SUPER POLSAT w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Sebol69
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 17:26

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Sebol69 »

Tv6 i polsat sport news do usunięcia

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Bogoes »

Jasne, zróbmy badania popularności i stwórzmy TVP1 do TVP8, Polsat1 do Polsat8, TVN1 do TVN8.... i 90% Polaków będzie szczęśliwa, a te kilka milionów innych jest nieważnych... grunt, że słupki będą wysokie. Z radiofonii usunąć obowiązkowo wszystko oprócz Zetki, Eski i RMFu i na każdej stacji słuchać aktualnych"przebojów"
Dążmy więc do kolejnych powtórek, ogłupiających programów realityshow i gwiazdorskich prezenterów... Jakaż to piękna perspektywa, gdyby Polsat na swoich kanałach (Polsat1-Polsat8) puszczał "Kewina..." cały tydzień przed Świętami (codziennie na kolejnym kanale), bo przecież wszyscy kochają "Kewina..." :lol:

Sorki, że odjechałem od sedna sprawy, ale wypowiedzi niektórych przedmówców nieźle mnie wytrąciły z równowagi... :evil:

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

Bynajmniej, nie zgadzam się na tyle powtórkowych programów. Jednak mam świadomość, że kanałów z ambicjami, poznawczych lub rozwijających nie zobaczymy w NTC. Dotyczy też kanałów filmowych premium, no chyba, że zostaną zakodowane i będą płatne. Z drugiej strony, czy nie lepiej założyć talerz na dachu i tam odbierać płatne pakiety? Pytam, bo w zasadzie mieszkańcy blokowisk i nie tylko skazani są na płatne kablówki.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: panaho »

Kolor pisze:...Zapytam za to tak: czy ktoś ogląda programy sportowe na polsat sport news?...
Tak, mój syn ogląda mecze a ja czasem boks i informacje sportowe.

Także jak widać, jeszcze się taki nie narodził co by ....

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Polsat Sport News zniknie tylko z naziemnej a u płatnych operatorów zostanie, widać w naziemna to nie ta grupa odbiorców i plasował się na końcu listy oglądalności, stąd pewnie taka decyzja bo przynosił straty.
Polsat Sport News będzie kontynuował nadawanie programu, choć zniknie z naziemnej telewizji cyfrowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o przyznaniu nowej koncesji satelitarnej kanałowi Polsat Sport News.

Z informacji uzyskanych przez portal tvpolsat.info w KRRiT wynika, że uchwała w sprawie przyznania koncesji kanałowi Polsat Sport News została podjęta 10 listopada 2016 roku. Teraz zostanie wysłana do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Następnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyda decyzję po otrzymaniu prawomocnego postanowienia Prezesa UKE. Prawdopodobny termin wydania decyzji to 2-3 tygodnie.

Jeszcze pod koniec tego roku lub na początku 2017 Polsat Sport News na drugim multipleksie DVB-T zmieni się w Super Polsat - taką informację podano przy okazji prezentacji wyników Cyfrowego Polsatu za III kwartał (więcej informacji). Super Polsat ma emitować m.in. filmy, seriale i programy z tłumaczeniem na język migowy, napisami oraz audiodeskrypcją.
http://satkurier.pl/news/153551/polsat- ... cesja.html

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Poland »

Jest już data startu stacji i ramówka. Data startu to 2 stycznia a ramówka wygląda tak: http://programtv.---------/program/ ... olsatsuper

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: K63 »

Wg koncesji
KRRiT pisze:program wyspecjalizowany|przeznaczony dla osób niepełnosprawnych ogólnokrajowy
Można powiedzieć że nawet bardzo wyspecjalizowany - aż dwie pozycje dla niedosłyszących o godz. 6.00 i 12.00 :shock: :lol:
Tak oto tworzy się kolejny program do emisji reklam i powtórek własnych produkcji. Tak trzymać! :x ;)

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: AdamP »

K63 pisze: Tak oto tworzy się kolejny program do emisji reklam i powtórek własnych produkcji.
Zgadzam się ;) Kolejny gniot nienadający się do oglądania :evil:

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kuba.G »

@ObywatelDVB-T napisał
plasował się na końcu listy oglądalności
Skąd oni biorą dane na podstawie których się tworzą te pseudo statystyki ?
większość Polaków woli oglądać piłkę ,siatkówkę niż reklamy i seriale które będzie nam serwować ten nowy program.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A skąd Ty bierzesz informacje do tak jednoznacznych stwierdzeń?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Badania robią na potrzeby reklamodawców im większa oglądalność tym więcej stacja zarabia, raczej nie są to dane wyssane z palca skoro nadawca reaguje na nie zmianą na Super Polsat
Cóż, Polsat Sport News też szału w naziemnej nie robił, a na satelicie i tak pozostanie to pewnie się opłaci. Widać DVB-T to nie jest grupa odbiorców która przepada za sportem, jaki by nie był. Wiem, że wielu zaprotestuje ale to, że ktoś ogląda nie znaczy że jest w większości. Są tacy i to wielu którzy oglądają Polo TV ta stacja jako kanał muzyczny ma największą oglądalność i jestem pewien że i w tym przypadku wielu zaprotestuje. Można też się nie zgodzić, że taka czy inna opcja polityczna wygrała wybory, tylko co z tego wynika skoro większość decyduje.

W przypadku NTC raczej osoby które oglądają nie interesują się zagadnieniami technicznymi i nie udzielają się na forum czyli kobiety, osoby w podeszłym wieku i wszyscy ci którzy nie mają dużych oczekiwań i którym ta oferta wystarcza. Zagorzali fani sportu i tak wykupują sobie pakiety u płatnych operatorów.

Oto najnowsze dane oglądalności z listopada sporządzone przez instytut Nielsen Audience Measurement
w poprzednich miesiącach nie było lepiej albo był na ostatnim albo przedostatnim miejscu.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... o-tvp-info


Obrazek[/quote]

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kuba.G »

JaroslawMroczkowski pisze:A skąd Ty bierzesz informacje do tak jednoznacznych stwierdzeń?
Wyraziłem swoją opinię na podstawie swoich obserwacji , Ja i większość moich znajomych ogląda programy sportowe jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś z nich lubił oglądać reklamy u seriale. :mrgreen:

Obywatel Piszczyk już robił takie statystyki za czasów PRL-u
https://youtu.be/apvIoZ6ddFc

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: TLW/SZA »

Totalne dno i dwa metry mułu.
Więc jeśli chcesz obywatelu oglądnąć trochę sportu w telewizji, to przestaw antenę na Ostravę (oczywiście jeśli jesteś w zasięgu) :lol:
I możesz się delektować darmowymi transmisjami sportowymi w DVB-T :D
Jak to dobrze że mam ten komfort ;)

Co do meritum sprawy ludzie sami tak nauczyli Pana S,także płacić za satelitkę i nie marudzić.
Na mojej liście programowej po 1 stycznia ten program idzie do usunięcia,zresztą jak kilka innych gniotów pseudo muzyczno/reklamowo/powtórkowych.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: odziom91 »

Śmiem twierdzić, że to będzie najgorszy program... Zaryzykuję stwierdzeniem, że ATM Rozrywka jest ciekawsza... :lol: :lol: :lol:

Sebol69
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2016, o 17:26

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Sebol69 »

Najlepszy kanał w dvbt na ostatnim miejscu :roll:

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: fred »

Kuba.G pisze:Wyraziłem swoją opinię na podstawie swoich obserwacji , Ja i większość moich znajomych ogląda programy sportowe jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś z nich lubił oglądać reklamy u seriale. :mrgreen:
A ja i moi znajomi nie oglądamy sportu w ogóle.
I co z tego wynika? Nic. Po prostu grupy znajomych mają podobne zainteresowania, ale z tego nie wynika ile osób ogląda dany typ programu.
Staraj się nie uogólniać własnych poglądów na wszystkich.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: Kolor »

Przechyle szale na stronę zwolenników kanalow po za sportowych. Preferuje dobre kino, którego w NTC nie zobaczymy. Sport? No tak, Malysz,reprezentacja pilki nożnej i siatkowej, ale to przecież wyjątkowe wydarzenia i zwykle dostępne nie tylko w kanalach sportowych. Za dobry sport i za dobre filmy trzeba placic, ale optymistow nie przekonam.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@ObywatelDVB-T

Zgodzę się np. do tego odnośnie Polo TV(nawet z życia, a nie ze statystyk), ale gdy przedstawiasz tabelę statystyk to lepiej dać 4+ bo uwzględnia ona prawdopodobnie wszystkich poza maluchami poniżej 4 lat. Ale link dałeś do całości materiału także jest dobrze. Te badania, a rzeczywistość to i tak dwa różne światy w moim odczuciu. A, że nadawcy z nich korzystają... No cóż :)

A mógł(może w każdej chwili) Polsat dać na MUX2 swój kanał w HD(Polsat HD)...

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: hadam »

Przedział wiekowy 16 - 49 to ten który reklamodawcy najbardziej biorą pod uwagę, a to dla nadawcy komercyjnego z punktu widzenia dochodów najważniejsze, dlatego przytoczyłem ten właśnie, ale przecież w przedziale 4+ PSN także jest na przedostatnim miejscu więc o co chodzi?
W przedziale 4+ minimalnie lepiej wypadają kanały TVP np. TVP Info jest na 5 a nie jak 16 - 49 na 15 miejscu pewnie dlatego, że ludzie starsi powyżej 49 roku bardziej oglądają, bo raczej nie poniżej 16. Tylko, że my rozmawiamy w kontekście zmiany Polsat Sport News na Super Polsat.

"Te badania, a rzeczywistość to i tak dwa różne światy w moim odczuciu" dobrze, że dodałeś w moim odczuciu, bo już pan Mroczkowski odniósł się powyżej do innego jednoznacznego stwierdzenia kol. @Kuba.G.

Żeby coś potwierdzić i być przy tym wiarygodnym nie wystarczy tak czuć. Ja nie napisałem nigdzie, że aprobuję bądź nie zmianę PSN na SP. Wyraziłem tylko swoją opinię, że nadawca podejmując taką decyzję mógł kierować się właśnie wynikami słabej oglądalności i przedstawiłem przy tym badania instytutu Nielsen Audience Measurement.
Te badania ktoś zlecił i za nie zapłacił a więc w jakimś celu są potrzebne i zresztą to nie są pierwsze badania w których Polsat Sport News wypada słabo, pisałem o tym i podawałem linki w innych wątkach wcześniej. Nie wiem też, czy akurat te badania i tylko te badania wpłynęły na taką decyzję Polsatu, niemniej takie są wyniki oglądalności potwierdzone bądź to bądź jakimiś badaniami, ale jednak badaniami a nie odczuciami.

Więc jeśli ktoś ma link do badań które temu przeczą i pokazują, że Polsat Sport News jest w czołówce oglądalności w NTC to proszę bardzo.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Super Polsat w MUX2

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Jakby co to ja Cie nie atakowałem(bo być może takie wrażenie odniosłeś) tylko dopisałem swoje przemyślenia do tych kwestii, które poruszyłeś wcześniej :)

Zablokowany