MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: drugi multipleks

Post autor: BadBoy475 »

telemaniak93 pisze:Ja się przyłączę lecz z troszkę innej strony. Wiemy iż harmonogramu emitel nie opracowywał (TAK?) Ale dlaczego centralna polska czyli woj. Łódzkie jest we wszystkim tak zepchnięte na sam koniec? Są u Nas obszary że będziemy mieli odbiór czegoś w cyfrowej jakości dopiero w grudniu. Czy naprawdę jest jakiś problem z wolnymi kanałami? Chyba nie ponieważ do grudnia nie zapowiada się że na jakimś obszarze Polski zostanie wyłączona naziemna telewizja analogowa. MUX-3 w Łodzi jest puszczony z tak gigantyczną mocą że (podobno) występuje problem z jej odbiorem nawet w samym mieści..
Wiec pytam dlaczego niektóre obszary w Polsce są "wywalone" na sam koniec cyfryzacji?
Czy terminy oznaczone jako "DO" zawsze muszę być robione na ostatnią chwilę? Kto jest za to odpowiedzialny?
Odpowiedź jest prosta Emitel nie posiada swojego RTCN w Łodzi ani najbliższej okolicy dlatego Łódź jest w ostatnim etapie ponieważ będzie wykorzystana do nadawania infrastruktura innego operatora (RSTV komin EC-4)
Podobno parę lat temu Emitel chciał postawić swój RTCN w obszarze wzniesień łódzkich ale się ludzie na to nie zgodzili więc jest jak jest...

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: drugi multipleks

Post autor: micial »

BadBoy475 pisze: Odpowiedź jest prosta Emitel nie posiada swojego RTCN w Łodzi ani najbliższej okolicy dlatego Łódź jest w ostatnim etapie ponieważ będzie wykorzystana do nadawania infrastruktura innego operatora (RSTV komin EC-4)
Podobno parę lat temu Emitel chciał postawić swój RTCN w obszarze wzniesień łódzkich ale się ludzie na to nie zgodzili więc jest jak jest...
I dlatego mux-3 nadają z niesamowitą mocą 400W?
Jakby chcieli to mają jeszcze kominy EC-3 (150m) i EC-2 (100m), tam RSTV nie ma, a z pewnością byłby lepsze niż sienkiewicza (78m). Już nie wspomnę o zygrach.

telemaniak93

Re: drugi multipleks

Post autor: telemaniak93 »

No właśnie dla mnie to trochę zabawny argument.. A ponadto czy emitel nigdy nie myślał o nadawaniu czegoś z elektrowni Bełchatów? Przecież ten obiekt ma 300m. Kamieńsk z wielkim bólem wykorzystali i także z zabawną mocą ale przynajmniej chcecie coś zrobić..

widex

Re: drugi multipleks

Post autor: widex »

TV chcą, a nie chcą TV xD Ludzie to ludzie.

W końcu kury nie niosą jajek.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: drugi multipleks

Post autor: qwerty »

mobila pisze:Trochę szkoda, że przesunęli termin włączenia MUX2 w Białymstoku. Miało być 11 lipca, ale chyba i te 5 dni da się wytrzymać :)

Ważne, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Ciężko jest wytrzymać. W pracy mamy już dość tvp info. ;)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: drugi multipleks

Post autor: pivo »

W TV6 napisy dla niesłyszących w czasie emisji YCD.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: drugi multipleks

Post autor: giaur500 »

Czy białystok/krynice już działa? Ktoś wcześniej napisał, że skończony jest montaż... potwierdzi ktoś że emisja testowa jest uruchomiona?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: drugi multipleks

Post autor: qwerty »

Ile razy można pisać. Montaż zakończony, ale testy będą uruchomione 16

Leszek32

Re: drugi multipleks

Post autor: Leszek32 »

Witam. Jakoś nikt nie piszę tylko nie wiem czemu, ale od dziś możliwy jest odbiór MUX2 z obiektu Przysucha - Kozłowiec. Być może wiele osób po prostu nie wie lub korzysta z innej lokalizacji a mam na myśli Raszyn gdzie dodatkowo prócz MUX2 dostępny jest jeszcze MUX3 wraz z kanałami TVP. U mnie 18 km w linii prostej na zachód <ok. Opoczna> od nadajnika Kozłowiec pomimo anteny siatkowej ze wzmacniaczem skierowanej właśnie na wspomniany wcześniej Raszyn sygnał osiąga poziom 100%. Odbiornik to NOT ONLY TV LV6MPVR.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: drugi multipleks

Post autor: BadBoy475 »

Leszek32 pisze:Witam. Jakoś nikt nie piszę tylko nie wiem czemu, ale od dziś możliwy jest odbiór MUX2 z obiektu Przysucha - Kozłowiec. Być może wiele osób po prostu nie wie lub korzysta z innej lokalizacji a mam na myśli Raszyn gdzie dodatkowo prócz MUX2 dostępny jest jeszcze MUX3 wraz z kanałami TVP. U mnie 18 km w linii prostej na zachód <ok. Opoczna> od nadajnika Kozłowiec pomimo anteny siatkowej ze wzmacniaczem skierowanej właśnie na wspomniany wcześniej Raszyn sygnał osiąga poziom 100%. Odbiornik to NOT ONLY TV LV6MPVR.
Pozdrawiam.
Jak to nikt nie pisze ? Tu jest oddzielny wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=26&t=2111

Leszek32

Re: drugi multipleks

Post autor: Leszek32 »

Oo..faktycznie jest, jakoś przeoczyłem ten wątek ;)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: drugi multipleks

Post autor: Maciejek »

Dzisiaj dzień przerwy w uruchomieniach (13.07). Taki dzień oddechu przed włączeniem jutro i pojutrze aż 9 stacji nadawczych. Prawdziwe wyzwanie dla ekip Emitela . Z przyjemnoscią będę obserwował historyczny moment włączeń; Katowice live przed TV :lol: , a z reszty obiektów tu, na forum.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: drugi multipleks

Post autor: kemi73 »

Oby nie było takich problemów jak ze startem RTON Szczawnica / Przehyba. Ja czekam na Zakopane mam nadzieje że uda się w końcu coś odebrać w Krakowie :).

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: drugi multipleks

Post autor: Maciejek »

kemi73 pisze:Oby nie było takich problemów jak ze startem RTON Szczawnica / Przehyba(...) .
Widać, że determinacja Emitela jest ogromna i mamy doczynienia z naprawdę profesjonalną firmą.
Jakoś jestem spokojny o start zgodnie z harmonogramem, co nie oznacza, że w prztypadku problemów mogą pojawić się "opóźnienia" w testach, które zapewne służby techniczne równie szybko będą usuwać.
Życzyłbym sobie żeby taką determinację jak Emitel prezentowały inne instytucje odpowiedzialne za kolejne muxy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:Oby nie było takich problemów jak ze startem RTON Szczawnica / Przehyba. Ja czekam na Zakopane mam nadzieje że uda się w końcu coś odebrać w Krakowie :).
Nie było żadnych problemów ze startem Przehyby, wszystko poszło zgodnie z planem.

lpm11

Re: drugi multipleks

Post autor: lpm11 »

Kiedy będą orientacyjne mapki pokrycia, chociaż tych nadajników które już wystartowały?

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: drugi multipleks

Post autor: maniek357 »

Najlepszą mapę zasięgu będzie można sobie samodzielnie stworzyć czytając wpisy miejmy nadzieję zadowolonych użytkowników tego forum :) Pozdrawiam i życzę dalekich odbiorów, ja jeszcze czekam na start w B-stoku.

andrze

Re: drugi multipleks

Post autor: andrze »

Ja korzystam z mapy pokrycia na tej stronie:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

andiks

Re: drugi multipleks

Post autor: andiks »

Sam jestem ciekawy nie mam w tej chwili mozliwosci sprawdzenia odbioru w Krynicy nie posiadam anteny zewnetrznej i set box

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: drugi multipleks

Post autor: maniek357 »

Kolejne zmiany w harmonogramie uruchomień: http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2

Start w Białymstoku i Suwałkach znów najbardziej odłożony w czasie ...

Zablokowany