TVN7 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dziś do multipleksu MUX_2 dołączony został kolejny program - TVN7.

_chris_

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: _chris_ »

Brava dla KRRiT, UKE i TVN za sprawne działanie... Zapraszamy resztę nadawców...

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: voitek »

Tak? Oto dzisiaj dostałem na maila:
Szanowny Panie,

Do Prezesa UKE nie dotarły jeszcze informacje jakoby spółka TVN S.A. uzyskała zmianę koncesji na nadawanie programu TVN7, w wyniku której (zmiany) wspomniany podmiot uzyskałby uprawnienie do rozpowszechniania tego programu w sposób naziemny cyfrowy. Wydaje się, że proces koncesyjny jest jeszcze w toku. Po wydaniu wspomnianej decyzji koncesyjnej, spółka TVN musi wystąpić do Prezesa UKE o wydanie decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości, a dokładniej o taką zmianę decyzji o rezerwacji częstotliwości na MUX2 aby możliwe było rozszeżenie audiowizualnych składników drugiego multipleksu o strumień danych z programem TVN7.
Dokładna data włączenia programu TVN7 do pakietu programów MUX2 zależy ostatecznie od nadawcy. Jednakże termin rozpoczęcia rozpowszechnianie tego programu w sposób naziemny cyfrowy nie powinien nastąpić później niż 3 miesiące od daty wydania decyzji koncesyjnej przez Przewodniczącego KRRiT.

Z poważaniem,
Irena Bylicka
Maila dostałem jakąś godzinę temu, i dziwi mnie to... Czyżby oni nie wiedzieli, co się u nich dzieje w zarządzie?

_chris_

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: _chris_ »

życie bywa zaskakujące... na stronie http://www.krrit.gov.pl/bip/Nadawcy/Nad ... fault.aspx też nie ma informacji o koncesji dla TVN7, ale ja bym do biurokracji podchodził spokojnie, choćby dlatego, że na wskazanej stronie znajduje się wylistowana koncesja dla TV4 wydana z dniem 26-01-2009, natomiast w stopce rzeczonej strony widnieje data ostatniej aktualizacji 28.12.2007 r.... ważne, że nadają, i myślę, że na ile znam TVN, to robią to legalnie...c'est la vie...

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: slawek »

Witam.Mam pytanie do Kogoś kto jest w zasięgu dvb-t czy może potwierdzić odbiór TVN-7.A 2 pytanie mam do pana Jarosława,kiedy wreście doczekamy się większych bardziej czytelnych map zasięgu. Pragnę tylko przypomnieć że było to już obiecywane przy okazji reorganizacji forum.Z góry dziękuję za odpowiedz.

_chris_

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: _chris_ »

w Warszawie jest.

geolog

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: geolog »

w Łomiankach też jest. Poziom sygnału i odbiór równie wysoki co pozostałych kanałów.

slawek
Posty: 143
Rejestracja: 14 marca 2010, o 17:08
Odbiornik: Samsung Le32b650
Instalacja antenowa: Siatka+Swa 9701 Odbiór MUX8 +Siatka +symetryzator MUX 1 MUX 2 MUX 3 zwrotnica
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha G Leżajsk Giedlarowa

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: slawek »

Dziękuje jeszcze raz za potwierdzenie i jeszcze raz proszę o odpowiedz na 2 pytanie

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: C7_4K »

od 9.12 reszta kanałów ??

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: Kpc21 »

Przecież kanałów od TV4 i od Pulsu jeszcze w ogóle nie ma. Jedyne co mogłoby ruszyć to Polsat Sport News (obecnie w trakcie testów).

poster

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: poster »

Z Raszyna też nadaje.
A co z TVN Warszawa? coś planują? bo mi ostatnio złapało w dekoderze tylko czarny ekran jest ciągle

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: Miodzik »

Od co najmniej kilku godzin nie ma EPG na TVN 7 - ktoś wie dlaczemu? ;)

Marszal

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: Marszal »

Potwierdzam brak EPG w TVN7. U mnie rowniez nie ma odbieram z PKIN oraz z RASZYNA

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: Miodzik »

Po 12-tej EPG powróciło :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: ploomba »

dziś zauważyłem, że chyba dwa filmy na TVN7 były wyemitowane w letterbox'ie (zamiast w 16:9 z WSS). To samo było wczoraj na TVN. Czy to jakieś problemy techniczne czy po prostu filmy emitowane na tych stacjach zakupione były w takiej wersji?

DVB-T

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: DVB-T »

ploomba pisze:dziś zauważyłem, że chyba dwa filmy na TVN7 były wyemitowane w letterbox'ie (zamiast w 16:9 z WSS). To samo było wczoraj na TVN. Czy to jakieś problemy techniczne czy po prostu filmy emitowane na tych stacjach zakupione były w takiej wersji?
na satelicie też dziś zauważyłem na TVN7 taki film z letterboxem. TVNowi sporadycznie zdarza się nadawać w ten sposób. A najgorzej to wygląda na TVN HD, bo wtedy jest windowbox z którym nic nie da się zrobić

FunToMa

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: FunToMa »

DVB-T pisze:
ploomba pisze:dziś zauważyłem, że chyba dwa filmy na TVN7 były wyemitowane w letterbox'ie (zamiast w 16:9 z WSS). To samo było wczoraj na TVN. Czy to jakieś problemy techniczne czy po prostu filmy emitowane na tych stacjach zakupione były w takiej wersji?
na satelicie też dziś zauważyłem na TVN7 taki film z letterboxem. TVNowi sporadycznie zdarza się nadawać w ten sposób. A najgorzej to wygląda na TVN HD, bo wtedy jest windowbox z którym nic nie da się zrobić
Tez wczoraj zauwazylem 2 filmy na TVN7 z takimi "objawami" jak napisal ploomba. Panie Tomaszu moze jakis komentarz do zaistnialej sytuacji ? :)

krystianb

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: krystianb »

Podajcie konkretne tytuły, bo tvn7 potrafi nadawać filmy i 2.35:1 wtedy na 16:9 jest letterbox . W takim formacie leciał choćby czerwony październik.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: ploomba »

nie nie, to był ewidentnie materiał 16:9 w letterbox'ie. A tytułów nie pamiętam :P a na TVN'ie to była jakaś polska produkcja TVN'owska.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: TVN7 dostępny w MUX_2

Post autor: ploomba »

Dziś dla przykładu, TVN7, O Czym szumią wierzby - 16:9 letterbox.

Zablokowany