Harmonogram wdrażania MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Dlatego określenie "Harmonogram wdrażania MUX 3" powinno być poprawione na "Wykaz obiektów MUX 3" czy coś innego, co byłoby zgodne z rzeczywistością. :)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nazwy działów na stronie www mają "zaszłości historyczne".
Wkrótce to się powinno zmienić.

ntcdvb

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: ntcdvb »

Aj, jeśli to "zaszłości historyczne".
To jest gorzej niż myślałem. :o
Czyli obecnie działamy bez planów, na żywioł i na oślep :?:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: DanielK »

ntcdvb pisze:Kolego 7.11.2012 uruchomiono:
- RON Gorzów Wielkopolski /Podmiejska całe 4 kW
- SLR Nowy Tomyśl / Bolewice 3 kW
i jeszcze 28.11.2012 jest
- TON Głogów / Widziszów i całe 0,90 kW
(...)
O ile w Zielonej Górze z Bolewic w niektórych miejscach jest odbierany mux 3, to kanału 21 z Głogowa ani śladu - chyba że ktoś odbierze w wyjątkowo dobrej lokalizacji, aczkolwiek nie mam na tą chwilę informacji.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: alabama1 »

JaroslawMroczkowski pisze:Nazwy działów na stronie www mają "zaszłości historyczne".
Wkrótce to się powinno zmienić.
Ciekawe- jakoś w przypadku etapów włączania mux 2 i 1 słowo 'harmonogram' spełniało swoją funkcję. Dotychczas zazwyczaj było wiadome z góry, kiedy co będzie włączone- z wyjątkiem ostatnich włączeń mux 1.
Naprawdę- nie widzę żadnych problemów, by opublikować terminy włączeń. Chyba, że rzeczywiście- działamy na oślep, po omacku, nic nie wiemy, nie mamy żadnych planów. Ale to raczej nie świadczy dobrze o emitelu.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: brachu »

alabama1 pisze:Ale to raczej nie świadczy dobrze o emitelu.
Przecież to TVP decyduje o tym kiedy włączyć nadajnik, Emitel jedynie wykonuje to co zostanie im zlecone, więc jeśli brak planów o kimś źle świadczy to jedynie o TVP.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: alabama1 »

Umowa została podpisana między emitelem a tvp. Wydaje mi się, że tvp musi mieć harmonogram, a emitel- dziwne by było, gdyby nie został o tych planach poinformowany.
Czyżbyś sugerował, że 27 listopada emitel nie wiedział o włączeniach i dopiero, gdy dowiedział się od tvp, że dzisiaj emitel ma uruchomić emisję, dołączył do harmonogramu parę nadajników? Jeżeli w przeciągu miesiąca jest planowane włączenie mux 3, to emitel o tym wie. Bo jak? Emitel jednego dnia dowiaduje się, że tego dnia musi włączyć mux 3? Nie ośmieszajmy emitela, musi wiedzieć z wyprzedzeniem.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: brachu »

Oczywiście, że nie dzieje się to z dnia na dzień tylko z wyprzedzeniem, ale zaryzykuję stwierdzenie że nie jest to wielkie wyprzedzenie i szczegółowego harmonogramu na wiosnę jeszcze nie ma. A co do udostępniania to Emitel bez zgody TVP zrobić tego nie może. Napisz maila do regionalnego TVP, tam mają "najświeższe" informacje o naszych nadajnikach, zawsze odpowiadają i robią to nawet szybko

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: alabama1 »

Zgadza się. Kilka dni temu napisałem do tvp gorzów wielkopolski na temat mux 3 z Wichowa i Jemiołowa. Pani Hofman poinformowała mnie, że oni tego nie wiedzą, kiedy będzie emisja mux 3 z tego nadajnika.

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Bartt »

Czyli na 3 ASO (lubuskie, część wielkopolskiego i pomorskiego) mamy tylko 1 włączenie mux-3 na parametrach docelowych (Chwaszczyno), brak zmian (Śrem - emisja przejściowa na k28 z mocą 20kW) i brak włączenia (Jemiołów, Wichów) mimo wolnych kanałów po wyłączonych analogach :evil:.
Można się tylko domyślać czy to sytuacja przejściowa i te emisje mux-3 wystartują wkrótce, czy też z powodów finansowych TVP nie decyduje się dublować swojego zasięgu w mux-1. To "rozdwojenie jaźni" TVP z pewnością nie sprzyja szybkim włączeniom mux-3 :(.
Choć w sumie i tak dziwi mnie brak przełączenia mux-3 na k27 w Śremie. Można by wtedy (podobnie jak w pomorskim) uruchamiać sukcesywnie lokalne doświetlenia w sieci SFN mux-3 na k27 (np. dla samego Poznania). Niestety drugi z kanałów (31) jest nadal blokowany przez analogi.
Wydaje mi się że te wyłączenia na danych obszarach powinny obejmować więcej nadajników, tak aby była możliwa emisja mux-3 z wykorzystaniem wszystkich docelowych kanałów zajmowanych wczesniej przez analogi.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: DanielK »

Można odnieść wrażenie, że TVP uzupełnia zasięg swoich głównych kanałów tj. TVP 1, TVP 2 i TVP Info. Bolewice, Głogów, woj. pomorskie - to rejony z problematycznym odbiorem, lub całkowitym jego brakiem.
TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia jest za darmo z satelity więc z poszerzaniem zasięgu się nie pali... ;)

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: tomekogg »

Na stronie cyfryzacji było mówione o włączeniu Poznania z mocą 100 kW. I co?
Dlaczego nie działa? Dziwne, że dochodzi do takich rozbieżności w informacjach.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: seba133 »

Czyli mamy pierwszy nadajnik MUX 3 o mocy 100kW. Ale te w etapie czwartym mocą nie świecą.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: momus »

Nie świecą... mam mocniejszą żarówkę przy łóżku niż te dwa nowe nadajniki. Może mi ktoś powiedzieć jaki jest sens uruchamiania nadajników o tak małej mocy?? W Łodzi mamy 400W (czyli 10x mocniejszy) i są duże problemy z odbiorem (antena wysoko, ustawiona na bezpośrednio Sienkiewiecza i może zadziała). Dlatego mieszkając w Łodzi mam tylko mux 1 i 2.

W każdym razie pogratulować tym, do których dociera sygnał z nadajnika 100kW, ja muszę czekać jeszcze co najmniej do maja.

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Wiking »

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaktualizował wykaz pozwoleń radiowych:
http://www.uke.gov.pl/uke/redir.jsp?pla ... s&id=59136
Wszystkie nowe pozwolenia dla MUX-3 wydawane są do końca lipca 2013 roku. :)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: belzebiusz »

Ten link lepszy bo można pobrać wykaz nowości i wykaz pełny:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

Matteo87

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Matteo87 »

sorry, ale po co dla Warszawy dodatkowy MUX3 na k.29 z PKIN?

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: tomekogg »

Może mux z innym programem regionalnym, np. tvp info kielce albo co :D

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Bartt »

Ciekawe co Emitel i TVP szykują nam przy kolejnym etapie ASO (marzec 2013) który obejmie m.in. rejony górskie w woj. podkarpackim i śląskim. Biorąc pod uwagę obecną ilość doświetleń mux-3 na terenach gdzie do tej pory wyłączono analog, można spodziewać się dużej ilości doświetleń mux-3 w marcu 2013. Przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Ikey
Posty: 145
Rejestracja: 12 lutego 2009, o 13:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Ikey »

No tak, włączą 100 małych 1W nadajniczków, a o Jemiołowie gdzie czeka wolny kanał na 100kW mux3 zapomniano.

Zablokowany