MULTIPLEKS 2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
varicap

Re: drugi multipleks

Post autor: varicap »

mike pisze:Przestancie wypisywac takie irracjonalne oczekiwania jak TVN24, Polsat News, czy Polsat Sport HD. Czy wy naprawde nie rozumiecie na czym polega idea telewizji platnej ? Kazdy z tych kanalow jest nastawiony na oplaty od abonentow, niezaleznie do tego czy beda one pobierane od gniazda w kablowkach, czy karty w platformach. Wiec jesli tak bardzo prosicie o kodowane kanaly w DVB-T to prosze. Moze zanim cos ktos napisze, warto sie zastanowic jaki to ma sens. Wiec przestanice juz bic piane na temat tych i podobnych kanalow w drugim czy dziesiatym multipleksie DVB-T.
"A jednak..." - jak mawiał Nadszyszkownik Kirkujadek.
Coś mi się wydaje, że albo TVN24 ITI planuje wstawić do któegoś MUXa albo tak ich już sytuacja ekonomiczna kiepska że pozwolili sobie na to na co sobie pozwolili.
Mianowicie ostatanio lawinowo wzrosła ilość reklam w TVN24.
Reklamy nie zachęcają do kupna Bentley'ów czy Mercrdesów a proszku do szorowania czy prepaidów sieci komórkowych.
Znaczy twórcy kanału już nie postrzegają go jako program dla "wyższych sfer" ale "dla każdego".
I teraz pytanie czy jest to spowodowane klopotami finansowymi TVN o których się czyta na różnych potalach (a i w prasie papierowej) czy też są to przygotowania do wstawienia programu do MUXa a wic jako dostęp bezpłany.
Może twórcy pomyśleli, że program ma tak dużą siłę oddzialywania na widzów i kształtowania opinii, że postanowili "pójść na misję" edukacji i oświecenie "wszystkich warstw społecznych". ALE JEŚLI TAK TO LOGICZNYM BĘDZIE DAĆ TO JAKO FTA na DVB-T.
Chyba że to z czym mamy do czynienia to po prostu dyskontowanie zysków.
Np taki tok myślenia: Jesteśmy bardzo popularni i wielu telewidzów nie wyobraża sobie dnia bez TVN24 A JEDNOCZEŚNIE NIE MAMY KONKURENCJI.
Możemy więc na tym uzależnieniu widzów od TVN24 zarobić, wstawiajac tam maksymalnie dużo reklam i nikt się od nas z uzaleznionych nie odwróci tylko przełknie gorzkie doświadczene BO NAS POTRZEBUJE.
Reasumując. Widze tu możliwe trz motywy:
- przycisniecie finansowe
- "misja" opiniotwórcza a to pociąga za sobą wstawiene TVN24 do DVB-T
- "dociskanie widza" czyli korzystanie z braku konkurencji (jaka by nie była przyczyna tego braku) w celu maksymalizacji zysków.
Trochę to kuriozalne że PŁATNA TV nadaje aż tyle reklam (skok ich ilosci jest w tym programie kolosalny).
Przyznam, że ja coraz mniej wogóle oglądam telewizji bo coraz mniej interesujacych tam programów i coraz większe traktowanie mnie jak sześciolatka (pokazują fragment wystąpienie premiera a za chwilę ukazuje się prezeznter i mówi "Premier powiedział, że...." - WIEM CO POWIEDZIAŁ DO CHOLERY bo jestem rozmnym człowiekiem i zrozumiałem co mówił bez "tłomaczenia").
Zobaczymy co będzie.
Obawiam się jednak, ze koncerny medialne mają tak niskie mniemanie o Polakach, że przyzczyną wzrostu reklam jest punkt trzeci.
Po postu próbują (e tam próbują - oni wiedzą) ile można grać nam na nosie. Dalej będziemy oglądać, męcząc sie reklamami i płacić jeszcze za to oglądanie tych reklam bo to kanał płatny (kablówki i platformy płacą ITI a my płacimy tym kablówkom czy platformom).
"Autorytety" krzyczą, żeśmy zacofani i ciemni. A sami jak nas traktują ? Edukowac próbują ? Nie. Im nasza głupota potrzebna. Tylko że tych rozumnych głupimi nazywają.
Ale tak jest od wieków.
Adam Mickiewicz w "Panu Tadeuszu" już to wykpiwał:
"Pamiętam, chociaż byłem wtenczas małe dziecię,
Kiedy do ojca mego w oszmiańskim powiecie
Przyjechał pan Podczaszyc na francuskim wózku,
Pierwszy człowiek, co w Litwie chodził po francusku.
Biegali wszyscy za nim jakby za rarogiem,
Zazdroszczono domowi, przed którego progiem
Stanęła Podczaszyca dwókolna dryndulka,
Która się po francusku zwała karyjulka.
Zamiast lokajów w kielni siedziały dwa pieski,
A na kozłach niemczysko chude na kształt deski;
Nogi miał długie, cienkie, jak od chmielu tyki,
W pończochach, ze srebrnymi klamrami trzewiki,
Peruka z harbajtelem zawiązanym w miechu.
Starzy na on ekwipaż parskali ze śmiechu,
A chłopi żegnali się, mowiąc, że po świecie
Jeździ wenecki diabeł w niemieckiej karecie.
Sam Podczaszyc jaki był, opisywać długo;
Dosyć, że nam się zdawał małpą lub papugą,
W wielkiej peruce, którą do złotego runa
On lubił porównywać, a my do kołtuna.
Jeśli kto i czuł wtenczas, że polskie ubranie
Piękniejsze jest niż obcej mody małpowanie,
Milczał; boby krzyczała młodzież, że przeszkadza
Kulturze, że tamuje progresy, że zdradza!
Taka była przesądów owoczesnych władza!

Podczaszyc zapowiedział, że nas reformować,
Cywilizować będzie i konstytuować;
Ogłosił nam, że jacyś Francuzi wymowni
Zrobili wynalazek: iż ludzie są rowni.
Choć o tem dawno w Pańskim pisano zakonie
I każdy ksiądz toż samo gada na ambonie.
Nauka dawną była, szło o jej pełnienie!
Lecz wtenczas panowało takie oślepienie,
Że nie wierzono rzeczom najdawniejszym w świecie,
Jeśli ich nie czytano w francuskiej gazecie.
Podczaszyc, mimo równość, wziął tytuł markiża;
Wiadomo, że tytuły przychodzą z Paryża,
A natenczas tam w modzie był tytuł markiża.
Jakoż, kiedy się moda odmieniła z laty,
Tenże sam markiż przybrał tytuł demokraty;
Wreszcie z odmienną modą, pod Napoleonem,
Demokrata przyjechał z Paryża baronem;
Gdyby żył dłużej, może nową alternatą
Z barona przechrzciłby się kiedyś demokratą.
Bo Paryż częstą mody odmianą się chlubi,
A co Francuz wymyśli, to Polak polubi."

Sorry za OT ale niemogłem się powstrzymać.
vari

D4r3k

Re: drugi multipleks

Post autor: D4r3k »

Życzenia szarego usera TV, który nigdy nie miał żadnej satelity i korzystał tylko z "dobrodziejstw" analogu.
MUX1 przepadł, tzn jego kształt przepadł, nie jest tak źle, chociaz chyba wolałbym żeby MUX1 dostała cały dla siebie TVP i żeby umieściła tam kanał HD.

Marzy mi się aby MUX2, MUX3, MUX4 powstały szybko, no powiedzmy max 2-3 lata, nie wie mczy to realne czy nie, nie znam się od technicznej strony. To forum jest jedynym moim źródłem informacji i telewizji cyfrowej, nie znam sie na zagadnieniech technciznych, nie kończyłem szkół z tym związanych, ot taki noob'ek:), wypowiedzi tutaj są niektóre na poziomie, a inne żenuła, nie wiem czy to forum może być odzwierciedleniem głosu ludu w polsce, chyba świadomość użytkowników forum jest jednak dużo większa niż przeciętnego Kowalskiego, tym lepiej dla owego Kowalskiego.

I teraz o tych MUX'ach - uważam że powinien jednak zadziałać model wolnego rynku i walki o klienta, i tak:

Za 2-3 lata z MUX1 znika TVN, Polsat, TV4 i Puls - MUX1 dostaje TV publiczna.
Wtedy równocześnie MUX2 i MUX3 dostają TVN i Polsat i mamy na rynku 3 dużych graczy.
Wątpię aby wprowadzili coś płatnego, jeśli oferta TVP będzie całkowicie za free.
Prywatni nadawcy bedą musieli pogłówkować nad ofertą, czy dać np, 2 kanały HD + jeden informacyjny za 5 zł miesięcznie, czy może zrobić paczke większą, za darmo ale przyciągającą klienta zawartością merytoryczną. Jeśli żaden gracz się nie wyłamie, takie rozwiązanie było by perfekcyjnym krokiem dla ludu, wreszczie 3 nadawców nadawło by dla wszystkich i starało by się przyciąganć widza, czyli wyrwać dla siebie jak najwięcej.

Na sam koniec zostawiłbym MUX4 itd, na jakieś wąsko tematyczne kanały, typu shop, esport, streemingi rozgrywek sieciowych, video na życzenie, itp.
Idzie o to aby klient miał możliwość wyboru, żemy mógł wybrać pomiędzy A,B,C.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: drugi multipleks

Post autor: Puma »

Problem jest w tym że MUX I II będzie miał 100% zasięgu a następne już raczej nie. Z tego powodu w pierwszym powinna się znaleźć oferta która jest w analogu na stałe.

varicap

Re: drugi multipleks

Post autor: varicap »

Puma pisze:Problem jest w tym że MUX I II będzie miał 100% zasięgu a następne już raczej nie. Z tego powodu w pierwszym powinna się znaleźć oferta która jest w analogu na stałe.
Nieprawda. Wyłączanie sieci analogowych spowoduje że co najmniej cztery multipleksy powinny mieć ogólnopolskie pokrycie (dochodzi efekt użycia SFN w wielu obszarach rezerwacji).
Dlatego można bylo MUX1 dać TVP a MUX2 istniejacym prywatnym (z koncesjami naziemnymi).
Te dwa MUXy można uruchomić bez wyłączania analogu, choć jeden z nich ma "dziury", np w okolicach Jeleniej Góry czy Giżycka.
Ten "gorszy" proponowałem kiedyś dać dla TVP (aby zamknąć drogę do sadowej obsrukcji ze strony nadawców prywatnych).
W tych obszarach gdzie MUX TVP nie miał by chwilowo kanału, TVP nie musiała by wyłączać programów analogowych (albo mogła by wyłączyć jeden przekonwertować ten kanał na DVB-T).
W Czechach jest to praktykowane że wyłącza się w niekt.orych obszarach proram CT2 i tam wstawia DVB-T. I nikt nie krzyczy, że mu coś zabierają, bo kupuje STB (za grosze bo u nich MPEG-2) i ma tę CT2 oraz kilka innych programó, których do tej pory nie miał.
Wszystko można byle z głową i z szacunkiem do społeczeństwa - przekonywać go.
To raptem dwa obszary i TVP mogła by to łyknąć. Prywatni nie mogl by prostetować bo dostali by lepszy MUX (zatem w sądach nie zrobili by obstrukcji uruchamiania MUXa TVP).
Nikt by im nie kazał uruchamiac DVB-T (cały czas jęczą o kosztach).
Po prostu Państwo wywiązało by się ze swoich obowiazków PODSTAWIAJĄC IM MUXa do użytku a dalej niech robią co chcą. TVP by swój uruchomiła.
Na pewno sami by zaraz swój uruchomili.
U nas tak jest że nic się "nie opłaca" pki nie przyjdzie jakiś nowy gracz na rynku i to zrobi.
Nagle reszta wprowadza takie udogodnienie dla klientów o którym wcześniej nie chciała słyszeć.
Tak było u operatorow komórkowych i tak jest wszędzie.
Można to bylo zrobić mądrze ale zrobiono ZYSKOWNIE (lecz to nie my zyskaliśmy).
vari

twins

Re: drugi multipleks

Post autor: twins »

niech dadzą TVP HD i TVN HD i inne...resztę programów można mieć z TnK(za 10zl/miesięcznie)...
ja zmieniłem TV, żeby odbierać HD z dvb-t...

karol91

Re: drugi multipleks

Post autor: karol91 »

Ludzie, czy wy jesteście upośledzeni? Telewizja na kartę to właśnie taki substytut DVB-T! Próbują zarobić na czym się jeszcze da, póki to DVB-T nie startuje. Nie gadajcie więc, że w którymś multipleksie chcecie mieć to i to i to, a resztę nie, bo macie jakąśtam platformę czy kablówkę. A co mnie to obchodzi? Ja chcę mieć przede wszystkim dostęp do kanałów TVP za darmo - wszystkich! - a do tego jakieś kanały typowo regionalne! TVS jest na satelicie, ale na dobre jej to nie wychodzi, bo zamiast skupić się na regionalności coraz więcej programów jest ogólnotematycznych, by "przypodobać" się widzom spoza Śląska.

A tak w ogóle to po co wam ten TVN "HD", gdzie 98% ramówki jest w SD 4/3? Co innego TVP HD. I ten kanał chętnie bym zobaczył w DVB-T. Ale to wynika juz z mojego poprzedniego stwierdzenia, że w DVB-T powinny się znaleźć przede wszystkim wszystkie kanały TVP, może za wyjątkiem TVP Polonia i Belsat TV.

twins

Re: drugi multipleks

Post autor: twins »

będzie co będzie i tak nie mamy na to wpływu :twisted:

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: drugi multipleks

Post autor: Poland »

varicap pisze:
Puma pisze:Problem jest w tym że MUX I II będzie miał 100% zasięgu a następne już raczej nie. Z tego powodu w pierwszym powinna się znaleźć oferta która jest w analogu na stałe.
Nieprawda. Wyłączanie sieci analogowych spowoduje że co najmniej cztery multipleksy powinny mieć ogólnopolskie pokrycie (dochodzi efekt użycia SFN w wielu obszarach rezerwacji).
Dlatego można bylo MUX1 dać TVP a MUX2 istniejacym prywatnym (z koncesjami naziemnymi).
Te dwa MUXy można uruchomić bez wyłączania analogu, choć jeden z nich ma "dziury", np w okolicach Jeleniej Góry czy Giżycka.
Ten "gorszy" proponowałem kiedyś dać dla TVP (aby zamknąć drogę do sadowej obsrukcji ze strony nadawców prywatnych).
W tych obszarach gdzie MUX TVP nie miał by chwilowo kanału, TVP nie musiała by wyłączać programów analogowych (albo mogła by wyłączyć jeden przekonwertować ten kanał na DVB-T).
W Czechach jest to praktykowane że wyłącza się w niekt.orych obszarach proram CT2 i tam wstawia DVB-T. I nikt nie krzyczy, że mu coś zabierają, bo kupuje STB (za grosze bo u nich MPEG-2) i ma tę CT2 oraz kilka innych programó, których do tej pory nie miał.
Wszystko można byle z głową i z szacunkiem do społeczeństwa - przekonywać go.
To raptem dwa obszary i TVP mogła by to łyknąć. Prywatni nie mogl by prostetować bo dostali by lepszy MUX (zatem w sądach nie zrobili by obstrukcji uruchamiania MUXa TVP).
Nikt by im nie kazał uruchamiac DVB-T (cały czas jęczą o kosztach).
Po prostu Państwo wywiązało by się ze swoich obowiazków PODSTAWIAJĄC IM MUXa do użytku a dalej niech robią co chcą. TVP by swój uruchomiła.
Na pewno sami by zaraz swój uruchomili.
U nas tak jest że nic się "nie opłaca" pki nie przyjdzie jakiś nowy gracz na rynku i to zrobi.
Nagle reszta wprowadza takie udogodnienie dla klientów o którym wcześniej nie chciała słyszeć.
Tak było u operatorow komórkowych i tak jest wszędzie.
Można to bylo zrobić mądrze ale zrobiono ZYSKOWNIE (lecz to nie my zyskaliśmy).
vari
Tylko gdzie taki MUX był ?? No chyba że poszlibyśmy śladem owych Czechów i TVP zaczeła masowo wyłączać Dwójkę i tam dawała DVB-T. W Krakowie zatem by wyszły dwa MUX'y na kanale 25 i 33.

varicap

Re: drugi multipleks

Post autor: varicap »

Poland pisze: Tylko gdzie taki MUX był ?? No chyba że poszlibyśmy śladem owych Czechów i TVP zaczeła masowo wyłączać Dwójkę i tam dawała DVB-T. W Krakowie zatem by wyszły dwa MUX'y na kanale 25 i 33.
Ja nie piszę gdzie był. Ja piszę co mogłoby być.
I przeczytaj dokładnie jak ja to widzę.
Wyłączenie lokalnych nadajników dwójki dopiero po pewnym czasie gdy TVP na danym terenie już by nadawala SWÓJ multipleks.
W zamian za to że dostała by już na początku JEDEN CAŁY multipleks, musiała by najpóźniej po roku wyłączyć sieć analogową TVP2 (i zwolniony kanal trafiał by do ogolnej puli pod kolejny multipleks na którego zawartosć byłby otwarty konkurs).
vari

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: drugi multipleks

Post autor: marcin.poznan »

Coś innego.Dodam a' propos multipleksów.
Czytałem wypowiedz szefa UKE, że możliwy jest trzeci multipleks.Co zatem na tym trzecim będzie i jaka częstotliwość w Poznaniu będzie wykorzystana? Czy ta po Canal+ czyli kanał 60.No właśnie od kilku lat ten kanał jest wolny w Poznaniu.Co planują z nim zrobić? Ciekawe co?

varicap

Re: drugi multipleks

Post autor: varicap »

marcin.poznan pisze:Coś innego.Dodam a' propos multipleksów.
Czytałem wypowiedz szefa UKE, że możliwy jest trzeci multipleks.Co zatem na tym trzecim będzie i jaka częstotliwość w Poznaniu będzie wykorzystana? Czy ta po Canal+ czyli kanał 60.No właśnie od kilku lat ten kanał jest wolny w Poznaniu.Co planują z nim zrobić? Ciekawe co?
Służę...
Poznań, kanał 28, uwagi: zaleca się stosowanie polaryzacji pionowej, stacje kolizyjne: Poznań k.27, Bydgoszcz, K.28.
Tyle z dokumentu który kiedyś przezornie ściągnąłem z sieci zanim zniknął.
W realu oznacza to tyle, że Poznań "nie ma kanału" na MUX3 do czasu wyłączenia czegoś analogowego (mam nadzieję że nie dojdzie u nas do stosowania polaryzacji pionowej na UHF dla stacjonarnej TV).
Kanał 60 ? Widocznie nie brali go pod uwagę lub już go gdzieś indziej skoordynowano (np Niemcy czy Polska ale w innym obszarze rezerwacji).
vari

marcin.poznan
Posty: 63
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 17:14
Odbiornik: TV Philips 2016
Instalacja antenowa: ANTENA KIERUNKOWA 17/21-60/TRIDIGIT
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: drugi multipleks

Post autor: marcin.poznan »

Kanał 60 podobno jest wolny dla telewizji.Dzięki za info.Poczekamy zobaczymy co się nim stanie.Ciekawe co będzie nadawane na kanale TVN z piątkowa i kanałów TVP z wieży z akademii ekonomicznej po ich wyłączeniu analogowym za dwa lata.
Widzę też, ze Emitel na swoich stronach www ma jakiś nadajnik na Starym Browarze. A co z niego nadają?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: drugi multipleks

Post autor: apk »

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji roku przyjęła uchwałę o zagospodarowaniu II multipleksu dla mediów prywatnych i mam nadzieję że uchwała przyczyni się do przyspieszenia cyfryzacji i jeszcze w tym roku uruchomią pierwsze nadajniki . :D
http://media2.pl/media/64741-cyfrowa-tv ... z-tvp.html

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: drugi multipleks

Post autor: Puma »

Wreszcie :) Czekam teraz na start MUX II.

tarpan

Re: drugi multipleks

Post autor: tarpan »

Panowie, moja prywatna prośba: darujcie sobie wpisy, że się cieszycie albo że czekacie. Za każdym razem dostaję powiadomienie na maila i za każdym razem klikam w link z nadzieją, że ktoś napisze coś konkretnego.

Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: drugi multipleks

Post autor: qwerty »

Nie wiem dlaczego się tak niektórzy podniecają.
Załóżmy, że w drugim multipleksie będzie 8 kanałów. Będzie niższy bitrate, niż w wariancie 3tvp+4 prywatni. Konkurs na 7 miejsc w multipleksie jest bardziej przyjazny dla widza, a nie zostawienie 4 miejsc na przetarg w multipleksie 1.

DVB-T

Re: drugi multipleks

Post autor: DVB-T »

myślę, że optymizm wynika głownie z tego, ze jest jakis krok do przodu. jakas decyzja zapadla po dlugim oczekiwaniu i opoznieniu. Samo rozwiązanie jest jednak zapewne gorsze. Te 4 kanały będą darmowe i niestety będą to kanały "śmieciowe". TVN juz zapowiedzial wystawienie TVN7, na którym nic nie ma, a kazdy moze go odebrac z satelity za darmo pod warunkiem posiadania karty TNK aktywowanej przed 1 kwietnia 2010. Puls da program dla dzieci, z którego beda zadowoleni tylko rodzice małych dzieci. TV4 da kanał serialowy, czyli nuda nuda nuda. A polsat, ide o zakład, wrzuci śmieszny polsat2. Oferta programowa tych kanałów bedzie słabiutka. Niestety nie ma co liczyc na kanaly pokroju polsat sport, polsat news, tvn 24 czy tvn turbo. I pozostaną tylko 4 wolne miejsca w mux1 dla nowych graczy, bo tak chyba nalezy to interpretowac, zamiast 7, które przewidywal poprzedni plan muxu 2. Tutaj jeszcze jakaś stacja muzyczna by się przydała...
pozdro

noyle

Re: drugi multipleks

Post autor: noyle »

D4r3k pisze:
Wtedy równocześnie MUX2 i MUX3 dostają TVN i Polsat i mamy na rynku 3 dużych graczy.
........................................
.........................., wreszczie 3 nadawców nadawło by dla wszystkich i starało by się przyciąganć widza, czyli wyrwać dla siebie jak najwięcej.

...........Idzie o to aby klient miał możliwość wyboru, żemy mógł wybrać pomiędzy A,B,C.
Przez te wszystkie lata jednak skutecznie blokowali dostęp do rynku, że nikt nie bierez opcji innych graczy. 20 lat jak padła komuna a my dalej z konkurencją jak na Kubie.
Po kilka lub kilkanaście oglądanych kanałow znajdziecie w ofercie wiekszości europejskich państw. Pominę Niemcy czy Anglię z bardzo dobymi i darmowymi programami, ale nawet w małych kikumilionowych panstwach maja bogatsza ofertę.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: drugi multipleks

Post autor: Puma »

DVB-T pisze:myślę, że optymizm wynika głownie z tego, ze jest jakis krok do przodu. jakas decyzja zapadla po dlugim oczekiwaniu i opoznieniu.
Dokładnie tak jest w moim przypadku. To że kanały/oferta nie jest super nie oznacza wcale że nie zyskam na tym większej oferty...dla tych co mają 'talerz' to nie jest oferta godna uwagi.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, o 11:29 przez Puma, łącznie zmieniany 1 raz.

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: drugi multipleks

Post autor: REMIX »

i moim przypadku jest tak samo mimo ,że mam satelitę ,ale nie płace abonamentu żadnej z platform gdyż już mnie nie stać jestem bezrobotny i dobrą alternatywą było by uruchomienie dvb-t np:mux2 już teraz z RTCN Trzeciewiec i zyskać w ten sposób TVN :!: :!: :!:

Zablokowany