Harmonogram wdrażania MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Matteo87 »

Wiking pisze: Jak wiadomo sygnał MUX-3 będzie rozsiewany z mniejszej ilości nadajników niż MUX-1 cz MUX-2, więc aby odebrać MUX-3 w wielu przypadkach będzie trzeba zmodyfikować instalacje antenowe,
Człowieku, co ty gadasz! MUX3 będzie emitowany ze znacznie większej ilości nadajników niż MUX 1 i 2. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy. Większość Twoich postów jest w ten sam deseń. Daj sobie na wstrzymanie, akurat o MUX3 możesz być najbardziej spokojny.
Przemo pisze:Akurat jakiekolwiek informacje powinny być podane. Mamy tego przykład w lubuskim. Wszyscy liczyli na włączenie MUX 3, były jakieś przecieki, informacje w TVP i co z tego wyszło widać. Teraz czekam na 28-ego. Również sa jakieś plotki o zmianie kanału w Śremie i zwiększeniu mocy, ale nic oficjalnego, a jeśli jednak to się sprawdzi, to kto raczy o tym poinformować odbiorców, tak aby wiedzieli, że mają wyszukać kanały ponownie? Jak dotychczas to ASO jest wielką klapa informacyjną.
Akurat co do uruchomienia MUX3 na obiektach w Wichowie i Jemiołowie nie było żadnych przecieków.

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Matteo87 pisze:
Wiking pisze: Jak wiadomo sygnał MUX-3 będzie rozsiewany z mniejszej ilości nadajników niż MUX-1 cz MUX-2, więc aby odebrać MUX-3 w wielu przypadkach będzie trzeba zmodyfikować instalacje antenowe,
Człowieku, co ty gadasz! MUX3 będzie emitowany ze znacznie większej ilości nadajników niż MUX 1 i 2. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy. Większość Twoich postów jest w ten sam deseń. Daj sobie na wstrzymanie, akurat o MUX3 możesz być najbardziej spokojny.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro nigdzie nie ma wykazu obiektów, z których będzie prowadzona emisja MUX-3?
penknife pisze:czyli wszelkie roszczenia w sprawie MUX-3 i jego harmonogramu kierujemy na http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt
Gdybym posiadał konkretny kontakt (e-mail) to zapewniam Cię, że wszelkie roszczenia kierowałbym do TVP :)
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2012, o 12:56 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Przemo »

"Oficjalnych" przecieków nie było, ale pojawiły się plotki, a te dodatkowo mogły mieć poparcie wielką fetą wyłączenia analogu i włączenie "cyfry".

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: penknife »

Wiking pisze:...
penknife pisze:czyli wszelkie roszczenia w sprawie MUX-3 i jego harmonogramu kierujemy na http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt
Gdybym posiadał konkretny kontakt (e-mail) to zapewniam Cię, że wszelkie roszczenia kierowałbym do TVP :)
prosisz i masz: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe/kontakt

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Konkretne e-maile do TVP są z imieniem i nazwiskiem. :) A do prasy już pisałem i nic z tego nie wynikło. :)

Wydaje się, że najlepszy kontakt byłby do kogoś z Ośrodka - TVP Technologie. :)

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: zsk »

Kontakt do konkretnej osoby w TVP jest bardzo prosty, struktura adresu email w TVP jest następująca: Imie.Nazwisko@tvp.pl (oczywiście bez polskich znaków).

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Ależ głupi jestem. Spróbuję skontaktować się z panem Pawłem Kąckim. :)

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: zsk »

Jarosław Bałuka pisze:Operatorem i zarazem decydentem w zakresie MUX3 jest Telewizja Polska. Niczego nie opublikujemy bez zgody czy wskazania TVP.
To Panie Jarku prosimy w imieniu "ludu polskiego" o zwrócenie się do TVP, aby ujawnić tą tajemną wiedzę o harmonogramie MUX3 i opublikujcie ją w sekcji MUX3 (tam gdzie są mapki i tabelki) i wątek możemy wówczas zamknąć jako spełniony - ile ludzi zaoszczędzi czas i łatwiej przygotuje się do odbioru MUX3.

----
Podoba mi się pomysł, że jeśli już zapadła decyzja że obecne kanały TVP mają się wynieść z MUX1, to żeby TVP szybko uruchomiło MUX3 w pełni (czyli z lipcem 2013, z wyłączeniem analogu, całość MUX3 odpalona na maksa w Polsce) i żeby TVP zwolniła miejsce w MUX1 od razu z sierpniem 2013 (nie wnikając czy TVP dostanie jakiś nowy kanał na MUX1 w obecnym mam nadzieje, że tym razem nie pseudo-konkursie KRRIT).
Same korzyści:
1. w MUX 1 będą mogły od sierpnia 2013 nadawać już nowe 4 programy (i mam nadzieje że nie będą to kolejne spółeczki-słupy tvnWaltera iTi (TTV) i Solorza (ATM Rozrywka)
2. MUX3 pokryje szybciej cały kraj z programami: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia - i znikną powtarzające się programy (marnowanie miejsca!)
3. Będzie w sumie 22 unikalnych programów (abstrahuje tutaj od jakości takich programów jak TV6, ATM, które powinny oddać miejsce nadawcom którzy mają coś do zaoferowania).

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

zsk pisze:i mam nadzieje że nie będą to kolejne spółeczki-słupy tvnWaltera iTi (TTV) i Solorza (ATM Rozrywka)
ATM Grupa to nie jest spółka-słup. :)
zsk pisze:To Panie Jarku prosimy w imieniu "ludu polskiego" o zwrócenie się do TVP, aby ujawnić tą tajemną wiedzę o harmonogramie MUX3 i opublikujcie ją w sekcji MUX3 (tam gdzie są mapki i tabelki) i wątek możemy wówczas zamknąć jako spełniony - ile ludzi zaoszczędzi czas i łatwiej przygotuje się do odbioru MUX3.
A pod prośbą podpisuję się rękoma i nogami. :D Mi szaraki, sami nic nie zdziałamy. :)

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Bartt »

Ja myślę że wszelkie zapytania najlepiej kierować do ośrodków regionalnych TVP. W końcu to one powinny być zainteresowane dostępnością sygnału w swoich regionach i w związku z tym pewnie są im znane zmiany jakie nastąpią po ASO ;).

Tedde

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Tedde »

No właśnie skoro zamierzają drzeć z ludzi abonament to niech jak najszybciej gdzie się da (po wyłączaniu analogu)uruchamiają mux3. Widzowie też mają swoje prawa :)

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Powiem tak, że w pewnym momencie może zapanować panika, bo Minister Administracji i Cyfryzacji zapowiada, że Telewizja Polska MUX-1 opuści do końca lipca 2013 roku, natomiast harmonogram dla MUX-3 nadal obowiązuję do kwietnia 2014 roku. Oznacza to tyle, że niektórzy, patrząc na to prosto, mogą być pozbawieni dostępu do kanałów Telewizji Polskiej przez 9 miesięcy!!! Nie będą mogli ich odbierać ani analogowo, ani cyfrowo!

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: seba133 »

Czytam i widzę że wątek się rozwija...
Ale my nic nie wskóramy i tak.
zsk pisze:To Panie Jarku prosimy w imieniu "ludu polskiego" o zwrócenie się do TVP, aby ujawnić tą tajemną wiedzę o harmonogramie MUX3 i opublikujcie ją w sekcji MUX3 (tam gdzie są mapki i tabelki) i wątek możemy wówczas zamknąć jako spełniony - ile ludzi zaoszczędzi czas i łatwiej przygotuje się do odbioru MUX3.
Dobre, a za razem mądre kilka słów.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: zsk »

Wiking pisze:
zsk pisze:i mam nadzieje że nie będą to kolejne spółeczki-słupy tvnWaltera iTi (TTV) i Solorza (ATM Rozrywka)
ATM Grupa to nie jest spółka-słup. :)
Dla mnie wszystkie napłodzone firmy Solorza to trochę takie "spółki-słupy", żeby ludzie w Polsce nie zauważyli tak łatwo, że gość ...(wykropkowałem bo "brat czuwa") dzięki "poparciu", ogromny obszar rynku mediów (większość ludzi nie analizuje udziałowców w spółkach, więc myśli, że mając tyle kanałów, to w Polsce wolny rynek i pluralizm medialny, a tak naprawdę to 2-3 ludzi kontroluje całość ...).
Dla nieświadomych przypomnę, Solorz to w NTC w Polsce: TV4, TV6, POLSAT, POLSAT SPORT NEW, ATM Rozrywka, cały MUX4 mobilny

Natomiast zgadzam się z Tobą, że ATM nie jest klasyczną "spółką-słup" jak Stavka z programem TTV, która to Stavka (firma krzak jednoosobowy) jak tylko została w "cudowny sposób" wybrana przez KRRIT do nadawania w MUX1, to od razu została przejęta przez TVN(iTiWalter) i mamy teraz zamiast nowych nadawców w MUX1, to Solorza z ATM i iTiWalter z TTV.
Mam nadzieje, że po zwolnieniu kolejnych 4 miejsc w MUX1, historia nie powtórzy się i znów kolesie z KRRIT nie dadzą swoim kolesiom te 4 miejsca, a ci kolesie mimo braku konkretnego programu, będą zapychać kanały powtórkami na wzór badziewnego ATM Rozrywka czy TV6, tylko po to żeby inne opcje nadawcze nie mogły wejść w eter medialny NTC w Polsce (zwłaszcza TRWAM TV).

A wracając do głównego wątku tutaj - mam nadzieje że Pan Jarosław z Emitela zadziała ze swoimi Chłopakami i w konsultacji z TVP opublikują na stronie Emitela szczegółowy harmonogram MUX3.

Dig Dug

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Dig Dug »

Nawet jeżeli taki jest, to będzie musiał być on tak płynny, że nie do publikacji w wielu lokalizacjach.

Ale podanie informacji, że w danej lokalizacji po wyłączeniu analogu i zwolnieniu kanału zostanie z miejsca uruchomiony MUX 3 dużo by dało. Jakiś odsetek czekających by mogło zakończyć spekulacje.

Ja sam żyję nadzieją, że na Święta Wielkanocne wyłączony zostanie analog z Suchej Góry i zostanie uruchomiony MUX3 z TVP 2 HD, Historia, Kulturą i Polonią.

ntcdvb

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: ntcdvb »

Nie sądzę, aby nastąpiła publikacja haromonogramu wdrożenie Etapu 4 MUX3-TVP.
Z prostej przyczyny:
1) Umowa TVP a Emitel o wdrożeniu MUX3-TVP określa termin do kwietnia 2014 r.
2) Następnie uchwalono ustawę o wdrożeniu NTC, która określiła termin 31 lipca 2013 r.
Obecnie mamy szopkę o zamówieniach publicznych dla poszczególnych terenów.
Nie można tego zmienić, bo wymagane jest całe postępowanie i nie ma gwarancji, że wygra obecny oferent.
Ot taka Polska rzeczywistość.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: DanielK »

Oglądając uważnie Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe można było dowiedzieć się m.in. o:
- zmianie w transmisji mux-3 w Gorzowie Wielkopolskim z k.21 na k.32, oraz zwiększenie mocy nadawania,
- uruchomieniu transmisji mux-3 dla wschodniej części lubuskiego z nadajnika Nowy Tomyśl/Bolewice - kanał 32 (woj. wielkopolskie),
- w przyszłości uruchomienie również na k.32 emisji mux-3 z RTCN Jemiołów, oraz RTCN Żagań/Wichów,
- rozważa się uruchomienie dodatkowych doświetleń z innych lokalizacji w późniejszym czasie.
Podsumowując - lubuska wersja mux-3 będzie nadawana z co najmniej 4 lokalizacji - w sieci SFN.

lemiel
Posty: 98
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Skrzyczne

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: lemiel »

Przecież to już wszystko wiadomo.
Jakby w tym miasteczku cyfrowym były podane daty uruchomienia emisji z Wichowa i Jemiołowa to by było coś, a tak to nic, dla nas.

Co do przetargów z wcześniejszego posta, to nie są klasyczne przetargi, więc wykonawca jest już znany i będzie to Emitel.

I przyznajcie się, ilu z Was napisało już pytanie do TVP o harmonogram uruchomienia MUX3 w tym formularzu na podanej wcześniej stronie? Nikt?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: seba133 »

Może jeszcze w listopadzie będzie koordynacja UKE dla MUX 3.

ntcdvb

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: ntcdvb »

Właśnie trwała (Środa, Czwartek i dziś), w poniedziałek można liczyć na naszych zachodnich sąsiadów.
Pewnie w swoich wykazach uchylą rąbek tajemnicy.

Zablokowany