MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
mir1111

Re: drugi multipleks

Post autor: mir1111 »

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ux-3.Radzę przestawić narazie antenę w kierunku nadajnika Płock-Rachocin i oglądać MUX-3 na kanale 35,oraz MUX-2 na kanale 57.Z nadajnika Ciechanów chyba tak szybko nie ruszy.

newenergy

Re: drugi multipleks

Post autor: newenergy »

mir1111 pisze:http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ux-3.Radzę przestawić narazie antenę w kierunku nadajnika Płock-Rachocin i oglądać MUX-3 na kanale 35,oraz MUX-2 na kanale 57.Z nadajnika Ciechanów chyba tak szybko nie ruszy.
Ale właśnie cały problem polega na tym, że poprzez analog na k.57 w Ciechanowie nie można odebrac MUX-2 z Rachocina.

mir1111

Re: drugi multipleks

Post autor: mir1111 »

Sprawdz antenę,musi pracować w zakresie kanałów 21-60.Może masz starą która pracuje w zakresie kanałów 21-49.Jeżeli będzie odpowiednia antene napewno bedzie dobrze.Pozdrawiam

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: drugi multipleks

Post autor: kroczek12 »

Faktycznie nadajniki mają do siebie dokładnie 62.5km i każdy nadaje na k57. A MUX3 odbieracie w Ciechanowie z tego Rachocinia? Jeśli tak to Wam już w sumie nie potrzebne TVP1 analogowe ;) Inne kraje sąsiednie z nami więdzą co zrobić w takiej sytuacji, nie czekaliby do 2013 ;p

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: drugi multipleks

Post autor: kaem3 »

babinicz76 pisze:Mux 2 w okolicy Starogardu Gdańskiego na kanale 35 jakość odbioru 100%,
Dobrze wiedzieć. Ja niestety nie mam możliwości odbioru (obecna antena w oknie od strony Kisielic, Chwaszczyno zasłonięte, a pora roku nie zachęca do majstrowania na balkonie z drugiej strony).

darexxx

Re: drugi multipleks

Post autor: darexxx »

kroczek12 pisze:Faktycznie nadajniki mają do siebie dokładnie 62.5km i każdy nadaje na k57. A MUX3 odbieracie w Ciechanowie z tego Rachocinia? Jeśli tak to Wam już w sumie nie potrzebne TVP1 analogowe ;) Inne kraje sąsiednie z nami więdzą co zrobić w takiej sytuacji, nie czekaliby do 2013 ;p

muxIII z Rachocina nadaje z mocą 20 a nie 100. bez dobrej anteny ze wzmacniaczem nie ma szans, zwłaszcza że na kanale 35 w Warszawy nadaje tvn w analogu. i to niestety też ma wpływ na obiór. krótko mówiąc pozostawili nas z palcem w dupie i nawet nie raczą wyjaśnić dlaczego i co z tym dalej mają zamiar zrobić!!!

hammer 5

Re: drugi multipleks

Post autor: hammer 5 »

Witam,
z tego co pamiętam w Ciechanowie miała być zmiana na kanale 57 tvp 1 na potrzeby Płock Rachocin, tak było napisane kiedy publikowano harmonogram wprowadzenia mux 2. Być może do końca roku tvp 1 w analogu zostanie przeniesione na inny kanał, tym bardziej, że jakość na tvp 1 analog uległa pogorszeniu po starcie mux 2 Rachocin.

http://satkurier.pl/news/59162/mux-2-te ... dvb-t.html

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: drugi multipleks

Post autor: kroczek12 »

O teraz sobie przypomniałem jak hammer5 podał link że były plany tymczasowego przesunięcia kilku emisji analogowych na potrzeby mux2. Panowie bądzcie dobrej myśli, mi się wydaje że TVP1 będzie przesuniete na inny kanał, być może do końca roku bo te przełączenia są w ramach konkretnego etapu.
@darexxx to ja wiem że mux3 ma tam 20kW a nie 100, bo gdyby miał te 100kW to bym nawet nie pytał czy jest odbiór bo byłoby to nawet pewne. 60km dla emisji 100kW i to cyfrowej to pikuś :)

Dig Dug

Re: drugi multipleks

Post autor: Dig Dug »

darexxx - nie wiem jak u was, ale u mnie na Podkarpaciu, znajoma odbiera z SG w odległości 30 km testy nadawane z mocą 18 kW na siatce tyłem ustawionej do nadajnika. Ma 100% na tv Sony 40EX500.

Ja odbierałem na antenie pokojowej ze wzmacniaczem, ustawionej na podłodze na laptopie ten sam sygnał z mocą prawie 70%, gdzie tuner combo w laptopie ma odbierać gorzej niż tv. Więc spokojnie. Teraz ma do mnie dochodzić MUX-2 z siłą 10kW.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: drugi multipleks

Post autor: Drekan »

Dig Dug pisze:darexxx - nie wiem jak u was, ale u mnie na Podkarpaciu, znajoma odbiera z SG w odległości 30 km testy nadawane z mocą 18 kW na siatce tyłem ustawionej do nadajnika. Ma 100% na tv Sony 40EX500.

Ja odbierałem na antenie pokojowej ze wzmacniaczem, ustawionej na podłodze na laptopie ten sam sygnał z mocą prawie 70%, gdzie tuner combo w laptopie ma odbierać gorzej niż tv. Więc spokojnie. Teraz ma do mnie dochodzić MUX-2 z siłą 10kW.
A co powiecie o Skrzycznem nadającym z ogromna mocą 0,5kW? :?: ;)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: drugi multipleks

Post autor: pivo »

Czy dwójka z Rachocina nadaje? Co jakis czas robie skany i o ile trójka działa tak drugiego MUX-a brak.

bizon

Re: drugi multipleks

Post autor: bizon »

pivo pisze:Czy dwójka z Rachocina nadaje? Co jakis czas robie skany i o ile trójka działa tak drugiego MUX-a brak.
działa dobrze tylko sygnał jakoś słabszy

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: drugi multipleks

Post autor: pajda75 »

pivo pisze:Czy dwójka z Rachocina nadaje? Co jakis czas robie skany i o ile trójka działa tak drugiego MUX-a brak.
Miałem ten sam problem,prawdopodobnie Twoja antena nie łapie zakresu czestotliwości z kanału 57,mux 3 z kanału 35 odbierałem dobrze,po wymianie anteny odbieram mux 2 i 3 :)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: drugi multipleks

Post autor: pivo »

Teoretycznie antena powinna obsługiwać te częstotliwość (k. 57), skoro analogowo mogę na niej oglądać Polsat (k. 60).

EDIT: Tuner wykrył 13 kanałów (8 nowych, jakość 4/6 czyli taka sama jak w paczce TVP. W momencie, gdy robiłem tamte skany pogoda była gorsza (śnieg sypał konkretnie). Dzięki za porady.

Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

PULS 2 w MUX 3

Post autor: jarip »

Wszyscy widzę zajęci ustawianiem anten na nowoodpalone nadajniki, a tu Puls ma dyrekcję od zrobienia drugiego kanału dla MUX2.
http://pressroom.pulstv.pl/pressroom/puls2

wachcio

Re: drugi multipleks

Post autor: wachcio »

Już kilka dni temu było o tym wiadomo http://satkurier.pl/news/61848/tv-puls- ... uls-2.html

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: drugi multipleks

Post autor: marcin.poznan »

Kanał TV PULS 2 ma ruszyć dopiero w sierpniu 2011 cyt z korespondencji

Szanowany Panie,

Planujemy start drugiego kanału na sierpień 2011.

Pozdrawiamy i zachęcamy do oglądania Telewizji Puls.

Telewizja Puls Sp. z o.o.
e-mail: kontakt@pulstv.pl
http://www.pulstv.pl

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: drugi multipleks

Post autor: igorlan »

Chyba najpierw doczekamy się jednak Polsat Sport News, który przynajmniej nadaje już testowo z satelity.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: drugi multipleks

Post autor: Drekan »

marcin.poznan pisze:Kanał TV PULS 2 ma ruszyć dopiero w sierpniu 2011 cyt z korespondencji

Szanowany Panie,

Planujemy start drugiego kanału na sierpień 2011.

Pozdrawiamy i zachęcamy do oglądania Telewizji Puls.

Telewizja Puls Sp. z o.o.
e-mail: kontakt@pulstv.pl
http://www.pulstv.pl
I pomyśleć, że oni chcieli dostać miejsce w 1 multipleksie na kolejny nowy kanał telewizyjny. :lol:

Dobrze wiedzieć, że nie ma co, na razie liczyć na TV Puls2. O Polsat Sport News bym się nie martwił, wygląda na to, że tylko na ten kanał możemy liczyć w najbliższym czasie.
Pytanie jak wygląda aktualna sytuacja z TV6? :?:

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: drugi multipleks

Post autor: igorlan »

Drekan pisze:...Pytanie jak wygląda aktualna sytuacja z TV6? :?:
Heh chyba jeszcze bardziej w polu jak PULS 2

Zablokowany