego pojawiły się, na razie słabe, przycinki na TV4! :evil:

I nie mówcie, że nic nie "grzebiecie" w sygnale, gdyż były już momenty (kilkanaście minut, kilka godzin), w zeszłym tygodniu, że poziom sygnału spadał do prawie zera i obraz zaczynał szatkować, przycinać i znikać na WSZYSTKICH programach! :evil:

Dodam, że programy z Czech, mimo, że odbierane "tyłem" anteny działają w tym samym czasie stabilnie, więc to nie moja instalacja antenowa czy tuner jest winne!

Jak nie widzicie przycinek to zapraszam do siebie i pewnie pozostali użytkownicy też chętnie Wam pokażą o co chodzi.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: qwerty »

Jarosław Bałuka pisze:
qwerty pisze:
qwerty pisze: Na tv (B530) jak jest zmiana formatu to na chwilę nie ma obrazu (obraz jest), ale wspomniane przycięcia zauważyłem na wydarzeniach (nadają w 16:9) oraz na jakimś filmie w zeszłym tygodniu (osobiście polsat mało oglądam).
Skoro jak sam piszesz masz problem z odbiorem to czy masz pewność, że owe przycinki nie były spowodowane zbyt słabym sygnałem?
Ja nie mam, ale moi znajomi mają. Wartości podawałem w innym wątku, ale powtórzę:
LE32B530:
Multipleks 2: 85%
Mulipleks 3: 83%

Signal HD-507 (w innym pokoju):
Multipleks 2: 85%
Multipleks 3: 85%

Przycinki występują tylko na Polsacie (inne kanały z multipleksu 2 są ok - poza zielonym paskiem na tv6). Co do grzebania - nie tylko ja zauważyłem wzrost siły sygnału. Wracając do telegazety. Tydzień temu wysłałem do Was informację (PW). Nie dostałem żadnej odpowiedzi, a po założeniu wątku przez tydzień nie znaleźliście przyczynę problemu... To chyba Wam płącą za poprawną emisję, a nie odbiorca ma szukać błędów (np. napisy na tvn - ktoś pomylił HEX z DEC i też upieraliście się, że wszystko jest ok). Po waszym wykupieniu mam wrażenie, że jesteśmy olewani...
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2011, o 15:32 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Jarosław Bałuka »

breza pisze:
I nie mówcie, że nic nie "grzebiecie" w sygnale, gdyż były już momenty (kilkanaście minut, kilka godzin), w zeszłym tygodniu, że poziom sygnału spadał do prawie zera i obraz zaczynał szatkować, przycinać i znikać na WSZYSTKICH programach! :evil:
Ale mówimy o problemach w odbiorze całego multipleksu czy o zacięciach na samym Polsacie? Bo to dwie różne sprawy, a w tym wątku mówimy o tej drugiej.

Poza tym prosiłbym o utrzymanie pewnego minimalnego poziomu wypowiedzi. To forum to nie hyde park.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat - dziwne przycinanie

Post autor: Jarosław Bałuka »

qwerty pisze: Ja nie mam, ale moi znajomi mają. Wartości podawałem w innym wątku, ale powtórzę:
LE32B530:
Multipleks 2: 85%
Mulipleks 3: 83%

Signal HD-507 (w innym pokoju):
Multipleks 2: 85%
Multipleks 3: 85%

Przycinki występują tylko na Polsacie (inne kanały z multipleksu 2 są ok - poza zielonym paskiem na tv6). Co do grzebania - nie tylko ja zauważyłem wzrost siły sygnału. Wracając do telegazety. Tydzień temu wysłałem do Was informację (PW). Nie dostałem żadnej odpowiedzi, a po założeniu wątku przez tydzień nie znaleźliście przyczynę problemu... Po waszym wykupieniu mam wrażenie, że jesteśmy olewani...
Może łatwiej nam będzie, gdy skoncentrujemy się na własnych doświadczeniach, a nie informacjach od znajomych gdyż mogą być niekompletne i prowadzić do mylnych wniosków.

Weryfikacja zgłoszenia dot. telegazety została przeprowadzona bez zbędnej zwłoki.

Zmiana właściciela naszej firmy nie ma żadnego wpływu na prowadzone emisje DVB-T.

Zablokowany