MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zachęcam do wpisywania informacji o odbiorze MUX2 z konkretnych nadajników już w dedykowanych wątkach działu Zagadnienia związane z odbiorem

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: ploomba »

Jarosław Bałuka pisze:Zachęcam do wpisywania informacji o odbiorze MUX2 z konkretnych nadajników już w dedykowanych wątkach działu Zagadnienia związane z odbiorem
Panie Jarosławie,
Czy Skrzyczne również dzis ruszy? Bo co 5 minut latam do telewizora z ciekawości cy się coś dzieje.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: drugi multipleks

Post autor: Jarosław Bałuka »

Niestety dokładnie nie wiem. Wiem natomiast, że nasze służby robią wszystko aby kolejne emisje uruchamiać tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

bizon

Re: drugi multipleks

Post autor: bizon »

Ale swoją drogą szybko chłopaki z Emitela zasuwają że tak włączają jeden nadajnik po drugim a na drogach ślizgawica :lol: :lol:

Bartosz Czach

Re: drugi multipleks

Post autor: Bartosz Czach »

Panie i Panowie, czy też macie pikselozę na tvn?

bizon

Re: drugi multipleks

Post autor: bizon »

Bartosz Czach pisze:Panie i Panowie, czy też macie pikselozę na tvn?
nie wiem jak TVN z Gdańska ale mogę ci powiedzieć że z Płocka idealnie

Bartosz Czach

Re: drugi multipleks

Post autor: Bartosz Czach »

Podobno Kołowo też pikselizuje. Objaw jest przy nieco szybszych scenach i przy logo.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Polsat od dziś w formacie 16:9 (17.10.2010).

Post autor: orin »

Zgodnie z zapowiedziami, Telewizja Polsat uruchomiła dzisiaj przekaz swojej głównej anteny w formacie obrazu 16:9.
Panoramiczny Polsat SD jest dostępny z nadajników II multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).Zmiana formatu obrazu wiąże się z modyfikacjami w oprawie antenowej Polsatu. Wprowadzono m.in. nowe jingle w 16:9 i zmniejszono logotyp ekranowy stacji (tylko w czasie emisji programów panoramicznych), wzbogacając go o animację wejściową – wzorem Polsatu HD.

bizon

Re: drugi multipleks

Post autor: bizon »

A jaki masz TV bo ja mam Samsunga i chyba z tego co czytam to jest telewizor stworzony idealnie do DVB-T

Bartosz Czach

Re: drugi multipleks

Post autor: Bartosz Czach »

Na razie karta Not Only TV LV5TDLX. Inne kanały bez takich ekscesów.

Marcinelli

Re: drugi multipleks

Post autor: Marcinelli »

Bartosz Czach pisze:Panie i Panowie, czy też macie pikselozę na tvn?
Nie mamy. Ale oglądałem na razie może z 10-15 minut...
Zresztą ja tej osławionej pikselozy nie widziałem ani razu na paczkach nadawanych z Chwaszczyna :)

biopal777

Re: drugi multipleks

Post autor: biopal777 »

w gdansku dziala super tylko ze musialem zresetowac i ponownie wyszukac wszystkie kanaly bo na tvp 1 i tvp 2 byl brak sygnalu i znalazy sie pod koniec listy ,teraz tez sa na koncu ale juz nie mam dwoch ciemnych plansz :)

newenergy

Re: drugi multipleks

Post autor: newenergy »

Czy dobrze rozumiem, że Płock/Rachocin już nadaje na kanale 57? Jeżeli tak, to dziwi mnie fakt, że TVP1 z Ciechanowa cały czas leci na tym samym kanale. Czy wiadomo coś w tej sprawie? Sprawdziłem osobiście przed chwilą organoleptycznie (żeby nie było) i oczywiście silny analog uniemożliwia odbioru MUX-2 w Rachocina w Ciechanowie. Proszę o ustosunkowanie się do tego kogoś z emitela. Czy to tylko przejściowo, czy na stałe (do czasu wyłączenia analogu).

djmatus

dvb-t

Post autor: djmatus »

czego nie rozpoczęli testów równocześnie w 7 nadajnikach. Może dziś włączą w RTCN Rzeszów/Sucha Góra (k. 61 - 794 MHz, 10 kW), od nadajnika mam 46km i na kanale 42 odbieram
siła-66% a jakość 100%. Chyba ten kanał 61 odbiorę, tak myślę- dekoder mam teraz ustawiony na kanał 61 i cisza. :twisted:

Tomasz Berezowski

Re: dvb-t

Post autor: Tomasz Berezowski »

djmatus pisze:czego nie rozpoczęli testów równocześnie w 7 nadajnikach. Może dziś włączą w RTCN Rzeszów/Sucha Góra (k. 61 - 794 MHz, 10 kW), od nadajnika mam 46km i na kanale 42 odbieram
siła-66% a jakość 100%. Chyba ten kanał 61 odbiorę, tak myślę- dekoder mam teraz ustawiony na kanał 61 i cisza. :twisted:
RTCN Sucha Góra ruszy dopiero w przyszłym tygodniu. Trwają prace instalacyjne.

juter

Re: dvb-t

Post autor: juter »

Podepnę się pod temat.
Panie Tomku, wie Pan może coś w sprawie Piły (Rusinowo)? Również przyszły tydzień, czy może dopiero 31 grudnia, tak jak było z mux3?
Pozdrawiam!

Patryk2579

Re: dvb-t

Post autor: Patryk2579 »

ja mam od nadajnika 80 km na 42 19Kw sygnał bardzo dobry nie wiem jak będzie na kanale 61 tylko 10Kw :x

Codino18

Re: dvb-t

Post autor: Codino18 »

No i skoro już o wszystkich to powinno być o wszystkich...co z Wisłą?:)

babinicz76

Re: drugi multipleks

Post autor: babinicz76 »

Mux 2 w okolicy Starogardu Gdańskiego na kanale 35 jakość odbioru 100%,

darexxx

Re: drugi multipleks

Post autor: darexxx »

newenergy pisze:Czy dobrze rozumiem, że Płock/Rachocin już nadaje na kanale 57? Jeżeli tak, to dziwi mnie fakt, że TVP1 z Ciechanowa cały czas leci na tym samym kanale. Czy wiadomo coś w tej sprawie? Sprawdziłem osobiście przed chwilą organoleptycznie (żeby nie było) i oczywiście silny analog uniemożliwia odbioru MUX-2 w Rachocina w Ciechanowie. Proszę o ustosunkowanie się do tego kogoś z emitela. Czy to tylko przejściowo, czy na stałe (do czasu wyłączenia analogu).


Nie bądź naiwny. NIKT z emitela ci nie odpowie. Pytałem o Ciechanów już wiele razy. I to zarówno w kontekście mux2 jak i mux3 bo przecież do tej pory nie uruchomili synchronicznego kanłu 35 na Śmiecinie. Zero odzewu i totalna olewka panów i władców z emitela

Zablokowany