TV4 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TV4 w MUX2

Post autor: twmichal »

Nawet teraz jakość jest dość kiepska. A u mnie niestety można powiększyć obraz jedynie o ustalone wartości.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TV4 w MUX2

Post autor: vigoo »

Dokładnie, dlaczego jakość TV4 jest taka kiepska? Szczególnie widać to na transmisjach sportowych. W porównaniu np. z Polsatem to jest przepaść...

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TV4 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Dokładnie. Jakość transmisji na Polsacie i Polsacie Sport News bije 3 razy na głowę jakość transmisji na TV4.

geolog

Re: TV4 w MUX2

Post autor: geolog »

mecze z TV4 powinny być dublowane w PSN !

dmbps156

Re: TV4 w MUX2

Post autor: dmbps156 »

no aleś wymyślił, niech na wszystkich kanałach jedno i to samo leci:D przynajmniej był jakiś wybór wczoraj, nikt Ci nie kazał TV4 oglądać

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: TV4 w MUX2

Post autor: alabama1 »

Wczoraj tylko na czwórce było można oglądnąć mecz wisły, więc żadnego wyboru nie było.

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: TV4 w MUX2

Post autor: #BEAVER# »

Wczoraj tj. czwartek 16 lutego na Polsacie Sport News o godz 21.05 puszczali mecz Trabzonspor - PSV Eindhoven (LIVE), więc wybór był... ;)

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: TV4 w MUX2

Post autor: alabama1 »

Myślę, że o wiele bardziej mu się opłacało oglądanie polskiej drużyny niż zagranicznych...

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TV4 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Za tydzień następujące mecze Ligi Europejskiej LIVE:

Polsat Sport News:
19:00 Piłka nożna: Liga Europejska - rewanżowy mecz 1/16 finału: Club Brugge - Hannover 96
21:00 Piłka nożna: Liga Europejska - rewanżowy mecz 1/16 finału: Atletico Madryt - Lazio Rzym

TV4:
21:00 Piłka nożna: Liga Europejska - rewanżowy mecz 1/16 finału: Sporting Lizbona - Legia Warszawa

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV4 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Jak to możliwe, że Polsat, Polsat Sport News, TV6, a więc kanały związane z tym samym nadawcą nadają pozycje panoramiczne na pełny ekran, a TV4, związany z tym samym nadawcą katuje użytkowników NTC letterboxem? Czy do wprowadzenia pełnego 16:9 potrzeba im wielomilionowych inwestycji, mimo iż inne swoje kanały jakoś bezproblemowo mogą tak nadawać? No co jest?!

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TV4 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Można teraz sobie porównać na TV4 i Polsat Sport News transmisję tego samego wydarzenia:
Siatkówka mężczyzn: PlusLiga - mecz: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel

TV4 to kompletna porażka pod względem jakości i letterboxa.

nkp123

Re: TV4 w MUX2

Post autor: nkp123 »

Dokładnie. Oj, ja mam takie przeczucie, że TV4 przełączy się na 16:9 dopiero wtedy, gdy zaczną wyłączać telewizję analogową (może początek 2013 roku będzie tym zaszczytnym okresem przełączenia na panoramiczny obraz?)

Obrazek

A jak na razie trzeba się (nie)cieszyć z tego, co mamy ;)

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: TV4 w MUX2

Post autor: BadBoy475 »

belzebiusz pisze: TV4 to kompletna porażka pod względem jakości i letterboxa.
Dlatego od prawie roku w ogóle nie oglądam TV4. Podobnie wcześniej zanim Puls przeszedł na nadawanie w 16:9 też miał u mnie bana.
Moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie ma żadnych sensownych przesłanek aby TV4 dalej kurczowo się trzymało archaicznego formatu 4:3. Dopóki się to nie zmieni kanał TV4 jest całkowicie przeze mnie ignorowany.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: TV4 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Ja TV4 też ignoruję, ale z małymi wyjątkami - na transmisje sportowe.

CYFROmaniak

Re: TV4 w MUX2

Post autor: CYFROmaniak »

U mnie zawsze stacja znajdowała się na przodzie, koo Polsatu i TVN-u. Teraz wrzuciłem ją gdzieś koło czwartej dziesiątki, koło Tele5 i TV6. Brak nowości programowych, format 4:3 i to co wyprawiają na siostrzanym TV6 w zupełności zniechęciło mnie.

DVBManiak

Re: TV4 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Podpisuję się pod tymi, którzy ignorują TV4 do czasu przejścia na 16/9 i poprawy jakości obrazu. Czasami potrafią zejść z bitrate poniżej 1 Mb/s, co jest już w ogóle tragedią.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: TV4 w MUX2

Post autor: Anduraki »

Ja tam nie narzekam na jakosc obrazu, denerwuje mnie jakis nowy standard formatu obrazu jaki wprowadzili, bo moj ferguson nie potrafi automatycznie przyciac czarne pasy z gory i z dolu czego nie ma na kazdym innym kanale. Taki niesmak zostaje przy dobrej ramowce.

DVBManiak

Re: TV4 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

To jest właśnie to o czym ciągle piszemy - nadawanie 4:3 letterbox, zamiast 16/9 i nic nie zrobisz. Jedynie w nowych TV są funkcje powiększania na pełny ekran oraz w nowych Wiwach jest funkcja 16/9 Pan&Scan i tu wielka zaleta Wiwy.

mikar1

Re: TV4 w MUX2

Post autor: mikar1 »

Przepraszam, że przerwę wam dysputę na temat jakości wizji na TV4 ale mam pytanie, macie może dane dotyczące jak wygląda procentowy udział poszczególnych programów nadawanych w MUX2 lub ogólnie w NTC w widowni. Nidzie nie mogę tego znaleźć a chciał bym sprawdzić jak wypada TV4 PULS i TVN7 na tle głównych kanałów.

A wracając do jakości wizualnej tv4 to taka moja uwaga jako osoby która ma telewizor kineskopowy w domu. wiem, że to raczej wymierający sprzęt ale TV4 ogląda się na nim znacznie lepiej aniżeli na przykład Polsat Sport News. Letterbox przy moim telewizorze jest praktycznie niewidoczny natomiast PSN nadaje w jakimś chorym rozmiarze i mam praktycznie niewidoczny pasek dolny z newsami oraz przycięte lewy i prawy bok co strasznie psuje komfort oglądania. Na stare odbiorniki lepszy jest jednym słowem format TV4.
Natomiast TV6 z pominięciem produkcji amerykańskich nowych jak Idol Czy YCD to totalna porażka. Ostatnio włączyłem Komisarza Rexa i miałem mały kwadracik na ekranie, podobnie ze starymi filmami rodem z HongKong/USA.

DVBManiak

Re: TV4 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

PSN nadaje normalnie 16/9 i jak ustawisz w tunerze letterbox to będzie tak wyglądać jak TV4. Chyba, że trafiłeś w PSN na materiał 4:3 i wtedy te paski informacyjne są niedostosowane do 4:3, ale taki materiał się bardzo rzadko trafia. No i możliwe też, że to i wada telewizora, taki zwężony letterbox. U mnie na CRT wszystko wygląda tak samo, letterbox jest równy i wszędzie na swoim miejscu.

Jeśli chodzi i o oglądalność to polecam http://www.agbnielsen.pl/
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2012, o 18:41 przez DVBManiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany