Harmonogram wdrażania MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
grzegorz0plonka

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: grzegorz0plonka »

Czekamy jeszcze 5 nadajników pozostało do włączenia mux 3. podawali już 29 stacji został uruchomione.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wiking pisze:
rotalplus pisze:Pytanie: jakie obecne jest pokrycie powierzchniowe (ludnościowe) MUX-3 (po dzisiejszym etapie)?
Panowie z EmiTela, macie takie dane? Jaki procent Polaków po szóstym etapie wyłączania telewizji analogowej jest w zasięgu MUX-3? Czy trzeba pytać się UKE? :)
Nie mam upoważnienia do publikacji danych na forum, pewnie najszybsza droga to kontakt z Operatorem lub Urzędem.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: rotalplus »

Kolejna tajemnica?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Napisałem wyraźnie z jakich powodów nie publikuję danych. Operatorem jest TVP S.A.

grzegorz0plonka

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: grzegorz0plonka »

Panie Jarosław Bałuka,
Na stronie http://cyfryzacja.gov.pl pokazał się, ze
2013.05.20 VI etap - zakończony17 czerwca do godz. 10.00 uruchomiono wszystkie z planowanych stacji głównych i doświetlających.

To prawda, ze już uruchomili wszystko jak nalezy?

fckgw
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 21:08

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: fckgw »

Nadajnik Przysucha-Kozłowiec znajduje się pomiędzy trzema województwami. Czy w okresie docelowym będzie tam TVP Info Kielce czy także jakaś dodatkowa emisja np.dodatkowo TVP Info Łódź w ramach drugiej "paczki" MUX3 ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Jarosław Bałuka »

grzegorz0plonka pisze: To prawda, ze już uruchomili wszystko jak nalezy?
Tak.

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Bartt »

A co z mux-1 z Suchej Góry :?: Wiele osób (w tym i ja) zgłasza problemy z jego odbiorem.
Czy na pewno wypromieniowywana moc to 100kW, skoro sam nadajnik ma 2,6kW (dla porównania moc nadajnika mux-3 to 3,7kW) :?: Może deklarowany zysk anteny nadawczej i jej ch-ka jest w rzeczywistości gorsza niż to wynika z danych/obliczeń. Dla porównania działający kiedyś nadajnik mux-2 na k61 miał 0,37kW (dla 10kW ERP). A więc 100kW = 3,7kW (dla kanału 61). A przypomnę że na Suchej Górze jest zastosowany starszy system antenowy który może gorzej radzić sobie na wysokich kanałach.

Scyzor

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Scyzor »

Gdzie znajdę aktualną listę nadajników z numerami kanałów i mocą dla poszczególnych MUXów?
Ta oficjalna jest nieaktualna: http://cyfryzacja.gov.pl/Parametry,emis ... ,1152.html
Brak MUX3 na Św.Krzyżu?

Pozdr.!

pz0

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: pz0 »

Scyzor pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
O właśnie, ja też nie mogę się doszukać tego mux3 na kanale 47. Nadawany jest tam program "Brak sygnału!" Automatycze wyszukiwanie poza mux1 i 2 nic więcej nie znajduje

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: belzebiusz »

Ta lista jest nieaktualizowana od marca - wstyd dla polskiego urzędu!

Scyzor

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Scyzor »

belzebiusz pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.

Masz rację - wstyd! Trąbią o cyfryzacji, o tej stronie ... a tu dezinformacja ...
Zgłosiłem im mailem. Zobaczymy czy czytają i jak długo trzeba będzie czekać na aktualizację.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: TLW/SZA »

belzebiusz pisze:Ta lista jest nieaktualizowana od marca - wstyd dla polskiego urzędu!
Bo to właśnie Polskie urzędy i ich niekompetencja :D

-J-

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: -J- »

Mam takie pytanie dlaczego na zwykłej antenie pokojowej MUX2 na Św.Krzyżu łapie mi idealnie a brak jest MUX3 ze Św.Krzyża .Lokalizacja to Tarnobrzeg.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Anduraki »

Hah w nocy się obudziłem przed 3cią i odpaliłem wiwę, mux1 i mux2 były wtedy wyłączone, ale mux3 już hulał, zeskanowałem chwilę popatrzyłem i poszedłem spać ;P

Rano zauważyłem że jakość troszkę spada ze 100% nawet do 89, coś jest chyba nie tak z synchronizacją - moglibyście to sprawdzić - więcej szczegółów napisałem tutaj.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=171460#p171460

Na 4 instalacjach jak sprawdzałem są niewielkie problemy z błędami, na dwóch nie przeszkadzają w odbiorze, a na dwóch pozostałych czasami pikseluje obraz, wymachiwanie anteną nic nie pomaga.
Sprawdźcie to. Wydaje mi się, że ten nadajnik na Raabego może trochę przeszkadzać temu z Piask.

fabiandvhk

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: fabiandvhk »

Mux-3 W stalowej woli brak chyba emitel te nadajniki kupował ze złomowiska z kraju który się ich pozbył - śnieg na TVP 1 HD i piksele na TTV miały zniknąć po usunięciu analogu

/kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji forum. kolorowe zaznaczenie usunięto.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: Anduraki »

Jaki śnieg - co TY tworzysz? Śnieżyć to może ci analogowy TVP1 co najwyżej i to max do dnia dzisiejszego, poza cyfrową TV mamy ciszę w eterze na UHF.


Może ci co najwyżej śnieg przebijać się z nieustawionego na analogu kanału z którego przełączyłeś na AV STB - tak to często bywa, że obraz przebija z programu na który była ustawiona TV przed przełączeniem na wyjście.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: penknife »

jaki śnieg :?: może coś źle podłączyłeś :?: a może chodzi ci o t.zw. mozaikę :?:
co masz na myśli pisząc piksele :?: Obraz składa się z matrycy/tablicy pikseli, czyli w/g twoich słów masz obraz na TTV :?: (po ASO miało nie być obrazu na TTV :?: )

fabiandvhk

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: fabiandvhk »

śnieg czyli białe kropki na czarnym tle
w ttv wyskakuje kolorowa mozaika
myślałem że nachodzi kanał z analogu
nie tylko ja mam z tym problem w okolicy

pz0

Re: Harmonogram wdrażania MUX3

Post autor: pz0 »

Jarosław Bałuka pisze:
grzegorz0plonka pisze: To prawda, ze już uruchomili wszystko jak nalezy?
Tak.
Panie Jarosławie, pytanie chyba do Pana. Jeżeli wszystko jest uruchomione tak jak należy, to dlaczego w śmiesznej wręcz odległości od nadajnika na Świętym Krzyżu (jakieś 50km) i jeszcze śmieszniejszej od nadajnika w Mokoszynie (może 500-1000m) nie ma żadnego śladu po jakimkolwiek sygnale na kanale numer 47? Z kolei co do sygnału na kanałach 30 i 36 nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak widzę problemy występują nie tylko u mnie. Ludzie ze Stalowej i Tarnobrzega również mają problemy. Czyżby w naszej okolicy nie poszło wszystko jak należy?

Moje pr7ywatne przemyślenia są takie, że nie wiem po co jest ten nadajnik w Sandomierzu. trzy razy słabszy sygnał na dużo wyższym kanale był bez problemu odbierany na Hucie, czy więc to doświetlenie osiedli za Wisłą tym nieszczęsnym nadajnikiem w Sandomierzu jest konieczne? Czy nie byłoby lepiej gdyby wszystkie nadajniki na Świętym Krzyżu działały z jednakową mocą? Lepsze jest wrogiem dobrego. Czy będzie coś poprawiane czy jednak skoro jest wszystko jak należy to zostaniemy pozbawieni kanałów TVP?

Zablokowany