Kanały TVP w formacie 16:9

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

TVP INFO Poznań

Post autor: handrzej »

Czy ktokolwiek w TVP na Woronicza łaskawie czyta to forum.
Jak można odwalać taką siermięgę i w paśmie regionalnym upychać materiał nagrany w 16:9 do formatu 4:3. To ma być ta super komercyjna emisja cyfrowa ???
Ciekawe czy kiedykolwiek zrobią z tym porządek.

Wstyd Panowie wstyd !

mateopoznan

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: mateopoznan »

Szczerze? Lepiej żeby nie czytali, bo jak coś zmienią to albo z scropują do 4:3, albo zrobią letterbox ;) A tak przynajmniej można rozciągnąć i całkiem ładne 16:9 wychodzi (abstrahując od loga i belek - a te na tvp poznań są tak brzydkie (sprawdźcie ten comic sants na materiałach sportowych!), że nierzadko nawet nie widać że coś jest nie tak ;) ).

Już absolutnie poważnie. Świetnie że poznański ośrodek telewizyjny przygotowuje materiał w 16:9, szkoda że ktoś nie wie co to jest i pakuje to do analogu (jestem w stanie to nawet zrozumieć) i do cyfry (to jest po prostu szczyt lenistwa) zgniecione do 4:3.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: Przemo »

Od wczoraj ponownie mamy sytuacje jak w trakcie testów. Obraz 16/9 ścisnięty jest do formatu 4/3. Poprawcie to.

Gdyby ktoś z TVP nie wiedział co to emisja 16/9 umieszczam link do zrzutów ekranowych różnych programów nadających w tym formacie ten sam program. Jak widać emisja DVB-T nieco sie różni od pozostałych ;) .

http://hotfile.com/dl/83974618/8201266/ ... r.rar.html

novak
Posty: 27
Rejestracja: 5 marca 2010, o 09:11

Re: TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: novak »

A może te problemy powoduje TVP? nie lepiej na ich forum napisać?

damians1

Re: TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: damians1 »

Mnie to już najdelikatniej mówiąc zaczęło irytować. Kolejny raz to samo, czy w TVP pracują sami amatorzy? Nerwicy można dostać zmieniając proporcje przy przeskakiwaniu z kanału na kanał, co kanał to inne proporcje na jednym 16:9 na innym 4:3, jeszcze inny 4:3 z czarnymi pasami, a jakby tego było mało to jeszcze taki kwiatek się trafi ze ściśniętym obrazem.
Tylko TVN potrafi porządnie nadawać?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: RAPIOTR »

TVP INFO Poznań nadal w kiepskiej jakości i nadal brak telegazety. Czy Emitel jest świadomy ,że usługa jest niepełna?? ;) Ponoć etap Testów juz swie skończył ;),więc ????.

Bartosz Czach

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: Bartosz Czach »

TVP Gdańsk też bez teletekstu. Czyli coś jest skopane przy konfiguracji.

_chris_

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: _chris_ »

Bartosz Czach pisze:TVP Gdańsk też bez teletekstu. Czyli coś jest skopane przy konfiguracji.
nie, nie jest emitowana.

jkrzyszt

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Niedziela, 19 grudnia, ~19:30. Koszykówka kobiet. 16:9 skompresowane do 4:3. Ale szprychy!

Dzięki,
Janusz

Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: jarip »

Nie dość, że bez telegazety to jeszcze z EPG TVP Info Warszawa. Chyba jakaś małpa bawi się suwakami w realizatorni!!!

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: RAPIOTR »

jarip pisze:Nie dość, że bez telegazety to jeszcze z EPG TVP Info Warszawa. Chyba jakaś małpa bawi się suwakami w realizatorni!!!
hehe to nie sprawa potencjometrów :) . Cieszmy się ,że nie stopklatkuje jak mux2 jeszcze niedawno przez kilka tygodni ;) .
Jak to bywa w Polsce lepsze jest wrogiem dobrego... ,a zawsze może być gorzej hi hi 8-)

A we Francji włączają nadajnik i czary odbiorniki działają :D . Struktura jest przemyślana wszystko poukładane gra i trąbi.
Za dwa lata pewnie nasi również opanują sytuację.Tyle ,że jak przepowiadają w telewizji za dwa lata może już nas tu wielu nie być heheh :? 8-)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: handrzej »

Napisałem w sprawie 16:9 i 4:3 maila do Poznania... jakie było moje zdziwienie gdy otrzymałem długą rzeczową odpowiedź po chyba 1,5h i to poza godzinami pracy :D
Jednak okazuje się, że w TVP rozgarnięci ludzie pracują... ale pewnie problemem jak zwykle gdzieś ktoś decyzyjny u góry np w Warszawie - znając życie. Trzeba czekać aż ten temat ogarną... Ciekawe tylko ile to potrwa.

arik92

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: arik92 »

handrzej pisze:Napisałem w sprawie 16:9 i 4:3 maila do Poznania... jakie było moje zdziwienie gdy otrzymałem długą rzeczową odpowiedź po chyba 1,5h i to poza godzinami pracy :D
Jednak okazuje się, że w TVP rozgarnięci ludzie pracują... ale pewnie problemem jak zwykle gdzieś ktoś decyzyjny u góry np w Warszawie - znając życie. Trzeba czekać aż ten temat ogarną... Ciekawe tylko ile to potrwa.
Możesz napisać co Ci odpisali?
Niech chociaż zrobią letterbox dla analoga.

p.saw

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: p.saw »

Na TVP info Poznań wciąż EPG dla Warszawy. Zamiast Teleskopu EPG podaje jakiś Kurier.... .
No chyba przy komercyjnym nadawaniu moglibyśmy spodziewać się aby wyeliminowali tak kuriozalne błędy. Z tym 16/9 to też niezła popelina. I nadal nic się nie zmiania.

juter

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: juter »

A mnie zastanawia jedna rzecz: Mam EPG ale nie mam opisów programów, wcześniej były, a teraz już od dłuższego nie ma. Myślałem, że to może wina mojego TV, ale udało mi się na chwilę złapać MUX2 z piły i tam takowe opisy były. Czy u Was też jest tego typu problem? MUX3 odbieram z Iławy.

_chris_

Re: TVP INFO Poznań

Post autor: _chris_ »

juter pisze:Mam EPG ale nie mam opisów programów, wcześniej były, a teraz już od dłuższego nie ma. Myślałem, że to może wina mojego TV, ale udało mi się na chwilę złapać MUX2 z piły i tam takowe opisy były. Czy u Was też jest tego typu problem? MUX3 odbieram z Iławy.
Pewnie masz na myśli brak opisów na mux-3.

To nie do końca jest tak, że na mux-3 w EPG nie ma opisów (choć faktem jest, że w dużej ilości pozycji faktycznie ich nie ma), ale również systemu ich nadawania, który jest jakiś dziwaczny.

Skutek jest taki, że odbiorniki / telewizory w rożny sposób interpretują przesyłane dane - część z nich tych opisów po prostu 'nie widzi', lub łączy je , przykładowo, z datą emisji lub / bądź nazwę audycji i próbując wyświetlać w jednej linii. A ponieważ te linie mają zwykle ograniczoną długość na ekranie - to i robi się wrażenie, że opisów nie ma. Inne odbiorniki w miarę prawidłowo interpretują dane i wyświetlają w lepszej bądź gorszej formie te opisy.

U mnie jest tak dla mux-3:
LV5T/TM - w miarę poprawnie wyświetla opisy
XTC703p - nie wyświetla opisów- 'upycha' opisy w linii czasu i nazwy audycji

krystianb

Re: TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: krystianb »

Dr House kolejne 2 odcinki nadawane bez WSS lub ze znacznikiem 4/3 (na moim TV nie da się rozróżnić) za równo wczoraj jak i tydzień temu...

juter

Re: TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: juter »

krystianb pisze:Dr House kolejne 2 odcinki nadawane bez WSS lub ze znacznikiem 4/3 (na moim TV nie da się rozróżnić) za równo wczoraj jak i tydzień temu...
Nie wiem, czy to możliwe, ale u mnie wczoraj House był OK i rozpoznało i wyświetlało mi normalnie 16:9 TV SONY KDL-32EX402 z wbudowanym tunerem MPEG-4, niestety nie pamiętam jak było tydzień temu, MUX3 mam z Iławy

aha i gilotyna wczoraj na tvp2 również poprawnie 16:9

krystianb

Re: TVP 2 ponownie bez WSS

Post autor: krystianb »

U mnie sony kdl-32s5600 radzi sobie ze wszystkim oprócz 2... Czy na innych kanała mux3 czy mux2 jest ok (tam gdzie nadają wss)

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Format obrazu

Post autor: rppmedia »

TVP zapowiada zmiany formatu w nadawanych przez siebie kanału i programów.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... ormat-16-9

Zablokowany