Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
wachcio

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: wachcio »

Nie zauważyłem braku synchronizacji na stereo czy DD zarówno z Rachocina i z Iławy. Jednak tak jak tu nieraz padało sytuacja do jutra ma prawo się zmieniać jak w kalejdoskopie.

krzysiekm1980

MUX 3 w Lubuskim

Post autor: krzysiekm1980 »

Witam
W harmonogramu wynika że MUX 3 w województwie Lubuskim w okolicach Kożuchów, Nowa Sól pojawi się dopiero w 2014 roku. Czy to oznacza że do tego czasu będziemy pozbawieni możliwości oglądania 3 kanałów Telewizji Polskiej? :o Ma ktoś wiedzę w tym temacie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Jarosław Bałuka »

Prawdopodbnie wcześniej pojawi się tam MUX1 z trzema kanałami TVP. Proces administracyjny dot. MUX1 jest w toku, trzeba czekać na wynik.

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: piotreczek »

Czy ktoś odbiera mux3 w Płońsku? To w linii prostej niecałe 65km od Raszyna. Moc nadajnika to 50kw więc chyba powinno sięgać.

ADS

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: ADS »

Od wczoraj - 27.10.2010r na kanale 48 odbieram telewizję cyfrową w każdym pokoju w Kokoszkowach koło Starogardu Gdańskiego tj.
MUX - 3 jest 5 programów. Odbiór prawidłowy - czysty bez pikselozy bez asynchro dźwięku.
Zestaw odbiorczy:
- Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit firmy Dipol
położona na balkonie (I piętro),
- wzmacniacz antenowy niskoszumny ok. 18dB wzmocnienia,
- wzmacniacz WWK-861 Telkom telmor z regulacją selektywną wzmocnienia,
- wzmacniacz instalacji zbiorczej TV i SAT GigaSwich 11/20G
Użytkownicy mogą odbierać programy z dwóch satelitów, telewizję analogową
i cyfrową.

Chcesz cieszyć się dobrym odbiorem zapraszam - doradzę jak zrobić to dobrze, pomogę skompletować sprzęt. kontakt: tv@a-ds.com

macroz911

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: macroz911 »

@ Jarosław Bałuka
Tytuł: Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010 Odpowiedz z cytatem
Prawdopodbnie wcześniej pojawi się tam MUX1 z trzema kanałami TVP. Proces administracyjny dot. MUX1 jest w toku, trzeba czekać na wynik.

Co to znaczy ? Co znaczy "proces administracyjny" ? Nieskończenie długą w czasie zabawę biurokratyczną ?

W Województwie Lubuskim udało się zrobić "ogromny krok" w DVB-T. Od ok. 2 lat mieliśmy 7 programów. a teraz udało się zrobić DWA KROKI do tyłu i mamy tylko 4. 3 x TVP zniknęły. Odbiór NTC wymagał w płdn. części Lubuskiego zmiany anten, ich kierunku, wielu zakupiło nowe odbiorniki TV z mpeg. Wichów nie nadaje TVP2 i Reg. A więc konkretnie pytam: kiedy możliwe jest przywrócenie 3 programów TVP. I nie chodzi mi o Historia i Kultura, tego i tak nikt nie ogląda.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Gicbern »

U mnie (Poznań) po 30 września niestety wszystko idzie w złym kierunku. Przestałem praktycznie odbierać programy cyfrowe czy to na małej antence dołączonej do tunera USB czy na antenie drugiej ze wzmacniaczem. Podczas gdy wcześniej nie miałem problemu z odbiorem 10 programów cyfrowych w 2 multipleksach w tym TVP HD. Wielkie i szumnie zapowiadane zmiany po tych czasie czy niby uruchomienie 3 multipleksu TVP 27 pazdziernika nie wiadomo czemu ale idą w nie tym kierunku co powinny by zamiast być lepiej jest gorzej. I coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać te fatalne zmiany, jak tak ma wyglądać cyfryzacja Polski to chyba nie szybko pożegnamy się z analogowym sygnałem...

p.saw

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: p.saw »

macroz911 pisze: I nie chodzi mi o Historia i Kultura, tego i tak nikt nie ogląda.
Mów za siebie.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: bogdanzieba »

Gdzie znajdę harmonogram wdrażania mux-3 z parametrami i mocami nadajników? Najbardziej interesuje mnie moc przejściowa i docelowa

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Miodzik »

bogdanzieba pisze:Najbardziej interesuje mnie moc przejściowa i docelowa
A jest jeszcze jakaś?

michalsbp

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: michalsbp »

Witam. Dziś sprawdziłem odbiór z RTCN Łosice w Białej Podlaskiej (odległość 32 km). Najzwyklejsza antena siatkowa bez wzmacniacza na dworze przymocowana do balkonu (3 m nad ziemią). Tuner marki X3M model TU1100 ( http://x3mtv-tuners.com/product.php?id=4 ). Program do odbioru pokazuje siłę sygnału na max (6/6 kresek). Przez pół godziny oglądałem TVP2, żadnej pikselozy, kwadratów czy innych zakłóceń.

fajnymik
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2010, o 23:28
Odbiornik: Telewizory Samsung.
Instalacja antenowa: Antena DX 91 Delta, Wzmacniacz AMS 143 ST.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: fajnymik »

Wiesz co ci powiem że ty masz tuner do Komputera ale ci muszę przyznać że one są dla mnie za słabe a poziom sygnału to coś mi tu nie pasuje jak pisałeś że masz 6/6 nie rozumiem tego a może 60/60 to bym się zgodził. A do tego podam ci po Polsku stronę http://x3mtv-tuners.pl/ ponieważ podałeś po Angielsku
Ostatnio zmieniony 31 października 2010, o 10:23 przez fajnymik, łącznie zmieniany 1 raz.

fajnymik
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2010, o 23:28
Odbiornik: Telewizory Samsung.
Instalacja antenowa: Antena DX 91 Delta, Wzmacniacz AMS 143 ST.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: fajnymik »

bogdanzieba pisze:Gdzie znajdę harmonogram wdrażania mux-3 z parametrami i mocami nadajników? Najbardziej interesuje mnie moc przejściowa i docelowa
Parametry znajdziesz na stronie http://przelaczenie.eu/

michalsbp

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: michalsbp »

fajnymik pisze:Wiesz co ci powiem że ty masz tuner do Komputera ale ci muszę przyznać że one są dla mnie za słabe a poziom sygnału to coś mi tu nie pasuje jak pisałeś że masz 6/6 nie rozumiem tego a może 60/60 to bym się zgodził. A do tego podam ci po Polsku stronę http://x3mtv-tuners.pl/ ponieważ podałeś po Angielsku
Program do oglądania telewizji pokazuje siłę sygnału w skali 6 stopniowej.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Przemo »

Aby sprawdzić jakość i moc sygnału należy skorzystać z niezależnej aplikacji. Choćby darmowy Prog DVB, co prawda bez obsługi h264, ale interesujące parametry pokazuje, o ile sama karta nie wprowadza nas w błąd. Mam dwa tunery w komputerach jeden Winfast i ten pokazuje zawsze 100% dla mocy i jakości lub 0% gdy brak sygnału, natomiast brak wskazań pośrednich, natomiast tani tuner MSI na USB wskazuje jakość jak i moc w miarę adekwatnie. Dla dobrej orientacji proponuje jednak skorzystać z odbiornika w którym jest podany parametr BER.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: biopar »

Witam serdecznie!
Jako moj pierwszy post pragnę poinformować, że w Dolnej Grupie k. Grudziądza sygnał z moim Phillipsie 42pfl5604H na 5 kresek zasięgu 2 dostępne, BER - przeciętne. Wszystkie 5 kanałów z czasem pojawiającymi się artefaktami chodzą ok. Acha - Antena zwykła pokojowa (taka siatkowa podłączana do prądu i do TV). Niestety nie wiem dlaczego skierowana jest na Trzeciewiec a nie na Kisielice, ale w końcu to siatka pokojowa, więc trudno wyczaić zasadę łapania przez nią sygnału :)
Jutro zakupuję siatkę zewnętrzą - zobaczymy jak wtedy pójdzie.
Dam znać :)
Pozdrawiam!

DVB-T

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: DVB-T »

może nie kupuj siatki. Kup lepiej antenę kierunkową typu jagi, powinna lepiej sprawdzić się przy DVB-T.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Gicbern »

Nadal jest tragicznie słaby sygnał - nie można "ściągnąć" żadnego multipleksu w odległości 35km od nadajnika w Śremie - miejsce Poznań. Czy może jest ktoś kompetentny z Emitela, kto potrafiłby wytłumaczyć przyczyny tych słabości po 30 września ?? Czemu nie może być tak jak to było do 30 września, gdy nie było żadnych problemów z odbiorem ?? A może tak już ma być i zwykła antena nie wystarczy tylko trzeba będzie montować specjalne anteny kierunkowe ?? Z drugiej strony wszędzie się reklamuje telewizję cyfrową że wystarczy mieć tylko odpowiedni dekoder i do tego najzwyklejszą antenę - coś tu chyba na wyrost jest reklamowane.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: qwerty »

Siatka != antena

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: biopar »

Witam ponownie.
Moze to nie najlepsze miejsce, ale prosze o pomoc w dobraniu sprzetu.
W tej chwili posiadam satkę z konwerterem typu Quad. Do tego chciałbym dorzucic antenę do DVB-T, ale nie chcę ciągnąć znów kilometrów kabli i przebijać się przez ściany, więc wymyśliłem coś takiego:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm
http://www.dipol.com.pl/sumator_swe_4-0 ... R85248.htm
Oczywiście trzeba będzie też gniazdka wymienić, ale to już pitu-pitu.

Czy to zagada bez wzmacniacza antenowego? Odległość do nadajnika w Kisielicach to ok. 40 km w prostej linii.

Dzięki z góry za pomoc.

Zablokowany