MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: drugi multipleks

Post autor: voitek »

_chris_ pisze:Ciekawe, ja mam cały czas taki sam poziom na mux-2. Za to wzrósł mi znacznie poziom na mux-3, ale to spowodował ewidentnie śnieg... :D
Potwierdzam i ja.

FunToMa

Re: drugi multipleks

Post autor: FunToMa »

Ciekawe kiedy pojawi sie reszta kanalow ? Ja obstawiam ze "Cyfrowy Polsat Sport Info Promo" ;) bedzie jeszcze w tym roku (moze na Mikolajki hehe ;) ) Na TV6 i Puls2 jeszcze sobie trooocheee poczekamy.

Awatar użytkownika
gjego
Posty: 9
Rejestracja: 1 grudnia 2010, o 18:01

Re: drugi multipleks

Post autor: gjego »

A ja czekam na C35 mux2 w gdańsku mux3 bardzo ładnie gra :D myśle że na świeta dostaniemy 8-)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: drugi multipleks

Post autor: RAPIOTR »

Dziś rano w programie porannym TVN-u(MUX2 Poznań/Śrem) znowu dodatkowy dolny (płynący) pasek informacyjny nie mieścił się w polu ekranu 8-) . A dokładniej niewidoczne były dolne części liter, a zmiękczenia-- chczyki typu ą,ę wogle poza ekranem!!!!. Telewizory SonyKDL Z5500, KDL W 4000 . Po interwencji Pana Tomasza (jakiś miesiąc temu) zostało to poprawione i było perfekcyjnie. Teraz ktoś ponownie obniżył.
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2010, o 14:20 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:Dziś rano w programie porannym TVN-u(MUX2 Poznań/Śrem) znowu dodatkowy dolny (płynący) pasek informacyjny nie mięścił się w polu ekranu 8-) . A dokładniej niewidoczne były dolne części liter, a zmiękczenia-- chczyki typu ą,ę wogle poza ekranem!!!!. Telewizory SonyKDL Z5500, KDL W 4000 . Po interwencji Pana Tomasza (jakiś miesiąc temu) zostało to poprawione i było perfekcyjnie. Teraz ktoś ponownie obniżył.
Sprawdzam.

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

Tomasz Berezowski pisze:
RAPIOTR pisze:Dziś rano w programie porannym TVN-u(MUX2 Poznań/Śrem) znowu dodatkowy dolny (płynący) pasek informacyjny nie mięścił się w polu ekranu 8-) . A dokładniej niewidoczne były dolne części liter, a zmiękczenia-- chczyki typu ą,ę wogle poza ekranem!!!!. Telewizory SonyKDL Z5500, KDL W 4000 . Po interwencji Pana Tomasza (jakiś miesiąc temu) zostało to poprawione i było perfekcyjnie. Teraz ktoś ponownie obniżył.
Sprawdzam.
No i sprawdziłem. Na posiadanych przez nas telewizorach nic nie obcina, również w underscanie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: drugi multipleks

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
RAPIOTR pisze:Dziś rano w programie porannym TVN-u(MUX2 Poznań/Śrem) znowu dodatkowy dolny (płynący) pasek informacyjny nie mięścił się w polu ekranu 8-) . A dokładniej niewidoczne były dolne części liter, a zmiękczenia-- chczyki typu ą,ę wogle poza ekranem!!!!. Telewizory SonyKDL Z5500, KDL W 4000 . Po interwencji Pana Tomasza (jakiś miesiąc temu) zostało to poprawione i było perfekcyjnie. Teraz ktoś ponownie obniżył.
Sprawdzam.
No i sprawdziłem. Na posiadanych przez nas telewizorach nic nie obcina, również w underscanie.
Ok może widziałem przypadek incydentalny. Przy czasie poobserwuję w następnych dniach. Jak się powtórzy to pstryknę zdjęcie :shock:

Na marginesie chyba sie dobrze rozumiemy? To był podobny objaw jak przed kilkoma tygodniami tylko trochę mniej drastyczny:
Obrazek

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

RAPIOTR ma rację. Potwierdzam podobny problem u mnie, też na telewizorze SONY.

Bartosz Czach

Re: drugi multipleks

Post autor: Bartosz Czach »

Podejrzewam, że problem leży po stronie telewizora. Mój Sony uwielbia ucinać kawałek dołu ekranu. Może wystarczy podnieść pasek.

juter

Re: drugi multipleks

Post autor: juter »

Sprawdź sobie jaki masz ustawiony format obrazu. Mój (też sony) lubi na automacie przycinać obraz, w szczególności przy nadawaniu 16:9, jak go ustawię sztywno na wide wszystko jest ok.

Bartosz Czach

Re: drugi multipleks

Post autor: Bartosz Czach »

Mam na sztywno Wide i problem nadal jest.

arik92

Re: drugi multipleks

Post autor: arik92 »

Można jeszcze w ustawieniach ekranu zmienić "pole wyświetlania" i sprawdzić czy pasek się mieści.

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:
Na marginesie chyba sie dobrze rozumiemy? To był podobny objaw jak przed kilkoma tygodniami tylko trochę mniej drastyczny:
Obrazek
To jest LCD czy CRT?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: drugi multipleks

Post autor: RAPIOTR »

To jest LCD- SONY KDL Z5500 --10Bit panel i 200 Hz ;).Ale ten sam objaw jest na serii W i X (także eksploatuje)
!!
Tryb-- Wide ustawiony na stałe,pole wyświetlania ustawione na---- wszystkie piksele. Jednym słowem nic się po stronie odbiorczej nie da z tym zrobić.Wszystko co nadaje nadawca wyświetla mi się na ekranie.

Przed miesiącem również sygnalizowałem ,potem zostało to poprawione i wszystko było ok aż kilka dni temu znowu zobaczyłem ten sam problem z zbyt nisko umieszczonym paseczkiem.
Może zależy to od realizatora ? Może dotychczasowy poszedł na urlop tacierzyński a nowy nie skumał doświadczeń poprzednika hehe ????



pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 4 grudnia 2010, o 23:51 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 1 raz.

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

u mnie jest dokładnie tak samo, czy wide czy smart dolny pasek nie jest w całości

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:To jest LCD- SONY KDL Z5500 --10Bit panel i 200 Hz ;).Ale ten sam objaw jest na serii W i X (także eksploatuje)
!!
Tryb-- Wide ustawiony na stałe,pole wyświetlania ustawione na---- wszystkie piksele. Jednym słowem nic się po stronie odbiorczej nie da z tym zrobić.Wszystko co nadaje nadawca wyświetla mi się na ekranie.

Przed miesiącem również sygnalizowałem ,potem zostało to poprawione i wszystko było ok aż kilka dni temu znowu zobaczyłem ten sam problem z zbyt nisko umieszczonym paseczkiem.
Może zależy to od realizatora ? Może dotychczasowy poszedł na urlop tacierzyński a nowy nie skumał doświadczeń poprzednika hehe ???


pozdrawiam
Bardzo śmieszne.

Na sprawnych telewizorach nawet w trybie PEŁNY nic nie obcina. Zdjęcia z dzisiejszej emisji przedstawię na życzenie.
Dalsze uwagi proszę kierować do producenta telewizora, który obcina Panu obraz.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: drugi multipleks

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze: Bardzo śmieszne.

Na sprawnych telewizorach nawet w trybie PEŁNY nic nie obcina. Zdjęcia z dzisiejszej emisji przedstawię na życzenie.
Dalsze uwagi proszę kierować do producenta telewizora, który obcina Panu obraz.

hehe .Gdybym pokierował pretensję do Producenta telewizora ,że na trzech LCD ,które używam i jedynie na porannym programie TVN-u z Polskiego DVB-T MUX2 nie widzę zmiękczeń ą,ę,ć na paseczku.To ten dopiero by się uśmiał :lol: Zapewne przedstawiciel powiedziałby : Niech Pan przeprowadzi się do Niemiec,Francji,Norwegii,Czech, lub jakiegokolwiek cywilizowanego kraju. Wszędzie będzie telewizja działać perfekcyjnie ... Hehehe ;)

Dodam jeszcze na marginesie,że na TVN24,CNBC i TVN Meteo a także na wszystkich innych programach używających ---(płynace paseczki :arrow: )jest wszystko ok i cały emitowany TEKST" mieści się" ;)


Zdrówko bo widzę ,że wieczorną porą ;) 8-) nic nie poprawimy. ...

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:

hehe .Gdybym pokierował pretensję do Producenta telewizora ,że na trzech LCD ,które używam i jedynie na porannym programie TVN-u z Polskiego DVB-T MUX2 nie widzę zmiękczeń ą,ę,ć na paseczku.To ten dopiero by się uśmiał :lol: Zapewne przedstawiciel powiedziałby : Niech Pan przeprowadzi się do Niemiec,Francji,Norwegii,Czech, lub jakiegokolwiek cywilizowanego kraju. Wszędzie będzie telewizja działać perfekcyjnie ... Hehehe ;)

Dodam jeszcze na marginesie,że na TVN24,CNBC i TVN Meteo a także na wszystkich innych programach używających ---(płynace paseczki :arrow: )jest wszystko ok i cały emitowany TEKST" mieści się" ;)


Zdrówko bo widzę ,że wieczorną porą ;) 8-) nic nie poprawimy. ...
Sam odpowiedział Pan sobie na swoje pretensje. Problem tkwi w nieprawidłowym działaniu tunera DVB-T w Pana telewizorze. My nie będziemy nic poprawiać dopasowując pozycję paska do nieprawidłowo działających telewizorów.

geolog

Re: drugi multipleks

Post autor: geolog »

Panie Tomaszu nie ma co ironizować, bo problem chyba jednak jest. Też mam tv sony bravia i faktem jest, że podczas dzisiejszego Dzień Dobry TVN problem wystąpił. Na żadnym innym kanale tego problemu nie zaobserwowałem. Może faktycznie to wada SONY ale wydaję mi się, że wcześniej (czyli np przed uruchomieniem MUX2) problemu nie zarejestrowałem.
Czy może ktoś ma podobny problem na innym tv niż sony??

Tomasz Berezowski

Re: drugi multipleks

Post autor: Tomasz Berezowski »

Tak wygląda wczorajsze DDTVN w DVB-T na telewizorze LG w trybie PEŁNY, czyli po powiększeniu. W trybie PIXEL NA PIXEL jest jeszcze większy odstęp na dole. Na SHARPach jest tak samo.
Obrazek
Więcej nie będziemy podnosić, bo na poprawnie działających telewizorach robi się tam niepotrzebna przestrzeń.

Zablokowany