MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Rahm

Re: drugi multipleks

Post autor: Rahm »

Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?

Matthías

Re: drugi multipleks

Post autor: Matthías »

Ciekawe co na to EmiTel? Czy potwierdzi czy zaprzeczy? No, i jak to się ma tego co przedstawił Tomasz Berezowski.

andyg

Re: drugi multipleks

Post autor: andyg »

http://satkurier.pl/news/59441/uke-o-pr ... j-ntc.html

Jak to się ma do harmonogramu p.Berezowskiego? Podkarpacie w końcu do 31.12 wg Berezowskiego czy do 30.09 wg Streżyńskiej?

druy
Posty: 102
Rejestracja: 6 marca 2009, o 21:46

Re: drugi multipleks

Post autor: druy »

Poczekamy jeszcze dwa dni i wszystko będzie jasne :)

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: drugi multipleks

Post autor: kroczek12 »

No właśnie przydało by się potwierdzone info że UKE sie nie pomyliło z etapami wprowadzania mux2. Ten ich harmonogram zupełnie inaczej wygląda niż ten co zapodał Pan Berezowski. Ale obawiam się że bardziej prawdopodobny jest harmonogram ten mniej optymistyczny, nie sądze żeby Emitel za dwa dni uruchomił 31 nadajników :shock: , przecież dopiero była mowa że bedą opuźnienia -> http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: drugi multipleks

Post autor: mac_33 »

wydaje mi sie ze odpowiedz jest tu:
Prezes UKE nie otrzymał jednak dotychczas informacji od nadawców będących dysponentami częstotliwości dedykowanych dla mux 2. kiedy nastąpi uruchomienie emisji na pozostałych obszarach kraju.
pozostalych czyli bez poznania, w-wy i lubuskiego.

pewnie zaraz po podpisaniu umowy ogłosza mniej wiecej to co ogłosil pan Tomasz i pewnie dlatego kilka tyg temu infor ze w zwiazku z opoznieniem ogloszen RCL oni nie zdaza z uruchomieniem I etapu - jakos tak bylo...choc bardzo chcialbym sie mylic

takze widzicie jak na dloni jak kazde opoznienie i zabawy w berka p. Berka wplywaja na harmonogramy, bawil sie z krrit opozniajac nam tym samym dostep do dvb-t o kilka miesiecy - ale ja mu podziekuje mailem za jego wklad - nieodmowie sobie

czy ktos sprawdzi czy I etap uke = I+II wg p. Tomasza?

i dodatkowo info ze w warszawie i poznaniu bedzie tvp a w lubuskim nie- poznan i w-wa mux I (czyli lubuskie 1 mux; warszawa 2 muxy i poznan 3 a reszta czeka)
Ostatnio zmieniony 28 września 2010, o 18:16 przez mac_33, łącznie zmieniany 5 razy.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: drugi multipleks

Post autor: debe »

Rahm pisze:Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?
Trochę to dziwne.
Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.
Antenę mam tyłem do Wichowa. Czyżby łapała tak silny sygnał tyłem?
Czy ktoś jeszcze potwierdza jakiś odbiór DVB-T z Jemiołowa?

marli

Re: drugi multipleks

Post autor: marli »

bogdanzieba pisze:Witam to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Mieszkam w Nowej Dębie w województwie podkarpackim, do większych miast mam 55 km do Rzeszowa, do Kielc mam 100 km. Obecnie odbieram TV analogową z Kielc ze Św. Krzyża TVP-1, TVP-2,(bardzo dobra jakość) oraz TVP Kielce (w słabej jakości), z Sandomierza odbieram Polsat (w średniej jakości). Zainteresowany jestem odbiorem DVB-T i pytanie mam kiedy się stanę w jej zasięgu i skąd będę miał najlepszy odbiór? Są gdzieś jakieś mapki zasięgu?
Mapki zasięgu są na http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750 jednak nie ma Twojej okolicy.

biopal777

Re: drugi multipleks

Post autor: biopal777 »

Przecin pisze:Dziś mają podpisać umowę na MUX 2:
http://www.rp.pl/artykul/5,541996.html
wiec czekamy tu na potwierdzenie od emitela tej radosnej informacji :)

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: drugi multipleks

Post autor: bart412 »

debe pisze:
Rahm pisze:Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?
Trochę to dziwne.
Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.
Antenę mam tyłem do Wichowa. Czyżby łapała tak silny sygnał tyłem?
Czy ktoś jeszcze potwierdza jakiś odbiór DVB-T z Jemiołowa?
Możliwe. Jemiołów nadal głucho

czajla

Re: drugi multipleks

Post autor: czajla »

uke.gov.pl pisze: Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Zielona Góra, Żagań, Wisła, Rzeszów, Warszawa, Poznań, Leżajsk, Przemyśl, Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Iława.
Etap drugi - nie później niż do dnia 31 lipca 2011 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Białystok, Bieszczady, Gdańsk, Gniezno, Szczawnica-Gorlice, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Ostrołęka, Siedlce, Suwałki, Tarnów.
Etap trzeci - nie później niż do dnia 1 października 2011 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Jelenia Góra.
Etap czwarty - nie później niż do dnia 1 października 2012 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Giżycko.
:shock: :shock: :shock:
to znaczy, że za 52 godziny ruszy 31 nadajników mux 2 ???

Matthías

Re: drugi multipleks

Post autor: Matthías »

Wszystko wskazuje na to, że nie.

Rahm

Re: drugi multipleks

Post autor: Rahm »

debe pisze:
Rahm pisze:Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?
Trochę to dziwne.
Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.
Antenę mam tyłem do Wichowa. Czyżby łapała tak silny sygnał tyłem?
Czy ktoś jeszcze potwierdza jakiś odbiór DVB-T z Jemiołowa?
Według tej tabeli z etapami dla mux-2 ma być tak:
RTCN Zielona Góra/Jemiołów - 46 (674 MHz)
RTCN Żagań/Wichów - k. 41 (634 MHz)

To pytanie, z którego kanału jest sygnał?

interaktiv

Re: drugi multipleks

Post autor: interaktiv »

Chętnie usłyszę stanowisko Emitela odnoszące się do rewelacji ze strony UKE. Czyżby znów Pani Streżyńska wymyśliła sobie pomysł z sufitu?? Niepoważne jest 2 dni przed terminem ogłaszanie że zamiast 5 nadajników ma być 30 :lol: ale może Emitel jest w stanie uruchomić MUX2 zgodnie z informacją UKE.

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: drugi multipleks

Post autor: bart412 »

Rahm pisze:
debe pisze:
Rahm pisze:Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?
Trochę to dziwne.
Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.
Antenę mam tyłem do Wichowa. Czyżby łapała tak silny sygnał tyłem?
Czy ktoś jeszcze potwierdza jakiś odbiór DVB-T z Jemiołowa?
Według tej tabeli z etapami dla mux-2 ma być tak:
RTCN Zielona Góra/Jemiołów - 46 (674 MHz)
RTCN Żagań/Wichów - k. 41 (634 MHz)

To pytanie, z którego kanału jest sygnał?
k 41 wichów

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: drugi multipleks

Post autor: debe »

Rahm pisze:
debe pisze:
Rahm pisze:Na 666 także nic. Jeszcze sprawdziłem dla 100 procent do tv analoga i odbiera na tym kablu programy analogowe bez zarzutu. Czy może to ten sam problem, co na początku z niedoświetleniem północnej części województwa?
Trochę to dziwne.
Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.
Antenę mam tyłem do Wichowa. Czyżby łapała tak silny sygnał tyłem?
Czy ktoś jeszcze potwierdza jakiś odbiór DVB-T z Jemiołowa?
Według tej tabeli z etapami dla mux-2 ma być tak:
RTCN Zielona Góra/Jemiołów - 46 (674 MHz)
RTCN Żagań/Wichów - k. 41 (634 MHz)

To pytanie, z którego kanału jest sygnał?
To co odbieram w tej chwili (MUX II) jest na kanale 45 (666 MHz)

biopal777

Re: drugi multipleks

Post autor: biopal777 »

z wersji przedstawionej przez UKE wynika ze Gdansk ruszy dopiero 31 lipca 2011,a wedlug Pana Berezowskiego Gdansk mial ruszuc 30 Grudnia 2010,wogole obie wersje sa mocno odmienne.Gdyby wersja UKE byla ta prawdziwa to jest jednak duza szansa ze w Gdansku doczekam sie jeszcze szybciej DVB-T i zlapie sygnal Mux 2 z nadajnikow w Elblagu oraz Ilawie :) Odbieram analogowo TVP2 dosc mocno zasniezone z tych miast na antenie pokojowej ze wzmaczniaczem ,ale slyszalem ze to wystarczy abym zlapal sygnal DVB-T z tych rejonow :) gdyby jednak nie to dobra antena kieronkowa na pewno zalatwi sprawe :)

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: drugi multipleks

Post autor: vigoo »

No to mamy następny, kolejny, nowy harmonogram. Widać, że każdy ma swój wymyślony i jego się trzyma a my mamy zgadnąć, który jest prawdziwy. Może jakiś konkurs - kto trafi ten będzie mógł ustalić swój własny oryginalny harmonogram i tak będziemy się bawić przez następne 20 lat... :lol:

interaktiv

Re: drugi multipleks

Post autor: interaktiv »

debe pisze:To co odbieram w tej chwili (MUX II) jest na kanale 45 (666 MHz)
A jakie kanały masz w ramach MUX2?
vigoo pisze:No to mamy następny, kolejny, nowy harmonogram. .... :
Dla mnie to trochę krecia robota ze strony UKE pod warunkiem, że Emitel nic o tym nie wiedział wcześniej

zxcvbnm14

Re: drugi multipleks

Post autor: zxcvbnm14 »

Uważam, że uruchomienie nadajnika w lublinie jest prawdopodobne, dziś były prowadzone prace w RTON Lublin *Raabego* być może wskazuje to na przygotowywanie do nadawania cyfrowego.

Zablokowany